Prosinec 2016

Nový rok -přání všem

31. prosince 2016 v 21:55 | Iri |  co se nikam nehodí
Nový rok začíná
Starý rok končí
Právě dneska se s námi loučí
A tak nezbývá nic jiného nežli všem
Na světem velikém bez rozdílu rasy či druhu
Popřát štastný nový rok
Plný lásky , přátelství , zdraví
A snad i klidu
Přeji touto cestou všem dětem noci a lidem
Neboť nové možnosti otevírají se

S úderem půlnočním jenž nastane právě dnes
a z ze srdce svého však i zárovnen odufám
že přízen svou tomuto blogu zachováte i po celý příští rok
Usmívající se

Vánoční čas

24. prosince 2016 v 17:02 | Iri |  Povídky na téma upíři

Povídka je věnovaná všem upírům a upírkám jako vánoční dárek. Nevím jestli slavíte Vánoce ale doufám ,že se všem bude líbit a také bych chtěla poděkovat za zprávu která mi přišla na email od uživatele D.
Vím měla jsem poděkovat dříve ale nějak mě to nenapadlo a tak tedy děkuji za zprávu jenž mi přišla a která potěšila a také dodala více chuti do psaní .

Byl pozdní zimní večer a k zemi se snášeli drobné sněhové vločky. Jenž v záři měsíce se jak démanty třpytily. Dopadaly na ztichlou ulici a na okna domů , kde spolu s mrazem ledové květiny kreslily.
Byl čas Vánoc a město pod závojem sněhu klidně spalo nebo to tak aspoň na první pohled vypadalo. Avšak první dojem může někdy i klamat a v tomto případě klamal. Ne všichni obyvatelé města spali , nespali ti ,jenž dětmi noci jsou , neboť se chystali vyrazit do ulic na lov a pak na Vánoční trhy . Neboť krom lovu měli i jiné starosti a to zdali tyto svátky slavit či neslavit. Některé z nich možná Vánoce omrzely, nebo si mysleli že nejsou hodni tohoto svátku avšak byly tu i případy , kteří doufali že v době Vánoc bude klid a oni se budou moci i se svými přáteli setkat a předat jim dárky.
A právě tito upíři a upírky vydali se na vánoční trhy, jenž byly určeny pro samotné děti noci. Dalo se tam sehnat skoro vše a oni si mohli vychutnávat vánoční výzdobu. Modré a stříbrné ozdoby na vánočním stromě, jenž díky osvětlení do tmy zářil jak slunce v pravém poledni. Či dřevěné stánky ozdobené zelenými řetězy ve kterých byly stříbřité vlnky a tomu dominovaly žluté zvonky se zeleným jmelím .
To vše bylo na zasněženém náměstí a budilo to dojem skoro až pohádkový. Některé stánky prodávali sošky, oblečení, vánoční ozdoby a k tomu všude hrály vánoční koledy. Jiné zase šperky a občerstvení a také čerstvou teplou krev v kelímkách s brčkem.
Avšak stalo se ,že jednou šli na své oblíbené trhy a kde nic tu nic nebylo. Chtěli se vrátit zpátky domů a nic neslavit. Když tu náhle začali se k nim se sněhovými vločkami snášet i vlaštovky z papíru. Vzali je tedy do svých rukou a opatrně ,jak když hladí malého netopýra, je rozbalili. A tam našli i pokyny. Vydali se tedy podle pokynů na papíru a brzy došli k tmavému místu. Kde nebylo žádné osvětlení avšak to se náhle změnilo . Všude kolem upírů a upírek se rozsvítila vánoční hvězda a okolí rozřázil nádherný strom , jeho vrchol zdobila zlatá hvězda . K údivu všech upíru se ukázali i ti kteří svátky neslaví neboť jedna upírka jménem Yukia dostala všechny na vánoční oslavu aby jim dokázala, že i když jsou dětmi noci mají i oni právo na vánoční svátky . A tak na zapomenutém náměstí rozezněly se koledy a vzduch provonila vanilka se skořicí a všichni upíři s upírkami si vánoční čas užívali.

https://www.youtube.com/watch?v=ltzIKNSEfQs

vánoce

24. prosince 2016 v 17:00 | Iri |  Povídky na téma upíři

A co když je to pravda aneb menší zamyšlení

21. prosince 2016 v 20:22 | Iri
Někdy příběhy píše sám život. Příběhy šťastné a smutné. Jsou to příběhy, které prožívají miliony lidí. Jindy zas píšou příběhy samotný lidé. Příběhy smutku, nenávisti, ztracené a znovunalezené naděje, lásky anebo je to zároveň i tiché volaní o pomoc?? Vůči ,kterému jsou skoro všichni hluší ? A Či je to jen vymyšlená fikce či fantazie ? A nebo je to fantazie ale zároveň i zrcadlo do duše ? Něco co odráží samotné myšlenky a pocity ? Možná kdo ví ten to nepoví. Upřímně ale napadlo vás někdy že báje , pověsti a některé příběhy mají reálné základy ?
Například pověst o bílé paní nemusí být jen pověstí. Může to být duch , který zůstal v tomto světě, aby lidi varoval anebo jim poskytl útěchu. Nebo pověsti o obrech . Kde se vzali jak vůbec vznikly , Opravdu existovali ? Možná to byli lidí , kteří byli vyšší než ostatní anebo lidé u kterých se růst zastavil až na 220 cm. Vždyť tyto případy jsou i v dnešní době. Je zde ale také ještě jedna možnost a to že obři mohli existovat. Že mohli být potomci například mimozemšťanů či to byli první vysocí lidé a s postupem času se zmenšovali či vymřeli anebo se smíchali s jiným druhem lidí. Pak zde jsou ještě duchové a jiné nadpřirozené bytosti.
Jenže lidé na ně nevěří, i když duchové o sobě dávají vědět. Jen je přece tolik příběhu a údajně i pravých fotek či videonahrávek. Tak proč si pro jednou lidé neřeknou a co když je to pravda? Co když existují duchové a nebo mimozemšťané. I když mě se to zdá nemožné že by se na toto kterýkoliv člověk zeptal. Neboť lidé jsou hluší i slepí . Nevidí a neslyší co se kolem nich děje. A proto se neptají a co když je to pravda. I když jsou zde výjimky avšak málokdy o sobě tyto výjimky dávají vědět. Větčinou jen tehdy když mají dobré přátelé , kteří je vyslechnou……a tak vás prosím buďte otevřený všem možnostem a pokuste se na svět dívat i mimo technologie a ne jen skrze ně a také ptejte se sami sebe a co když je to pravda a duchové existují.

oznamení a omluva

15. prosince 2016 v 22:56 | Iri
Moc se omlouvám ale tento týdne neočekávejte povídky . U mě doma se něco stalo a já se s tím potřebuju vyrovnat. Takže jeslti něoc budu psát tak nejdřív na papír. Tak se na mě prosím moc nezlobte. Na komentáře odpovím až příští týden a předem děkuji za pochopení

Na půl cesty do hrobu

10. prosince 2016 v 20:05 | Iri |  Povídky na téma upíři
Úvod
Myslím si že každý z nás zná ten pocit. Kdy máte neodolatelnou touhu přečíst si dobrou knihu. Jsem přesvědčena, že to zná každý. At je to dítě noci anebo člověk, který přijde po náročném dnu domu anebo si čte jen tak pro radost. Víte, vím, o čem mluvím, sama mám mnoho oblíbených knih, ale jen jedna jediná u mě vyhrává na celé čáře. Je to kniha o , které bud dnešní recenze.
Možná vás překvapí a možná ne závisí to jen a pouze na vás. Upřímně si ale i přesto dovoluji sem dát upozornění. Následují recenze pochází z knihy, která je součástí jedné velké knižní série od výjimečné spisovatelky.
Recenze
Na půl cesty do hrobu
Jeaniene Frost
Než vám prozradím něco z knihy tak vám nejdříve o ní něco napíši. Kniha mě dokázala zaujmout svým obalem a také informacemi o autorce. Je psaná tak že jakmile jí jednou začnete číst tak ihned nepřestanete. Patří sice mezi knihy o upírech, ale neočekávejte nic na způsob Stmívaní nebo Draculy. Upíři zde rozhodně nezáří jak démanty noci a ani se nemění v ohnivé pochodně či nepraskají jak křehké porcelánové panenky. Nespí v rakvích a rozhodně nemusí mít u sebe hlínu, teda jedině snad v případě že by si chtěli zasadit květiny, ale to tu též není. Jediné co se dá autorce vytknout jsou snad erotické scény, taky jich tam nemuselo být tolik. Takže knihu nedoporučuji osobám mladším 18 let. Další zápor u knihy je ten že nakladatelství nebylo schopné přeložit tři knihy z této série, které mají vlastní příběh. Ke všemu jsou to knihy o Vladu Tepeši Draculovi III. Což je fakt velká škoda asi se kvůli tomu budu muset naučit Angličtinu nebo nevím. Hups to je trošku mimo téma.
Takže a teď něco o samotném příběhu v knize. Příběh vypráví o životě mladé poloupírky Cat. Která nemá po nocích nic lepšího na práci než zabíjet upíry nebo si myslí, že jsou zlo. Jednoho dne však potká upíra Bonese , který se jé rozhodne přesvědčit o tom, že se mýlí. Chce jí ukázat, že ne všichni upíři jsou zlí. Bude záviset jen a pouze na Cat zda mu uvěří anebo se ho pokusí zabít ale dokážete? Nebo dokáže Bones , Cat že se mýlí? Změní její předsudky? Odhalí její původ? Jaké bylo jejich první setkaní?

Jestli vás to zaujalo tak vám vřele doporučuji si knihu přečíst. Kdo ví třeba nebudete zklamaný a přečtete si ostatní díly. Jestli ano tak vám přeji příjemné čtení bud u této anebo u jiné knihy.

Již v sobotu

8. prosince 2016 v 21:58 | Iri |  Povídky na téma upíři
Již v sobotu zde naleznete recenzi, která se týká jedné knihy o upírech. Tak doufám že se bude líbit a nikdo nebude zklamaný . Upřímně slíbila jsme že zde bude článek slíbila a tak se na něj těšte a těšit se bude moci i na jednu povídku , která bude možná tady v této rubrice a nebo v jiné. Smějící se
Tak či jinak jdu se vrátit zpátky k recenzi a jdu jí psát. Jen jsem sem chtěla dát vědět ...co kdyby tu byl naký netrpělivý čtenář že? A také víte, co se blíží? Vánoce takže jdu sebou i hnout a napsat i vánoční povídkuUsmívající se
Jen je trošku, krutý fakt, že se mi lépe píše večer než přes den a to i přesto, že jsem unavená. Za pravopisné chyby se omlouvám. Snažím se jich tu mít co nejméně. Jo, a jestli bude zajímavé téma týdne tak na něj udělám také článek. Jinak v sobotu se těšte na recenzi a možná ale doopravdy jen možná i na povídku. Takže si vás zde dneska dovoluji ponechat v očekávání, co že se to tu v sobotu vlastně ukáže, i když možná recenzi dodělám ještě dnes a tak jí zveřejním v pátek, Avšak co v tom případě zveřejním v sobotu?? Jen přece mám tuhle rubriku ráda.
No nic milí upíři , upírky lidé a nebo jiné nadpřirozené bytost . Pro dnešek vás nechávám v napětí a hezky si svoje hlavy lámejte nad tím co zveřejním v pátek či v sobotu . Recenzi , povídku či obojí ?? A nezapomeňte noc je ještě mladá tak vám všem přeji hezký večer a noc a těm co chodí v tuto dobu spát zas pro změnu dobrou noc.

Upozornění

5. prosince 2016 v 21:47 | Iri
Milí čtenáři a čtenářky,
Jistě víte, co jsme psala minulí měsíc a ano svůj slib hodlám dodržet. Jen jediná věc k, kterou vás žádám je strpení. Upřímně noví článek zveřejním do sekce upíři a bude to ....no nechte se překvapit. Noví článek také můžete očekávat během tohoto týdne to vám mohu zaručit.
Také nesmíme zapomenout, že je prosinec. Měsíc ve , kterém se přátelé setkávají a předávají si dárky či vřelá obětí. Takže pokavad máte někoho ve svém okolí či znáte někoho, na kom vám záleží. Pak prosím neváhejte, a pokud to bude aspoň trochu možné dejte té osobě najevo, co pro vás znamená. Otevřete pro tu osobu své srdce a obejměte jí. Vždyť budou Vánoce a nezaleží na tom kdo jste a nebo co jste zač. Tak dejte osobě, na které vám záleží najevo že jí máte rádi. Hlavní je totiž co cítíte ve svém srdci. Jestli cítíte přátelství či lásku, tak pak je jasné že se o tu osobu budete strachovat z celého srdce i když víte že, se o sebe umí postarat. Věřte mi vím o čem mluvím .

Takže na konec tohoto článku mi nezbývá nic jiného než popřát vám příjemně strávený adventní čas s přáteli nebo s rodiči na kterých vám zaleží či je i z celého srdce milujete. Takže příjemně prožité adventní neděli přeji vám z celého svého srdce.Rozpačitý