Vánoční čas

24. prosince 2016 v 17:02 | Iri |  Povídky na téma upíři

Povídka je věnovaná všem upírům a upírkám jako vánoční dárek. Nevím jestli slavíte Vánoce ale doufám ,že se všem bude líbit a také bych chtěla poděkovat za zprávu která mi přišla na email od uživatele D.
Vím měla jsem poděkovat dříve ale nějak mě to nenapadlo a tak tedy děkuji za zprávu jenž mi přišla a která potěšila a také dodala více chuti do psaní .

Byl pozdní zimní večer a k zemi se snášeli drobné sněhové vločky. Jenž v záři měsíce se jak démanty třpytily. Dopadaly na ztichlou ulici a na okna domů , kde spolu s mrazem ledové květiny kreslily.
Byl čas Vánoc a město pod závojem sněhu klidně spalo nebo to tak aspoň na první pohled vypadalo. Avšak první dojem může někdy i klamat a v tomto případě klamal. Ne všichni obyvatelé města spali , nespali ti ,jenž dětmi noci jsou , neboť se chystali vyrazit do ulic na lov a pak na Vánoční trhy . Neboť krom lovu měli i jiné starosti a to zdali tyto svátky slavit či neslavit. Některé z nich možná Vánoce omrzely, nebo si mysleli že nejsou hodni tohoto svátku avšak byly tu i případy , kteří doufali že v době Vánoc bude klid a oni se budou moci i se svými přáteli setkat a předat jim dárky.
A právě tito upíři a upírky vydali se na vánoční trhy, jenž byly určeny pro samotné děti noci. Dalo se tam sehnat skoro vše a oni si mohli vychutnávat vánoční výzdobu. Modré a stříbrné ozdoby na vánočním stromě, jenž díky osvětlení do tmy zářil jak slunce v pravém poledni. Či dřevěné stánky ozdobené zelenými řetězy ve kterých byly stříbřité vlnky a tomu dominovaly žluté zvonky se zeleným jmelím .
To vše bylo na zasněženém náměstí a budilo to dojem skoro až pohádkový. Některé stánky prodávali sošky, oblečení, vánoční ozdoby a k tomu všude hrály vánoční koledy. Jiné zase šperky a občerstvení a také čerstvou teplou krev v kelímkách s brčkem.
Avšak stalo se ,že jednou šli na své oblíbené trhy a kde nic tu nic nebylo. Chtěli se vrátit zpátky domů a nic neslavit. Když tu náhle začali se k nim se sněhovými vločkami snášet i vlaštovky z papíru. Vzali je tedy do svých rukou a opatrně ,jak když hladí malého netopýra, je rozbalili. A tam našli i pokyny. Vydali se tedy podle pokynů na papíru a brzy došli k tmavému místu. Kde nebylo žádné osvětlení avšak to se náhle změnilo . Všude kolem upírů a upírek se rozsvítila vánoční hvězda a okolí rozřázil nádherný strom , jeho vrchol zdobila zlatá hvězda . K údivu všech upíru se ukázali i ti kteří svátky neslaví neboť jedna upírka jménem Yukia dostala všechny na vánoční oslavu aby jim dokázala, že i když jsou dětmi noci mají i oni právo na vánoční svátky . A tak na zapomenutém náměstí rozezněly se koledy a vzduch provonila vanilka se skořicí a všichni upíři s upírkami si vánoční čas užívali.

https://www.youtube.com/watch?v=ltzIKNSEfQs
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ┼Raven Sammael Renkse┼ ┼Raven Sammael Renkse┼ | Web | 25. prosince 2016 v 5:16 | Reagovat

Překrásné

2 studentsky-zivot studentsky-zivot | Web | 25. prosince 2016 v 17:13 | Reagovat

Mohla by som ťa poprosiť o vyplnenie tohto dotazníka týkajúceho sa mobilného telefónu? :) Ďakujem
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSc2Ille-c0opFWuGIkaLnMrrOgI4GkIPYtglYvRUS6UVeADcw/viewform

3 ┼Raven Sammael Renkse┼ ┼Raven Sammael Renkse┼ | Web | 28. prosince 2016 v 23:01 | Reagovat
4 ┼Ukyo Vampire┼ ┼Ukyo Vampire┼ | Web | 29. prosince 2016 v 16:51 | Reagovat

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama