Protančená noc

16. června 2017 v 20:39 | Iri
Pro někoho znamená protančená noc zábava na diskotéce anebo na plese. Je to noc kdy lidé zapomínají na své starosti ale zároveň se opíjí , berou nezákonné látky a tančí. Někdy se proto stane že tato zábava končí něčí smrtí díky drogám a nebo alkoholu. Hlavně na diskotékách.
U plesu se to smrtí snad ani nemůže skončit neboť je tam ochranka. Proto to bývá většinou v klidu protančená noc . Teda pokud to někdo nepřežene s alkoholem.
Ale nemyslete si že protančené noci jsou obvyklé jen a pouze v této době. Lidé tančili celou noc i v jiných dobách. Například středověk. Také i tam existovali plesy, které pořádali hradní páni či bohatší vrstvy. Obyčejní lidé například rolnícici se chodili bavit na vesnické tancovačky. Ale i v této době měl tanec svá úskalí.
Nevím v které době se to stalo či v jakém století ale jedno je jasné. Lidé ve středověku propadli moru jenž se nazívá tančícím morem. Tančili celou noc ale i den . Tančili dokud nepadli k zemi mrtví na vyčerpaní. Dokonce i v dnešní době je tančící mor záhadou. O které se vedou různé teorie. I když musím uznat že protančit celou noc bez přestávky musela být opravdu krutá smrt.

V dnešní době se tento mor neobjevuje a tak lidé mohou v klidu tančit celou noc i spřestávkama.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama