Jak Van Helsing o krev přišel-3,kapzávěr

27. srpna 2016 v 22:06 | Iri |  Povídky na téma upíři
Van Helsing sice příběh, vyslechl, avšak ten mu nedal spát a tak se rozhodl příští noc vydat se ven. Jak se rozhodl tak i učinil. Pomalu se pohyboval ve stínech stromů a přitom nadával na nedostačující světlo, ale, co naplat upíři nemůže hledat ve dne, když neví kde jsou a jak vypadají. Stále hledal a již odbíjela půlnoc , avšak tma v lese houstla když se náhle za ním ozval praskot větví , pomalu se otáčí a náhle dostane málem infarkt ze sovy která vzlétla z větve. Netušil však, že zpoza stromu ho pozoruje pár rudě žhnoucích očí. Netušil že myslí upíra, jenž ho z povzdáli pozoroval prolétla jediná myšlenka a to ta že se ho musí zbavit co nejdříve.
Proto se rozhodl vyjít ze svého ukrytu a rychle avšak tiše se blížil k Van Helsingovi. Ten nic netušíl o nebezpečí jenž se blížilo a dál temného prince hledal pod kameny a u lišek v norách. Když mu náhle někdo položil ruku na rameno. Van Helsing se lekl a otočil se avšak v tváří tvář vstal mladému muži kterému bylo kolem 35 let a jenž měl oči modré jak azurové moře. Byl vysoký avšak měl dlouhé černé vlasy které rámovali poněkud dravčí pohled s úsměvem šelmy. Možná s malou holčičkou by měl slitovaní ale ne s lovcem upírů ,který ho chce zabít ale ještě předtím si s ním trošku prohraje.
Mile se na Van Helsinga usmál a pravil : Milí lovče ušetřím tvůj život když splníš mé podmínky. Pokus se mě zranit a nechám tě jít ale, pokud selžeš, s tvým životem naložím podle svého.
Van Helsing na neznámého muže vyvalil oči a nevině se ho zeptal:,, A co jste zač ??´´
S milým upírem to malém seklo a tak poodhalil své tesáky , které byli bílé a ostré. ( je mi líto ale upíři tesáky jsem neviděla) Náhle sebou Van Helsing trhnul a ze svého kabátu vyndal kříž z osiky a začal na upíra ječet " Klid se ode mě dál ty... ty příšero z temnot! Ve jménu boha ti poroučím….´´ ,,Ve jménu boha ? Ty ,malý človíček mě ,Vladu Tepešovi poroučíš aby se ztratil ?To těžko. Kříže se nebojím a tebe už vůbec ne.´´
V ten moment Van Helsing na Vláda zaútočil . Ten však jeho útok očekával a tak se mu hravě vyhnul a sám na něj zautočil. Boj byl vyrovnaný i nevyrovnaný a Van Helsing i když byl přesvědčen ,že vyhrává tak prohrával ( jen přece byl na něj Vlad hodný a 5 minut mu dopřál pocit vítězství). Když na něj náhle znova zaútočil a s dýkou ho přišpendlil ke stromu. ,,Tak milý Helsingu... co ted s tebou ? Hm napíchnutý na kůle by jsi byl k ničemu na to jsi moc scvrklý a malí .Ach už vím co s tebou..´´ pronesl Vlad temně a blížil se k přišpendlenému Van Helsingovi ke stromu. Schválně šel k němu pomalu a užíval si jeho strach. Pak se nad něj sklonil a se svými tesáky se mu zahryznul do krve a sál tak dlouho dokud z Helsinga nebyla jen scvrklá hrozinka.
Pak jeho tělo uvolnil ze stromu a pro výstrahu všem lovcům upírů nechal Van Helsinga napíchnout na nejvyšší kůl ,kde hnije do dnešních dnů.
A jestli by vás zajímalo ,co Vlad dělal po smrti svého nepřítele ? No šel si dát sklenici čisté vody a pak se šel najíst do hostince a tím poctil svou návštěvou užvaněného hostinského , který měl o něm zákaz mluvit s cizinci co ho chtějí zabít a to je konec této povídky.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Viki Viki | 28. srpna 2016 v 22:01 | Reagovat

Ten konec je trochu....nečekaný.
Ale celkově vzato, se ti povídka povedla.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama