Duben 2017

Ztracené Klíče-1.kap.

30. dubna 2017 v 21:44 | Iri |  Povídky na téma upíři

Kasandra je 6 let stará upírka, která se právě vrací z lovu poněkud pozdě. Již za dvě hodiny má svítat jenže ona si s obětí hrála (kořistí nebo spíše večeří). Ještě teď když si vzpomene na toho blonďatého zlodějíčka aut, musí se mlsně olíznout. Zkrátka a dobře chutnal jak vanilková zmrzlina , která je politá s čokoládovou polevou . V duchu musela uznat že byl opravdu velice chutný a šťavnatý.

Při těchto vzpomínkách došla Kasandra až ke svému domovu , ale když si chtěla odemknout dům tak ke svému zděšení zjistila , že ztratila klíče. Bundu prohledala třikrát ale
klíče nenašla. Tak jí nezbylo nic jiného, než se s těžkým srdcem vydat za svým mistrem. Její mistr (naštěstí pro ní) bydlel hned vedle jejího domu . Mezitím co se k němu vydala si v duchu přehrávala různé scénáře toho, co se stane až mu oznámí ,že ztratila klíče (opět). Kdyby to byl jen její mistr bylo by to snadné ale to ne . Ona musí mít to štěstí že je to její.....Z úvah jí vytrhl až fakt, že již stojí před jeho domem a tak se zhluboka nadechla a hlasitě zaklepala. V duchu se jen modlila, aby už nespal , jen přece jí posledně slíbil ,že jí natáhne na skřipec jestli ho bude neustále budit hodinu před úsvitem.


Tak tedy zaklepala k jejímu štěstí otevřel hned dveře otevřel vysoký sportovní postavy asi tak 30 letý upír. Jeho oči měli oříškově hnědou barvu , která byla stejná jako barva jeho vlasů, ale moc přívětivě se netvářil.,, Kasandro co jsi vyvedla tentokrát, že vypadáš jak hromádka neštěstí ?´´pronesl. ,, No Karle víš já , tentokrát jsem tě nevzbudila tak žádné natahovaní na skřipec prosím. Já ztratila klíče v bažině.´´ vylíčila problém. ,, Cože jsi ???! Zatraceně Kasandro ,co jsem ti o tom říkal ? Jednou někde ztratíš hlavu . Pojď dál , vyspíme se a zítra se po nich podíváme. A modli se aby se ty klíče našli. Já kvůli tobě nebudu dávat opět nové dveře do domu. To jsou už třetí klíče za tenhle měsíc, na co při tom lovu myslíš.´´ vyčítavě pohlédl na Kasandru. ,, Eh no myslím na krev.´´ tvrdohlavě odpověděla. ,,Padej spát do pokoje pro hosty a nebudit nebo dopadneš v hladomorně . Mám já tohle za potřebí ?? Proč zrovna já, jako kdyby jí nemohl proměnit někdo jiný. Prý starej se když patří k tobě.´´ zamudroval. Kasandra nadhodila nevinný pohled na svého mistra , který lamentoval a potřásal hlavou a zmizela v pokoji pro hosty.

nevím jak to pojmenovat ani kam to zařadit

26. dubna 2017 v 20:46 | Iri
Viděla jsem dítko plakat.
Ptala jsem se co ti je?
Viděla jsem dámu v šedém
jak po hřbitově bloudí
v ruce své svírala kytici zvladlou
avšak z očích její slzy kanuly.
Ptala jsme se co se ti stalo ?
Odpověděla : dítko své jsem ztratila.
Mlčky za ruku jsem jí vzala a k dítku dovedla
v ten moment kdy žena dítko spatřila div se sta
a její šedá šat
v bílí změnil se a květina jenž zvadlá byla znova rozkvetla
Jakmile se tak stal stal se druhý div.
Ze hřbitova zahrada plna svělta stala se
kde motýlci poletovali a na květiny pomalu sedali
neb dítko tam nebylo avšak na ženině obličeji usměv hrál.
Ona byla tím dítkem neb nadějo svou ztratila
a tak jí znova hledala avšak ta naděje měla dítka podobu
neb malem se vzdala a dámou v šedém se stala
avšak naděje je silnější než smutek
nebot naděje žije v srdcích věch bytostí avšak i tvorů

Omluva ohledně povídky

22. dubna 2017 v 19:51 | Iri
Povídka ztracené klíče vyjde až v pondělí . Mám k otmu své důvody a ty nebudu zveřejnovat

Ztracené Klíče

21. dubna 2017 v 20:08 | Iri |  Povídky na téma upíři
Úvod


V upířím světě není nic nemožné ,ale ani snadné . Sice jsou upíři moudřejší než lidé, ale i oni mají své starosti. Sice si navzájem pomáhají a kryjí si záda . Ale také mohou někdy něco ztratit. Co se tedy stane když mladá upírka ztratí své klíče od domu ? Pomůže jí její mistr a nebo se na ní vykašle ? O tom je dnešní povídka.

Ps

Dobrá a nebo špatná zpráva pro Vlada Tepeše. V tomto příběhu se nevyskytuješ ,ani jako vedlejší postava. Hm asi nevíš, proč mám o tobě tendenci sem tam psát ??

+ Upozornění : Dokopala jsem se jí zveřejnit až dnes jo a jenom úvod zatím . Na první kapitolu si musíte počkat do zítřka .

Aprílové počasí

19. dubna 2017 v 21:52 | Iri
Stará přísloví či lidové moudrosti , jenž se dědí z generace na generaci , nám může pomoci někdy odhadnout i rozmary počasí. Například pranostika na měsíc dube : ještě tam budem . Ukazuje nádhernou rozmanitost jarních měsíců. Jako dítě jsem se podivovala nad tím proč to zní tak divně ale jak tak se koukám ven z okna , právě v dnešní době začínám pomalu a jistě chápat proč to tak zní . Ano jaro již mělo příjd ale místo toho máme zpět opět zimu. Bud venku nádherně chumelí a sníh dopadá na květy třešní či narcisu co rostou na zahrádce a nebo zde máme sníh s deštěm. Ještě chybí mrazy a muže se jít pomalu a jistě bruslit na rybník.
No nevím jak vám ale mě duben kapanek překazil plány ale co nevadí . Počasí člověk naštěstí poroučet nemůže a na druhou stranu třeba to bude k něčemu dobré. Například zasněžené vršky hor jsou nádherné , hlavně když je můžete obdivvat z okna a nebo jít ven když sněží a obdivovat u toho rozkvetlé stromy a květiny . Jen si myslím že toto počasí je poněkud záhul pro hlemýždě a jiné drobné bezbrané zvířecí bytost. Například ptáci co se vrátili z teplích krajin a nebo žáby, Jen přece si nemůžou zatopit. Takže doufám že se počasí ustálí na normalní teploty. Vysvitne slunce a svými paprsky prohřeje promzrlou zem a vyláká na svět různé květiny a živočichy.

Velikonoce

15. dubna 2017 v 22:03 | Iri |  Vlastní tvorba kreseb

Nové články

14. dubna 2017 v 21:52 | Iri
Milí čtenáři a čtenářky,
nové články výjdou až v pondělí , nebot se mi nechce dneska nic dávat do článků. Také je to i z jiných důvodu . Tak se prosím nezlobte ale opravdu nové články vyjdou v pondělí a nebo o půlnoci. Vzhledme k tomu že tu na jejich vydaní ani nemusím být což je fajn, protože si jejich datum mohu sama určit v nastavení.
Téma v tomto týdnu psát nebudu nebot mě nezaujalo . Možná ale opravdu jen možná něco vyjde ještě dneska v galerii . Jinak blýží se velikonoce takže doufám že máte udělané kraslice , i když musím se přiznat ja je ani ještě nezačala dělat . No nic asi to nechám až na neděli. Zkrátka se jen uvaří a obarví vajíčka ( stejně si je nikdo nebude vystavovat). Takže doufám že zde nemá nikdo s vajíčkama stejný problém. Před nedávnem jsem stáhla jeden článek, no asi ho sem zase vrátím uvidím . Jen si to musím promyslet. Takže se kvůli tomu moc nezlobte. Upřímně nak nemám tneto týden ani cokoliv psát. Snad se to změní přes víkend doufám. Takže všem přeji hezký a příjemně prožitý večer a snad můžete pozorovat na obloze dneska hvězdy.A mám nápad . Dneska vyjde tento článek , takže zítra může vyjít něc o jiného , ale na zbytek si musíte fakt počkat až po víkendu .

Upíří národ

10. dubna 2017 v 21:09 | Iri |  básně-upíři
Upíří národ

Upíří národ povstává

Neboť večer ze spánku procitá

Když slunce za obzor se skloní

Neboť ke spánku se ukládá

V ten moment upíři procitají

Neb na lov se vydávají

V temných večerech a nocí

Při záři oblohy hvězdné

Jenž stříbřité světlo krajině dá

Upířímu národu tak svou náruč láskyplnou otvírá

Jenž láká a chrání

Před zraky smrtelníků

Jenž v noci své sny poklidně sní

Neboť netuší že čas upířího národa již nastává

Neboť na lov se vydává

Jenž bezpráví trestá

Motýl

10. dubna 2017 v 12:09 | Iri

Červánek

9. dubna 2017 v 20:39 | Iri |  Básně
Na obloze při rozbřesku

Jenž vítá nový den

Neboť právě svítá

Zjeví se na pár okamžiků jen

Červánek červený jak růže květ

Jenž na azurovém nebi při úsvitu

Svit slunce vítá

Neb slunci vstát pomůže

Avšak sám červánek červený

Jak rubín krvavý

K spánku ulehá, uléhá neb

K večeru zjeví se zas

Neb spánek slunečný zvěstuje zas

Neb večer tak přivítá

Červánek červený jenž do kraje září zas

Nežli půjde k večeru opět spát