Prosinec 2017

Nový rok -přání všem

31. prosince 2017 v 21:55 | Iri
Starý rok končí a tiše odchází
Své žezlo , jenž pevně svíral
Předávat bude nástupci svému
Úderem půlnoci, neboť nový rok začíná
A starý rok se s námi loučí.
Avšak s uderme půlnoci bez rozdílu rasy či druhu
Z celého srdce svého přeji všem dětem noci
A pak ještě lidem
Šťastný noví rok
Plný lásky , přátelství , zdraví, míru
A snad i klidu.
Snad zbývá říct jen pár slov a posledních řádku v tomto roce napsat .
Neboť úderem půlnoci , jenž právě dnes nadejte noví rok objeví se
A tak doufám ze srdce svého , že přízeň svou tomuto blogu po celý nový rok zachováte
A snad , že vám tento blog dává možnost odpočinout si či něco zajímavého předčíst.
A též děkuji za to , že tento blog navštěvujete.
S přáním všeho dobrého do nového roku

Vaše Irí

Pro děti noci

31. prosince 2017 v 20:50 | Iri |  Povídky na téma upíři
Milé děti noci,
Rok se s rokem sešel a já mám pro vás milou zprávu a správně bych si měla nafackovat , že mě to nenapadlo dříve .
Všichni víte že upíří povídky mají úvodní článek , kdo z vás si ho nečetl či četl nevím . Je to článek z roku 2016 a bohužel musím konstatovat , že je na čase udělat nový úvodní obrázek . Ano text zůstane stejný u něj moc chyb nevidím ale v tom obrázku ??? Zajímalo by mě kam jsem dala oči nebo nač jsem myslela . Obrázek se mi zdá poněkud odfláknutý takže padlo rozhodnutí tuto chybu napravit. Vím nestává se to moc často ale sem tam se to zkrátka stane. Takže jestli na vás vypadne v upířích povídkách obrázek měsíce a slunce nelekejte se. Jedná se jen a pouze o napravení chyby. Ale ono na vás těch věcí vypadne vícero.Rozpačitý
Zároveň bych vám chtěla poděkovat za vaší přízeň a doufám , že jí zachováte tomuto blogu i celý příští rok a také vám všem přeji šťastný nový rok 2018 a aspoň ať ho máte pokavad to půjde klidný.
S přáním šťastného nového roku

Vaše Irí
ps však te nto rok na blogu vyjde ještě jeden článek ale o něoc později nežli tentoUsmívající se


Menčí l anketa

28. prosince 2017 v 21:18 | Iri
Tak trochu se teď nudím a přemýšlím nad spousty věcí , které se i trochu týkají blogu.. A tak nějak mě napadlo jaké milí čtenáři , čtenářky nebo spíše děti noci máte rádi období. Jestli jaro , léto podzim nebo zima. No a i když není víkend tak udělám menší výjimku a dávám sem anketu.
Jo a ještě něco pro její zobrazení rozklikněte prosím celý článek RozpačitýSmějící se
Takže užijte si jí.


Vánoční čas aneb dárek pro vás upíři a upírky

24. prosince 2017 v 20:00 | Iri |  Povídky na téma upíři
Po roce vánoce opět zavítali mezi nás a nastal vánoční čas. Pro mě zároveň i milá možnost jak vás aspoň trošku v tento čas potěšit, kterou jsem udělala s radostí a sem tam i s menším dilema co a jak napsat či nakreslit. Takže mám zde pro vás milí, upíři a upírky, menší dáreček. Vím mnoho to není ale snad vás to potěší aspoň trošičku. A ještě jednou vám všem přeji veselé a šťastné vánoce .
Byl pozdní večer, a venku chumelilo. Sníh zakrýval střechy domu a větve stromu , jenž tiše pod jeho vahou naříkaly. Měsíc se schovával za mraky .A přesto se v tomto nečase rozhodlo pár upíru vydat ke krmelcům aby tam zvířata aspoň něco našla k jídlu. Věděli , že až se vrátí zpět domů , tak že je žádné překvapení nečeká no aspoň si to mysleli.
Nikdo z nich nemohl tušit ,co se zrodilo za nápad v hlavě Alexandry . Díky jejímu návrhu se hned začal dům po tom co odešlo pár upíru ke krmelci vánočně zdobit. Dokonce byl donesen i živý smrk v květináči. Jeho zelené větve zdobily tmavě modré vánoční ozdoby se stříbrnými hvězdami a zlaté ozdoby s ornamenty či kresbou zasněžené krajiny. Nechybě ani sklené drobné lucerny a špičku vánočního stromku zdobila zlatá hvězda. Všude po domě se věšelo jmelí většinou ve své přirozené barvě ale někdy se dalo chvilkama zahládnout i zlaté jmelí. Všude vládla dobrá nálada.
Vánočnímu stolu dominovala rudá vánoční růže a v krbu blábolal oheň . Celý dům byl vánočně vyzdoben a všichni byli přesvědčeni , že je dnešního dne nemůže již nic překvapit. Ale bylo tomu tak i ve skutečnosti ?
Mezitím došla jedna skupina upíru ke krmelci, který začali plnit se vším co donesli a také šli a rozvěsili po stromech lojové koule. Jejich práce byla korunovaná úspěchem , když náhle zaslechli slabé žalostné mňoukání a kňučení. Vydali se tedy po zvucích a ke svému překvapení našli pod sněhem v krabici štěňátko s koťátkem. Štěne bylo černé barvy a na čele mělo bílou hvězdu. Koťátko bylo celé černé , až na konec paciček a ocásku , které byli bílé. Pro upíru to nebylo těžké rozhodnutí co s nimi neboť jim bylo jasné , že se jich někdo rozhodl tímto krutý způsobem zbavit. A tak se rozhodlo malé nalezence opatrně a něžně zabalit do bundy a vzít je k sobě domu.
Když se vrátili domů i s těma dvouma promrzlými uzlíčky , čekalo je překvapení a teplá krev. Nebyli ale jediný kdo byl překvapen i ostatní upíři s upírky neskrývali svůj udiv nad drobnými dvorečky jenž donesli a kterých se lásku a s opatrností ujali aby jim vynahradili těžký začátek do života a tak po tom co se postarali o mláďata šli společně do obyváku kde hráli společenské hry a užívali si aspoň trošku pohody o vánočních svátcích.


Milé děti noci

23. prosince 2017 v 20:33 | Iri |  Povídky na téma upíři
Vánoce , vánoce ,již jsou za dveřmi a tak se moc omlouvám , že dneska nic nevyjde protože musím jít ještě balit dárky a pomáhat tak nebyl čas. Tajže se hrozně moc za dnešek omlouvám a moc se nezlobte . A děti noci děste se a nebo těšte se nebot něco se zde objeví S vyplazeným jazykem
A hlavně mi pak za to hlavu netrhejte . Takže mjěte se dneska hezky a já mizím :-D

Drákula neznámá legenda

17. prosince 2017 v 20:01 | Iri |  Povídky na téma upíři
Režie : Gary Shore
Scénář: Matt Sazama, Burk Sharpless
Drákula neznámá legenda je film , který dovede zaujmout ať příběhem či samotným dějem. Ale hlavně je to první film , který jsem viděla. Kde samotný Vlad Tepeš není popsán jen a pouze z jediného úhlu pohledu ale z více úhlu pohledu a o čem ,že to vlastně následující film je ? No o Vladu Tepešovi Drákulovi.
Samotný děj filmu se odehrává ve století kdy Vlad Tepeš vládl v Transylvánie a bojoval proti Osmanské říši. ( Prosím jestli někdo ví století tak mi ho napište já si to bohužel nepamatuji). Kdy stojí před rozhodnutím jak nejlépe ochránit svůj lid a také před otázkou co vše je schopen dát v sázku aby vše zachránil . Takže jestliže vás zajímá jak se rozhodne mrkněte se na film .
A teď vůči filmu nemám moc kritiky. Teda až na sklípana co se tam objeví , protože jsem přesvědčená že sklípkan a nebo tarantule zkrátka v Transylvánie nežijí a taky obrázek nabodnutých lidí na kůl. Příště by to chtělo trošku reálnější záběr…

A co se jim tam naopak povedlo. No rozhodně netopýři , ti jsou moc pěkný , kostýmy a doba ve které se film odehrává, a také překvapující konec.


Adventní věnec

16. prosince 2017 v 20:00 | Iri |  Galerie