Červenec 2016

Proč mám blog?

27. července 2016 v 12:23 | Iri
Někdy vás napadne proč si lidé vlastně zakladají blogy a přemýšlíte nad tím. Co je k tomu vede a nebo kdo je k tomu vede.
V mém případě mě přivedla na blog jedna z mích kmarádek její celá přezdívak je Yuko Kurama , moc fajn holčina.Nakonec jsem si s její pomocí tento blog i založila a zůstala u něho. Už v té době jsem bývala často smutná.Nakonec jen přece pocit osamění a prázdnoty dokázalo psaní aspon částečně umlčet ale ne uplně a než jsme se nadála vytvořila jsme si svůj vlastní svět, Svět malé holčičky , která se cítila být osamělá a opuštěná sice bývala někdy i štasná ale co převládalo je druhá otazkaa později i dospovajcí dívky , která nikdy mnoho přátel neměla ale již od mala má příliš bujnou fantazii. Jak šel čas přicházela rána osudu za ránou . Přestup na jinou školu a mnohé jiné starosti, Šikana od ostatních a nedůvěra k nim , která vedla k zamčení citu a slz .Ano byli zde lidé , kterým jsem s emohla svěřit například kupodivu rodiče a nebo babičky jenže jak šel čas přišla jsem o své dvě babičky , jediného dědu a svého milovaného strýce. Při těchto událostech jsem ztratila chut psát cokoliv a pak jak šel čas našli se lidé , kteří se mi snažili pomoci a upřímně povedlo se jim to .Svá snová křídla jsem měla zlamaná ,zlamaná ostatními lidmi a takzvanými přáteli.,Pokavad jste si čtli Červenou Karkulku , mohli jste tam narazit na dvě jména Ondra a David. Ondrovi jsem věřila ale nakonec mě pomluvil takže to s čím jsem s emu svěřila vyzvonil všem . POvažovala jsme ot tka trochu za zradu a druhou šanic jsem mu už nedala tak jako jiným lidem ze školy , kteří se bavili bouhžel šikanou. NO a David o něm taky nemohu říct nic hezkého ale vznikla díky tomu slohovka , kterou jsem mohla dát sem . A tím jsem se vlastně vrátila i k psaní .Avšak přádně jsem začala psát až letos nebot se objevil znova někdo kdo mi pomádá , radí a říká svůj názor.Tato osubka která je v mém životě sice , krátkou dobu ale hodně mi pomáhá a já jí za to děkuji, Však ona pozná že se jedná o ní nebot narozdíl odemě miluje bouřky a procházky při ní.
Pak je zde ještě Andrí i ta mi hodně pomahá aje ráda že se vracím k tomu co mě baví .To co mi začalo dávat opět sílu psát povídky a básně byli lidé , kteří mě podpořili a podporují a tento blog ? No po pravdě časem bych chtěla napsat vlastní knihu a tento blog mi hodně pomahá.Mohu sem dávat své výtvori a tak se o ně poděli s ostatními lidmi. Tento blog odraží mé pravé pocity nebot ty jsou schované v básních stejně tak jak v povídkách. Je to cesta u které mám naději že mi pomůže proměnit mé sny v skutečností nebot relalita se někdy střevavá se sny ve kterých máme všichni svá snová křídla. Já je mám stále zlámaná ale začinají se dávat opět dohromady a tentokrát neuhnu . Tento blog tak torchu simbolizuje mé sny i tajná přání a já nechci jít opět s proudem. Tentokrát jsem si zvolila cestu proti proudu a nenechám se strhnout nebot mésny mi dávají křídla a s nima toužím obejmout celý svět a proto stle píšu blog. Ne proto abych na sebe strhla pozrnot ale proto že mě to baví a také proto že mám trochu jiný pohled na svě, protožet nic není černé a nebo bílé jen někdy šedivé a jindy zase barevny.
Prosím berte tento blog s rezervou nebt je takový jaký je a já ho nehodlám měnit , ano vylepšit určitě ale zakladní myšlenka zustane a otu je , že své sny si aspon částečně plním přes blog a proto bloguju (píšu)

omluva

27. července 2016 v 10:28 | Iri
Milí čtenáři a čtenářky ,
moc se omlouvám za zdržení vydání povídek ale bouhžel jsme měla ůraz a dopadla jsem v nemocnici.Tedy povídku ve , které má být temný princ sice zveřejním ale s menčím spožděním bouhžel kdo ví třeba toho bude na zveřejnění nakonec bíce ale i tak se moc omlouvám a hlavně nezlebte se moc . V následujicím článka se třeba dozvíte co mě vedlo založit si tento blogSmějící se

Vítejte

20. července 2016 v 10:42 | Iri |  Vlastní tvorba kreseb
Vítejte v této sekci rubriky kam budu postupem času přidávat různé kresby bud jako dotatečné k něterým básním či povídkám a nebo jen tak pro radost.Vlastn zde pravděpodobně najdete odevšeho něco . Co tu nenajde nooo těžko říci takýže vám všem přeji pěkný den a hezý večer .
Záleží na ot v kolik si ot budete číst Smějící se

mimozemštan

20. července 2016 v 10:35 | Iri |  Vlastní tvorba kreseb

Již brzy

16. července 2016 v 21:51 | Iri |  Povídky na téma upíři
Již brzy se zde můžete těit na novou povídku , její název zatímm neuveřejním ale kdo v ní nebude chybět ? No přece Vlad Tepeš alias Dracuala ale to vám povídám jestli mi na ní nenapíšete názor tedy zdali se vám líbí či nelíbí tak se jejího konce nedočkáte. Skyp tady na mě máte . zprávu autorovi tu taky máte takže opravdu bych pak ohledně nové povídky byla velmi vděčná za komntáře či názory.
Takže milí čteníři čtenářky pro dnešek to je vše a já jdu dopsat výše uvedenou povídku takže nezapomente až se zd e objeví první kapitola tak komentářeSmějící se
Jinak hezký den či večer přeji podle toho kým jste zdali dítětem noci či dítětem dne. Vám všem přeji hezký den či noc a necht vás porvazí svit měsíce.

Hluboko uvnitř

15. července 2016 v 21:14 | Iri
Hluboko uvnitř každé živé bytosti
dávný boj dobra se zlem se svadí
avšak vítěz si nikdy není jist
zdali ve svém nitru neklopít
nebot nikdy neví jaká strana je silnější
anebo snad zůstane nerozhodně stát
na křižvatce nitra svého
jak v sotjaté řece jenž neká kam odtékat
avšak hluboko uvnitř c sobě samém v ví že tak to nemá být

hluboko uvotř v bytosti každé
dobro se zlem odvěkou bitvu vede
avšak není vítěz či poražený
nebot v každém znás stale obojí je
tak je dáno přírodou a její zákony
nebot ty jsu nadevše

hluboko uvnitř ve tvém nitru
tam někde skryt ruže květ
jenž stále nevykvet
avšak jednoho dne z něj poupě vzejde
v němž skytá naděje jest

bud tím kým seš
nebot v tom jest pravda odvěká
že nelze býti bytostí
jenž nemá žádné sny
nebot tvésny dávná křídla
dávají ti
i já je měla a znova budu mít
jsem si tím jistá neb
hluboko uvnitř již dávni vím
že má ruže s nadějí
teprve do poupěte vykvete


11.způsobů jak (ne)naštvat Vláda Tepeše

11. července 2016 v 21:10 | Iri |  Povídky na téma upíři
1. Pokud Draculu potkáte v noci, rozhodně ho nesledujete a neházejte po něm plněné sardinky s česnekem, které jsou polité svěcenou vodou . Mohlo by se vám to vymstít.
2. Nechoďte za Vladem tajně ve dne s úmyslem obarvit mu vlasy na blond, aby vypadal jak Ken od panenky Barbie. Je celkem možné ,že by jste ho při obarvování mohli omylem vzbudit.
3. Pokud se vám podaří Tepeše obarvit na je vám váš život milý .
4. Za žádnou cenu mu nepouštějte film Drácula blond a následující reakci přežijete. Namluvte mu, ať se přestrojí za nevěstu a do ruky mu vražte kytici růží se slovy : "ty vypadáš tak sladce" postavte Vláda před zrcadlo. Jakmile toto učiníte utíkejte pryč jestli vzkříšení. Jestli tak učiníte, mějte u sebe papírové kapesníčky a předstírejte, že vás film dojal k slzám. Když se vás Tepeš zeptá co vás na tom dojalo k slzám. Ujistěte ho že to byl herec, který ho stvárnil, protože vypadal jak olomoucký syreček.
5. Nechoďte za ním jak ocásek a nepokoušejte se mu na záda připevnit cedulku s nápisem jsem upír heč a ty ne. Pokud se vám to podaří ,zdrhejte aspoň rychlostí světla.
6. Znáte to: někdy někam jdete a najednou máte šílené nutkaní někoho polít s vodou. Jenže co když jediná osoba široko daleko je samotný kníže Dracula ?? No jestliže máte dost odvahy , tak ho můžete polít (teda v případě že není větší než vy a i když je tak stejně proč to nezkusit že ???????). Tiše se přiblížíte k němu zezadu a než se nadějete je politý a nebo máte jeho ruku pod krkem či vás přitiskne ke stromu a začne na vás vrčet co si to dovolujete. V tomto případě doporučuji pohled ala já andílek to samo + výmluvu zakopla jsem a neviděl/a jsem vás. Je možné že na vás vytřeští oči v tom případě doporučuji vřele využít šanci a zdrhnout rychlostí blesku.
7. Víte jak jsou ty barvičky a sklo ???? Určitě ano , a jestli je máte stejně jak já doma tak pak vzít šablonu něco hezkého vytvořit a polepit s tím nenápadně Draculovi všechna okna na hradě. Pokud možno tak s motivem motýlků , berušek , zajíčků a nebo kachniček a pak zdrhnout i před jeho stráží , která by vás mohla odvést přes svého pána
8. Jestli jste u Dráculi na návštěvě rozhodně mu nepředčítejte z knihy Dracula a když už mu z ní budete číst ,nezapomeňte to prožívat a pak se ho nakonec zeptat jak Van Helsinga přežil.
9. S nevinným úsměvem mu nabídněte olomoucké tvarůžky k jídlu jako nejnovější specialitu.
10. Počkejte až usne , potichu se mu dostaňte do komnaty a rozhodně si nezapomeňte vzít sebou ……….šminky a třpytky (nejlépe voděodolné). Když si budete jistí, že spí, naličte ho a posypejte s třpytkami ale tak abyste ho nevzbudili. Pak se tiše vytraťte z pokoje a čekejte až se vzbudí a začne řádit jak tajfun. Až bude v tom nejlepší nevině se ho zeptejte proč vypadá jak Eduard Cullen ze Stmívání a modlete se abyste tu otázku přežili .
11. Nikdy se Vláda neptejte na jeho věk nebo z vás nadělá sekanou. Pokud se ho na to zeptáte zdrhejte.
5.možných způsobů jak dopadnete:
1.Vysaje vás do sucha a tak si na vás pochutná
2. Pokusí se ovládat , chytne vás a zatřepe s vámi mírně aby vám moc neublížil . Možná bude chtít vědět, kde máte pud sebezáchovy. Klidně mu řekněte, že vám váš pud sebezáchovy zamával z letadla do Egypta.
3. Pokusí se vám domluvit otcovským tonem (osobně bych měla z jistých důvodu záchvat smíchu)
4.Nechává vás zavřít do vězení ( to bych se modlila aby mi sebou dal aspoň skicák a tužky , gumu a pastelky)
5. Rozhodne se že vás promění a pokud jste žena učiní vás svou nevěstou a pokusí se vás zkrotit ( hm to by mě zajímalo jestli bych nebyla nad jeho síly)

zde dávám odkaz na fajn písen https://youtu.be/uOZ5NPW6JTA

Tajemnství bouřlivé noci

10. července 2016 v 22:31 | Iri |  Jednokapitolové
Chtěl jsi ho pohltit ale nepohltil
Stačil ti pláchnout někde se skrýt
Či snad svou část někam přenést
Ty to nevíš, avšak on to ví
Jednorožec snad ne poslední
Byla klidná noc a malé děvčátko se dívalo ven z okna . Soumrak se již snášel nad městem jak prokletí, jenž se snad nikdy nenaplní . Všude v jejím okolí tíživé ticho bylo a ani ptáčka pípnout slyšet nebylo. Náhle tmavé mraky se objevili a kolem okna proletěl jednorožec jediný. Malá dívenka se na něj fascinovaně dívala a chtěla se ho dotknout snad se h i dotkla dko ví , třeba to neví ani ona sama . Když náhlý poryv větru s bouří zlou se přihnal a blesky začali oblju křižovat v očích jednorožce strach spatřila ten se dal na úprk divoký .

Tam kde předtím jednorožec stál zjevil se snad ďábel sám . Ohnivý býk v jehož očí lačnost zlá byla a s očima krutýma do okna se podíval v těchto očí dívenka malá jeho krutost spatřila a po těle se zachvěla , v té době modrozelené oči její slzami se zaplnili a ruce své snad sepla a přála si at jednorožec do bezpečí dostane se avšak její prosby vyslyšeny nebyli či snad byli sama nevěděla. Ohnivý býk od okna se odvrátil a za jednorožcem se vydal avšak v ten samí moment oblohou bílé světlo ozářilo a dívenka malá k němu snad i ruce své vztáhla v naději že se jej dotkne dotkal se nevěděla ? Nevěděla zda to byl sen či skutečnost , nevěděla čemu věřit má avšak ta zvláštní noc v ní strach bouřek vzbudil . Při každé z nich bezpečí s útěchou hledala až do své dospělosti avšak zstrachu z nich se nikdy nezbavila i když vyrostla v slečnu jenž války nemá ráda .Avšak i barva očí z modrozelené na zelenou se změnila a ona hledá něco co najít nemůže a sama sebe se ptá co to jen znamená.

Oznámení-no kdo ví kam to dám

8. července 2016 v 14:17 | Iri
Tak mí milí čtenáři a čtenářky (aspon odufám že sem chodí i holkySmějící se)
O víkendu jsme přibudou dvě nové povídky a možná i básničky ale tím si nejsem jistá no ještě se uvidí :-D
nezlobte se že jsem sem moc ldouho nedávala věci ale někdy i od psaní si musí člověk odpočinout ale nebojte se já vám ot vynahradím.
Jinak pro dnešek přeji pěkný den vám všem a i hezkou noc a jestli zde něco přibude tak to můžete očekávat bud v sobotu a nebo v neděli Usmívající se
Jen si dnešek hezky užijte a nezapomentě jít i ven

Temný prin

3. července 2016 v 23:20 | Iri |  básně-upíři

Temný princ přišel k nám
na křídlech noci přiletěl
k nám.
Sám a sám bez strachu a
hany
celému světu čelí avšak ne
sám
na rtech jeho mírný úsměv
pohrává
když domu mezi své se
navrací
avšak předtím snad ještě
svá tajemství pečlivě skryl
před zraky smrtelníky
neb již on dávno sám
dítětem noci jest
jenž skryté ve stínech tiše číhá
na ty jenž se vůči němu
provinili
a nežli domů ke svým se
navrátí
spravedlnost dávnou vykoná
neb bezpráví on potrestá