Květen 2017

Úplněk

28. května 2017 v 20:01 | Iri |  Povídky na téma upíři

Omluva

28. května 2017 v 19:54 | Iri
Moc se omlouvám ale povídka vyjde jindy tak se moc nezlobte za zdržení

Co nás čeká následující víkend

22. května 2017 v 22:11 | Iri
Co nás na blogu čeká a nemine. Bud básen nebo povídka uvidím i příspěvek co jsem ztáhla z rubriky upíři . Jo myslím si že jsem to celkem dost prvně odflákla , no o to lepší to bude ted doufám Usmívající se. Vlastně ještě to není hotové , fakt celkem dlouho tvá než to zaschne ale do soboty času dost a na to nemusím pospíchat.
Takže ted během týdne nic neočekávejte ( krom tohoto článku) a možná tématu týdne ale to se mi tu ještě neukázalo, takže prozatím fakt nic nebudete z tématu :-D
Vlastěn jestli bude fakt od středy pršet , tak se asi budu věnovat čistě tvorbě a další povinostem . Vzhledem k tomu že ted věčně lítám venku a nebo se učím na zahradě , by byl déšt přes den komplikací. Sice proti němu nic nemám ale at prší hezky večer a ne přes den . Takže co budu zveřejnovat se bude tak trošku odvíjet i od počasí a od nálady ale vzhledem k tomu že jí mám v poslední době dobrou by mě asi fakt nezabilo napsat víc věcí pro blog. Hm možná si udělám výlet do ticha a přírody a tam budu psát a psát .Tak bud louka ta je idealní nechodí tam mnoho lidí a je tam klid a pak ještě by se dalo dát jít ke kostelu do parku tam také moc lidí nechodí.
Do teplic do zamecké zahrady se mi moc nechce jít. Takže uvidím tak či jinak o víkendu se můžete těšit na staženej příspěvek a bud básen nebo povídku , či obojí to se ještě uvidí.
Inu blog je rozmanity a rozhdoně nejde podle toho co je v modě a nebo co se píše jinde. Takže sem tam tu budou i články o věcech co by vás mohlo zajímat a nebo o věcech , které se dějí a právně b yse dít neměli.
Jinak všem přeji klidný týden a hezký den či večer , zaleží na tom ke kterému druhi patříte a nebo jak pozdě chodíte spát.
S pozdrevem příjemných dnu a večerů
Irí

Útulek-část 2

20. května 2017 v 22:45 | Iri
Útulek Fousek
Tak jako každý rok se tento útulek musí vypořádat s přeplněním , které je způsobeno tím ,že lidí vyhazují své mazlíčky. Sama s tímto útulkem mám zkušenosti a upřímně nemohu si na ně stěžovat. Jsou to milí a ochotní lidé , kteří těm kočičkám , kocourů a koťatům co se někdo pokusil utopit a nebo je vyhodil či týral pomáhají. Pomáhají tě zvířátkům znova nalézt důvěru a ukázat jim , že ne všichni lidé jsou zlí. Pokud jim někdo dá peníze formou daru pro tento útulek , který se nachází v Teplicích v Čechách , tak si pak můžete být jisty že ty peníze jdou přímo pro ty zvířátka neboť péče , kastrace a jejich léčení něco stojí. Někdy tam mají i případy koček , které jim zůstanou na dožití protože je nemohou dát k adopci ze zdravotních důvodu . A o tyto kočky je doopravdy velmi dobře postaráno. Mají škrabadla možnost pohybu, jídlo a kontakt s lidmi . Nebo se musí starat lidé z útulku o koťátka , které někdo hodil v krabici do vody aby se utopila ale naštěstí , je někdo z té vody včas vytáhnul vid a kontaktoval útulek. Pak se musí zaměstnanci a nebo dobrovolníci o ty koťátka stara a nahradit jim její kočičí mámu. Tito lidé si zaslouží uznání ale bohužel se najdou jedinci , kteří jimi pohrdají. I když v útulku dělají vše pro to aby se zvířátka měla dobře a byla připravena k adopci a dostala se tak k majitelům , kteří se o ně postarají. Dalo by se říci že je to začarovaný kruh. Lidé z útulku pomáhají jak jen můžou a co jim síly stačí ale málokdo si uvědomuje a nebo spíš si nechce uvědomit , že by jim mohl pomoci i sám.
Nemusí to být zrovna peníze , tomuto útulku se muže pomoci i tím že se koupí sušina a konzervy či písek pro kočky a pak jim to zavezete a nebo že se pro ně udělá sbírka.
Pokud chcete o tomto útulku vědět více než můj názor tak sem dávám i odkaz http://www.fousek-kocky.cz/

Útulek-část 1

20. května 2017 v 22:43 | Iri
Za pár měsíců budou prázdniny a s tímto období se bohužel bude opakovat i velmi častý jev z minulých let a to vyhazovaní nechtěných domacích mazlíčku. A o tom budou i následující řádky.

Sama jsem měla několik let doma kočičku, dokud neodešla na věčnost. Měla jsem jí ráda a o to těší je pro mě pochopit, proč někdo vyhazuje své domácí mazlíčky. At je to pes či kočka , domů si je snad lidí pořizují jako své společníky a ne hračky na hraní . Které se pak mohou utýrat k smrti , utopit a nebo vyhodit na ulici , ale bohužel ne všichni lidé to tak vidí a najdou se i tací , kteří své mazlíčky vyhodí .Upřímně lidé se nedokáží polepšit a tuto pitomost dělají i nadále . Tvrdíme o sobě že jsem páni světa, ti nejlepší co mohou vše , ale to je blbost. Ničí své prostředí a ubližujeme svím domacím mazlíčkům , kteří by měli být členy naší rodiny. Díky týrání zvířat by se lidí měli stydět a koukat se polepšit ale to ne. Vidí se na vrcholu potravního řetězce a totálně ignorují svět kolem sebe a tak si vesele zvířata týrají dál , ale naštěstí zde existují organizace na ochranu životního prostředí, divokých zvířat a útulky a o jendnom z nich bych vám chtěla něco napsat. Vlastně je to na něj taková menší recenze dalo by se říci , ale já varovala v jedno z članků že se zde objeví jiná recenze než na jaké jste zvyklí .

POZOR

20. května 2017 v 22:18 | Iri
Zítra a možná ještě dnes vyjde slíbená recenze , která tu ještě nebyla . No ani nevím jestli zrovna recenze je to pravé označení ale co to nevadí. Snad pak pochopíte až si jí přečtete teda doufám a jen menší upozornění. Téma týdne může vyjít kdykoliv během týdne a stejně tak i kresby ale povídky a básně až o víkendech.
A to hned ze dvou důvodu .
1. Pořádně to napíši (doufám)
2.Někdy přemýšlím moc dlouho co napsat a nebo na to zkrátka zapomenu , pak si sednu a něco napíšu stejně jak teď. A nebo u té dalo by se říci recenze tam vím co napsat ale zkrátka jsem se k tomu přes týden nedostala ale až teď. A asi bude mít dvě části.
Jo a ještě jedna drobnost víceméně spíš žádost anebo nové pravidlo to uvidím až časem. Ale tak či jinak na tomto blogu nestrpím jakýkoliv nábor do nákých náboženských společenstvích , které hraničí s fanatizmem . A hlavně také žádné komentáře , které zde nebudou mít co dělat a budou se pokoušet nalákat čtenáře či čtenářky bez ohledu na to čím nebo kým jsou do svého fanatického klubu kde si někdo honí své ego. Od osob které se zde budou někoho pokoušet nalákat například do svého náboženského spolku budou komentáře smazány hned jakmile mi na ně přijde upozornění a já budu na internetu .Pokud se to pak bude i nadále opakovat bude ta osoba rovnou zablokovaná. Výjimka u komentářů , které se například nebudou týkat blogu a nebo budete mít něco na srdci tak klidně pište do této rubriky http://cestasnu.blog.cz/rubrika/sem-komentare-ktere-se-tykaji-jinych-veci-nez-clanku
Tento blog je zde hlavně pro všechny bytosti , které hledají aspoň menší odreagovávání a chtějí si něco přečíst.
Tak prosím nepište sem komentáře , který by mohli urážet či k něčemu navádět. Názory a kritiku si klidně pište ať jsou jakékoliv pozitivní a nebo negativní. To mi nevadí a naopak to uvítám . A to je vše co jsme chtěla říci v tomto článku i když vychází zcela neplánovaně a je napsaný spontálně a plný asi i gramatických chyb za , které se rovnou omlouvá. Snad je srozumitelný a jestli ne tak se také omlouvám.

Když se nikdo nedívá

17. května 2017 v 21:02 | Iri
Když se nikdo nedivá, je sice zajímavé téma ale vede k zamyšlení co vlastně napsat . Povídku , báseň nebo úvahu ? Sama jsem nevěděla a tak jsme se rozhodla napsat to co mě napadá. Možná to nebude dobré a možná se to nebude nikomu líbit ale co, píši to, co mám na srdci.
Lidí si často myslí, že se na ně nikdo nedívá. Například když jdou sami do lesa a nebo jsou na zahradě, ale tak to není. Můžeme si myslet že se na nás nikdo nedívá ale pokaždé to bude jen a pouze částečná pravda. Protože jak si lidé mohou být jisty, že je nikdo a nic nepozoruje? Co například ptáci ve větvích stromu ? Ještěrka či motýl ? Dokonce nás někdo může tajně sledovat a ani o tom nemusíme vědět a pak si klidně lidé myslí že se nikdo nedívá , že nikdo nevidí jejich chyby a nebo si nevšímá toho jací doopravdy jsou či co dělají . Krom toho tvrdit v dnešní době když jsme na zahradě a že nás nikdo nevidí je blbost. Nikdo se na nás nedivá pokavad jsem v bytě či v domě sami , ale ne na zahradě .Hlavně díky dnešním technologiím. A zde máte pár příkladů.
Jednotlivec či skupina , si myslí že je nikdo nevidí. Když kladou pasti na zvěř , jenže v ten samí moment se může z posedu dívat myslivec a hned zasáhnout a nebo může být v místě kam dávají pasti fotopast a ta je muže vyfotit a o pár chvil později například může pytláky čekat nemilé překvapení v podobě policie.
A nebo druhá možnost. Žena se rozhlédne po svém okolí a když si myslí že se nikdo nedívá bez důvodu začne mlátit štěně co má , protože má vztek. I v tomto případě se muže mýlit a někdo jí může vidět. Například 12 letá dívka , která běží a už z několika metrů na ní křičí aby to štěně nebila a pak jí ještě vynadá že si kvůli ní vymkla kotník. A ta ženská ? Kouká se na to dítě jak na ducha a horší je že se nezmůže ani slovo a dívka se vrací zpět k paní se kterou venčí jejího pejska.
A pak případ číslo 3
Někdy se stane že si člověk opravdu myslí že se nikdo nedivá a chce někomu udělat radost například : mamince, sestře , otci , dědovi a nebo babičce. No třeba se jim rozhodne tajně něco uvařit a nebo vyrobit. V tom druhém případě je celkem dost velká zábava když vám někdo z rodiny vlítne do pokoje a vy musíte narychlo schovávat rozdělaný dárek pod peřinu , do skříně , nebo do šuplíku . A nebo když někomu bajíte dárek to je to samí v bleděmodrým.
A nebo když se rozhodnete tajně sledovat svou starší sestru jak někam jde s přítelem a vy si myslíte , že se nikdo na vás nedívá jak někoho sledujete po případně že vás ta dvojce nevidí . No většinou to je naopak. Takže to pak vypadá asi takto lidé si kolem vás myslí že jste asi blázni no a vaše milovaná starší sestra vás pak naštvaně ujistí , že o vás po celu dobu věděla.
Takže jak sami vidíte či čtete nikdy si nemyslete že když se nikdo nedivá , tak že vás nikdo nevidí. Většinou vás totiž lidé vidí, a když ne lidé tak moderní technologie a když ne moderní technologie a ani lidé tak vás pro změnu vidí něco zcela jiného…………

Co se objeví na blogu v následujících dnů

16. května 2017 v 7:37 | Iri
Milý čtenáři a čtenářky,
Níže máte uvedeý seznam a zároven i plán co se na blogu objeví a nebo chystá a jinak vám přeji hezký den Smějící se
1.Recenze ale trochu jiná než na jaké jste zvyklí
2.Povídky a nebo povídka , sama přesně nevím. ALe edno je jistá , jedna povídka bude zaměřena vííceméběna pověst , kterou jsem slyšela jako malá holka, je to zajímavá pověst ale zaroven ukazuje i tu špatnou stranu lidí.
3.Básně nebo básen nevím kolik zatím
4.Téma týdne , tentokrát je zajímavé celkem a možná nové fotky ze říše zvířat a jedno překvapení
Což jsme zvědavá co tomu překvapení řeknete. A jestli si ho tady vůbec někdo všimne i kdžy vřele bych doporučvala všimnout . Hm i když kdy se objeví neřeknu a oc to překpapená bude nepovím ale schválně dám anketu a uvidíme co n ejčastěji budete typovatS vyplazeným jazykem
Jinak všem přeji z celého srdce hezky a příjemně prožitý týden a ja padám ven. Jo musím do knihovny co se dá dělat, knihy se sami od sebe nevratí Smějící se
Jo a nezapomnte dodrživat pitní režim , opravdu nikdo nezapomínejte pitní režim dodrživat.

Korálková katastrofa

10. května 2017 v 21:28 | Iri
Znáte to snad sami , začnete k večeru a nebo večer uklízet a zároveň si dávat na stranu korálky. Jenže co se nestane omylem se vám vysypou asi tak 3 až 4 druhy korálku. Opravdu potěšující nehoda a totální katastrofa. Zase třídit různé barvy a modlit se u toho aby nebyli i velikostně odlišné.
A to jsem chtěla jen poklidit pokoj . Což mi teď připomíná nechce se někdo stavět a pomoci roztřídit odhadově kolem ehm několika set korálku asi tak 500 možná i více , nevím teď přesně kolik korálku je v jednom 20g balíčku. Asi ne že ? No nevadí takové třídění korálků totiž zabije 3 až 4 hodiny času ( jupííííí nebude nuda ale na druhou stranu koho to má bavit že ).
Mimochodem nabídka návštěvy platí jen a pouze pro pár lidiček pro kamarádky ( které sem na blog ani nepáchnou jak to vypadá ( podotýkám a to se znám s holkami osobně ) a pro jistou osůbku nebo spíše osůbky . Jenda osůbka která sem tam napíše přes poštu autorovi a druhá nu k té se snad tento článek dostane ale mám podezřený že o nešikovnosti u mě ví). I když myslím si ,že se nikdo neozve a že si to budu muset přetřídit sama achjo zase si budu připadat jak popelka . Jo za blbost a nešikovnost se platí ale zas na druhou stranu jsou to naštěstí jen a pouze korálky. Těstoviny by byli horší kdyby se rozsypali ale aspoň by se nemuseli třídit.
Tak či jinak korálkové katastrofy se objeví vždy v ten pravý a zároveň ve špatný čas. Tak jako teď .No na druhou stranu si budu moci promyslet co a jak pořádně udělat a vyrobit . Jestli zvířátko a nebo šperk. A taky tahle situace zapříčiní , že ještě dnes si uklidím pokoj teda skoro uklidím pokoj. Naštěstí tu jsou rozházené většinou papíry ,možná tužky a ještě pár věcí no teď v tom asi lítají stále i korálky spíš určitě než asi . Sem tam jeden zbloudilý doufám. A proč to sem vlastně píšu ? No sama nevím možná mám jen a pouze upovídanou náladu a nebo jsou zde i jin= důvody nevím. Zkrátka píši to co cítím a nebo co mě pobaví či naštve.
Takže tímto se s vámi pro dnešek loučím a přeji hezkou noc. A možná i dobrou noc.Usmívající se

Ztracené Klíče-2.kap.

5. května 2017 v 20:00 | Iri |  Povídky na téma upíři

Příštího večera (nebo spíše dne?) Karel vzbudil svou chráněnku se slovy ,že jdou hledat její klíče. Společně se vydali do bažiny , kam Kasandra ukryla tělo blonďáčka. Po celou cestu byl její mistr potichu, příliš potichu a to se jí nelíbilo. Neboť se tvářil jak bůh pomsty. V duchu doufala ,že své klíče najde neboť si byla vědoma ,že trest by jí jíž neminul. Když byli na místě rozdělili se a každý šel hledat na jinou stranu bažiny. Karel šel na místo ,kde bylo ukryto tělo blonďáčka . A tiše si povzdechl když nikde nemohl klíče najít. Neměl tušení jak pánovi vysvětlí, že jeho milovaná nevlastní sestra ztratila opět klíče. V jednom měsíci již třetí. Nevěděl ,co s ní má už dělat. Věci ztrácela už jako člověk a tato vlastnost po přeměně v upírku v ní bohužel zesílila i když… náhle jeho zrak upoutalo něco drobného a třpytivého. Měsíční svit se od té věci nádherně odrážel. Bylo to spadlé v puklině v pařezu. Přešel tedy k pařezu a opatrně odtamtud ke svému překvapení vyndal sestřiny klíče a kdyby jen jedny. Našli se tam všechny. Všechny troje klíče. V ten moment měl svou mladší sestru chuť přetrhnout jak hada ale rozmyslel si to . Ne, má pro ní mnohem horší trest . Horší než skřipec. Hezky jeho milovaná mladší sestřička napíše tisíckrát větu : Nebudu ztrácet své klíče v bažinách a koupím si větší klíčenku.

Tiše Kasandru zavolal s tím že má její klíče ale při tom se tvářil přímo ďábelsky . Když jí je vrátil začala kolem něj běhat radostí bez sebe.

Jásala, že má zpět její klíče a on že je ten nejlepší mistr a bratr pod sluncem ,ale její radost netrvala dlouho. Neboť jí její bratr obeznámil s jejím trestem. A řekněme , že naše milá upírka nerada píše ručně a její trest měl být napsat ručně ke všemu doma u jejího bratra, aby se přesvědčil ,že nepodvádí a tak se Kasandra vrátila domu až po další noci s napomenutím aby neztrácela své klíče. A s tichýma nadávkami na svého bratra ,neboť díky trestu přišla o svůj oblíbený seriál Grimm, respektive o první úvodní díl do nové série.