Nebezpečná noc

15. července 2017 v 21:24 | Iri
Někdy muže pomoc být i děsivá a nebo zvláštní, stejně tak je tomu i v tomto příběhu.

Odbila půlnoc , když se probudil pětiletý chlapec. Vzbudila ho žízeň , která spalovala každou buňku v jeho těle a tak se po kratičkém zaváhání rozhodl vydat sám do kuchyně.
Šel temnou chodbou , kterou ozařoval jen měsíční svit. Každý neznámý zvuk děsil malého chlapce a jeho představivost běžela na plné obrátky. Ve všech stínech viděl nebezpečí a možná měl i pravdu .
Byl již v kuchyni když náhle uslyšel rozbíjení francouzského okna jenž vévodilo obyváku. Ulékem opustil sklenici mléka jenž svíral v rukou a instinktivně se schoval v kuchyni pod stůl. O pár minut později slyšel něčí těžké kroky jak se pohybují po kuchyni a viděl světlo baterky , jenž se k němu zlověstně blížil. Náhle něčí ruka vytáhla chlapce z pod stolu a ten se jen vyděše ně díval na muže jenž v ruce dřímal kuchyňský nuž jehož čepel se leskla v záři měsíce. S nožem se rozpřáhl a chtěl chlapci zasadit smrtelnou ránu . Když místností zazněli tři výstřeli. A zločinec se k zemi skácel zborcený vlastní krví. Ve dveří do kuchyně stál chlapcův otec a celý se třásl po celém těle.
Po příjezdu policie vypověděl jak svého syna slyšel křičet o pomoc. A tak vzal pistoli a vydal se po hlasu jenž ho dovedl do kuchyně. Nezaváhal a zločince zastřelil a tím svému chlapci zachránil život. Jenže chlapec věděl že nekřičel a snažil se to vysvětlit jak policistům tak i otci. Když se tu náhle ozval chlapecký hlas . Podobný hlasu chlapce jenž překvapeně hleděl na svého otce a na policisty. Neboť hlas pronesl jediné slovo a to : Děkuji.

Nebyl to chlapcův hlas i když zněl podobně, O pár týdnu později se ukazalo že muž jenž byl zastřelen otcem chlapcem měl na svědomí život jiného pětiletého dítěte, které zavraždil v domě. Chlapcův otec e přesvědčen že duch dítěte zachránil jeho dítě a proto byl na hřbitově dát na jeho náhrobek květinu a plyšáka.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 misa660 misa660 | Web | 15. července 2017 v 22:14 | Reagovat

Páni, tak krátký příběh a je v něm samé napětí! Velmi zajímavý konec, moc hezky napsáno :)

2 Eliss Eliss | Web | 16. července 2017 v 12:31 | Reagovat

Opravdu moc pěkné, a originální! :-)

3 Irí Irí | 18. července 2017 v 8:22 | Reagovat

[1]:
[2]:
Děkuji

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama