Září 2017

čmáranice

30. září 2017 v 20:00 | Iri |  Galerie

Dětská léčebna -skrytá minulost

30. září 2017 v 20:00 | Iri
Město Dubí je lázeňské město jenž má dávat odpočinek pacientům či lázeňským návštěvníkům. Také je to domov porcelánu s modrou krví ale i přesto má toto místo svá vlastní temná tajemství.
Tím tajemstvím je Tschinkelova vila. Vila která , již několik let chátrá a , která má údajně na svém pozemku i studnu ve které jsou tělíčka malých dětí. Dětích , které měli být léčeny ale místo léčby se dočkali pokusů , testovaní drog a mučení. Jejich tělíčka jsou pohřbeny na pozemku u této vily , která měla být psychiatrickou léčebnou pro nemocné děti. A stejně tak i plyšáci a panenky. Místo toho se stala tato léčebna většinou jejich hrobem. Mnoho o této vile nevím neboť o ní nemohu pořádně najít žádné historické prameny. Jediné co vím je , že duše mrtvých dětí nenašli klid a do dnešních dnů bloudí léčebnou jenž ,se stala jejich vězením.
Tato léčebna se nachází v lese a vstup na její pozemek je zakázaný neboť si jí někdo údajně koupil ,což je i důvod proč zde nejsou fotografie z tohoto místa.
Ale pokavad byste jen přece chtěli njáké vidět stačí si to najít na internetu a možná najdete i více informací .
Já jsem psala podle toho co mi řekli známí a také co jsme našla na internetu.

Možná mám jen smůlu při hledaní a nebo si někdo nepřál aby pravda vyšla najevo o tom co se přesně v té léčebně dělo. Kdo ví pravda je pohřbena a možná se i město Dubí snaží zapomenout na svou temnou minulost………….

Plány na příští víkend

24. září 2017 v 21:07 | Iri
Milý čtenáři a čtenářky,
Moc ráda bych udělala menší článek o městě Dubí a nebo spíše o temné minulosti jisté budovy jenž je zde skrytá a zároveň je všem na očí . Jen na rovinu tentokrát tam nebudou fotky a vysvětlení bude až v článku. Také se omlouvám že recenze bude až příští víkend a ne tento jak se plánovalo . Zkrátka ještě není napsaná .A co bude dál příští víkend , no sama nevím . Uvidím jak to bude s inspirací a taky hlavně jaká bude nálada . Přinejhorším zde bude jen ten článek a recenze a nebo se může stád že přilítne povídka . No a jestli ,že ano pak bude otázka kam že ta povídka bude patřit. Upíří povídky nebo snad povídky ?? No asi by bylo moc hezké kdybych to věděla i já sama . Vzhledem k tomu že ty povídky píšu tak bych to měla vědět ale zas na druhou stranu uvidím co se mi bude chtít psát a podle toho se pak zařídím.
Takže všem přeji přejemný zbytek víkendu a začátek týdne.

Vaše Irí

Motivace a její dvě strany

24. září 2017 v 20:00 | Iri
Motivace je snadný pojem každý z nás ho zná a přesto i slovo motivace , které vypadá tak nevinně , může mít i svou odvrácenou stranu. Ne nejde o žádný překlep ani nic jiného jde jen pouze o to že slovo motivace si může každý z nás vyložit po svém.
Ano většinou motivace znamená být v něčem nejlepší ale někdy je to těžké. Někdy se i samotná motivace může stát noční můrou pro některé lidi a děti. Někteří lidé si myslí , že když někomu vyhrožují tak že s tím toho člověka motivují. Například matka řekne své dceři, že v případě kdy prolítne nebo dostane další pětku tak , že odejde z domova a ona jí již někdy neuvidí. Nezájem matky pak spočívá ve faktu že se dcera může psychicky tiše hroutit a nebo brečet protože zkrátka ať se snaží jak chce tak se jí ten předmět nedaří. Věčně jí v hlavě zní matčina slova a strach se stává jejím denním společníkem. A nakonec se uzavře před svým okolím. No a pak se řekne že motivace je věc dobrá i když to tak pokaždé není.
A teď motivace z té lepší stránky. Například když rodiče poví svému dítěti , že za zlepšení výsledků dostane například nové kolo a nebo soutěže kde je zdravé soupeření . Například když proti sobě stojí dva týmy a oba jsou připraveni vydat ze sebe to nejlepší protože je k tomu dohání motivace v podobě výhry a nebo třeba ceny útěchy v podobě zmrzlinového poháru .
Pak zde máme ještě jednu motivaci a ta je podle mě nejlepší. Pro některé lidi je motivace i fakt , že mohou s něčím pomáhat druhým a nic za to nechtějí. Protože jejich motivace vychází z hloubky jejich srdce neboť chtějí někomu pomoci bez ohledu na to že za to nic nedostanou. Těmto lidem nejde o pocit dobře vykonané práce ale o to že zde mohou být pro druhé.


Upíři bál

23. září 2017 v 21:16 | Iri |  básně-upíři
Upíří bál nastává při západu slunce
Jenž přichází v podzimní čas dříve
Nežli se na první pohled zdá
Neb večerní tma upíří čas znamená
Jenž stvořen jest pro upíří bál
Jenž při svitu měsíce a září hvězd
V podzimní čas začíná
Avšak přesto z počátku jen upíru tančívá pár
Neboť hvězdní čas teprve nastává
Neb počátkem jest tento čas pro upíří bál
Jenž ve svitu hvězd začíná s lunou jenž ozáří podzimní kraj
Který v noci při svitu luny ožívá
Neb upíří bál v záři hvězd začíná
Neboť upíru více tančivá
Jenž své partnery či partnerky k tanci vyzívá
Neboť v hvězdné září tančívají s ladností
Jenž skrytá v upířím bálu jest

Jenž do noci zářívá jak bílý růže květ který teprve rozkvétá

Hrad Doubravka1

23. září 2017 v 21:00 | Iri |  Galerie


zbytky pevnosti

23. září 2017 v 20:52 | Iri |  Galerie

Hrad Doubravka

23. září 2017 v 20:00 | Iri

Hora Doubravka se nalézá mezi Českým středohořím a Krušnými horami . Na jejím vrcholu stojí hrad Doubravka jenž se stavěl v letech 1483 až 1488. Kolem roku 1590 se z hrad Doubravka předělal na pevnost , jenž přinášela obyvatelům místo ochrany utrpení . Během 30 leté války byla pevnost dobita Sasi a v roce 1931 byla pevnost dobita pro změnu Švédy, kteří díky pevnosti mohli beztrestně teorizovat okolí hradu Doubravka. Takže ve finále místo toho aby tato pevnost chránila své okolí , víceméně sloužila nepřátelům . Tento fakt vedl v roce 1655 hejtmana Litoměřického kraje Gottfried ze Salhauzenu k rozhodnutí nechat pevnost zbourat.

Hrad Doubravka je veřejnosti zpřístupněn až od roku 1791. Cesta nahoru je sice do kopce část přes lesní cestu ale výhled za to stojí . Je tam sice i restaurace ale ta se má opravovat či co. Pak je tam i občerstvení : můžete si tam koupit bud limonádu , čaj , minerálku, klobásu, párek v rohlíku a já nevím co ještě . Ale nejhezčí na celé hoře Doubravka je výhled na město Teplice a zbytky opevnění.

Použité zdroje: www.hraddoubravka.cz