Leden 2017

Život a smrt Romea a Julie -2.kap.závěr

6. ledna 2017 v 19:38 | Iri |  Povídky
Vyčkala momentu kdy k ní Romeo přišel a tím že si něco zapomněl v práci a vrací se proto do práce avšak sama Julie se tedy dala do realizace svého plánu. Když Romeo tedy šel za svou milenkou .

Opatrně a nenápadně se sekerou poškodila nohu u židle, kterou dala na balkon a vrátila sekeru na své místo šla připravit Romerovo oblíbené jídlo a víno k večeři. Poté co se Romeo vrátil od své milenky tvářila se Julie na něj přímo andělsky a po celý čas večeře se o něj starala a dokonce i víno mu dolévala. Romeo nic zlého netušící po dobré večeři usnul avšak ne na dlouho neboť Julie celá nešťastná Romea po hodině probudila s tím že má šílenou chuť na hrozno a protože byl Romeo opilý a rozespalý , sám od sebe se jí nabídnul že jí hrozno utrhne. Rozespalý po židli lezl když tu náhle noha od židle jeho váhu neudržela a noha od ní se odlomila a Romeo náhle rovnováhu svou ztratil. A dolů se řídil až k zemi kde při pádu vaz so zlomil. Julei nejdřív vše uklidila a pak dolů seběhla a srderyvě naříkat začala že o svou lásku a otce svého dítěte přišla. Lidé se k ní seběhli a utěšovat jí začali. Neboť těhotná a bez manžela byla ta ubohá neštastnice a vdovou se tak stala zámožnou.
Vyšetřování jenž proběhlo vše označilo za nešťastnou náhodu a Julie se vrátila zpět do Verony avšak za muže svého zde pojala Parise jenž po narození Hermiony bez vysvětlení zmizel. Mnozí si mysleli, že nesnesl pomyšlení že prvorozené dítě není jeho a tak odešel. Avšak Julie se potutelně usmívala po jeho zmizení a sklep svá tajemství nechal si . Dva roky po Parisovi si Julie vzala Harryho Potra pravého otce své dcery Hermiony a spolu žili šťastně až do smrti a ještě chlapec se jménem Sirius se jim narodil.

O 50 let později v době kdy děti byli dospělé a Julie nežila probíhala ve sklepě přestvaba a k překvapení všech zde byli nalezeny ostatky Parise. Pitva prokázala že byl otráven a že Julie ve skutečnosti byla hodnou černou vdovou a to je konec našeho příběhu

Život a smrt Romea a Julie -1.kap.

3. ledna 2017 v 21:09 | Iri
Četli jste někdy Romea a Julie? Já ano a, také jsem na tuto knihu měla ve škole napsat jiný konec. Jak by vše dopadlo kdyby Romeo přežil, byli by nakonec spolu šťastný ?Nebo by osud byl zcela a naprosto jiný ?
Nechte se proto unášet příběhem jenž začíná v moment kdy Julie procitá ze svého spánku.
Julie procitla v hrobce Kapuletů a její zrak padl na tělo jejího milence, jenž nejevil žádné známky života. V ten moment jako by se Juliino srdce zastavilo a zoufalá milenka padla na kolena vedle těla Romea ,kde se dala do srdceryvného pláče , když tu náhle Romeo otevřel oči a svou milou přitáhl k sobě aby jí mohl políbit na její rudé rty. Julie byla šťastná avšak oba si uvědomovali , že není času nazbyt a musí zmizet z města Verona.
Oba milenci tedy pod rouškou tmy prchli z Verony do Kanady, kde opět uzavřeli manželský slib a začali spolu žít. Mnohý člověk by si pomyslel a žili spolu šťastně až do smrti avšak skutečnost byla jiná neboť po třech měsících se začala projevovat Romeova pravá tvář.
Jenž měla doopravdy daleko od věrného manžela či milence. Již po třech měsících společného soužití začali po sobě Romeo a Julie štěkat jak psi, kteří se hádají o jednu kost. Jenž v tomto případě nešlo o kost ale o dítě jenž Julie nosila pod svým srdcem. Byla již v třetím měsíci těhotenství, když posbírala odvahu, aby tuto šťastnou novinu oznámila Romeovi.
K oznámení této novinky si vybrala právě dnešek a s bušícím srdcem oznámila Romeovi tuto novinku .
"Miláčku budeme mít dítě jsem těhotná", oznámila Julie, Romeovi při večeři.
Po těchto slovech zavládlo v Kuchyni tíživé ticho, které však nemělo dlouhé trvání. Po té chvíli Romeo zbrutálněl v obličeji a začal na Julii křičet : " Přiznej se to není moje dítě . To je dítě toho tvého Harryho Pottra , toho opraváře, který nám tu údajně opravoval pojistky".Křičel Romeo jak smyslů zbavný a přitom viděl rudě.Také začal házet ,židlemi a jinými věcmi po kuchyni.Větčina z nich přitom mířila na místo kde předím seděla Julie.
Julie , která zachovala klid a pro jistotu se duchapřítomně schoval v kuchyni pod sůl, takže se jí nic nestalo. Pravila klidným hlasem : "Ale miláčku to ty jsi zavolal opráváře. Brečel jsi tu jak malá holka že neumíš opravit pojistky. A ještě něco Harymu se nelíbím já ale ty. Víš on je na muže a ne na ženy a také nevím kdo tu brečel jak malá holka a křičel , že do sklepa nepůjde , že to se radši otráví než abys tam šel opravit pojistky. Že se bojíš prý pavouků a myší.
Po tomto prostoru se Romeo uklidnil a šel do obyváku aby mohl zavolat a postěžovat si své milence Veronice. Byl přesvědčen že Julie o ní neví. Avšak té bylo podezřelé, jak se Romeo věčně vytrácí a tak si na něj najmula osobní detektiva Albuse Brumbára a ten jí informoval o tom že její manžel má milenku. Od té doby se v Juliině mysli rodil dnem za dnem přímo ďábelský plán.

K nové povídce : Život a smrt Romea a Julie

3. ledna 2017 v 21:07 | Iri |  Povídky
Upozornění nevlastním Harryho Potra a ani autorká práva na něj . Povídka vznikala ve škole před několika lety jako slohovka. Profesorka si nepřála štastný konec romea a JUlie . V mém případě díky tomu vznikl konec jaký vznikl. Nevlastním ani autorská práva na Romea a Julii. Celá slohovka byla předělána tak aby dávala větčí smysl ....doufám. Užijte si čtení.

Oznamení

1. ledna 2017 v 1:56 | Iri |  Povídky
Tak pozor do týdne ani ne sem přiletí nová povídka.Nebo spíše konečně jsme přepsala Romea a Julie a ještě k tomu trošku i poupravila celou slohovku , takže fakt doufám že se bude líbit.Usmívající se
Vzhledem k tomu že v této rubrice mám poslední článek z 10 června ( to jako fakt ?) Tak je načase to trošku maličko napravit a totéž i u básní . No narovinu o nic nepříjdou ani čtenáři co si čtou upíří povídky i tam během tohoto měsíce přibude povídka teda spíš povídky . Upřímně u povídek do rubriky upíří povídky mám rozepsané dvě :-D. Hm ani je nemužu popsat . Sama nevím co z toho vyleze.No povídky budou a tak mizím ale ne spát nýbrž psát . Nejsem unavená a noc je přece mladá. Jen by mě zajímalo jak budu dneska vstávat no nic mizím povídky čekají , a ještě něco kdybyste tu chtěli mít povídku na přání napište mi bud do komentáře a nebo do zpráv autorovi. Pokusím se jí napsat ale na rovinu jen a pouze pokud to bude téma bez erotiky.