Červenec 2017

Nezdařené vyvolávaní duchů

30. července 2017 v 21:06 | Iri
Moc se omlouvám za zpoždění ale něoc jsem dodělávalaUsmívající se

Jo menší oddechová povídka je již zde :-D A u další si budete muset počkat až projde pravopisný kontrolou :-D
Byl pozdní večer a za okny domu bouře řádila. Déšť na střeše bubnoval a tři kamarádky seděli v jednom pokoji v kruhu. Uprostřed tohoto kruhu byly rozsvícené tři svíčky . Jejich mihotavé světlo osvětlovalo tváře dívek, jenž se snažili navzájem povzbudit . Každá z nich byla nervózní ale přesto byli přesvědčené že kdyby couvli mohli by se navzájem považovat za zbabělé. Věděli že již není cesty zpět a tak spojili své ruce zavřeli oči a začali s vyvoláváním duchů.
Soustředili se asi tak pět minut. Když náhle udeřil hrom nedaleko jejich domu a dívky tlumeně vykřikly. Byli si jisté, že tak jim dal duch znamení ale nikde se nic nedělo. Náhle uslyšeli zavrzání schodů a tak se tiše vykradli z pokoje a šli se podívat co se děje. Schodiště tonulo v temnotě a nikde neslyšeli živáčka. Jejich srdce třepotala jak motýlí křídla a tak se rozhodli rozsvítit . Jenže světlo nešlo. Náhle při dalším zaznění hromu kdy schodiště osvětlil i blesk . A oni viděli na schodišti temnou postavu. Která si to namířila přímo k nim a v ruce držela lesklou věc. U všech dívek se spustila představivost na plné a obrátky a tak byli přesvědčeny že temná postava v ruce drží nůž jenž je pokrytý krví. S křikem jenž se ozval celým domem se dali na rychlý útěk zpět do pokoje odkud předtím vyšli.
Avšak když za sebou zabouchly dveře , místo toho aby se temná postava začala dobívat do pokoje tak zaklepala a zeptala se : "Sakra ségra co to zas vyvádíte ?"
" Můžeš být tak laskavá a otevřít ? Vždyť nejde proud v celém městě a ja vás mám zkontrolovat. "
Ann jak se jmenoval jedna z kamarádek a zároveň byla sestrou temné postavy ( tedy jejího bratra) . Odemkla a otevřela opatrně dveře a pak s emu celá šťastná vrhla okolo krku.
Její bratr jen nechápavě kroutil hlavou co ot tu ty 12 letá trdla vyváděli a dal vědět rodičům , že je vše v pořádku a bouři přečkal se sestrou a s jejíma kamarádkami až do samotného rána.

A naše milé dívky se poučili že pokud chtějí vyvolávat ducha nestačí k tomu jen a pouze kruh a svíce. Protože pak je malí šance že něco vyvolají a málem pak dostanou infarkt z bratra jejich kamarádky.

a nevím jakej

29. července 2017 v 23:19 | Iri
AAAAAAAAAAAAA to snad není pravda mužete mi někdo , kdokoliv vysvětlit proč sdím ještě ted u počítače a píšu povídku ?? To snad není pravda . Mám teprve 3 stránky a to nejsme ani uprostřed děje . Jsme celkem zvědavá co z otho vyleze no nic spát jdu oficialně až o půlnoci . Aby bylo janso píši ted druhou povídku . I když možná pujdu spát před pulnocí a povídku dokončím zéítra ráno. Takže rozhodnuto jdu spát a zítra to dopíši dobrou noc přeji všem čtenářum.

Dneska foto

29. července 2017 v 20:36 | Iri |  Galerie
Dneska foto a zítra povídka :-D Jen škod že byl ten mlýn přestavený a nezachoval si tak původní podobu.

info2

29. července 2017 v 19:00 | Iri
Milý čtenáři a čtenářky , tak jsem se teď zamyslela nad povídkou co bych měla napsat . A upřímně nic mě nenapadlo . No chtěla jsem se teda podívat na témata co jsou ve slohových prací jenže tam taky není skoro nic zajímavého a ono nak mě něco od sebe jen přeci napadlo . Vlastně je to i důvod tohoto článku .
Takže povídka pro tento víkend bude patřit k povídkám bez tématu upíři . To víte, teda nevěděli jste to ale ted to víte, na upíří povídky si chystám něco speciálního :-D Asi vás napadá co by to mohlo být , no mohu vás ujistit že to vám nepovím. Teda až na jednu výjimku. Té to povím s velkou radostí. Hm jen si budu kvůli té povídce muset něco přečíst no radši napíši i nakou nenaplánovanou, kvůli které nebudu muset prohledávat za 1.Knihovnu a za 2. Internet i když tam jsem si už něco málo našla takže budu muset vyjít s tím.
I když neví někdo z vás jak se jemnuje kniha která se třeba jen okrajově zabývá s inkvizicí prosím ? Jo a jestli tu mám pár hrubek pravopisných tak se omlouvám předem.
A ohledně básní to se nebojte až bude inspirace budou i básně :-D
S tímto se pro dnešek s vámi loučím a teď jdu psát oddechovou povídku na rozepsaní by se dalo říci před upíří povídkou . No nak si to přeberte a snad chápete ne ? Teda doufám protože si nejsem jistá že jsem to napsala tak že se to dá chápat a jestli to nezní kapánek zmateně , což teda doufám že nezní.A nebo zní ? Co myslíte ? No nic radči přestanu psát tenhle článek .

Takže všem přej moc hezký víkend. A fakt doufám že to nezní moc zmateně protože mě to tak no příjde půl na půl . Ehm fajn ted se s vámi pro dnešek fakt loučím a povídku sem hodím co nejdřív a všem přeji krásný víkend.

Naučte se kreslit Upíři-recenze

23. července 2017 v 21:37 | Iri |  Povídky na téma upíři
Naučte se kreslit
Upíři
Autor : Ian Daniels
Přiznávám tuto knihu mám doma již skoro rok asi , možná i déle. Je to vlastně příručka o tom jak kreslit a která je vhodná i pro začátečníky.
Její grafika je dobrá a obrázky v ní jsou vynikající . Vše je psané srozumitelně . Na této knize oceňuji hlavně vysvětlení postupu u olejomaleb ,akrylovek , vodovek a jiných technik. Také se zde dá najít kompozici a porozuměním barvám.
To vše je jen a pouze hrubý výčet. Do knihy je zapotřebí se nejdříve do knihy pořádně ponořit a pak se teprve podle ní učit cokoliv kreslit.
Já se do ní teprve chystám pořádně ponořit přečíst si vše , protože jak název , nádherné obrázky , tak i text dokáže zaujmout.

A proto tuto knihu doporučuji všem , kteří mají rádi umění , upíry a nadpřirozeno A , také těm kteří se chtějí aspoň trošku naučit kreslit a nebo si připomenout základy jak správně malovat či kreslit.

krajina

23. července 2017 v 20:05 | Iri |  Galerie

krajina2

23. července 2017 v 20:00 | Iri |  Galerie


Růže z korálků

22. července 2017 v 20:05 | Iri

info

22. července 2017 v 20:00 | Iri
Milý čtenáři a čtenářky,
tento víkend , který dneska začal nás čeká pár fotografii a asi i náký obrázek .
Je mi líto ale povídky neočekáveje. Neměla jsme náladu cokoliv psát a raději jsem tento týden kreslil, malovala na plátmo a korálkovala.
Také jsem udělala několi nových oftek krajiny , takže je sem dám .
A možná i recenzi na knihu co mám doma již delší čas a musím uznat že je užasná Rozpačitý Ne možná ale určitě . však sami uvidíte v neděli S vyplazeným jazykem
Jojo a povídky budou ale zkrátka fakt jsme neměla náladu cokoliv psát a nudit se do něčeho nemá cenu že ? Takže tento víkend foftky ,kresby a recenze .
Jinak vše přeji z celého srdce hezký víkend.
Vaše Irí