Září 2013

Literární soutěž

25. září 2013 v 21:21 | Iri |  Povídky
Setkání s literární postavou
Vlad Tepeš
Předurčena do hrobu
Setkání s upírem
Byl pozdní večer, když vítr vál a v korunách stromů se k sobě sýkorky tiskly .Neboť venku bouře řádila . Ulicí temnou, temný stín v tichosti se pohyboval. U domu zastavil se a zaklepal . Klepaní tiché rozléhalo se po domě .
Vydala jsem se otevřít dveře a na prahu stál muž, ruce zjizvené a oči zeleně svítící. To je sice moc hezké, ale proč na mě blikáte zelenýma očima ? To máte nějaké potíže s kontaktními čočkami ? Ne nemám, mohla by si mě pustit dál ? Potřebuji si zavolat . Dobrá pojďte tedy dál , ale smíte jen a pouze do chodby dál ne, neboť mám nemocnou kočku a ta nemá ráda lidi a ani upíry . Překvapeně se na mě podíval a z úst se mu vydrala překvapená otázka :" Jak si to zatraceně poznala ? Neměla si vůbec nic vnímat, vždyť jsem tě zhypnotizoval . Proboha to snad ne, hluchý upír, to se hned tak nevidí Pane upírečku pojďte dál. Hele jaké upírečku? Zatraceně jsem upír, měla by ses mě bát . Tak pojď dál upíre a dáš si se mnou čaj . Jakou příchuť máš rád ? Mám tu mátový čaj, broskvový , zelený, čokoládový , černý a citronový.
To se mi snad zdá ty by ses mě měla bát. Víš kdo jsem ? Jo jo jasně upír , velký, silný, rychlý praštěný. Co si to říkala ? Ehm pardon chtěla sem říci hezký ,velký, silný ,rychlý a praštěný.
Už zase to slovo praštěný :Jak to že mě považuješ za praštěného ? Víš kdo jsem , já jsme Vlad Tepeš neboli Hrabě Drácula. Hm vážně ? Já myslela že hrabě Drácula je starej dědek a ne dvacetipětiletý muž.
Tohle bude problém můžu si tedy od tebe zavolat ? Jistěže ano, ale člověk by si myslel, že upíři znají pojem mobilní telefon já tu totiž telegraf a takový ten starodávný telefon nemám .Ach ovšem že slovo mobil znám, ale došla mi baterka, takže smím si zavolat od tebe z mobilu prosím ? Jistěže ano, ale pak si se mnou dáš čaj .Fajn dám si s tebou čaj , ok bezva tak pojď dál mám nemocnou kočku a dej si pozor na hlavu. Jak sem už jednou říkala moje kočka nemá ráda cizí lidi a u upíru nevím jestli udělá vyjímku a mimochodem sání krve zakázáno . Tvůj dům, tvá pravidla. Ahoj Bonnesi tady Vlad mám dva problémy, první město Dubí je zamořené upíry, kteří si zde chtějí udělat armádu a druhý je velice vážný, je zde dívka, na kterou neplatí mé schopnosti .Takže mě najdeš u ní doma zítra.
Bezva tak proto máme ve škole prázdniny, ze všech učitelů jsou upíři .Hurá, upíří prázdniny přicházejí. Takže Vlade mám na tebe pár otázek dělám na tebe referát, takže je pravda že si sadista ,masochista, diktátor ,tyran a vraždící maniak ? Ne. Kde si to našla? No na wikipedii . Jak se vlastně jmenuješ . Do toho ti nic není a promiň musím jít ve škole máme dnes půlnoční překvapení.

Odejít jsem chtěla on mě nepustil neboť nechtěl, abych se stala upírkou z donucení, od té doby nade mnou drží ochrannou ruku, nebo spíše verzi ale ochrana svědků od upírů, kdy vás vážně nikdo nezabije a už vůbec ne, když se stanete přítelkyní samotářského upíra který může kohokoliv nechat shořet na popel i na dálku jojo upír pyrotechnik to je věc.