Povídka na přání -Tajemný ostrov -část 1

9. září 2017 v 23:05 | Iri |  Povídky
O dvě století později
V mořských vlnách při východu slunce se poklidně pohubovala stará láhev , a vlny jí pomalu nesli až na písečný břeh , po kterém se procházel samotný Albert Einstein . Mladý ambiciózní vědec , kterému nebylo žádní dobrodružství cizí, a přesto měl pocit že před ním žádná nová výzva není.
Aspoň to si myslel do doby , než k jeho nohám mořské vlny vyplavily láhev se vzkazem. Je sice pravda , že si jí všiml hlavně protože málem po ní uklouznul ale zvědavost mu nedala a tak jí zvedl z písku a vzkaz z ní vyndal. Snažil se přečíst co na starém pergamenu bylo psáno avšak sám musel uznat , že při východu slunce se čte špatně a tak se vydal domu , kde si na vzkaz hodlal posvít lampou. Cítil nervozitu a napětí když dorazil domu a rozsvítil. Pod světlem lampy četl zprávu , jenž pro něj byla šokující. Chtěl vyvrátit či potvrdit to co stojí psáno v pergamenu a tak se rozhodl najít záhadný ostrov sám . Ostrov mohl snadno najít podle souřadnic jenž byli napsány v rohu papíru . Prokazatelně jinou rukou než byl psán vzkaz . A tak se téhož dne vydal sehnat lod a zásoby na cestu dalekou.
Po celé tři dny , trvala cesta jenž byla , již od samotného počátku překvapivě bez komplikací. Moře bylo klidné a ne rozbouřené , také vítr jemně vál a plachty lodě napínal a posádka ? Ta se těšila na dobrodružství jenž je k sobě lákalo a volalo. A přitom nikdo netušil co dny příští přinesou , když před nimi se ostrov objevil.
Ostrov již zpočátku budil děsivý dojem ale zároveň odkázal zaujmout se zříceninami starého chrámu . Ale nikde nebyl slyšet zpěv ptáku a jen vítr šustil s listím v korunách stromů. Vydali se tedy po zarostlé cestě dál . Hlouběji do samotného srdce ostrova. Zde nalezli vysoký chrám vytesaný ve skále a vodopád jehož voda byla křišťálově čistá. Šli blíže k vodopádu když náhle uslyšeli jemný zpěv jenž vycházel z chrámu. Rozhodli se tedy nejdříve prozkoumat chrám samotný ale to byla osudová chyba. Vevnitř chrámu na spadla nastražená sít z níž se nemohli dostat ven . Zoufale se o to pokoušeli několik minut , než se chrámem začali ozývat kroky. Někdo přicházel a celá posádka i s Albertem čekala se zatajeným dechem kdo je tím příchozím.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ┼Eleanore Samanthe Lune┼ ┼Eleanore Samanthe Lune┼ | Web | 14. září 2017 v 12:58 | Reagovat

Krasny tejemny uzasny

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama