Něco málo o mládatch

3. května 2017 v 10:03 | Iri
Někdy se stane , že chovatel co má doma slepice si odjede na dovolenou a k někomu dá na hlídání kuřátko, A protože se vylíhlo jen jedno , musí se o něj člověk starat skoro celý den. Dávát vodu čistou a kontrolovat jestli má plné krmítko. Nechta proběhnout po bytě a hlídat aby nic nesezoblo a také aby nezobalo kabeli.
Nemám nic proti mládatum není to ani první a zdaleka poslední mládě. Jenže předtím to byli rojesové a nebo netopýr ( kterého jsme měli doma jeden den než si pro něj přijeli ze zachrané stanice , jen přece vyhodit netopýrka v zimě a neboto bylo na podzim ?? Vyhdit netopýra do sněhu a nebo deště by nebylo hezké nemluvně o tom že by nemusel řežit). Jistě netopýr byl unavený a z nakeho duvdu přerušil zimní spánek a rolejsové ? Ty zas někdo pro změnu vyndal z hnízda. A ted to kuře co mám doma ? No je moc malé aby mohlo být s ostatními slepicemi nemluvně o tom že bylo v inkubátoru a tutíž dopadlo u mě doma. Z nakeho duvodu lítá všude za mnou.
Jen má na vás prosbu : Pokud najdete venku mládě nebo ptáče , nebrete ho hned do ruky pokavad není viditelně zraněné ( zlomené křídlo , kopýtko nebo packa) , zamotané v igelitu či neleží a silnici a nebo není očividně hladové. Je dobré nejdříve zavolat organizacím , které se zabívají opuštěnými můládaty a řeknou vám co a jak ,což by nemělo být těžkép ro lidi co mají chytré telofony. A také nechte ptáky co hnízdí na pokoji !!!!! Nelezte ana strom kde namjí hnízda a neberte jim jejich ptáčata . Ubližuje jim tak.Ješstli víte že máte n azahradě hnízda i s mladaty a s rodiči , mužete por ně udělat následující věci : 1 dát jim tam misku s vodou , k misce pujde i hmyz a ptáci tak budou mít defacto jído blíž u sebe hlavně v létě při vedrech jim to celkem dost prospěje,mužete ale nemuíste jim tam nasypat i slunečnice.
Nekácet stromy s hnízdama zabijete tak mládata. Mužete si na zahradě pro ptáky uděla i ptačí budky. Jen pozor každý druh ptáka má rád jinej typ hnízdění. S tímto ses vámi lpučím a jud zkontrolovat kuře.Usmívající se
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama