Leden 2017

Omluvam se

31. ledna 2017 v 23:06 | Iri
omlouvám se za neaktivitu ale nak na to nemám sílu sem něco psát
zrátka mam špatnou naladu a brečím

Obyčejný den upíra

25. ledna 2017 v 16:36 | Iri |  Povídky na téma upíři
Takže zde je jedna dlouho slibovaná povídka. Upřímě fakt je píšu sama a nidko mi s tím nepomáhá. Takže užijte si čtení.

Napadlo vás někdy jaký je obyčejný den upíra? Mě ano a přesněji řečeno mě tato myšlenka napadla ve 22 :10. Tedy ve večerní hodině. Chtělo se mi spát ale, kdybych to teď nenapsala tak bych možná myšlenku ztratila a to by byla asi škoda. Tak se milí čtenáři a čtenářky usaďte a naslouchejte příběhu, jejž vám povím. Upozornění příběh je smyšlený a jakákoliv podobnost se skutečně žijícíma osobami je čistě náhodná.
Byl pozdní večer a déšť do oken bubnoval. Venku bouře řádila a upír, jenž procitl ze spaní na lov se chystal. Miloval déšť a bouře. Při nich se mu lovilo mnohem snáze . Bydlel v panelákovém bytě ve městě Osek. Pro jeho štěstí stál panelák hned naproti lesu.
Les to byl nádherný, vysoké jehličnany a břízy, které poskytovali zvířátkům ukrýt před nečasem. A jemu ne jeden ukrýt když byl na lovu. Věděl, že do tohoto lesa chodí v pozdních hodinách lidé, kteří páchají zlé činy, a to byl i důvod proč si tam dnes zamířil. Moc rád si s nimi hrál na kočku a myš a hlavně vždy si byl jistý, že zabrání zlému činu. Netrvalo dlouho, a sám si začal hrát na oběd. Dal si opravdu velmi záležet, když šel po lesní cestě sám a předstíral, že nevnímá své okolí. Přesto bedlivě naslouchal svému okolí. Šustění listů a praskání větviček ve křoví kde skrývala se lesní zvěř. Tlukot srdce ježčí mámy jenž u sebe měla své mláďata a tiché oddechování ptáků ,jenž spali v korunách stromů či snad šumění větví ve větru při bouři.
Ano vnímal zvuky spícího lesa. A do těchto zvuků se z ničeho nic ozvalo praskání větví pod těžkými botami člověka. Alexandr se proto rozhodl předstírat, že si zavazuje tkaničku u bot a čekal. Jeho očekáváni se naplnilo když se za ním objevil temný stín a pokusil se ho bouchnout s basketbalovou pálkou . Alexandr byl však rychlejší než člověk co na něj zaútočil a tak se během minuty objevil za jeho zádami. Muž, který na něj zaútočil se podíval překvapeně před sebe, kde měla být jeho oběť . Nikde ho ale neviděl. Alexandr se proto tiše uchechtl za jeho zády a ledovým hlase pravil : Nehledáte náhodou mě a k čemu ta roztomilá basketbalová pálka ? Muž sebou trhnul a otočil se směrem, odkud vycházel hlas. Ve svých rukách opět sevřel pálku pevněji a s novým odhodláním na upíra zaútočil. Alexandr akorát rychle uhnul a užíval si pohled a poněkud vyjeveného muže. V jeho očích mohl číst zmatek a z pachu mohl cítit strach , které se pomalu a jistě začali útočníka zmocňovat. Alaexandr se na něm tedy ještě chvíli pásl s pohledem a pak se na něj pousmál, ovšem že si dal záležet aby dokonale vynikli jeho ostré a dlouhé špičáky. Momentálně i s pobavením pozoroval jak se můžu vyjevený pohled mění na vyděšený k smrti. Vyděl jak pomalu muž , couvá dozadu a tak ho nechal. Měl k tomu svůj důvod. Pomalu se k němu začal přibližovat a přitom nasadil milý dravčí úsměv s vyceněnými tesáky a začal se ptát. Copak hošíku nikdy jsi neviděl upíra? Víš, mám hlad a ty vypadáš na doopravdy velmi chutné sousto. Podle tvého zjevu soudím, že jsi jen obyčejný zlodějíček a příležitostní vrah. Tebe mi líto nebude. Řekni jakou máš krevní skupinu ? Já totiž nesnáším B pozitivní.
Muž na nic nečekal a po této otázce se prudce otočil a pokusil l se zdrhnout. Jenže při tom přehlédl strom který byl před ním a náraz ho hezky poslal do upíři náruče. Snažil se prát a bránit upírovi který ho svíral v železném obětí ale co naplat . Veškerá jeho snaha byla marná a pak ho napadla náhle spásla myšlenka. Víte pane upíre ale já mám skupinu B pozitivní a když jí teda nemáte rád nemohl byste mě nechat žít ? Alexandr tedy na pár okamžiku člověka pustil a prohlížel si ho , Jenže náhle si olízl rty poněkud mlsně a jeho oči zazářili do tmy červeným světlem když odpověděl. Je mi to opravdu líto ale nemohu. Ve skutečností krevní skupina b pozitivní je má oblíbená. Víte její chuť mi připomíná dny kdy jsem byl člověkem závislým na hořké čokoládě. Po této odpovědi se na milého , promočeného člověka vrhnul a velmi snadno zabořil své tesáky do jeho krku a vypil krev. Pak se zadíval na mrtvolu a přemítal kam jí schová .No upřímně napadly ho zdejší zavřené šachty. Jen přece to nebude první mrtvola , kterou tam hodí. O mrtvolu míň nebo víc ? Na tom přece nesejde a tak těla nepohodlného se zbavil. Pak vydal se Alexandr zpět domu a by se mohl vysprchovat a obléct do suchého. Jen přece musel ještě někoho zkontrolovat. O tři hodiny později nakláněl se nad dětskou postýlkou kde spalo malé dítko. Tak dlouho jí hledal než jí našel a teď noc co noc kontroluje jeli v pořádku. Možná kdyby věděl že to její matka nepřežije byl by se vydával za jejího strýce ale to nemohl vědět. Krom toho tak dlouho tu malou hledal než jí našel a tak jí ochrání, Jendou selhal u její matky ale u ní se to již nestane to slíbil sám sobě , a tak upír jenž 300 let starý byl zpět do svého bytu se vrátil aby ke spánku spokojenému se uložil neboť malá byla v pořádku a on byl již znavený vždyť svítání se blížilo a on měl poněkud zajímavý lov.
Takže pokud byste chtěli vědět jaký vztah je či bude mezi Alexandre a malou holčičku a proč jí hledal . Dejte mi vědět jinak se té povídky nedočkáte pač jí mam rozepsanou.

Omluva

22. ledna 2017 v 8:48 | Iri |  Povídky na téma upíři
Je m létoa le z osobních důvodu tes příští týden nebudu psát a ze stejých duvodu jsme nepsala ani tento týden tak s en amě nezlobte prosím

snad jen zlí sen

17. ledna 2017 v 16:09 | Iri |  básně-upíři
snad jen zlí sen
snad není to pravda
kde je najít tě mám
v očích tví
skví se pravda
jenž praví
že přítelkyně jsm
avšak ja naděje nevzdám se
á čekat vudu
snad ozveš se
sad odpovíš na zprávu mou
avška ted zmizels
a čiti tvé rudé v noci planou
avška ja čekat budu na zprávu mou
či snad prosbu
k upířímu národu mám
vy jenž při vladu stojíte
já žádám vás
abyste mi zprávu dali
co se stalou s kamarádkou mou
vím že živa jest avška nevím kde
snad princi temnoty má slav pasná
nebdou tobě lhostejná
tebe já se ptám též
tebe i žádá v tochosti
odpovět tvou čekavám
avšak v srdci svém starost mám

chystané básně , povídky a recenze

16. ledna 2017 v 21:43 | Iri |  Povídky na téma upíři
Milý , čtenáři a čtenířky či děti noci
Moc se omlouvám za zpoždění povídek ale bouhžel si ještě chvilku počkáte i na tu recenzi. Zkrátka dodělám tento týden obrázek k povídce a pak jí mohu s klidným srdcem vydat ale mám problém.Mám napsané dvě básně , ke všemu na Dráculu , fak tkdyby se mě někdo zeptal proč na něj píšu povídky a basně tak odpovím že nevím.Možná je zkrátka pro mě tak trošku i insirací i přes to co o něm trvdí dějiny. Upřímně kdo ví kde je pravda. Myslím že by to věděl jen Vlad či snad dokonce i ví ? Hm tot je otázka že ?. Tak či jinak mam na něj dvě básně a nevím kterou zveřejnita obě jsou již přepsané v notasi.Taky recenze po pravdě řečeno není hotová tu píšu zatím na papír a pak jí budu přepisovat.
Takže odopravdy se omlouvám že zde ještě nic nevyšlo ale nebojte výjde. Jinak všem přeji hezký den Usmívající se

Vítejte

13. ledna 2017 v 21:50 | Iri |  sem komentáře které se týkají jiných věcí než članků
Vítejte v rubrice , která je určena pro komentáře všech možných druhů a , které se netýkají žádných článků či nesouvisí s jejich tématem. Také s ezde máte možnost vyjádřit ohledně blogu a napsat si i o povídku když budete chtít. Upřímně nevím jestli je tato rubrika zbytečná ale vzhledem k tomu že se učastním soutěže tak se to asi bude hodit.JO asi zde budou dopadat i články o přírodě ale otho ste si asi už stačili všimnout.Tak aja se jdu vrátit k některým věcem co dělávám rádaUsmívající se
A taky musím jít napsat tu recenzo a dodělat ten obrázek konečně furt se nemužu strefot do toho jak ho chci nakreslit.

poznatek z dnešního dne

11. ledna 2017 v 16:30 | Iri
Znáte to snad všichni , co někdy píšete či kreslíte . Hodiny sedíte a lámete si hlavu nad tím co napsat a nakreslit. Jak něco napsat aby to dávalo smysl a líbílo se to a přitom to neznělo uměle. Či jak nakreslit něco co pohladí po duši a nebo vyděsí.
Upřímě s tou kresbou mám problém . Vím co chci nakreslit ale nevím jak. To je oprvadu krutý fakt a u psaní do povídky do sekce upíří povídky. No stejný případ v bleděmodrém vím co chci napsat ale nevím jak. No nevadí nevím sice jak napsat povídku ale asi hodím na papír základný myšlenky a uvidím. Někdy si říkám jeslti by se našel i odvážlivec jakýkoliv , který by byl schopný naslouchat mím uvahám a nebo uhýbat lítacím papírům.Protože věřte tomu nebo ne dneska mi lítali po pokoji čtvrtky a jentak mezi námi další lítat budou. Jediná utěcha je že jedna povídka je už dopsaná ale zas na druhou stranu jak mám sakra k tomu nakreslit ten obrázek co nosím v hlavě ??? Vím co to má být i jaké barvy použít ale jak to hodit na papír...no nemám ponětí, do toho venku sněží a sněhové vločky dopadají na okno.Který se nedá otevřít protože je zamrzlé takže nemužu z něj vykouknout a ven se podívat. Kdyby aspon ty sněhové vločky uměli poradit ale bouhžel nemumí a já jsem ztracená ted v myšlenkách a ůvahách. Vím je to divné , že to sem píši ale nechci aby si někdo myslela že jsem se vykašlala na upíří povídky, protože tak to není . Doopravdy mám zde dokončenou povídku ale snažím se k ní nakreslit i obrázek.Takže dokud nebude obrázek nebute tu ani ta povídka ale aby se neřeklo udělám menčí recenzi bud na film a nebo knihu. I když kniha byla posledně ale zase na film se mi nechce takže na knihu jsem to ale hrozný tvorUsmívající se. No nevadí jdu se vráti k tomu co chci ted dělat a uvidím jak to půjde ale kdyby tu byl někdo s návrhem jak mam tu kresbu udělat tak mi to sem napište nebo jak se aspon soustředit na povídku. Protože ted jsem opravdu ztracená ve světě fantazie a nevím jak z toho ven . Myšlenky kolem mě létají světelnou rychlostí a třepotají se jak motýlci ve větru. Jo a recenze no tak ta tu bude asi příští týden no možná dřív a bude v sekci upíří povídky . Jak jinak mám doma totiž jednu celkem zajímavou knihu o upírech , tak se máte na co těšit a nebo se toho děsit ? No to bude asi záležet na ůhlu pohledu. Mě upřímně ta kniha pobavila než cokoliv jiného. A hlavně mě tam pobavil článek o Dráculovi co tam je i když na druhou stranu mají pravdu a v čem ? No to se dozvíte až v té recenzi , ale na rovinu nečekejte nic co by upíry zesměšnilo protože nic takového v té knize opravdu není. A krom toho to by ta kniha asi letěla oknem ven. Takže se oprvadu ničeho zlého nebojte. No snad všichni pochopili co se tu snažím říci a ejslti ne no tak napiše na skyp a nebo do komentářů, moc ráda zodpovím jakýkoliv dotaz.Usmívající se
Jinak přeji hezký zasněžený dne všem čtenářům a čtenářkám.

Oznámení-nebo spíše omluvu

9. ledna 2017 v 20:51 | Iri
Moc se omlouvám ale tento týden nebudou asi články a to hned z několika důvodu.
1.Musím něco nejdřív přepsat
2. K dokončené povídce udělat obrázek
3. Dokončit povídku nebo psíše dopsat mam jen ůvod a i to budu asi měnit
4.Musím se vyspat fakt v poslední době funguju jen na půl
To jsou ais tak všechny důvody tak se mějte hezky pro dnešek

Aktualizace pravidel

9. ledna 2017 v 20:35 | Iri
Takže jen pro jistotu menčí aktualizace pravidel. Nemám jich moc jen dvě.
1.Žádné kopírovaní článků, obrázků nebo fotografii bez mého souhlasu.
2.Žádné vulgární komentáře
to je tak vše a jinač hezký zbytek dne přeji vámUsmívající se

zimní doba aneb co se dá udělat pro zvířátka

7. ledna 2017 v 20:15 | Iri |  co se nikam nehodí
Venku mrzne a sníh se k zemi vznáší. Na jednu stranu je to dobře příroda potřebuje sníh, aby se doplnili zásoby vody a půda si odpočala. Rostliny mají na sobě izolaci od mrazu, ale na druhou stranu v naší společnosti žijí i němé tváře pro, které je toto období zkouškou odolnosti , tukových zásob či skrýší s potravou anebo hledaní potraviny. Myslím , že vám došlo již o kom je řeč. Mluvím zde o lesní zvěři, ptácích a vodních živočiších.
Ti , kteří vlastní rybníky tuší že budou muset udělat díry do ledu jakmile bude moc silný aby ryby neuhynuli a myslivci ? No pro ty je důležité aby měli co dávat do krmelců zvířatům. Avšak nemusí to být jen myslivci mohou to být i ostatní lidé. Vždyť kolikrát máte doma suchý chléb ? Tak nač ho vyhazovat když se může dát do krmelce a nebo jablka ze sklizně ? Když víte , že je sami nespotřebuje tak proč jich pár nedat zvířátkům , která to v zimě potřebují ? Máte zahradu ? Jestli ano tak kupte pro ptáčky lojový koule a pro veverky oříšky. Chodíte rádi do lesa ? Tak co si místo alkoholu nebo cigaret koupit mrkev a zelí a odnést do lesa lesní zvěři ? Po celý rok se kácí lesy a někdy i vysazují nové stromky. Jenže jakmile přijde zima je plno lidí hluchých a slepých. Při silvestru si jdou házet petardy do lesa a je jim jedno že tak děsí lesní zvěř. Když napadne sníh ani se neobtěžují něco donést zvířatům aby jim aspoň trošku ulehčili život v zimě .
Proto si prosím dejte ruku na srdce a pokavad máte aspoň trochu soucitu kupte jim zeleninu a jablka a doneste jim to do krmelců neboť zima je zlá hlavně pro lesní zvěř a pro ptactvo. Tak prosím kupte i něco těm ptáčkům zpěváčkům bud slunečnicová semínka , lojové koule a pro veverky oříšky ať tolik nestrádají a na jaře ať opět z plna hrdla zpívají.