Červen 2017

Omluva a vysvětlení

26. června 2017 v 20:00 | Iri
Milý čtenáři a čtenářky,
omlouvám se za neaktivitu na blogu ale neměla jsem dvakrát nejlepší náladu. Takže jsem byla schopná napsat jen a pouze jednu báseň . Doufám že se to teď tento týden zlepší a já se dokopu k uveřejnění povídky , kterou mám již přepsanou a k napsaní dalších věcí. Ale minulý týden a ani víkend to nešlo. Zkrátka nemohla jsem zveřejnit něco co nebylo smutné . Snad se z toho všeho vypíši konečně a pak budu moci opět volně dýchat a psát. Takže doopravdy se hrozně moc omlouvám a doufám že máte pro to aspoň trošku pochopení.
A ještě něco nikdy v sobě neduste pocit , pak se to ve vás může nahromadit . Jestli někoho máte a jste smutný a nebo nemáte náladu . Vyhledejte tu osobu s věřte se jí. Nebo si vezmete skicák a kreslete si či se z toho vypište. Můžete jít i do lesa a tam se z toho vykřičet ale hlavně to v sobě neduste i když uznávám radí se dobře ale horší je to už udělat.
Přeji všem hezký týden a snad i víkend.

Samota

24. června 2017 v 21:11 | Iri |  Básně
Někdy pár slov nestačí aby tě zahnali
Jsi jak plíživí stín jenž do myslí vstupuje
Tvá náruč bez naděje se otevírá
Avšak já se tě ptám proč to tak je ?
Proč někdy se plížíš kolem a jindy ne,
zákeřně skrčená čekáš na svůj čas
vidíš zas neodpovídáš
Avšak ten co tě zná a cítí
V hloubi svého srdce ví
že proti tobě bojovat má zas a zas
neboť cenu to má
Ty jsi ta druhá samota neb
ta první vyhledávaná jest na místech odlehlých
kde náruč svou příroda otvírá
avšak ta prvá samota na rozdíl od tebe zákeřná jak had není
tys tou samotou jenž druhá jest
neb srdce i mysli ráda trápíš
avšak proti tobě bojovat se dá
i když lehké to není
vím to já , ví to i jiný

Pověst Oseckého hradu Rýzmburk

18. června 2017 v 19:54 | Iri |  Jednokapitolové
Povím vám pověst, kterou znám , jenž vyprávěna mi byla ve městě Osek , kde jsem vyrůstala jako dítě malé. Snad nenapíši vše, tak jak mi to bylo vyprávěno ale věřte mi je to pověst , která ukazuje temnou stránku. Temnou stránku lidí.
Stará pověst praví že v době husitských válek žil na hradě krutý hradní pán, jenž byl katolíkem a husity v lásce neměl. V blízkosti hradu ležela Osecká vesnice v níž bydleli lidé , kteří sdíleli názory husitu a byli na jejich straně.
Bohužel se o tom dozvěděl pán hradu a tak se rozhodl ihned jednat. Lidi ve vesnici nechal označit za zrádce . Bez milosti a rozdílu pohlaví či věku nechal všechny lidi z vesnice zahnat na hradě do největší věže . Jejíž dveře zapečetil tak aby se nikdo nemohl dostat ven a ani dovnitř. Nikdo si nedokáže představit muka , které prožívali matky kdy jejich děti umírali hladem a nebo nemohli nakojit kojence.
Umírali tam hladem a žízní. Pomalou a krutou stromu. Jejich nářek se nesl věží a na jiném místě v tom samém hradu jeho pán klidně hotoval. Byl spokojen sám se sebou a přesto ho něco znervózňovalo. Někdo by typoval že to bylo svědomí jenž se začalo hlásit o slovo ale to nebyla pravda. Byla to kletba. Kletba vyřčena z úst umírajících a nešťastný lidí.
Kletba jenž zněla až někdo otevře dveře do věže přivodím tím městu Osek zkázu. Neboť katastrofa se tomuto městu nevyhne. Co má být tou katastrofou to nevím . Již si to nepamatuji ale je možné že to mohou být duchové , kteří se touží pomstít za zmařené životy a dávnou křivdu jenž se jim stala.

Povídky

18. června 2017 v 19:26 | Iri
Takže milý čtneáři a čtenářky,
první kapitola je již dávno předělaná ale není zkontrolovaná , takže vás žádám o strpení. NA druhé jsme začala dělat teprve dneska ( Přiznávám bez mučení).
Ale abyste neřekli ýe nevychazí žádné povídky tak vyjde jedna povídka ale není o upírech. Zkrátka jsme dlouho nenapsala povídku a také se nejedná přímo o povídku ale o pověst . Takže za jakekoliv nesrovnalisti se omlouvám a nebojte se na povídky o upírech nezapomínám :-D

Protančená noc

16. června 2017 v 20:39 | Iri
Pro někoho znamená protančená noc zábava na diskotéce anebo na plese. Je to noc kdy lidé zapomínají na své starosti ale zároveň se opíjí , berou nezákonné látky a tančí. Někdy se proto stane že tato zábava končí něčí smrtí díky drogám a nebo alkoholu. Hlavně na diskotékách.
U plesu se to smrtí snad ani nemůže skončit neboť je tam ochranka. Proto to bývá většinou v klidu protančená noc . Teda pokud to někdo nepřežene s alkoholem.
Ale nemyslete si že protančené noci jsou obvyklé jen a pouze v této době. Lidé tančili celou noc i v jiných dobách. Například středověk. Také i tam existovali plesy, které pořádali hradní páni či bohatší vrstvy. Obyčejní lidé například rolnícici se chodili bavit na vesnické tancovačky. Ale i v této době měl tanec svá úskalí.
Nevím v které době se to stalo či v jakém století ale jedno je jasné. Lidé ve středověku propadli moru jenž se nazívá tančícím morem. Tančili celou noc ale i den . Tančili dokud nepadli k zemi mrtví na vyčerpaní. Dokonce i v dnešní době je tančící mor záhadou. O které se vedou různé teorie. I když musím uznat že protančit celou noc bez přestávky musela být opravdu krutá smrt.

V dnešní době se tento mor neobjevuje a tak lidé mohou v klidu tančit celou noc i spřestávkama.

Co nás čeká tento týden

14. června 2017 v 19:59 | Iri
Ano milí čtenáři a čtenářky , čtete správně. Ne víkned ale týden. To víte je celkem zájímavé téma týdne a a tak na něj udělám článek.Téma dokaže zaujmout a už mě na něj napadá mnoho věcí ale nejdřív musím oddělat povídku i kdžy o uvidím. Jinak na co se mužete ještě těšit ? No sama nevím ale článek očekávejte na téma týdne až v pátek Smějící se
protože e zítra nejsme doma no a v sobotu np to taky ne asi až k večeru.
Jinak nevím jak vnímáte tropická vedra ale bylo by doopravdy moc hezké kdybyste dávali na balkon či zahradu zvířátkám a ptáčkům vodu. Jenom přece vedra udeřila dost silně a zvířata si narozdíl od nás neumí napustit vodu.
Tak prosím nezapomínejte ani létě na ty němé tváře a pomáhejte jim, vždyt se pro ně dá tolik udělat. Vysázet noví lesy , přestat zbytečně kácet a ničit živoní prostředí Nikdo by neměl zapomínat , že všichny bytosti na tomto světě jsou součástí přírody a proto by se jim mělo pomáhat. Hlavně těm zvířátkům.

Hráz 2

11. června 2017 v 21:47 | Iri |  Galerie

Hráz

11. června 2017 v 21:47 | Iri |  Galerie
Kdysi to bývala hráz , ted je všude ale zelen ale za ot je tma aspon příjemný klid.

Omluva ohledně blogu

11. června 2017 v 21:41 | Iri
Doopravdy se moc omlouvám , ale musím předělat povídku než jí vydám. Takže sem hodlám dát aspoň nové fotky ať tu je aspoň něco . No a možná krátký článek. Jen přece nemůžu nechat čtenáře tohoto blogu bez příspěvku. Takže doopravdy se omlouvám a příští víkend by se opožděná povídka mohla objevit. Ale doopravdy nevídám něco co nemá hlavu a ani patu :-D
Takže všem přeji hezký příští týden a zbytek tohoto víkendu . At ho má aspoň někdo hezký.

Upíři a tropická vedra

4. června 2017 v 20:19 | Iri |  Povídky na téma upíři
Někdy se člověk nad něčím zamýšlí jen tak a nebo proto aby pomohl či poradil kamarádce , která ho k té myšlence přivedla. No jak to je s tímto článkem teď u mě to vám ale doopravdy neprozradím. Aspoň ne na začátku.
Jedna z věcí , která dokáže na upírech zaujmout kromě jejich aury tajemství , charisma a loajality co mají mezi sebou . Je i jejich adaptace na různé roční doby a prostředí. Pokud si přečtete o nich jakoukoliv literaturu tak to v ní máte i napsané a nebo naznačené. Ale nikdy jsem nikde nečetla jak se vypořádají s tropickými vedry.
Když se vezme v úvahu že jsou hlavně dětmi noci ,mohli by mít i oni menší potíže při tom jak se ochladit ve vedrech . A tak jsem se rozhodla sepsat aspoň pár rad , které by mohli pomoci a snad i pomohou.
1. Pokud nemůžete přes den spát díky vysokým teplotám je nejlepší najít si chladné místo a tam se přesunout. Nejideálnější by byla kamenná stavba. Neboť kámen když je léto nádherně chladí.
2. I když jste upíři a nebo upírky měli byste dbát na pitný režim a pořádně pít ale ne ledové pití nebo vám bude příliš velké teplo. Pijte studené.(I chlazené krevní náhražky)
3. Je možné, že vám jen a pouze voda nechutná. Tak si udělejte třeba meduňkovou vodu a nebo bezovou domácí bez chemikálií. Obojí osvěží.
Bezovou vodu uděláte tak že si natrháte květy černého bezu jenž kvetou a při jeho sběru si dejte i pozor na hmyz , berušky a pavouky . Koupíte 1 citron pokud možno nádherně žlutý a šťavnatý .Květy pořádně umyjete pod tekoucí vodou . Citron je důležité pořádně umýt pod horkou tekoucí vodou a vytrhnout ho s čistou houbičkou na nádobí .
Na 1 litr bezové vody jsou ideální 3 bezové květy a 2 plátky citronu. To vše dáme do litrové nádoby a zalejeme se studenou vodou. V žádném případě nepřidáváme cukr. A pak na večer uložíme do lednice a necháme jí tam luhovat do příštího dne. Příjemně osvěží
4. K uvolnění si udělejte mátovo - meduňkový čaj a nebo mátovou vodu s meduňkou na tu ale bohužel postup neznám. Máta umí člověka osvěžit a tak doufám že dokáže osvěžit i upíra neboť je to bylinka.A meduňka je zase dobrá na uklidnění
5. Pokud je vám stále velké horko dejte si vlažnou sprchu.
6. Nepijte krev ve které je moc soli
7. Udělejte si studený obklad a přiložte si ho na spánky . Sice je to většinou doporučovaný při migrénách ale za zkoušku nic nedáte.
8. Namočte ručník a nebo záclonu. Záclonu či ručník pověste na místo kde fouká . Ochladí to aspoň trošku vzduch.
9. Počítač a nebo televizi vypněte aspoň dvě hodinky před tím než jdete ulehnout ke spánku. I díky elektronice se může teplota v bytě navýšit . Takže pak nezapomeňte pořádně vyvětrat.
10. Kupte si klimatizaci a nebo spěte při otevřeném oknu.
A teď ještě pár drobností. Díky nedostatku spánku můžete být mírně vystresovaný a pak vám nemusí být dobře a nebo můžete být vzteklý.
Zkuste relaxační koupel a antistresové vymalovánky. Pomůže to a aspoň se trošku uvolníte.

Jinak všem upírům a upírkám z celého srdce přeji hezký víkend a týden a snad se konečně ochladí a začne pršet pořádně.