Den Vlada Tepeše -část první

2. července 2017 v 21:44 | Iri
Co na to říci ? No asi nic . Zkrátka nešlo odolat a krom toho , nenapadlo vás někdy proč si , někteří lidé hrají na lovce upírů a nebo jak vypadá den Vlada Tepeše ?? Jsem zvědavá už od přírody no a tak neuškodilo se nad tím zamyslet trošku. Příběh berte s nadhledem radši. Takže všem upírům a upírkám přeji hezké čtení a snad se i trošku pobavíte.
Již uběhlo několik staletí od doby, co proběhl souboj mezi Vladem Tepešem Dráculou a Van Helsingem. Stromy již mnohokrát shodili své listí a z těla jenž dříve na kůlu se rozpadalo zbyla pouze bílá kostra , na které v kapkách rosy sluneční svit tančíval. Vždy při rozbřesku.
,Při tomto rozbřesku se na kostru díval i samotný Vlad. Někdy, kdy nemohl spát k oknu přistoupil a užíval si čistí ranní vzduch , jenž pro něj znamenal nadcházející noc. V jeho modrý očích odrážel se sluneční svit s moudrostí , kterou může upír získat jen a pouze díky zkušenostem . Ale jeho tvář i přesto zdobil mírný úsměv a s vlasy si hrál jemný vánek.
Ještě chvíli si vychutnával východ slunce , při kterém sluneční paprsky tančili po jeho těle než se vydal do svých komnat ve kterých spánku se oddal , neboť ten se tiše k němu přikradl jen co oči své zavřel. A tiše snít začal sny které jeho tajemstvími střeží po celá staletí.
Mezitím co Vlad spal s vlakem do Transylvánie přijel vysoký muž s hnědýma očima a vlasy. Jeho jméno znělo Alferd Helsing a přijel do těchto končin aby zde pátrala po svém pradědovi. Neboť doma našel zažloutlou obálku a v ní dopis. V němž stálo :
Já Van Helsing ,
Dnešního dne odjíždím do daleké Transylvánie . Chci všem dokázat , že nejsem bláznem neboť vím ,že upíři existují a hodlám jejich existenci dokázat. Protože je přemohu. A tak dokáži že existují .Tímto dopisem dávám vysvětlení svým potomkům, proč od rodiny jsem odešel . Svůj život upírům jsem zasvětil a tak se vrátím domu. Bud s důkazem jejich existence a nebo v Transylvánii zhynu rukou jejich.
S pozdravem Van Helsing lovec upírů .

Ondra tento dopis nalezl náhodou a toužil vědět co se stalo s jeho pradědou. Jen pro jistotu si sebou vzal nezbytné věci na lov upíru , které byli dány u dopisu neboť je našel na pudě ve starém kufru .Sebou si vzal i speciální kůl jenž si koupil na aukru.. Takto vybaven se vydal na dalekou cestu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama