Únor 2017

Upíři

19. února 2017 v 20:21 | Iri |  Povídky na téma upíři


Již po několikáté se snažím napsat úvod k tomuto článku a zkrátka nejde to. At napíšu cokoliv tak mi to zní uměle opět. Takže s čím začít, v prvé řadě upíři, jsou samotnou součástí lidstva již po několika staletí. Ať na ně věříte nebo o nich rádi posloucháte příběhy či čtete knihy a povídky. Pokud se podíváte na lidovou slovesnost tak je tam zkrátka a dobře máte.

Jenže během staletí se z těchto dětí noci staly ve filmech buď nestvůry jenž baží po lidské krvi , neschopní logického uvažovaní jak může dokazovat film Drácula 2000 a nebo zářivě třpytící se na slunci , ideály krásy jenž jsou vegetariáni a když s nimi flákne jiný upír o zem tak popraskají jako porcelánová panenka. To můžeme vidět zase například ve Stmívání ale ruku na srdce- umíte si představit Dráculu či jiného upíra jak se třpytí na slunci? Já tedy ne a to mám celkem dobrou představivost. Ovšem existují i filmy, kde jsou upíři ukazování z obou stran a to například Dracula neznámá legenda , či knižní předlohy od Jeaniene Frost , která má na svědomí knižní sérii Noční lovci. Upřímně vřele doporučuji si tuto sérii přečíst je opravdu velice zajímavá a hodně čtivá. A kdyby náhodou upíři existovali, tak by je podle mého názoru nemusela ani tato série zklamat a nebo naštvat. Ale je tu jedna věc, která mi stále vrtá hlavou. Jaký je vlastně den upíra či upírky ? Jak své dny prožívají a mají také trápení například se zuby ? Upřímně teď si říkáte ,co k tomuhle autorkou vedlo ? Možná zvědavost anebo fantazie. Přesto ale co vidíme ve filmech či v knihách vede člověka k jediné otázce : Co vlastně víme o upírech ? Nic . Bud na ně člověk nevěří anebo i když věří tak jim možná odmítá naslouchat a nebo se vyskytují i ti co naslouchají ale jsou poněkud uzavřený anebo nenápadný.

Takže pojďme se společně zamyslet nad život upírů ať ženy či muže.

Upíři v podvědomí veřejnosti jsou dáni jako nesmrtelní avšak nebezpeční , nemilosrdní predátoři , kteří nemají s ničím potíže ,ale co když se mýlíme? Například upíři tesáky. Jsou ostré a dovolují proniknout velmi snadno lidskou kůži . Co se ale stane ,když upíra nebo upírku začnou tesáky bolet ? Mají zubaře ? No jsou tu dvě možnosti za prvé zubaře mají ale nechodí k němu a za druhé zubaře nemají protože to nepovažují za důležité a nebo nemají nikoho kdo by jim ho udělal. Pak je možné že upíři zuby zkrátka nebolí ale dejme tomu že by například mladou upírku začali bolet zuby . Ale co by mohlo být příčinou této bolesti? Když zubní kaz a zánět dásní u nich můžeme vyloučit už z i díky faktu, že v žádné literatuře nikdy neonemocní s něčím tak obyčejným jako je zánět dásní a též můžeme vyloučit ze stejného principu i zubní kaz. Tak se tedy zde vynořuje otázka, co třeba může být problémem? Jedna možnost je že se kořist bránila a omylem zuby upírovi ulomila a ty špatně srostly ( což se mi nezdá moc pravděpodobné). No a druhá možnost má něco i společného s vývojem upíra. Možná že se zuby u upíru vyvíjí jako u lidí. Zkrátka na začátku mají mlíčňáky a ty jim možná kolem 9 roku života začnou nahrazovat mnohem ostřejší a učenější zuby. Což by logicky dávalo smysl . Ted je ale otázka co s tím ? No nejlepší by bylo si ty zuby co nejsou ty pravé upíří vytrhnout. Způsobu vytrhovaní je hodně.
Například uvázat si kolem zubu provázek a požádat kamaráda či kamarádku aby pořádně a prudce otevřel nebo otevřela dveře a tím pádem by byl zub venku . Také nezapomeňme i na další detail u upírů a to je jejich vynikající imunitní systém. Nechytí od vás anginu , chřipku , spalničky , neštovice a nehrozí jim zápal plic, zlomené koleno protože umí vyrovnat i dobře rovnováhu. No a jak vypadá obyčejný den upíra asi podobně jak lidský kdo ví.

Ty víš kdo jsi II

18. února 2017 v 20:15 | Iri |  básně-upíři
Ty víš kdo jsi

Avšak ostatní to neví

Jsi princem temným

Jenž lid svůj chrání

Neb spravedlivý avšak i krutý jsi

Neb doba ve které zrodil ses

Krutostí svou známá bývá

Avšak přesto kníže

Jenž temným princem stal se a zrodil se v ní

Neb počátkem tvé cesty tvá doba byla

Ty víš kdo jsi

Avšak ostatní to neví

Neb lid svůj tiše chráníš

Ze stínu noci jenž pod křídly svými

Skrývá tajemství tvá

Avšak zároveň náruč svou ti otevírá

Neboť temným princem jsi

Avšak mnoho tváří máš

Neboť světlem a temnotou zároveň jsi

Ty víš kdo jsi I

17. února 2017 v 20:04 | Iri |  básně-upíři
Pozor napadli mě dvě básně tak zde je první

Ty víš kdo jsi

Avšak ostatní to neví

Jsi princem temným

Jenž v temnotě se skrývá

A z temnoty samotné lid svůj chrání

Avšak krutým i spravedlivým dokážeš být

Neb doba ve které jsi se zrodil

Krutostí svou známá byla

Avšak přesto cestu tvou ti ukázala

Neb tvojí cestou byla

Ty víš kdo jsi avšak ostatní to neví

Jsi temný princem jenž bez bázně a hany chrání

Jenž v temnotě přítele má

Neboť ta ti svou náruč otevírá

Avšak i přesto všechno svět a lid svůj chráníš

Jsi andělem avšak i upírem

Jsi sám sebou neboť temným princem zrodil ses

Jsi světlem avšak i temnotou

Avšak sám dobře víš kým jsi

Upozornění

17. února 2017 v 20:01 | Iri
takže do rubriky upíři přibude dnes jedna básen a zítra druhá užijte si jejich čtení

Nejdůležitější orgán

16. února 2017 v 10:37 | Iri
Tohle téma je celkem dost těžké, nikdo si přece nemůže vybrat jeden orgán v těle . Protože všechny orgány jsou důležité at už je to srdce , plíce , mozek či cokoliv jiného. Člověk se neobejde bez orgánu i když je celkem dost velký průser když selže srdce, nebot na něm závisí fungovaní a proudění krve dalo by se říci tedy že je druhým důležitým orgánem a ten první ?
No to je přece mozek , nebot z mozku dostavá naše tělo všechny povely at už se jedná o jakykoliv povel. Pokud mozek přestane fungovat mohou lékaři takového člověka považovat za klinicky mrtvého i když mu například bije srdce ale je na nemocničních přístrojí. Krom toho mozek slouží i k fungci myšlení i když někdy i v tomhle ohledu vynechavá.Například v logickým myšlení a nebo ve zmatkářství ( někteří lidé jsou v tom dokonalí hlavně když začnou zmatkovat ).
Takže když to vezmu i z tohot pohledu tak mohu říci že nejdůležitější je mozek a hned po něm srdce, protože bez obojího se žít nedá i když s mozkem se dá žít i když z něj máte jenom půlku teda aspon jsme to četla někde myslím si že se to týkalo kočičky, která žije asi s polovino mozku.
Zkrátka a dobře bez mozku se žít nedá a někteřé lidé si ho dokonce ničí i sami pomocí alkoholu i když zrovna to jim nak extra neublíží. Jsou z nich pak alkoholiic a ztrací se ve své minulosti a taky ztrácí pojem o cenách a to je tak vše k otmuto článku.

Jsme zpátky

15. února 2017 v 20:25 | Iri
Jsme zpátky
zítra zdebude noví článeka možná ještě dnes

2týdny

2. února 2017 v 12:11 | Iri
Počínaje dneškem se zde na blogu po dobu 2 týdnu nebude dávat nic jiného. Z osobních a i z jiných důvpdu. Moc mě to mrzí ale mám toho doopravdy moc. Takže za dba týdny zde budou nové články . Takže opravdu se všem z celeho svého srdce omlouvám ale doopravdy zde něco nového bude až za 2 týdny.
Jinak všem přeji hezký den.