Ježek

10. září 2017 v 21:40 | Iri
Milí čtenáři a čtenářky , myslím si , že ježka není zapotřebí přestavovat. Je to zvíře , které žije v našich lesích již celá staletí . Je součástí našeho ekosystému a přitom bývá nejvíce na životě ohrožován lidmi a jejich bezohledností vůči okolí a také vůči slabším a bezbranným jedincům.
Kolikrát můžeme vidět přejetého ježka na silnici a nebo upáleného v hromadě listí? Protože někteří jedinci nejsou schopní počkat až skončí podzim a zima a jdou s jen tak zapalovat listí aniž by zkontrolovali zdali tam nespí živý tvor ? Hodně krát bohužel. A nebo vidí ježka na silnici , neuhnou , nezastaví a rovnou ho přejedou , Bez ohledu na to zdali má či nemá mláďata.

Udajně mají existovat organizace na ochranu divokých zvířat. Jenže já již dvakrát narazila na jejich neochotu. Jednou kvůli ptáčeti a podruhé , kvůli nalezenému ježečkovi. Psala jsme jim i e-mail ale do dneška jsme se nedočkala odpovědi. Takže si sem dovoluji dát pár rad. Nevím jak je to s ježkami přesně ale pokavad je najdete venku na silnici dezorientovaný a ve stavu kdy se nejsou schopný bránit tak pak je jasné že je něco špatně. Nejlepší je takového tvorečka vzít domu a postarat se o něj . Pokud neváží půl kila a podzim již klepe na dveře je nejlepší vzít ježka domů a dokrmit ho. Bud mu můžete dávat kočičí jídlo , vajíčko ( u nás doma dostal vařené a nic se mu nestalo ale nastrouhané) a trochu zeleniny. Například nastrouhanou mrkev a nebo můžete jít ven a hledat šneky , žížalí či slimáky. Jejižci jsou totiž všežravci ale právě žížaly a šneci se vyskytují na jejich jídelníčku. Z neznámých důvodu mi nebylo dovoleno jít pro ježka hledat chutňoučké slimáčky a žížaly. Také je zapotřebí ježečkovi zajistit čerstvou vodu a potravu na večer a taky místo kam by si mohl zalézt a zahrabat se. Jednou za měsíc než se zazimuje neuškodí ježka zvážit abyste věděli kolik váží. A až skončí zima a oteplí se. Je ideální ježka vypustit večer na svobodu. Což znamená na jaře a ještě něco ježci chodí shánět potravu v noci a přes den spí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ┼Eleanore Samanthe Lune┼ ┼Eleanore Samanthe Lune┼ | Web | 14. září 2017 v 12:57 | Reagovat

Ten je krasny

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama