Říjen 2016

Svět je jen naší představou

24. října 2016 v 19:58 | Iri
Svět je jen naší představou rozléhá se v myšlenkách mích. Po tom co jsem si přečetla název tématu týdne. Ale jak vlastně pojmout téma s tímto názvem? Není to nic snadného a člověka to nutí aby se nad tím zamyslel.
Lidé si svět kolem sebe totiž neustále přetvářejí. Kácí lesy ,pralesy ,zaplavují vesnice. Staví přehrady anebo uměle změní toky řek. Všechny tyto činnosti se dějí již několik staletí a nezůstávají bez následků. Lidí žijí v představě, že jsou páni tvorstva a to je chyba.
Ano měníme svět podle našich představ a nedáváme si pozor, zdali je to dobré anebo špatné. Když už si začneme uvědomovat jak moc měníme svět tak začneme s novým světem , s Virtuální realitou , která je převážně na netu. Někteří lidé píši blogy a povídky a plní s své sny ale jsou tu i takový, kteří zůstávají uvězněni ve světě představ. Jsou to lidé, kteří žijí hlavně laikovaním svých fotek na Fb a nevnímají své okolí anebo lidí kteří se stále dívají jen na televizi a ztrácí pojem o čase a o tom co by měli dělat. U některých lidí by to mohlo vést i ke smrti či ztrátě přátel. Vždyť kolik lidí závislých na virtuálním psaní čí hrách zapomene jíst a nebo pít ? Či se zaměří jen na internet a pravé přátelé od sebe pak odhánějí? Je to závislost, ale zároveň je to jejich svět. Je to svět, který je v jejich představách. Svět ve , kterém jsou uvězněni a nedovedou se z něho dostat. Je to svět, který je podobný světu malého dítěte, které všude vidí jen to dobré a odmítá si připustit, že by mu mohl někdo ublížit. Protože ve světě malého dítěte existuje převážně dobro a ne zlo. A stejně je to i s virtuální realitou. Lidé si myslí, že mohou vše a jsou přesvědčení, že 150 přátel na fb jsou ti praví i když to tak není. Tak si dejte pozor na svět ve vašich

Kontakt-prosba

23. října 2016 v 19:56 | Iri
Milý zlatý čtenáři a čtenářky tohoto blogu byla bych moc ale opravdu moc ráda kdybyste tu aspon sem , tam zanechali komentáře + typ co byste tu chtěli ještě mít a nebo v čem byse podle vás blog mohl ještě zlepšit . Upřímě beru jakoukoliv kritiku Usmívající se a také přidávám skyp :serenity4075
ten tu máte díky anketě
takže bud písněte do zprávy autorovi , na skyp a nebo do komentářích Usmívající se
Chtěli jste na mě kontakt tak ho máte a těším se na vaše komentáře či připomínky
A také všem přeji hezký den a nebo noc
Tento článek jsme hodila nakonec do této rubriky z jiné rubriky :-D

čas jednorožců

21. října 2016 v 22:01 | Iri |  Básně
Na tmavé obloze po setmění,
měsíc s hvězdami vychází,
v záři třpytivé večerní
jednorožec se prochází.
Jednorožec bílý jenž svit odráží však
sám se stává jeho součástí
když nebe samo pláče
na zem dopadá dávný prach hvězdný
který podobu slz jednorožčích mívá
neboť na zemi při rozbřesku
čas jednorožců nastává
při rozbřesku jenž časem jednorožců jest
luna jasná s hvězdami již spánek sní
dávná stvoření do světa propouští
jenž na svobodě ocitá se již jednorožec poslední
bílou růži připomíná
která v rozbřesku rozkvétá
s východem měsíce poupě zavírá.


Upír

20. října 2016 v 22:00 | Iri |  básně-upíři
Báseň upír je věnována všem upírům a upírkám, kteří tiše bdí a nedovolují temnotě, aby pohltila svět lidí, neb bez nich ať je to sebevíce neuvěřitelné by byl tento svět již zatracený. Tak snad přijmou tuto báseň jak formu poděkování a já jen doufám, že se bude líbit a osloví ty co oslovit má .


Jsi upírem, avšak nejsi sám

sám víš, že svého pána máš

avšak ty nezradíš pána svého

neb zrady jeho třes se třes

neb potrestán pak budeš zle

Tiše v temných stínech noci

Pod ochranou noční tmy

Sám líčíš past na svou kořist zas

Avšak oči tvé rudé jak rubíny

Do okolí tvého září zas

Neb rudou zář v nich máš

Či snad černé jak noc jsou

Oči tvé jenž rudé jinak při lovu jsou ?

Avšak nezapomínej zas

Jsi upírem avšak nejsi sám

Svého pána máš

Jenž ke rtům tvým pohár krve přiložil

Neb věčný život ti v něm dal

Avšak on pánem nyní tvým jest

Ten jenž ti tento dar dal

Neb v důvěru v tebe má

Tak pevně při něm stůj a věrný buď

Neb se svými druhy důležitou věc znáš

Avšak i víš, že nikdy nejsi sám neb své věrné druhy máš

Avšak i tak svornost jenž na skále stojí znáš

Přátelství jenž staletí překoná máš

Avšak lásku nekonečnou snad sám jednoho dne zříš

Avšak i poznáš sám či snad již jí znáš ?

Tak hrdě a vzpřímeně stůj

Avšak nikdy nezrazuj

Neb síla tvá v kolektivu a v přátelství spočívá


Upíří pohohár

20. října 2016 v 21:10 | Iri |  Vlastní tvorba kreseb
Tak trochu jsem doma kreslila a napadlo mě jak by asi mohl tal vypadat upíří pohár

Jak Van Helsing o krev přišel Bonusovka

20. října 2016 v 20:46 | Iri |  Povídky na téma upíři
Uběhlo již pár měsíců od porážky našeho lovce upíru , který stále byl napíchnutý na nejvyšší kůl a pomalu na něm hnil. Takže z jeho těla padalo jeho vlastní maso po kouskách a tak jsem si řekla že by bylo fajn vyzpovídat jeho ducha. Nu nač čekám vzhůru do Transylvánie za Van Helsingem teda respektive za tím co z něj zbylo.Takže teď se nacházím v Transylvánii nedaleko sídla temného prince, a no v duchu se modlím, aby nebyl doma a já mohla v klidu prolézt celé sídlo a zjistit jestli má ty pastelky nebo ne. Vím milí čtenáři a čtenářky možná je to překvapující k čemu pastelky …ke všemu u upíra že? Ale věřte mi pro mě je to otázka života a smrti (dobrá teď přeháním asi hodně). Možná ne tak otázka života a smrti jako otázka zcela a naprosto čistě praktická a nevinná. Copak u mě nevidíte tu svatozář? No nic raději se jdeme vrátit k Helsingovi.
Ehm i když třeba mi to poví Helsing .Takže již se nacházíme u těla , okolo kterého jsou stromy z který padá na zem listí, různých barev a též se i okolím nese jemný zpěv ptáčků zpěváčků jenž vítají z plna hrdla noví den i s východem slunce musím uznat že okolí budí romantický dojem.(Až na jistou napíchnutou mrtvolu).
Jdu až k tělu a slušně pozdravím , Bohužel duch má blbou náladu a tak jen odsekne. Tak fajn milý zlatý- řeknu si . Bud budeš spolupracovat nebo tě přemístím do panenky a tu pak pošlu Vladovi i se vzkazem ať si s tebou dělá co on uzná za vhodné .
Helsing :Moment to bys mi neudělala.
Autorka: Upřímně nevím, jak ale ano udělala. Krom toho příběh kde jsi dopadl tak jak jsi dopadl jsem napsala já, takže koukej spolupracovat.
Helsing:Fajn tak sem s těma otázkami
Autorka: Jak se ti líbí výhled z kůlu ??
Helsing: Jsem mrtvej a mrtvej sem byl než mě na ten kůl napíchnul. Ale jo když vyletím a sednu si na své tělo tak výhled je to celkem ucházejíc.
Autorka: Moment jak ucházející? To je totéž jako kdybych já tvrdila o tobě, že jsi fešák.
Helsing: Dobrá výhled na nebe a vrcholky stromů je úžasný.
Autorka : Super , takže proč sis myslel že na upíry může fungovat česnek a kříž ?
Helsing: No dal jsem na rady svých předchůdců i když žádný nebyl živý.
Autorka : A to ti to nepřišlo divný ?
Helsing: No vlastně já myslel že umřeli na stáří. Jak jsem měl vědět že se lidí v tomhle spletly ? Chci říct , někteří lidé přežili setkání s upíry…tak jsem myslel že česnek je to pravé.
Autorka : Myslet znamená nic nevědět. Hm co si ,myslíš o Vladově sídle a nevíš jestli má pastelky ??
Helsing: Jo tak to fakt nevím. Hlavně mu nelez do sídla .Má tam lidi i když tam není a kdy tam skutečně není se dá těžko určit.
Autorka aha tak moc děkuju za varovaní. Proč jsi chtěl zabít upíra ?
Helsing: Protože mě tak napsal Stoker a ty sis mě změnila tak že jsem bez možnosti výhry prohrál.
Autorka: Aspoň že máš z toho radost :-D. Takže nemyslíš si že to jsou příšerky?
Helsing: jo myslím , nemám je rád.
Autorka A proč je nemáš rád ? Chci říct nikdy jsi se ze žádným nesetkal teda až na temného prince a jsi ted mrtvý.
Helsing No právě , a nemám je rád ,protože je nikdo nemá rád z lidových pověstí.Upřímně tam jsou jak stvůry popsaní.
Autorka: Tak to mě tento názor mrzí ale co se dá s tebou dělat že . Jen jsi na omylu oni takoví nejsou.
Helsing : Fakt ? Podívej se na mě jak jsem na stará kolena dopadl.
Autorka :No jo. Neměl jsi chtít ublížit. Co naplat dědoušku už musím, měj se hezky
Helsing . No dovol já jsem lovec upírů! Já jsem hvězda!
Autorka: ahoj a užij si nádherný výhled

Život bez světla

3. října 2016 v 20:32 | Iri
Život ve tmě je život jenž žijí převážně nevědomí lidé avšak otázkou je zdali si tu tmu vůbec uvědomují ? Ty jenž se narodili bez zraku své okolí vnímají ostatními smyly ,které jsou díky absenci zraku mnohem silnější . .Na rozdíl od těch lidí kteří o svůj zrak přišli ať už kvůli své hlouposti, neštěstí nebo vinně druhé osoby.Tím nemířím tam že si tito lidé nevážili svého zraku ale příliš pozdě začali litovat toho že si nevážili že mohou vidět svět a světlo. Hlavně ti , kteří o zrak přišli svou vinnou. At tak či jinak i oni jsou lidmi, lidskými bytostmi stejně jako každý z nás. Jen mi , kteří vidíme si myslíme že známe své okolí lépe a proto se někteří lidé dívají na lidi, jenž nevidí z patra a myslí si že jsou to méněcenné bytosti. Ale věřte mi tak to není.
I když člověk bez zraku nevidí , tak není izolován. Má ještě své smysli a těmi může své okolí vidět a vnímat. Mnohdy otevírají své srdce a naslouchají přírodě a ostatním lidem. Já sama jsem znala slepého chlapce. Chlapce, jenž se narodil bez možnosti vidět svět kolem sebe. Nebyl zlí a já jsme ho nevnímala, jako někoho kdo k nám nepatří. Nelitovala jsme ho. Sama jsem byla dítětem a tak jsme mu pomáhala. On byl mladší a já byla starší. Ale i když od doby co jsem ho viděla, uplynulo mnoho vody. Troufám si tvrdit a pevně tomu věřím, že nikdy nehledal lítost. Vždy se usmíval a učil. Nikdy nic nevzdával a to bylo hlavní. Neměla jsme ho ráda jen já ale i jeho rodiče ho milovali a i ostatní žáci si sním rozuměli.
Ne nechodila jsem do zvláštní školy , byla to normální základka, kterou nakonec bohužel zrušili a ze které jsme ještě předtím musela odejít. Základní škola kde si nikdo nic nevyčítala a kde žáci při sobě stáli (až na pár výjimek).
Snažím se tím říci, že slepí možná nejsou ti , kteří žijí ve tmě. Svým způsobem zrak mají ale lidé, jenž jsou zaslepený nenávistí možná v té tmě žijí. A možná je ta tma horší než jakákoliv jiná.
Proto vás žádám, uvidíte-li nevědomého člověka ve škole či venku jak se mu někdo směje, zastaňte se ho. Pomozte mu, neb jak mu nepomůžete, či jen nad tím mávnete rukou stáváte se sami slepí. Slepí ke svému okolí a k bezpráví jenž se děje druhým. Díky tomu pak sami začínáte žít svůj živit ve tmě. Neboť život ve tmě může být i životem nenávisti a šířením zla.
Prosím otevřete svá srdce svému okolí . Pomáhejte těm jenž žijí ve tmě , kterou si možná sami neuvědomují ale zároveň jich nelitujte. Vnímejte svět kolem sebe a pomáhejte ho vnímat i všem kolem sebe. Zbavte se té temnoty ve svých srdcích temnoty jenž je horší než ztráta zraku neboť věřte že i slepí člověk toho ví někdy více než člověk co vidí……….Tak prosím otevřete své srdce a vnímejte svět kolem sebe či snad chcete být záměrně nevidomými a žít svůj život ve tmě ?