Listopad 2017

Upiří a pátek třináctého

Neděle v 21:50 | Iri |  Povídky na téma upíři
Někdy se stává, že se v myšlenkách zatoulám někam jinam anebo mě něco z ničeho nic napadne. A stejně tak tomu bylo i v tomto případě. Lidé jsou totiž pověrčivý, již delší čas a mezi nejznámější pověry patří i pátek třináctého. A zrovna v pátek třináctého mě napadlo zdali jsou pověrčivý i upíři.
Upíry mám ráda ale ať jsme si o nich četla cokoliv a nebo se dívala na filmy či anime s upíry nikdy jsem si nevšimla , že by někde bylo ukázáno že jsou pověrčivý. Proto jsem se rozhodla nad tím vším trošku více zamyslet. A vyšlo mi z toho že podle všeho co se o nich ví a píše jsou nesmrtelný a dokonce i dobří milenci.( jak by asi líbal upír) Hned tak se ničeho nezaleknout ( což se nedá říci o lidech , kteří jsou schopní začít ječet i při hledu na myš, pavouka, hada a nebo švába).

Což je i jediný příklad odvahy člověka a upíra co sem dám. Takže teď budou čistě jen a pouze upíři. Pátek třináctého jak jsme již výše psala má být údajně nešťastný den. Ale upíři tento den berou pravděpodobně jako každý jiný den. Chci tím jen říci , že si nedokážu představit pověrčivého upíra. Zkrátka nejde to. Vždyť děti noci milují noc a jsem si jistá že si dokážou vychutnat i pohled na noční oblohu jenž je plná hvězd a to bez ohledu na to jaký datum se píše v kalendáři. Vždyť jen přece v noci vyrážejí na lov a nebo se třeba projít či plnit povinnosti a to by přece nešlo kdyby byli pověrčivý. Což mě vše vede k názoru že upíří a nebo jestli chcete děti noci jsou hrdý národ, jenž nežije ve strachu z pověr. Neboť vědí a znají historii a určitě ví , co se ve skutečnosti za pověrou ohledně pátku 13 skrývá a tak díky tomu nemohou být pověrčivý. Vždyť oni sami mají svou hrdost jenž jim nedovoluje pověrčivost pravděpodobně.

Speciální článek -část 1 - pro děti noci

Sobota v 21:37 | Iri |  Povídky na téma upíři
Milé děti noci,
Zde vám přináším speciální článek a doufám , že nebudete zklamané. V první části máte pár hádanek a trochu té relaxační hudby (snad se vám bude líbit)
A pak ……no jestli jste to přečetli až sem sami to poznáte že ?
Jen se nedivte když se hned pod článkem neobjeví komentáře u tohoto článku budou kapánek hlídány a to z důvodu aby někdo omylem nenapsal správné odpovědi pod článek. Odpovědi mi můžete když tak posílat přes zprávu autorovi a nebo přes skype či do komentářů a nebojte zveřejnovat budu jen a pouze špatné odpovědi.
Takže předem přeji příjemnou zábavu a nezapomeňte nic nemusíte řešit sami a zde máme konečně odkaz na relaxační melodie https://youtu.be/Wa7NXjV4544
A teď zbytek článku
1.Dvě kukačky vedle sebe sedí avšak jedna druhou nevidí.
2.Jeden bratr jenž čtvrtým sourozencem jest má jednu mladší sestru jenž jest v bílí šat oděna. A které žezlo své vlády předává, když její čas nastává a jeho končí neb on k spánku lesní zvěř vždy ukládá nežli jeho sestra vlády se ujme. Kdo jsou tito dva sourozenci ?
3.Když slunce zapadá a večer ke slovu se hlásí .Procitá ze spaní avšak s úderem půlnoci ve světle luny jenž na nebi září

Urýt ve stínech nalézá avšak domů se opět navrací nežli slunce svou raní pout započne neboť před lidským zrakem se skrývá a ve dne k spánku ulehá nežli další svou noční pout započne k palouku jenž lidské oko nevidí.

Pro děti noci 2

17. listopadu 2017 v 22:10 | Iri |  Povídky na téma upíři
Milé děti noci,
zítra se můžete těsit a nebo také děsit na první část speciálního článku . Jojo už zítra , doufám že z toho budete mít radost . Protože , vy si něco hezkého zasloužíte. Něco co vám na tváři snad vyvolá úsměv a co vás potěší a u srdce aspoň trošku zahřeje.
A co že v ton článku bude ?? Hm toť je otázečka , otázka no nechte se překvapit a myslím si že překvapený budete. Teda aspoň v to doufám . A jestli mi zde utekla sem tam nějaká pravopisná chyba tak se omlouvám. Jo a také se můžete těšit ještě na jeden článek v upířích povídkách ale s tímto se s vámi pro dnešek loučím a přeji vám všem snad příjemně prožitý víkend ( teda aspoň v tom doufám)Usmívající se
S láskou
Vaše Irí

mizejicí duha část 2

12. listopadu 2017 v 20:05 | Iri |  Galerie

Malá vzpomínka na Micu

12. listopadu 2017 v 20:00 | Iri |  Galerie

Náměsíčný

11. listopadu 2017 v 20:16 | Iri |  Povídky
Odbila půlnoc a tebe cizí hlas a přesto známí lákal ven do hlubokého lesa. Do lesa v jehož středu jsi někoho schválně zanechal napospas osudu se zraněními jenž nebyla možné přežít a doma v teple jsi pak čekal , až život z těla vyprchá. Když jsi se pak na to místo o dva dny později vrátil abys tělo odklidil nikde jsi jej nenalezl ale ani policie za tebou nepřišla. Byl jsi přesvědčen, že tvůj čin skrytý zůstal a nesnažil ses ani pátrat po tom co se s tělem stalo. Myslel sis že tělo obyvatelé lesa snědli ale v tom ses zmýlil. Nemohl ses mýlit více. A teď ležíš ve svém domě na okraji lesa na poseli vedle své ženy jenž ,netuší nic o zločinu, jehož ses dopustil.
Odbijí půlnoc a ty slyšíš opět ten hlas jenž tě k sobě vábí a volá . Je to cizí hlas a přesto tak známý. Ve snu se zvedáš z postele a tvá žena stále nic netuší a spí. Její vlasy jsou po polštáři rozházené a vybadají jak svatozář. Ona má být ušetřena ale ty ne. Ale to ještě nevíš stále sníš a v tomto stavu přicházíš až doprostřed lesa . Před tebou se z ničeho nic vynořuje lesní cesta jenž se dělí na dvě části. Když zahneš doleva dojdeš ke starému domu jenž je napůl rozpadlý a když doprava tvé kroky tě dovedou do bažiny. Vydáš se tedy ve spánku doprava a začínáš pomalu a jistě procitat. Jsi překvapen ,neboť se neprobouzíš v posteli vedle své ženy , ale na začátku bažiny. Chceš se obrátit a vrátit zpět domu ale nejde to . Z bažiny se vynoří ruka jenž tě chytí za kotník a pomalu tě táhne k sobě. Křičíč ale nikdo tě neslyšíš. Tvůj křik je zbytečný ale nějakým zázrakem se zbavíš ruky co tě drží . Otáčíš se směrem ven ale cestu ti zastoupí vlk jenž na tebe vrčí a přibližuje se k tobě. Couváš zpět směrem k bažiny . Když tu si náhle uvědomíš že tě někdo ze zadu objal. Napadne tě , že je to nemožné ale pak uslyšíš u svého ucha dívčí hlas jenž se tě ptá:
"Chyběla jsem ti miláčku ? "
V Duchu tě napadne , že to není možné.Ta , žena měla být přece mrtvá . Vždyť jsi jí ubodal a pak umírající opustil. Obejmutí povolí a ty se pomalu otáčíš a z tvých rtu se ozve výkřik. Výkřiř hrůzy. Klopýtáš zpět na břeh dál od té ženy , kterou před sebou vidíš a celou dobu na ní křičíš že má být mrtvá.
Její tvář ozdobí mírný a bolestný úsměv. Když ti odpovídá , že máš pravdu .V ten moment pochopíš , že před tebou stojí její duch, jenž si pro tebe přišel neboť tě při dnešním úplňku k sobě nalákal. Chceš utéci z bažiny ale nejde to . Na břehu stále stojí bílá vlčice . Její zuby jsou ostré a vyceněné a z jejího hrdla se ozývá vrčení. A před sebou vidíš ženu , kterou jsi bez důvodu zabil jak se k tobě blíží. Její útlé bílé ruce se k tobě natahují a chytají tě pod krkem. Cítíš její pevný stisk a také i to jak z tebe vyprchává život. Nemáš již sílu bojovat a tak tvé tělo padá do bažiny jenž nad tebou své temné vody zavřela a ženin duch se ve vzduchu rozplyne. Již může v klidu odpočívat , neboť ty nežiješ a ona tak došla klidu.

Příští dne se probudila manželka jistého Davida Pařeze doma ve své posteli , jenže svého muže nemohla nikde najít a tak kontaktovala policii. Policie v té době vyšetřovala zmizení 22 leté ženy jménem Jasmína , která byla naposledy viděna v Davidově společnosti. Jednalo se o štíhlou , krátkovlasou ženu se zrzavýma vlasy a hnědými očima . Její tělo byla nalezeno u začátku bažiny během pátraní po zmizelém Davidovi. Její ostatky nesly známky násilné smrti a otisky sejmuté z těla se schodovali s otisky pana Pařeza jenž zmizel neznámo kam. Policii zaujala ale jedna věc. A to že těla ženy se lesní zvěř vůbec nedotkli. Policejní psovodi jenž byli v tomto případě nasazeni našli o pár dní poději i Davidovo tělo v bažině. Police nezjistila cizí zavinění a došla k závěru že muž spáchal sebevraždu kvůli výčitkám svědomí. Manželka Davida se odstěhovala z města a změnila si příjmení se svým mužem nechtěla být spojována tedy ehm krom peněž co zdědila a kvůli , kterým si ho i vzala. Vlastně původně chtěla Davida otrávit protože milovala někoho jiného a její manžel jí nehorázně lezl na nervi. Což i zbylí dva manželé , kteří zmizeli za záhadných okolností a většinou jí podváděli . Takže fakt že je nakonec otrávila byl menší detail a ještě menší detail byl i to , že jejich těla se nacházela pohřbená ve sklepě. A díky tomu si mohla naše milá čerstvá vdova spokojeně žít až dokonce svého dlouhého , předlouhého života.

Mizející duha část 1

11. listopadu 2017 v 20:05 | Iri |  Galerie


Info

9. listopadu 2017 v 20:41 | Iri
Milé děti noci, čtenářky a čtenáři,
Někdy se stane, že se něco zlého stane člověku anebo autorce a ta je z toho pak otřesená natolik, že není z počátku schopná nic napsat, protože přes slzy nevidí. Minulý víkend měli vyjít 3 články a ne 2.
Zkrátka něco se stalo a pak už nebyla na jakoukoliv tvorbu nálada. Upřímně až dneska jsem se s tou událostí jakžtakž vyrovnala a tak se předem omlouvám , že stále nevím co vyjde a co ne zároveň prosím děti noci aby se nezlobili kvůli tomu že asi nic nevyjde v upířích povídkách.
Já , doopravdy nešlo nic napsat a něco jsme si stále dávala za vinu a asi i dávám. Prostě mám teď období kdy se na okolí usmívám ale za úsměvem se skrývá něco jiného. Tak se prosím nezlobte na mě jestli že tento víkend toho moc na blogu nevyjde ale zkrátka máte právo vědět proč toho bude tento víkend málo.
S přáním
Příjemně prožitého zbytku týdne
Vaše Irí
Ps
O víkendu zde na vás články vykouknou jen doopravdy nevím kolik.

Pro děti noci

4. listopadu 2017 v 20:49 | Iri
Milý děti noci ,
dnešního večera vám sice na blog nepřináším žádnou povídku ani báseň, ale jen a pouze menší článek neboť vás na něco chci nejdříve psychicky připravit (ne že byste to potřebovali a nic tak hrozného to nebude ale i tak mečí varovaní předem neuškodí ).
Vím co děláte pro tento svět a právě proto jsem se rozhodla , že si pro vás připravím speciální článek. Doufám jen , že se kvůli němu nebudete zlobit. A kdy , že , tento článek vyjde ? Ach věřte mi že velmi , velmi brzy ale ne dnes. A proč ne dnes ? Protože mě to dneska teprve napadlo . A o čem , že ten speciální článek bude…..no to je pro zatím tajemství ale věřte , že udělám vše co je v mích silách aby se vám aspoň trošku líbil a snad se mi to i podaří.
A pak bych vám hrozně moc na závěr tohoto článku chtěla poděkovat. Takže děkuji za vše co děláte a s tímto se pro dnešek s vámi milé děti noci loučím .
S přáním poklidného večera a víkendu
Vaše Irí
Ps.
A vážně těšte se nebo se děste protože dnešním dnem se začíná dělat na speciálním článku přímo pro vás děti noci. A to už je doopravdy vše.
S láskou

Vaše Irí