Jak Van Helsing o krev přišel-2.kap..

25. srpna 2016 v 22:00 | Iri |  Povídky na téma upíři
Milí čtenáři jestli se chcete v blízké době což znamená zítra setkat s třetí a také poslední kapitolou tak budte tak hodní a nappište mi do komentářu co si o této povídce zatím myslíte.
Ps za historické nesrovnalosti se omlouvám a ted se již nechte unašet následujicí kapitolpu

Tento příběh pak ve večerních hodinách hostinský mu vyprávěl.
Příběh, byl zajímaví ale i děsivý zároveň. Vyprávěl o mladém muži, který sice krutě avšak i spravedlivě ve své zemi vládl. Vladu Tepeši III Draculovy vynikající bojovník a pravděpodobně i výjimečně dobrý avšak i záludný vojevůdce , milujicí manžel a šlechtic z 15.století jenž byl svou dobou donucen k mnoha krutostem , které si vyžádali mnoho životů ale zárověn jich i několik tisíc a možná i více ochránil anebo zachránil. Pro jedny lidi monstrem a pro druhé zas národním hrdinou. Který napichoval své nepřátelé na kůly a všechny sice trestal krutě avšak i spravedlivě. Podle jedné legendy nedaleko jeho hradu stála kašna, u které byl i zlatý pohár který se nikdo neodvažoval ukrást, neboť trest za krádež znamenal smrt pro samotného zloděje. Pohár měl sloužit znaveným lidem k nabráni vody z kašny aby se z něj mohli napít. Tento kníže podle pověsti žije i v této době neboť se stal stvořením a dítětem noci aby mohl lépe ochránit svůj lid. Změnil se v upíra a lidského života se vzdal neboť přišel o tu kterou miloval.Svého boha se zřekl a raději upírem se stal.
Po nocích teď na lov chodí, střeš se člověče v noci když na lov vyráží potkat ho. Mohla by to být tvá poslední noc života tvého pozemského a žádný jiný by pak nemusel příd neboť on si své lidi pečlivě vybírá. Věř mi člověče nevezme jen tak někoho ani pro své pobavení . Když změní tě důvod k tomu má . Bud jsi ho zaujal nebo se mu něčím výjimečným zdáš toto je mé první a poslední varovaní.

Dopověděl hostincký. Pak se odmlčel a Van Helsinga poslal do pokoje pro hosty spát.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Viki Viki | 27. srpna 2016 v 10:37 | Reagovat

Rozhodně to neni špatný.Věřim se třetí kapitola taky tak povede.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama