Listopad 2017

Speciální článek -část 2 - pro děti noci

26. listopadu 2017 v 20:01 | Iri |  Povídky na téma upíři
Nic lepšího mě nenapadlo a tak doufám , že se vám tato antistresová vymalovánka bude líbit. Vím, že není dokonalá ale je určena přímo pro vás a není to dělané stylem že bych ot někde stáhla . I když připouštím že inspirací byla ulita ode šneka díky jiné antistresové vymalovánce ale spíš se tam je více fantazie a s původní předlohou to má společné jen fakt že se se jedná o ulitu a , že má kostičky a kopečky tak snad doufám , že nevadí že není dělaná počítačově a že se bude aspoň trošku líbit.
S láskou

Vaše Irí


Černé skládky

25. listopadu 2017 v 19:43 | Iri
Někdy se mohou myšlenky rozkutálet různými směry a jeden z nich se může týkat i problému s černými skládkami. Je to sice již pár dní co jsem byla se známou venku a upřímně zabloudili jsme trošku díky mé dokonalé orientaci. Místo toho abych jí ukázala místo , jenž se obnovuje jsem jí zavedla k bažinám.
K bažinám jenž jsou nedaleko domu anebo to jsou zahrádkářské kolonie .Ted přesně nevím sama ale jedna věc mě celkem dost zaujala. A to byli hromádky nepořádku. Použité pneumatiky poskládaní nedaleko menší bažiny a nebo zbytky sudě ze staveb či jiné rozbité věci. Jedné co mě k tomuto problému napadá je sakra proč si lidí nemohou vážit svého okolí a samotné přírody? At se na to podívám z jakéhokoliv úhlu pohledu nechápu to. Zkrátka je tak těžké jít a odvézt pneumatiky do sběrného dvora ? Proč si lidé nedokáži uvědomit že to co dělají ničí jak jejich prostředí tak i je samotné ?
Vždyť ty skládky mohou například začít hořet a vše v jejich dosahu pak může lehnout popelem at jsou to stromy , živočichové či lidé , kteří si to zavinili sami . Pak se asi diví že jim hned několik metru od zahrádky hoří , když si tam sami navozili bordel. Nemluvně o riziku požáru , který , může z černé skládky vzniknout je zde pak druhé riziko a to unik chemikálií , které mohou hrozit lidské zdraví a rom toho také křehký ekosystém a pak je zde třetí problém , který je mnohem závažnější než předešlé problémy . A tento problém je hlavně problém pro lesní zvěř a ptactvo neboť pro ně se mohou tyto skládky stát i pastí . Ano pastí , která je může dlouho a krutě připravit o život. Mohou se zamotat do igelitu a udusit se , mohou sníst kus umělé hmoty jenž je ostrá a díky tomu pak zemřou. Můžou dopadnout poleptáni kyselinou či jinou chemikálie a čí to bude vina ? Nezodpovědných lidí , kterým je vše jedno a klidně si černé skládky dělají zvesela v lesích dál. Viděli jste někdy umírat sýkorku ? Jak její tělo sebou cuká ve smrtelných křečích ? Hada, jenž nemůže lézt dál neboť někdo ho dal mezi ostré střepy ? Ne neviděli ? Jestliže ne pak se neumíte dívat kolem sebe a jste slepí ke svému okolí a tím pádem i k černým skládkám , neboť zvířátka jenž jsou v nich pak uvězněná umírají dlouhou a bolestivou smrtí. A také jste slepí oheledně pomoci zvířatům a ptákům jenž jí potřebují. Takže buďte tak laskavý a zamyslete se sami nad sebou kolikrát jste odhodili plastovou láhev v lese a nebo kolikrát jste sami běželi něco hodit na černou skládku do lesa. Zamyslete se sami nad sebou a pak běžte po sobě uklidit ten bordel co děláte v přírodě. A ještě něco vypadá to že těm černým skládkám o kterých jsme psala n atom místě kde jsme se i se známou ocitli náhodou jim odzvoní. Už díky tomu že se našlo pár dobrých lidí kteří tam chtějí udělat lesopark což znamená vyčistit les od všech skládek a udělat cesty jenž nepoškozují životní prostředí. Tím pádem se může zabránit vzniku dalších skládek ale bohužel lidé jsou hloupí a černé skládky jsou snad po celé republice a přitom by to šlo i bez tohoto ničení životního prostředí……….


Upiří a pátek třináctého

19. listopadu 2017 v 21:50 | Iri |  Povídky na téma upíři
Někdy se stává, že se v myšlenkách zatoulám někam jinam anebo mě něco z ničeho nic napadne. A stejně tak tomu bylo i v tomto případě. Lidé jsou totiž pověrčivý, již delší čas a mezi nejznámější pověry patří i pátek třináctého. A zrovna v pátek třináctého mě napadlo zdali jsou pověrčivý i upíři.
Upíry mám ráda ale ať jsme si o nich četla cokoliv a nebo se dívala na filmy či anime s upíry nikdy jsem si nevšimla , že by někde bylo ukázáno že jsou pověrčivý. Proto jsem se rozhodla nad tím vším trošku více zamyslet. A vyšlo mi z toho že podle všeho co se o nich ví a píše jsou nesmrtelný a dokonce i dobří milenci.( jak by asi líbal upír) Hned tak se ničeho nezaleknout ( což se nedá říci o lidech , kteří jsou schopní začít ječet i při hledu na myš, pavouka, hada a nebo švába).

Což je i jediný příklad odvahy člověka a upíra co sem dám. Takže teď budou čistě jen a pouze upíři. Pátek třináctého jak jsme již výše psala má být údajně nešťastný den. Ale upíři tento den berou pravděpodobně jako každý jiný den. Chci tím jen říci , že si nedokážu představit pověrčivého upíra. Zkrátka nejde to. Vždyť děti noci milují noc a jsem si jistá že si dokážou vychutnat i pohled na noční oblohu jenž je plná hvězd a to bez ohledu na to jaký datum se píše v kalendáři. Vždyť jen přece v noci vyrážejí na lov a nebo se třeba projít či plnit povinnosti a to by přece nešlo kdyby byli pověrčivý. Což mě vše vede k názoru že upíří a nebo jestli chcete děti noci jsou hrdý národ, jenž nežije ve strachu z pověr. Neboť vědí a znají historii a určitě ví , co se ve skutečnosti za pověrou ohledně pátku 13 skrývá a tak díky tomu nemohou být pověrčivý. Vždyť oni sami mají svou hrdost jenž jim nedovoluje pověrčivost pravděpodobně.

Speciální článek -část 1 - pro děti noci

18. listopadu 2017 v 21:37 | Iri |  Povídky na téma upíři
Milé děti noci,
Zde vám přináším speciální článek a doufám , že nebudete zklamané. V první části máte pár hádanek a trochu té relaxační hudby (snad se vám bude líbit)
A pak ……no jestli jste to přečetli až sem sami to poznáte že ?
Jen se nedivte když se hned pod článkem neobjeví komentáře u tohoto článku budou kapánek hlídány a to z důvodu aby někdo omylem nenapsal správné odpovědi pod článek. Odpovědi mi můžete když tak posílat přes zprávu autorovi a nebo přes skype či do komentářů a nebojte zveřejnovat budu jen a pouze špatné odpovědi.
Takže předem přeji příjemnou zábavu a nezapomeňte nic nemusíte řešit sami a zde máme konečně odkaz na relaxační melodie https://youtu.be/Wa7NXjV4544
A teď zbytek článku
1.Dvě kukačky vedle sebe sedí avšak jedna druhou nevidí.
2.Jeden bratr jenž čtvrtým sourozencem jest má jednu mladší sestru jenž jest v bílí šat oděna. A které žezlo své vlády předává, když její čas nastává a jeho končí neb on k spánku lesní zvěř vždy ukládá nežli jeho sestra vlády se ujme. Kdo jsou tito dva sourozenci ?
3.Když slunce zapadá a večer ke slovu se hlásí .Procitá ze spaní avšak s úderem půlnoci ve světle luny jenž na nebi září

Urýt ve stínech nalézá avšak domů se opět navrací nežli slunce svou raní pout započne neboť před lidským zrakem se skrývá a ve dne k spánku ulehá nežli další svou noční pout započne k palouku jenž lidské oko nevidí.

Pro děti noci 2

17. listopadu 2017 v 22:10 | Iri |  Povídky na téma upíři
Milé děti noci,
zítra se můžete těsit a nebo také děsit na první část speciálního článku . Jojo už zítra , doufám že z toho budete mít radost . Protože , vy si něco hezkého zasloužíte. Něco co vám na tváři snad vyvolá úsměv a co vás potěší a u srdce aspoň trošku zahřeje.
A co že v ton článku bude ?? Hm toť je otázečka , otázka no nechte se překvapit a myslím si že překvapený budete. Teda aspoň v to doufám . A jestli mi zde utekla sem tam nějaká pravopisná chyba tak se omlouvám. Jo a také se můžete těšit ještě na jeden článek v upířích povídkách ale s tímto se s vámi pro dnešek loučím a přeji vám všem snad příjemně prožitý víkend ( teda aspoň v tom doufám)Usmívající se
S láskou
Vaše Irí

mizejicí duha část 2

12. listopadu 2017 v 20:05 | Iri |  Galerie

Malá vzpomínka na Micu

12. listopadu 2017 v 20:00 | Iri |  Galerie

Náměsíčný

11. listopadu 2017 v 20:16 | Iri |  Povídky
Odbila půlnoc a tebe cizí hlas a přesto známí lákal ven do hlubokého lesa. Do lesa v jehož středu jsi někoho schválně zanechal napospas osudu se zraněními jenž nebyla možné přežít a doma v teple jsi pak čekal , až život z těla vyprchá. Když jsi se pak na to místo o dva dny později vrátil abys tělo odklidil nikde jsi jej nenalezl ale ani policie za tebou nepřišla. Byl jsi přesvědčen, že tvůj čin skrytý zůstal a nesnažil ses ani pátrat po tom co se s tělem stalo. Myslel sis že tělo obyvatelé lesa snědli ale v tom ses zmýlil. Nemohl ses mýlit více. A teď ležíš ve svém domě na okraji lesa na poseli vedle své ženy jenž ,netuší nic o zločinu, jehož ses dopustil.
Odbijí půlnoc a ty slyšíš opět ten hlas jenž tě k sobě vábí a volá . Je to cizí hlas a přesto tak známý. Ve snu se zvedáš z postele a tvá žena stále nic netuší a spí. Její vlasy jsou po polštáři rozházené a vybadají jak svatozář. Ona má být ušetřena ale ty ne. Ale to ještě nevíš stále sníš a v tomto stavu přicházíš až doprostřed lesa . Před tebou se z ničeho nic vynořuje lesní cesta jenž se dělí na dvě části. Když zahneš doleva dojdeš ke starému domu jenž je napůl rozpadlý a když doprava tvé kroky tě dovedou do bažiny. Vydáš se tedy ve spánku doprava a začínáš pomalu a jistě procitat. Jsi překvapen ,neboť se neprobouzíš v posteli vedle své ženy , ale na začátku bažiny. Chceš se obrátit a vrátit zpět domu ale nejde to . Z bažiny se vynoří ruka jenž tě chytí za kotník a pomalu tě táhne k sobě. Křičíč ale nikdo tě neslyšíš. Tvůj křik je zbytečný ale nějakým zázrakem se zbavíš ruky co tě drží . Otáčíš se směrem ven ale cestu ti zastoupí vlk jenž na tebe vrčí a přibližuje se k tobě. Couváš zpět směrem k bažiny . Když tu si náhle uvědomíš že tě někdo ze zadu objal. Napadne tě , že je to nemožné ale pak uslyšíš u svého ucha dívčí hlas jenž se tě ptá:
"Chyběla jsem ti miláčku ? "
V Duchu tě napadne , že to není možné.Ta , žena měla být přece mrtvá . Vždyť jsi jí ubodal a pak umírající opustil. Obejmutí povolí a ty se pomalu otáčíš a z tvých rtu se ozve výkřik. Výkřiř hrůzy. Klopýtáš zpět na břeh dál od té ženy , kterou před sebou vidíš a celou dobu na ní křičíš že má být mrtvá.
Její tvář ozdobí mírný a bolestný úsměv. Když ti odpovídá , že máš pravdu .V ten moment pochopíš , že před tebou stojí její duch, jenž si pro tebe přišel neboť tě při dnešním úplňku k sobě nalákal. Chceš utéci z bažiny ale nejde to . Na břehu stále stojí bílá vlčice . Její zuby jsou ostré a vyceněné a z jejího hrdla se ozývá vrčení. A před sebou vidíš ženu , kterou jsi bez důvodu zabil jak se k tobě blíží. Její útlé bílé ruce se k tobě natahují a chytají tě pod krkem. Cítíš její pevný stisk a také i to jak z tebe vyprchává život. Nemáš již sílu bojovat a tak tvé tělo padá do bažiny jenž nad tebou své temné vody zavřela a ženin duch se ve vzduchu rozplyne. Již může v klidu odpočívat , neboť ty nežiješ a ona tak došla klidu.

Příští dne se probudila manželka jistého Davida Pařeze doma ve své posteli , jenže svého muže nemohla nikde najít a tak kontaktovala policii. Policie v té době vyšetřovala zmizení 22 leté ženy jménem Jasmína , která byla naposledy viděna v Davidově společnosti. Jednalo se o štíhlou , krátkovlasou ženu se zrzavýma vlasy a hnědými očima . Její tělo byla nalezeno u začátku bažiny během pátraní po zmizelém Davidovi. Její ostatky nesly známky násilné smrti a otisky sejmuté z těla se schodovali s otisky pana Pařeza jenž zmizel neznámo kam. Policii zaujala ale jedna věc. A to že těla ženy se lesní zvěř vůbec nedotkli. Policejní psovodi jenž byli v tomto případě nasazeni našli o pár dní poději i Davidovo tělo v bažině. Police nezjistila cizí zavinění a došla k závěru že muž spáchal sebevraždu kvůli výčitkám svědomí. Manželka Davida se odstěhovala z města a změnila si příjmení se svým mužem nechtěla být spojována tedy ehm krom peněž co zdědila a kvůli , kterým si ho i vzala. Vlastně původně chtěla Davida otrávit protože milovala někoho jiného a její manžel jí nehorázně lezl na nervi. Což i zbylí dva manželé , kteří zmizeli za záhadných okolností a většinou jí podváděli . Takže fakt že je nakonec otrávila byl menší detail a ještě menší detail byl i to , že jejich těla se nacházela pohřbená ve sklepě. A díky tomu si mohla naše milá čerstvá vdova spokojeně žít až dokonce svého dlouhého , předlouhého života.

Mizející duha část 1

11. listopadu 2017 v 20:05 | Iri |  Galerie