Březen 2017

Vlkodlačí smutek

31. března 2017 v 21:11 | Iri |  Vlkodlaci

V temných nocí jejich očí vzhlíží
K obloze noční jenž poseta hvězdami jest
Avšak úplněk jejich přítelem jediným jest
Jenž příkoří dávné viděl
Jenž stalo se nevinným
V časech dávných jenž
Dobou temna nazývaná jest
Kdy krev neviňátek prolita byla
Dítek malých bez vinny
Jenž nepoznala ještě svět
Netušící čímž krutost lidí pocítila
Neb netušila zač jejich život padl
Jak poupě růže nerozvité květ
Jenž někdo pošpinil a zničil
Vlkodlačí svět žal hluboký zachvátil
Avšak nocí temnou
se nese v ozvěnách žalostné vytí
Jenž přesmutnou zvěst dál posílá
Že zlí skutek se stal
Jenž lidé na svědomí mají
neb pro odlišnost život vzali
jenž nevinny avšak sami bestiemi se stali
neb lidskou svou zlu zaprodali
Neb vlkodlačí rod v sobě více dobrá má
Nežli bestie jenž jest člověkem
Jenž skrývá svou pravou tvář

Uvod

31. března 2017 v 21:09 | Iri |  Vlkodlaci
Milí čtenáři a čtenářky,
Vítejte v rubrice vlkodlaci , za její stvoření může za prvé má kamarádka a za druhé fakt že jaksi jsem začala psát i na toto téma. Doufám, že rubrika nikoho neurazí, či se nikoho citově nedotkne neboť stejně jak upíři , mají i oni právo mít na tomto blogu svojí vlastní rubriku. Stejně jako u upírů nevidím důvod myslet si o vlkodlacích že jsou bestie či zrůdy.
Stejně jak upíry tak ani je nepovažuji za zlé bytosti bez srdce a citu neboť věřím, že v každé živé bytosti existuje dobro. Tak tedy vítejte v nové rubrice a nechte se unášet na křídlech fantazie.

Dnešní článek

28. března 2017 v 20:29 | Iri
Milý čtenáři a čtenářky,
o mlouvám se za delší odmlku, ale zkrátka někdy se to stává. V pátek se můžete těšit anebo děsit (záleží na úhlu pohledu) na vydání jedné básně. Sice jsme chtěla vydat i povídku ale bohužel není ještě napsaná . Což je má chyba. Zkrátka nebyla na psaní nálada a nerada bych tu povídku zkazila s nuceným psaním, takže se moc omlouvám. I když pro mě to znamená , že jestli dneska nebudu moci spát tak budu zkrátka psát. Jen doufám že se o této ponocování akci nedoví kámoška, asi by mě přetrhla jak hada .....i když možná ne ale zas na druhou stranu jestli sem taky zavítá sem tam tak je celkem dost možný, že se o tom dozví.
Možná jí někdo na tenhle článek upozorní , ale zas na druhou stranu ví že u mě je možné skoro vše. Jinak i večery a noci jsou moc hezké a noční obloha plná hvězd je nádherná. Takže jestli je zde někdo kdo má rád noční oblohu tak dnešní večer by mohl být ideální na pozorování hvězd , tedy pokud nebude zataženo což by byla škoda protože je úplněk a při něm se hvězdy též nádherně pozorují.
Takže pro dnešek se s vámi loučím a přeji příjemné pozorování hvězd a tím pádem i příjemně prožitý večer či noc.

Sedmikráska

19. března 2017 v 20:31 | Iri |  Galerie


První jarní květina

10. března 2017 v 21:05 | Iri |  Galerie

Kuk

10. března 2017 v 20:53 | Iri
Jen o sobě dávám vědět. Nebojte se opravdu jsem nezapomněla na blog ale jak jste si mohli přečíst zde http://cestasnu.blog.cz/1703/tento-medic
Tak píšu povídku na papír ale abych vám na ní zkrátila čekaní tak dnes a zítra přibudou fotky do garelie Usmívající se
Takže pro dnešek se s vámi loučím a pádím psát.

Tento měsíc

1. března 2017 v 20:42 | Iri
Milí čtenáři a čtenářky
Začal měsíc březen a jaro je zde již přítomné. Ven láká slunce svými paprsky, které dokáží zahnat chmurné myšlenky, ale zároveň s tímto počasí přichází i inspirace, která se musí vyslechnout. Pak je nejlepší nechat počítač stranou a místo do wordu psát na papír myšlenky a nechat je volně plynout.
Nemusíte se bát, že zde v tento měsíc nic nepřibude . Právě naopak přibude , fotografie , povídky kresby jedna nebo dvě básně. Vlastně je to i důvod proč píši tento článek. Na pár dní se na blogu odmlčím, neboť přišla ke mně múza a dala mi svůj polibek. Mám rozepsanou povídku ale na papíře neboť když píšu na papír lépe zachytím své myšleny a i když vím že na přepisovaní budu tak jako zase nadávat a vyhrožovat papíru že poletí z okna ven ale nepoletí , a nebo pastelkám vodovkám či fixám tak nic z toho nepoletí doufejme a jestli ano asi budu mít na upíry menší troufalou prosbu a to aby zachránili pastely z okapu a taky blogy a skicák. Ano připouštím - chvilku mi to zabere ale věřím že s povídkou budete snad spokojeni a já také .Jako autorka bych s nimi měla pokaždé být spokojená ,ale někdy mám chuť začínající dílo vyhodit do sběru anebo spálit a než s ním jsem spokojená tak to dopadá tak ,že je to plné škrtanců . Inu u té povídky co teď píšu to taky platí. Furt nevím ,z koho mám nechat udělat svačinku. Kandidátů je moc.Asi se půjdu podívat na příjmení sousedky naproti z baráku.
Takže jediné oč vás žádám je jen a pouze trpělivost než vyjde nová povídka i s kresbami a s jakými to už nechte se překvapit tedy jestli nedopadnou v okapu .A taky se těšte na nové fotky, už totiž můžu chodit ven ,takže se pokusím vyfotit pár drobných zvířat a kočky .A zase moc mluvím.Teda píšu .
A jestli vás mohu poprosit ,je to vážně moc maličká prosba , prosbička napište mi jestli byste měli zájem o velikonoční báseň či povídku a předem moc děkuji.
S pozdravem hezkého dne a nádherného jara
Vaše Irí