Srpen 2017

Skryté slzy

31. srpna 2017 v 21:00 | Iri |  Básně

Za tvým úsměvem slzy se skrývají
jenž za bezedných nocí někdy na papír dopadají
Jak kapky rosy , jenž na trávě se chvějí.
Neb v sobě skrytou starost máš
Jenž tě zevnitř užírá neboť někdy tě nenechá spát
Starosti , které před světem ukrýváš
Jednoho dne v slzy se změní
jenž noční ticho pak naruší
avšak přesto je nikdo neslyší
neb přes den opět usmíváš se na okolí své
i když v očích tvých smutek vidět je
neboť smutek ten slzami jest
které se přes den v úsměv mění
jenž tvé okolí zná avšak netuší
že za úsměvem slzy skryté jsou
jenž někdy za nocích k zemi padají

Dnešního večera

31. srpna 2017 v 20:52 | Iri
Dnešního večera výjimku dělám a zveřejním jednu básen. Tato básen má i sestru ale té se dočkáte až o víkendu . Vlastně o víkendu se dokčáte dvou básní jak to vypadá. Takže odufám že , se vám bude dnešní příspěvek líbit a hezývečer přeji všem Smějící se

Upíří pout-povídka

27. srpna 2017 v 21:39 | Iri
Po nocích lesy tiché písně pomocí svých listu zpívají a večerní klid tak vítají, neboť se k spánku ukládají. Lidé jenž této písni noční naslouchají, též se k spánku chystají a oči své zavírají a přitom netuší , že na daleké louce se pout chystá daleko od lidí .
Na první pohled zdá se stejná jako všechny ostatní poutě. Různé stánky a atrakce a přitom je tak jiná a jedinečná. Stánky, jež se večer stavějí i s atrakcemi jsou většinou v tmavších odstínech barev a jejich nabídka je rozmanitá. Jeden stánek nabízí krvavé , propečené a středně propečené steaky. Výběr masa záleží na zákazníkovi. Druhý stánek dělá ze steaku krvavé česnekové špízy. Což jsou špízy s krvavým kuřecím steakem, mezi jehož plátky je dáván česnek. Tento stánek má také v nabídce i česnekové topinky. V dalších stáncích je možnost koupení bylinných čajů , minerálních vod, konzervy s krví A, B nebo Ab či nápoj Krvavá Merry.
V okolích těchto stánku jsou dány květináče s růžemi jenž jsou černé jako noc , bílé jako padlí sníh či snad rudé jak krev.
Pak je zde střelnice a též lukostřelba což patří mezi atrakce. Můžeme zde nalézt chobotnice , horskou dráhu a mnoho dalších atrakcí. Dokonce se zde prodávají i balonky plněné héliem . Jsou zde balonky v podobě srdce, housenek či oválný jenž je ještě i zdobený. To je tak nejdůležitější popis některých věcí.
Když bylo tedy vše na páteční večer připraveno vydali se upíři jenž měli pout na starosti na lov .
Příštího dne což byl páteční večer vydali se upíři na pout . Ano pout to byla nádherná a páteční večer proběhl v klidu, avšak v sobotu se mělo vše změnit.
Začátek sobotní poutě byl z počátku klidný dokud neodbyla desátá večerní hodina a na pout se nedostali dva muži ve věku
25 let. Jejich chování bylo nevhodné a i když upíří ochrankou byli vyzváni ,ať odejdou nebo toho budou litovat neodešli a začali tam dělat potíže. Nejdříve pohazovali po zemi různé papírky a vulgárně nadávali a potom chtěli posprejovat pár stánku a něco ukrást. K jejich smůle byli ale chyceni při kradení květináče ochrankou a ta se rozhodla oba mladíky dát do skleněného bludiště a vyhlásit soutěž. Což se i stalo , ano mladíci netušili, v jaké situaci se ocitli a tak si mysleli že jim to prošli a snažili se najít cestu z bludiště ven ale to se jim nepodařilo. Místo toho se ztratili sobě navzájem . Oba mladíci netušili , že právě odbila půlnoc a byla vyhlášená soutěž s tím že kdo je najde první je smí vysát do sucha a nebo se o ně podělit s dalším upírem či upírkou.
Prvního člověka našla mladá upírka s blond vlasy a s modrýma očima. Člověk místo toho aby zdrhnul na ní vytřeštil oči a tak po něm hodila okouzlující úsměv přičemž si dala záležet, aby jí byli vidět tesáky.
V ten moment se mladík pokusil o útěk ale již bylo pozdě. Mladá upírka ho chytila a rozhodla se o něj podělit se svou kamarádkou. Tudíž mladík skončil vysátý do sucha.
Druhého mladíka našel upíří mistr , který si rád se svým obědem hrál a tak poté co mu ukázal svůj okouzlující úsměv na něj vycenil tesáky a nechal své oči rudě zářit. Mladík se v panice rozeběhl proti svému zrcadlovému odrazu a jaksi do něj narazil .Což muselo bolet asi . Ihned se sice zvedl a rozeběhl se tentokrát do další chodby. Jenže upíří mistr za ním šel elegantě a nikam nespěchal. Věděl totiž , že času má dost .
Takto si s mladíkem hrál ais tak pul hodiny co se před ním objevoval . Sem tam ho chytil pod krkem a odhodil na zrcadlo . Při posledním středu s člověkem nečekal již ani minutu a vysál ho do sucha.
Po této soutěži byla těla mladíku zatížená kameny a hozena do bažiny. Poté se na pouti vrátilo do normálu a nebyl již ničím narušena a upíři se po jejím skončením mohli odpočatý vrátit ke svým povinnostem.


Upíří pout -uvod

27. srpna 2017 v 21:38 | Iri |  Povídky na téma upíři
Měsíc srpen se již blíží ke svému konci a to znamená jediné. Je to začátek a zároveň konec oslav měst a poutí , které jdou společně v ruku v ruce. A právě poutě se pro mě stali inspirací pro následující povídku : Upíří pout . Co když i upíří mají své vlastní poutě a jaké vůbec ty poutě jsou ? To je to co mne napadlo a tak jsme sepsala tuto povídku, avšak tato povídka je víceméně oddechová než dobrodružná . Možná právě proto doufám že se vám milý, čtenáři a čtenářky , bude líbit. I když připouštím že jsme nervózní že budete povídkou zklamáni což doufám nebudete.

Upíří pout -omluva

27. srpna 2017 v 20:16 | Iri |  Povídky na téma upíři
Omlouvám se ale povídka upíří pout vájde kolem 22:00 až 23:00 nebot jíjdu teprve ted přepisovat do wordu. Muže za to má neschopnost ignorace spánku Smějící se a fakt že se k tomu ještě dnes pokusím nakreslit obrázek. Předem děkuji za pochopení,

V neděli

26. srpna 2017 v 21:04 | Iri
V neděli vyjde povídka , kterou momentápně píši tak se těšte a nebo se děste . Fakt o čem napsat povídku nebo spíše místo kd es ebude odehrávat mě napadlo až dneska ale to sami budete mít napsané v uvodu . Jistá je jedno věc a to že upíří povídk budou mít po dlouhíé době zveřejněnou povídku. Ne recenzi ale povídku , kterou mám v plánu dokončit ještě dneska v noci a pak jí celou přepsat . A také to co jsme chtěla v blogu změnit jsem změnila. jsou to malé uprávy a omlouvám se za to že se nemohu zbavit bouhžel reklam jenž se vám ukazují u mě na blogu. D tím nic bouhžel nenadělám.
ANi jsme nenašla nikde jak bych je mohla zablogovat u mě na blogu v nastavení tak aby neotravovali čtenáře . Takže vám přeji dneska příjemně strávený večer ja jdu psát povídku co mám rozepsanou. Zítra mě ude pak ještě čekat přepis do notase ale to je v pořádku . Na papíře mohu aspon lépe formulovat své myšlenky a proto vám všem přeji příjemně poržitý večer a noc. Protože noc je ještě stále mladá .

Povídky na přání -info pro vás

26. srpna 2017 v 20:00 | Iri |  Povídky na přání
Milý čtenáři a čtenářky ,či snad děti noci
Vítejte v nové rubrice povídky na přání. Tato rubrika vznikla přímo pro vás. Tedy pokud si budete přát povídku jenž bych pro vás mohla napsat avšak zároveň , by mohli tyto příběhy vidět a číst i ostatní čtenáři tohoto blogu. Stačí napsat komentář do této rubriky. A jediné co budu potřebovat vědět budou postavy jejich jméno charakteristiku a místo jo a také pro koho ta povídka je. Nemusíte dávat přezdívku . Můžete v komentářích vystupovat i jako anonym. A jestliže si přejete zcela a naprosto anonymní povídku o , které budu vědět jen vy a já , stačí to napsat do zpráv autorovi a zanechat na sebe kontakt a napsat co by v té povídce mělo být. Věřte mi pokavad by pak tu povídku viděla i třetí osoba tak pak by to byla osoba , které věřím z celého svého srdce a jenž mi kontroluje všechny povídky . Tou osobou je má velice dobrá kamarádka , která kontroluje všechny povídky jenž zde vychází většinou. Připouštím někdy jsou zde články i bez kontroly.
Tyto povídky budou vycházet stejně jako ostatní až na to že tam bude napsáno že je to povídka na přání. Povídky na přání , které budou anonymní zcela protože by je někdo chtěl pro své vlastní potěšení , budou posílány přímo na uvedený kontakt . Jen bych moc ráda dala menší upozornění. Všechny povídky bez rozdílu ať se jedná o anonymní a nebo i normální , mohou být kontrolovány mou dobrou přítelkyní ( myšleno ve smyslu kamarádka).
Předem děkuji za pochopení a těším se na vaše případné komentáře či snad jen zprávy autorce.
S pozdravem krásně prožitého večera
Vaše Irí

Upozornění-blog menší změna vzhledu

21. srpna 2017 v 20:23 | Iri
Ne milý čtenáři a čtenářky nelekejte se jen a pouze sme dávám motto a zatím jsme nepřišla na to jak mám správně změnit barvu písma. Což je i ta menčí změna vzhledu. A taky se pokusím něco udělat s reklamama tedsa jestli to půjde což nevím a trošku poupravím povídky na přaní , vypadá to že nejsou udělané dostatečně zájímavě , tal sad s emi to podaří udělat tak aby si pak někdo o nakou povídečku napsal a s tématem týdne nepočítejte protože to mi fakt nesedí . Nechápu kam na ty témata chodí , teda aspon na některá témata Smějící se
Ale co nevadí . Takže jen informuji , pro případ že byste si všimli menčích změn na blogu tak abyste se moc neděsili . Doopravdy beplánuji větčí zásahy než , které budou nutné a doufám že se vám pakl blog bude líbit ještě více.
S rímto se s vámi pro dnešek loučím a ozvu se až o víkendu .


Příští víkend

20. srpna 2017 v 20:34 | Iri
Takže na rovinu, tento týden jsem spíš lítala venku než byla doma a ani jsem se nebyla schopná dokopat něco napsat . Pokud ovšem nepočítám článek o popravišti. Za to se celkem dost omlouvám a příští víkendt se vám to pokusím vynahradit. A na co se můžeze těšit ? No na jednorázovou povídku v upířích povídkách . NA tu co má 8 stran dohromady i s ůvodem si musíte počlat než bude opravena, pak jí teprve zveřejním i když něco bych k ní mohla i nakreslit .....
No uvidím , takže chtěla jsme napsat i téma týdne jenže jsme si rozepsaný článek omylem smazala a nak se mi nehce psát znova , takže opravdu se omlouvám za to že je tento bíkend tak chudý a doopravdy se to pokusím příští tvíkend napravit. A proč to sem vlastně píši ? Protože se mi to zdá fér. Podle mě je správné udržovat čtenáře ve vědomosti a ne v nevědomosti a taky proto že tento blog má být místem kd si každý najde to co ho baví a na čem mu záleží . Taikže pokud se zde někdy opět objeví i články zaměřené na zájímavá místa , když se o nich doslechnu a nenechám si je ujít. Záměr tohoto blogu byl na jeh počátku jiný než ted . A jaký ? No sami si typněte. Básen či povídka může na dálku čtenáře vtáhnout do děje a poskytnout mu tak odpočinek a aspon an pá okamžiků mu dovolí ponořit se do světa fantazie a básně ? Některé pohladí jiné dojmou a nebo mohpu znít i kapanek drze ale eh přiznejme si to někdy si nelze pomoci.
Tak nebo jinak mířím s tím že tento blog je zde pro ty kteří sem chodí a vracejí se a pro ty kdo sme zavítájí poprvé. Nezáleží na rase ale na otm co si z toho oblogu odnesete a předem děkuji za pochopení a nezapomente že sny dávají křídla s nimiž můžete vzlétnou k samotným hvězdám.