Červenec 2017

Naučte se kreslit Upíři-recenze

Včera v 21:37 | Iri |  Povídky na téma upíři
Naučte se kreslit
Upíři
Autor : Ian Daniels
Přiznávám tuto knihu mám doma již skoro rok asi , možná i déle. Je to vlastně příručka o tom jak kreslit a která je vhodná i pro začátečníky.
Její grafika je dobrá a obrázky v ní jsou vynikající . Vše je psané srozumitelně . Na této knize oceňuji hlavně vysvětlení postupu u olejomaleb ,akrylovek , vodovek a jiných technik. Také se zde dá najít kompozici a porozuměním barvám.
To vše je jen a pouze hrubý výčet. Do knihy je zapotřebí se nejdříve do knihy pořádně ponořit a pak se teprve podle ní učit cokoliv kreslit.
Já se do ní teprve chystám pořádně ponořit přečíst si vše , protože jak název , nádherné obrázky , tak i text dokáže zaujmout.

A proto tuto knihu doporučuji všem , kteří mají rádi umění , upíry a nadpřirozeno A , také těm kteří se chtějí aspoň trošku naučit kreslit a nebo si připomenout základy jak správně malovat či kreslit.

krajina

Včera v 20:05 | Iri |  Galerie

krajina2

Včera v 20:00 | Iri |  Galerie


Růže z korálků

Sobota v 20:05 | Iri


info

Sobota v 20:00 | Iri
Milý čtenáři a čtenářky,
tento víkend , který dneska začal nás čeká pár fotografii a asi i náký obrázek .
Je mi líto ale povídky neočekáveje. Neměla jsme náladu cokoliv psát a raději jsem tento týden kreslil, malovala na plátmo a korálkovala.
Také jsem udělala několi nových oftek krajiny , takže je sem dám .
A možná i recenzi na knihu co mám doma již delší čas a musím uznat že je užasná Rozpačitý Ne možná ale určitě . však sami uvidíte v neděli S vyplazeným jazykem
Jojo a povídky budou ale zkrátka fakt jsme neměla náladu cokoliv psát a nudit se do něčeho nemá cenu že ? Takže tento víkend foftky ,kresby a recenze .
Jinak vše přeji z celého srdce hezký víkend.
Vaše Irí

Tesáky

16. července 2017 v 20:52 | Iri
Režisérem je Režie: Kelly Sandefur
Tesáky je hororový film jehož děj se odehrává v součastné době. Celý děj se odehrává ve městečku Scottsville , v jehož univerzitě se prováděli genetické pokusy na netopýrech ( chudáčci malí bezbraný). Kteří jsou pak vypuštěny z počátku neznámou osobou a vesele mohou teoretizovat celé městečko a sem tam někoho vysát.
Tento film je daný mezi horory ale podle mého názoru to nemá nic společného s hororem . Možná ledatak s detektivkou. Vyšetřovatelka která vyšetřuje skoro pořád ječí . Bojí se pavouku a netopýrů . Sice nevím kdo jí hrál ale herecký výkon byl mizernej . Ale zase na druhou stranu utoky netopýru byli moc hezky natočeny . Stejně tak i vnitřek jeskyně.
Co mi na filmu vadilo byl nedostatek hororové atmosféry a předvidatelné utoky. Žádná děsivost a žádné překvapení.Z tématu se dalo vytěžit určitě mnohem více . Dokonce i vědec co měl jejich genetickou mutaci nebyl šílenej jen blaznivej a nakonec se zachoval jak blbec.Šílenec by se na konci nezahcoval jak blbec.
Počítačových triků jsem si tam nevšimla ale netopýru ano.

Takže jestli očekávate od tohoto filmu děsivost pak budete zklamani . Jestli chcete menčí odreagovaní tak se na něj podívejte.Jo a obraz je celkem mizernej a film se seká. Já osobně jsme dvd sehnala za 10 kč.

Mutant

16. července 2017 v 20:50 | Iri
Příběh nás zavádí do současnosti , kdy si genetička Catherine Vicily hraje na boha a naklonuje šavlozubého tygra. Tato roztomilá , nevinná a bezbranná kočička nakonec uteče díky autonehodě do lesu kde jsou i turisté a v ten moment začíná boj na život a na smrt.
Film dokáže zaujmout ale do hororového žánru bych ho moc nedávala. Je tam celkem málo děsivých situací. Sem tam kočička někoho sežere . Odtáhne za hlavu .Nebo je vidět zbytek sněděného člověka
Mínusy filmu jsou u šavlozubého tygra to že je chvilkami moc počítačově dělaný . Což je i celkem znát. Pak v situacích kdy by lidé měli být již mrtví stále ještě umírájí.
Vědkyně není šílená bohužel ani trochu. Tento film se dá označit spíš za oddechovku .
A teď pár věcí které se mi tam líbili. Rozhodně moc pěkné byli záběry jeskyně ze vnitř , kde byli i jeskyní malby. Pak moc hezký záběr na krajinu a les. A také dobře natočená živá puma.
Takže film je sice pruměrný ale nenudí. Napětí tma moc není a někdy chybí trošku i logické uvažování u postav. Upřímně jestli se na něj podívám ještě někdy tak asi až za pár měsíců ale taky co jsem mohla očekávat za dvd , které stálo 10kč.

Anketa

15. července 2017 v 21:33 | Iri
Tak mě napadlo milý čtenáři a čtenářky ,
udělat ankedu ohledně doby ve kterou na tento blog chodíte, Takže byla bych doopravdy moc ráda, kdybyste se jí zučastnili at vím na kolikátou hodinu si mám dát zveřejnění článkůUsmívající se
A nebo spíše před kolikátou hodinu a nebo to nechat stejně :-D
Bude tm i možnost navíc , v případě že by někdo nechtěl hlasovat ohledně času kdy sme zavítá :-d