Tajemný ostrov-prolog

3. září 2017 v 22:30 | Iri |  Povídky
Tam kde, jest moře azurové
Skrývá se dávné tajemství
Před zraky lidí skryté po celá staletí.
Tam někde v dáli v oceánu atlantském leží
Dávný ostrov , jenž se jednou za dvě staletí zjeví . A pak opět do neproniknutelné mlhy se zahalí
A vlny oceánu ho pod vodou pohřbí.
Pak oběd domovem podmořského tvorstva se stane a lidem nepřístupný bude.
Máš-li dostatek odvahy smrtelníku vydej se pátrat po tomto ostrově neboť věř že dvě staletí od posledního objevení již brzy uplynou. Vím to , neboť jsem tam sám byl . Avšak věř , že ostrov jen po omezenou dobu bude zrakům lidí ukázán a pak opět zmizí. A zmizí i s tím kdo na něm v té době bude. Víš již o jaký ostrov se jedná nebo jaké tajemství skrývá ? Nevíš a já ti to nepovím. Nemohu již dále psát. Papír dochází a voda stoupá . Mám jen pár minut na uložení papíru do láhve a pak sbohem světe měl jsem tě rád. Láhev házím do moře a sám čekám na svůj brzký konec. Již slyším jejich zpěv jenž mě vábí k nim. Jdu k nim blíž a náhle mou hrudí projede bolest. Má krev stéká po kopí jenž prochází skrze mne. Ted je mi již jasné že se nemýlila ,když mi tvrdila ,že se z tohoto ostrova nedostanu živ a já hlupák jsem jí nepomohl . Snad na tento ostrov někdo přijde a mé tělo najde a mou chybu napraví. Má poslední myšlenka patří mé přítelkyni. Ona měla celou dobu pravdu a já jí nevěřil. Sbohem Andromedu........
Poslední myšlenka neznámého dobrodruhu než zemřel patřil Andromedě , která jen mohla z povzdáli pozorovat jeho smrt. Kdyby jí poslechl a odjel když byl ještě čas než odhalil jejich tajemství mohl žít.
Až opět nastane pomalu čas ostrova bude láhev se vzkazem nalezená ale do té doby bude v bezpečí uschována a snad se najde někdo , kdo jí vysvobodí z okov dávného prokletí a z ostrova se včas dostane.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eleanore Samanthe Lune Eleanore Samanthe Lune | Web | 6. září 2017 v 20:29 | Reagovat

To mi připomíná můj úvod na Krvavou řeku

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama