Srpen 2016

Upozornění

30. srpna 2016 v 20:23 | Iri |  co se nikam nehodí
Milí, čtenáři a čtenářky, nové články očekávejte prosím o víkendu snad nebudete zklamaný ao čme budu psát ?
Hm no nechte se překvapit kam co dám a kde co přibude jestli poezie , poezie o upírech , povídky a nebo upíří povídky však sami uvidíte :-d
No a kdo ví co vše přibude a pak bud epřibívat během příštího týdne :-)

Jak Van Helsing o krev přišel-3,kapzávěr

27. srpna 2016 v 22:06 | Iri |  Povídky na téma upíři
Van Helsing sice příběh, vyslechl, avšak ten mu nedal spát a tak se rozhodl příští noc vydat se ven. Jak se rozhodl tak i učinil. Pomalu se pohyboval ve stínech stromů a přitom nadával na nedostačující světlo, ale, co naplat upíři nemůže hledat ve dne, když neví kde jsou a jak vypadají. Stále hledal a již odbíjela půlnoc , avšak tma v lese houstla když se náhle za ním ozval praskot větví , pomalu se otáčí a náhle dostane málem infarkt ze sovy která vzlétla z větve. Netušil však, že zpoza stromu ho pozoruje pár rudě žhnoucích očí. Netušil že myslí upíra, jenž ho z povzdáli pozoroval prolétla jediná myšlenka a to ta že se ho musí zbavit co nejdříve.
Proto se rozhodl vyjít ze svého ukrytu a rychle avšak tiše se blížil k Van Helsingovi. Ten nic netušíl o nebezpečí jenž se blížilo a dál temného prince hledal pod kameny a u lišek v norách. Když mu náhle někdo položil ruku na rameno. Van Helsing se lekl a otočil se avšak v tváří tvář vstal mladému muži kterému bylo kolem 35 let a jenž měl oči modré jak azurové moře. Byl vysoký avšak měl dlouhé černé vlasy které rámovali poněkud dravčí pohled s úsměvem šelmy. Možná s malou holčičkou by měl slitovaní ale ne s lovcem upírů ,který ho chce zabít ale ještě předtím si s ním trošku prohraje.
Mile se na Van Helsinga usmál a pravil : Milí lovče ušetřím tvůj život když splníš mé podmínky. Pokus se mě zranit a nechám tě jít ale, pokud selžeš, s tvým životem naložím podle svého.
Van Helsing na neznámého muže vyvalil oči a nevině se ho zeptal:,, A co jste zač ??´´
S milým upírem to malém seklo a tak poodhalil své tesáky , které byli bílé a ostré. ( je mi líto ale upíři tesáky jsem neviděla) Náhle sebou Van Helsing trhnul a ze svého kabátu vyndal kříž z osiky a začal na upíra ječet " Klid se ode mě dál ty... ty příšero z temnot! Ve jménu boha ti poroučím….´´ ,,Ve jménu boha ? Ty ,malý človíček mě ,Vladu Tepešovi poroučíš aby se ztratil ?To těžko. Kříže se nebojím a tebe už vůbec ne.´´
V ten moment Van Helsing na Vláda zaútočil . Ten však jeho útok očekával a tak se mu hravě vyhnul a sám na něj zautočil. Boj byl vyrovnaný i nevyrovnaný a Van Helsing i když byl přesvědčen ,že vyhrává tak prohrával ( jen přece byl na něj Vlad hodný a 5 minut mu dopřál pocit vítězství). Když na něj náhle znova zaútočil a s dýkou ho přišpendlil ke stromu. ,,Tak milý Helsingu... co ted s tebou ? Hm napíchnutý na kůle by jsi byl k ničemu na to jsi moc scvrklý a malí .Ach už vím co s tebou..´´ pronesl Vlad temně a blížil se k přišpendlenému Van Helsingovi ke stromu. Schválně šel k němu pomalu a užíval si jeho strach. Pak se nad něj sklonil a se svými tesáky se mu zahryznul do krve a sál tak dlouho dokud z Helsinga nebyla jen scvrklá hrozinka.
Pak jeho tělo uvolnil ze stromu a pro výstrahu všem lovcům upírů nechal Van Helsinga napíchnout na nejvyšší kůl ,kde hnije do dnešních dnů.
A jestli by vás zajímalo ,co Vlad dělal po smrti svého nepřítele ? No šel si dát sklenici čisté vody a pak se šel najíst do hostince a tím poctil svou návštěvou užvaněného hostinského , který měl o něm zákaz mluvit s cizinci co ho chtějí zabít a to je konec této povídky.


Jak Van Helsing o krev přišel-2.kap..

25. srpna 2016 v 22:00 | Iri |  Povídky na téma upíři
Milí čtenáři jestli se chcete v blízké době což znamená zítra setkat s třetí a také poslední kapitolou tak budte tak hodní a nappište mi do komentářu co si o této povídce zatím myslíte.
Ps za historické nesrovnalosti se omlouvám a ted se již nechte unašet následujicí kapitolpu

Tento příběh pak ve večerních hodinách hostinský mu vyprávěl.
Příběh, byl zajímaví ale i děsivý zároveň. Vyprávěl o mladém muži, který sice krutě avšak i spravedlivě ve své zemi vládl. Vladu Tepeši III Draculovy vynikající bojovník a pravděpodobně i výjimečně dobrý avšak i záludný vojevůdce , milujicí manžel a šlechtic z 15.století jenž byl svou dobou donucen k mnoha krutostem , které si vyžádali mnoho životů ale zárověn jich i několik tisíc a možná i více ochránil anebo zachránil. Pro jedny lidi monstrem a pro druhé zas národním hrdinou. Který napichoval své nepřátelé na kůly a všechny sice trestal krutě avšak i spravedlivě. Podle jedné legendy nedaleko jeho hradu stála kašna, u které byl i zlatý pohár který se nikdo neodvažoval ukrást, neboť trest za krádež znamenal smrt pro samotného zloděje. Pohár měl sloužit znaveným lidem k nabráni vody z kašny aby se z něj mohli napít. Tento kníže podle pověsti žije i v této době neboť se stal stvořením a dítětem noci aby mohl lépe ochránit svůj lid. Změnil se v upíra a lidského života se vzdal neboť přišel o tu kterou miloval.Svého boha se zřekl a raději upírem se stal.
Po nocích teď na lov chodí, střeš se člověče v noci když na lov vyráží potkat ho. Mohla by to být tvá poslední noc života tvého pozemského a žádný jiný by pak nemusel příd neboť on si své lidi pečlivě vybírá. Věř mi člověče nevezme jen tak někoho ani pro své pobavení . Když změní tě důvod k tomu má . Bud jsi ho zaujal nebo se mu něčím výjimečným zdáš toto je mé první a poslední varovaní.

Dopověděl hostincký. Pak se odmlčel a Van Helsinga poslal do pokoje pro hosty spát.

Jak Van Helsing o krev přišel-1.kap.

24. srpna 2016 v 22:00 | Iri
Svět vítal nové 19. století a i nové možnosti cestovaní a života, který se naskytl s převelikou radostí skoro všech lidí. Jen jediný člověk neměl z ničeho radost a byl z toho století mírně řečeno na prášky neboť se zoufale snažil dokázat existenci upírů a tak byl pro lidi starým prošedivělým bláznem. Byl to náš známý lovec upírů Van Helsing .Jednoho dne se proto Van Helsing rozhodl vydat do daleké Transylvánie a zde vystopovat upíra, který tam podle jeho odhadů měl žít. Jeho cesta byla náročná a plná různých příhod. Hodně často se díval na mladá děvčata a doslova nad nimi slintal jak bernardýn s bryndákem.
Tak moment protestuju já j sem slavný lovec Van Helsing já vážněžil !!!!!
Mama mia zmlkni a padej zpět do povídky já jsme autorka tak padej , nezlob a nech mě dotvořit tvůj osud. Krom toho kdo je tady autorka ? No ? Vidíš mlčíš , takže autorkou jsem jáááá tak si nestěžuj a padej.Stejně seš mrtvej. Já jsem lovec upírů a žil jsem a Draculu jsem zabil a nenechám ze sebe dělat uchyla.
Ach fajn měnit to nebudu a padej zpět do povídky nebo ( dábelský usměv od autorky na její postavu) tvou osůbku nakreslím jako přejetou robuchu sprsklou s čarodějnicí s bradavicemi. Ne já už budu hodnej to je potupa toto achjo.
Super a jde se zpět k povídce Van Helsing už neomlouvá :-D
Mnoho mladých dívek se proto raději drželo svého doprovodu. Neboť je starý podivín děsil svými nesmyslnými výkřiky, kde mlel něco o panenských krčcích, které lákají k nakousnutí a ještě více při tom slintal. Není se tedy čemu divit že se jej dívky bály a raději poslouchaly svůj doprovod na slovo jak poslušné stádo.

Posledního den ve vlaku se bohužel stalo, to že jedna z dívek se poněkud zdržela za svým doprovodem a milý Van Helsing dostal šílenou chuť na její ladnou šíji. Mladá dívka nevěděla o tomto nebezpečí do doby než se na ní pokusil prvně skočit avšak minul svou oběť protože stačila na poslední chvíli uhnout. Nešťastnice vykřikla hrůzou a začala ječet na celý vlak a přitom utíkat svému pronásledovateli. Neboť ten se již chystal na druhý útok .Naštěstí se jí podařilo i podruhé uniknout včas avšak dědoušek , který se nechtěl vzdát její ladné šíje za ní upaloval rychlostí blesku. Tento rozruch naštěstí upozornil dívčinu babičku, že se něco děje . Naštěstí dívčina babička měla při ruce slunečník a tak se vydala své vnučce na pomoct. S pomocí slunečníku se rozhodla chránit čest a nevinnost své mladé vnučky a proto trpělivě vyčkávala, až její vnučka proběhne kolem ní. Jakmile kolem ní proběhla, naše milá bábinka se napřáhla i s deštníkem a čekala na Van Helsinga. Čekala dlouho celý 5 dlouhých minut, než se dědoušek objevil. Při pohledu na našeho slintacího lovce upíru se odporem otřásla a vší silou praštila Van Helsinga po hlavě se slunečníkem . Ten bohužel náraz o tvrdou hlavu lovce upírů nepřežil a rozpůlil se na dvě části na rozdíl od Van Helsinga , který ránu od slunečníku přežil. Van Helsing se divně podíval po staré ženě a začal na ní nevhodně hystericky ječet něco o starých škatulích, což milou starou dámu dopálilo ještě více a pro změnu zlomila o Van Helsinga svou vycházkovou hůl . Poté se otočila směrem ke své vnučce a společně odkráčeli do svého kupé, kde měla její babička ještě dalších 6 páru slunečníků a 2 páry vycházkových holí pro jistotu schovaných. Mezitím se náš milý dědoušek uklidnil a z vlaku vystoupil v Transilvánii a šel do hospody kde se doslech i příběh o samotném knížeti Vladu Tepši III Draculovi.

Jak Van Helsing o krev přišel

24. srpna 2016 v 13:54 | Iri |  Povídky na téma upíři
Konečně milí čtenáři dlouho očekávaná a slibovaná povídka letí k vám tak přeji pířjemné počtení a nezlobte se moc za její zdržení :-D
Upozornění
nevlastním autorská práva na Draculu od Brama Stokera povídka je jen a pouze mírně inspirováná tímto dílem. Jediná použita postava z díla Drácula je Van Helsing.Kniha byla totiž neuvěřitelně nudná a na hlavu postavená .Zbytek je smyšlený a není podoben dílu, neboť jsem Draculu četla stylem začátek, prostředek a konec neboť mě nebavila .
Přeji příjemné čtení
Jistě jste si někdy četli Dráculu od Brama Stokra a jistě i víte jak tento příběh dopadl ale co když vše bylo jinak a celá kniha je jedna velká lež a podvod ?

Nechte se teď několik minut unášet proudem času do dávných let, jenž na nás dýchají ze stran knih či ze samotných památek . Nechte se unést na neurčité místo a neurčitý čas a ponořte se do následujícího příběhu .

Top 10 anime

17. srpna 2016 v 22:31 | Iri
Milý čtenáři a čtenářky , napadlo vás někdy jaké anime by možná mohlo patřit mezi vaše oblíbené ? Mě ano a tak jsme se rozhodla vypsat sem 10 nejlepších anime podle mého výběru.
1. Sailor moon -jak starší díly tak i ty nově přetočené zkrátka toto anime má stále něco do sebe
2.Ghost Stories v přkladu Straidelné historky - má o jen 1 sérii což je celkem škoda ale je to moc dobré anime a není vhodné od 14 let i když já osobně jsme se na něj dívala od 11 let
3.Tokyo Mew Mew neboli Kočičí síla dobře udělané anime ale není moc vhodné pro chlapce a nebo muže , více méně mu dávají přednost dívky
4.Inu Yasha pokavad máte rádi démony a kněžky vřele doporučuji toto anime , opravdu je nádherné . Příběh tak jako hlavné postavy se vyvijí a mi můžeme pozorovat jejich životy až dokonce serialu.
5.Vampire Knight velmi dobré anime o upírech a vztahy mezi lidmi a upíry amezi upíry a lovci. Má to jen dvě řady (což je škoda) ale naštěstí je i manga takže s enakonec dozvíte jak do topadne s hlavními hrdiny. Sice by z toho anime asi upíři nadčený nebylli ale co se dá dělat je to hlavně na fantazii a jedno velké plus pro vtůrce : Upíry nechávají chodit i na dením světle :-D
6,Full Metal Panic! dobré a hlavně i vtipné anime , i když neviděla jsem ho snad 100 let :-D Děj a příběh napínaví doporučuji všem fanouškům a faninkám Scifi kde je romantik a, akce a trocha dramatu
7.NANA převážně je to romantické drama s dávkou humorou a vypráví o střetu dvou dívek . Anime kde je hudba láska , nenávist , odpuštění , nevěra a mnoho dalších situací opravdu doporučuji se na něj podívat.
8.Dívka z Pekla další anime s nadpřirozenem vypraví o dívce která se mstí za smrrt své rodiny po celá staletí a stvořila nobé zlo
9.Romeo × Julie drama spojené s mysteriem . Opravdu se jim velmi povedlo jen nečkejte že to pujde uplně podle předlohy Romea a Julie od W.S,
10. A knečně poslední anime u této top 10 a to jeee Kaleido Star jedno z nejlepších sprotovních komedialních a vlastně i jeiných a také romantických dramat jenž kdy byla naočena. Rozhodně se na něj podívjte .

Odkazy :1. sailor moon : https://youtu.be/RPSq5jXbHsg
2..Ghost Stories : https://youtu.be/ZX4mJn36fs4
3.Tokyo Mew Mew : https://youtu.be/O6rqzJ6PSww
4.Inu Yasha : https://youtu.be/4MX4WCx6SFA
5. Vampire Knight :https://youtu.be/b9Y45jWzEAg
6,Full Metal Panic!: https://youtu.be/JmwVZ-p9XOk
7.NANA : https://youtu.be/9aI8awg4yIY
8.Dívka z Pekla : https://youtu.be/Ma2atbEPlFc
9.Romeo × Julie : https://youtu.be/7Mwe-3V0bSQ
10 .Kaleido star https://youtu.be/3Zrr0k6WSEE