Červen 2016

Tajemství zahalené nocí-3 kapitola

30. června 2016 v 20:26 | Iri |  Povídky na téma upíři
Tohle vše jsem řekla své kamarádce ,z které se nakonec vyklubala upírka jak vyšitá a které jsem ukázala i svůj blog. No jo je trošku víc upovídaná a tak se o mě brzy dozvěděli i ostatní upíři a její mistr. No výběr byl snadný- zapomenout, zemřít anebo se stát upírkou.
No na kámošku jsem zapomenout nechtěla. Zemřít několik měsíců před narozkama ? No ani náhodou ,tak fajn beru možnost C-tedy proměnu a tak mě proměnili.
A vzhledem k tomu, že jsem poněkud střelené povahy ,jsem nepovažovala za důležité se zeptat jestli můžu ven přes den a hned jak to bylo možné a ostatní spali jsem vypadla ven a procházela se na slunci a hádejte co ??? No pravda je že ……..jsem se neproměnila na hořící pochodeň ani jsem neexplodovala a nesvíjela se venku na zemi. Nic se mi nestalo takže to vypadá ,že lžou ve filmech. No to mě štve.
Vždyť tam dělají hlavně z Draculy Kena .Fajn holka uklidni se a počítej do 10 a nádech výdech moment… co blbnu vždyť nedýchám fájn jde se zpátky. Slunce ze mě sice neudělalo pochodeň ale mírně spálená jsem byla už zas to je už po 4 za tyhle prázdniny nejdřív jako člověk a teď jak upírka , no nádhera co na to říct .Po návratu jsem si šla najít kdeže to bydlí tvůrce Dráculy 2000 a v noci jsem se vydala na návštěvu.

Tajemství zahalené nocí-2 kapitola

29. června 2016 v 21:27 | Iri |  Povídky na téma upíři


Pak je zde ještě jedna událost před mou proměnou a to pokus se nabourat do snu samotného Vlada Tepeš ( nojo furt mi říkali že nemám pud sebezáchovy) . S tímto pokusem jsem se přesvědčila že upíři jsou a že jsou až moc dobře psychicky odolní. Letěla po mě nějaká koule či co to bylo , i když mám pocit že jsem ho zahlídla jak stojí u otevřeného okna ale nejsem si jistá ale s tou kamennou chodbou si jistá jsem.
Tohle vše jsem řekla své kamarádce ,z které se nakonec vyklubala upírka jak vyšitá a které jsem ukázala i svůj blog. No jo je trošku víc upovídaná a tak se o mě brzy dozvěděli i ostatní upíři a její mistr. No výběr byl snadný- zapomenout, zemřít anebo se stát upírkou.

Co myslíte jakou možnost si zvolí naše hrdinka ?

http://www.karaoketexty.cz/texty-pisni/cascada/truly-madly-deeply-2191

nevlastním tut písen , nejsme její autorko jen a pouze sem dávám odkaz o snad není nezákoné doufám :-D

Tajemství zahalené nocí

29. června 2016 v 20:31 | Iri |  Povídky na téma upíři
1.kapitola

Možná, jsem neměla mít ty sny anebo jsem neměla tíhnout k nadpřirozenu či jej hledat ale nemohla jsem si pomoci a ničeho nelituji. Možná už tušíte o kom nebo o čem je řeč a ano dávám vám za pravdu, mluvím zde o upírech.O dětech noci jejíž řady jsem i já před nedávnem rozšířila a dnes jsem již upírkou 21. století.
Ale vše vám povím od začátku, ať nepředbíhám.

Již od mala jsem byla jiná, rodičům jsem tvrdila že vidím duchy, ale nikdy mi nevěřili, tvrdili, že si vše vymýšlím. Možná to byl i důvod proč jsem duše mrtvých přestala vidět, kdo ví, ale jedno je jisté sny kde mě něco pronásledovalo přestaly stejně jako vidění duchů dlouho jsme si myslela, že už tuto schopnost nemám, ale vše bylo jinak.
Jednoho rána jsem se vzbudila vyděšená a trochu i zmatená. Ten sen byl zvláštní a tak živý. Dívka , která před někým utíkala vyděšená a nakonec se krčila v rohu novostavby budovy která ještě nebyla hotová myslím ,že paneláku ale nejsem si jistá je to již delší dobu co se mi to zdálo . Byla drobná a bledá , tmavě hnědé nebo černé delší vlasy a působila tak křehce a přitom vyděšeně a pak ruka jenž se zvedá aby zasadila ránu s rituální dýkou kterou svírá a pak přišlo probuzení . Jsem si jistá že čekala pomoct ale ta přišla bohužel pozdě.
S touto dívkou jsem se pokusila navázat spojení před nedávnem ale bohužel nevím kde je měsíční kámen , bez kterého to asi nejde .Pokusila jsem se jí tedy zavolat bez něj k sobě ale jediné co se objevilo bylo zlověstné oko nějakého zvířete a bílé krátké vlasy před tím než jsem znova otevřela oči.

http://www.karaoketexty.cz/texty-pisni/vondrackova-lucie/zombie-462838
Upozornění : tato povídka je na díly
Recenze na film Dracula 2000

28. června 2016 v 17:33 | Iri |  Povídky na téma upíři
Drácula 2000
Již od počátků upíří éry ve filmech se na téma knížete Vláda Tepeše III Dráculy natočilo mnoho filmů a bohužel některé z nich jsou dokonalé frašky. Já osobně jsem si vybrala film Drácula 2000 neboť mě zaujal název, bohužel po jeho zhlédnutí jsem byla mírně řečeno naštvaná na scénáristech. Tento úžasně padlí film na hlavu napsal Joel Soisson a režie měl Patrick Lussier.
Upřímně začátek filmu ještě jakžtakž šel . Banda zlodějů co vykrade sbírku a zcela nelogicky si vezmou rakev a zatrhnou s ní . V té části diváka napadne jestli jsou normální a očekává co bude dál , bohužel pak je to jen a pouze zklamání ,nemluvně o tom že v rakvi tak v rakvi s Draculou byli i pijavice . Proboha k čemu pijavice ? Vždyť tam byli zbytečné .
Upřímně nevím jak by to bylo ve skutečnosti ale pokavad je někdo v rakvi zavřený několik stovek let tak pak asi nemá v sobě krev a tím pádem se nemají ani s čím živit pijavice. Myslím že tohle tvůrcům kapánek uteklo. Pak je zde ještě kříž u kterého pochybuji o jeho účinnosti neboť po jeho vyndání začne Drácula řádit jak šílený ale bohužel jeho řádění je udělané tak mizerně že se pravděpodobně pravý Drácula převaluje ve svém hrobě a nebo se s hlavou bouchá o stěnu, snad si pod ní dal polštář. Nejenže vysaje celou posádku ale ještě nechá havarovat i letadlo což je uplná blbost . Proč to neudělali třeba tak že je přiměje aby přistály a pak je teprve ehm vysaje do sucha jak malinu ? Ovšem tohle nikoho nenapadlo ne on musel jak nakej s prominutím tupec všechny vysát a pak nechat spadnout letadlo a jít nají dceru Van Helsinga , který se zachoval no jak totální blbec.
Nemluvě o Vladově smrti , která byla na hlavu , už vidím živě jak by se nechal zamordovat na střeše a upálit zaživa jak zářící pochodeň na slunci. Nemluvně o tom že z něj rovnou udělali i Jidáše . Nechápu proč do toho tahali bibli když Vlad a Jidáš žili v jiné době.
A ještě pár slov k hercům ti byli mizerní a hlavní postava byla no nic moc nelíbila se mi. Nemluvně o tom že neměl žádné charisma . Jediné co na tom filmu šlo bylo oblečení a hřbitov . Jo ten byl pěkný , ten se mi líbil asi ze všeho nejvíc a to e vše k tomuto filmu a mé hodnocení 2 % a to kvůli hřbitovu a oblečení.

Tento text vznikal během písně http://www.karaoketexty.cz/texty-pisni/cascada/because-the-night-15837 je to jen odkaz a já nejsme vlastníkem této písně.

Upozornění

27. června 2016 v 23:07 | Iri |  Povídky na téma upíři
Česneková příhoda se mění na jinou povídku , je mi líto ale zkrátka nemužu naosat k něčemu uvod , jsme schopná to stokrát přepsat at o se talo i ted . Musím si něco sehnat o inkvizici , takže všem se omlouvám ale článek se maže a časem zde bude nový ehm jen nevím jestli v této rubrice a nebo v jiné Smějící se

Dráculova slza

26. června 2016 v 23:18 | Iri |  básně-upíři
Po tváři tvé jediná slza skanula
neb zlá zvěst k tobě se dostala
jen zvěst pro tebe zlá
že tvá láska jediná život si vzala
neb nepřítelem oklamána byla
ty živ zdráv ses navrátil
jí jsi však již nespatřil
úsměv , dotyk polibek
hlas její jemný již odvál čas
a srdce tvé zatvrzelé změnilo se v led
jenž milovat ted nechce neb nenalezá klid
nenalézá co hledá
avšak po nocích stale hledá co ztracená jest
snad jednoho dne nalezne a zpět navrátí se cit
jenž v hluboko v srdci skryt před světem tiše spíTemné a záhadné bytosti upíři

8. června 2016 v 13:28 | Iri
Milý čtenáři a čtenářky
Chtěla bych se s vámi podělit o svůj názor na "Děti noci", jsou to jen bytosti, s kterými se strašili pověrčiví lidé? Nebo jsou snad skutečností? Opravdu by mezi námi mohli upíři žít po celá staletí skrytý? Podle mě ano. Mám na ně svůj názor se kterým vás seznámím na následujících řádcích.
Po celá staletí tradují legendy o nemrtvých. V těchto legendách jsou vylíčeny jako krvelačný, záhadný tajemný a neodolatelný monstra. Jenže nemusí být vždy vše takové, jak se na první pohled zdá. Dobro je v každém z nás stejně jako samotné zlo. Kdo ví třeba i každý upír nemusí být zlí. Proč je tedy lidé hážou do jednoho pytle ? Máme snad na to právo ? Upíři jsou jen a pouze na vrcholu potravního řetězce stejně jako mi .
Lidé se bojí toho, co si neumí vysvětlit a tedy se bojí i samotných upíru . Připouštím podle legend pijí lidskou krev ( jen by mě zajímalo jaké skupině dávají přednost jestli a nebo b a nebo ab ?? )
Bojí se česneku, kříže, svěcené vody a údajně se dají propíchnout kůlem. Jenže přiznejme si to, jak si můžeme být jistý že na ně ty předměty fungují a nebo že nesmí na slunce ? Možná je slunce oslabuje ale že by z nich byla hořící pochodeň o tom pochybuji.
Sice mě žádný z nich nenavštívil a nestavil se na kafé, abychom pokecali ale co to nevadí :-D To neznamená ještě že nejsou . Vezměte si samotného Drákulu , ten je prý upírem ale někdo tvrdí že ne . Pokavad tedy upírem není tak kde je jeho hrob ????No to nikdo neví , takže je ve hře fakt , že tím upírem je J

Možná jsou jen opatrní a možná se ukážou jen někomu. Kdo ví třeba mají někde i svůj vlastní klub. Tedy prosím vás neodsuzujte je na základě knih , filmu a internetu . Pokuste se najít sami pravdu ale nejdřív se podívejte do zrcadla s otázku : Mám je právo soudit ?? Protože jak můžeme soudit někoho koho neznáme a to je vše co si myslím o dětí noci takže milí zlatí čtenáři a čtenářky , dávejte si pozor na stíny . Nikdy nevíte co ve stínech může číhati přes den. Usmívající se