Leden 2018

Jednou nohou v hrobě-recnze

28. ledna 2018 v 20:24 | Iri |  Povídky na téma upíři
Tato recenze vznikla hlavně díky tomu , že nevím co jiného pro dnešek vydat a nebo napsat. A také proto , že tuto rubriku nechci nechat bez příspěvku. Takže doufám , že se bude následující recenze líbit.
Jednou nohou v hrobě
Autorka : Jeaniene Frost
Jednou nohou v hrobě je druhý díl ze série Noční lovci . V tomto díle se opět setkáváme s poloviční upírkou Cat a s upířím mistrem Bonnesem co jí vycvičil . Cat a Bonnes mají mezi sebou nevyřešený problém , který budou muset vyřešit. Zároveň se zde objeví i dva noví upíří . Jeden upír z dob samotného Egypta z éry faraonu Menscheres a druhý upír jenž Bonese stvořil Ian jo a taky další pár upírů ale přece vás nebudu připravovat o překvapení že ?
Cat 4 roky neslyšela o Bonesovi , který jí neúspěšně hledá. Jejich cesty se opět zkříží díky Caitině kamarádce Denise a jejímu snoubenci , který je kamarádem Bonese a , kterému jde bonez zadružbu stejně jak Cat jde za družičku své kamarádce. Díky tomuto se opět oba shledají . Jak vyřešení své problémy a budou moci být spolu ? Když Cat hrozí nebezpečí a zároveň po ní zatoužil i Ian jenž je Bonesovým mistrem ? Kdo získá její srdce a hlavně jakým způsobem ? A jakou roli ve všem sehraje Menscheres a kdo je ve skutečnosti Don ? Je to doopravdy jen a pouze její zaměstnavatel a nebo je to jinak než se na první pohled zdá ? A hlavně setká se Cat se svým otcem a jaké bude jejich sekání ?
I druhý díl je čtivý a jediný mínus je snad v tom , že je to moc krátké asi tak kolem300 stran jen jestli si to správně pamatuji. Kniha je zajímavá a příběh v ní též. Je tam dobrodružství napětí a zajímavá zápletka, která se dotýká i Caitiny rodiny. Rozhodně doporučuji knihu ke čtení , všem , kterým je 18 a více let.

Jinak co se autorce podle mě moc dobře povedlo je to jak se postavy vyvíjejí a vztahy mezi nimi. Je to dobrá kniha na oddech a také dokáže místama hodně pobavit. Hlavně za to může smysl pro humor hlavních postav a jejich reakce na různé momenty a situace. No knihu doporučuji si přečíst , jen počítejte s tím je že jí mají jen a pouze v knihovnách bohužel.

Duhová růže

28. ledna 2018 v 20:05 | Iri |  Galerie

duhová ruže 2

28. ledna 2018 v 20:00 | Iri |  Galerie

Čeho se bojíš aneb krátká báseň

28. ledna 2018 v 20:00 | Iri
Čeho se bojíš , je vhodné téma k napsání zamyšlení , povídce či básně. Ale zamyšleních a povídek bude mnoho. Proto je úvahu či povídku na toto téma zbytečné psát . Nemluvně o tom , že k tomuto tématu mě lákalo napsat báseň. Proto následující zpracování tématu čeho se bojíš není úvahou či povídkou ale básní a já doufám, že se toto zpracování tématu týdne bude líbit.
Strach má velké oči,
jenž ,každý z nás zná ,
neb prvotní pocit z neznámého máš
pocit jenž svírá a nepouští
neb husí kůži náhle po celém těle máš
jenž objeví se znenadání
když po zádech přeběhne ti mráz
který objeví se náhle
a ty svíraví pocit máš
že již v celém, domě nejsi již sám
neb strach náhle máš jenž , svíravý je
neb nevíš sám z čeho že to vlastně ten strach máš?
Neboť dům jsi celý prohledal a seš v něm sám ,
a tak se tě ptám ,
z čeho vlastně ten strach máš ?
Jenž svírá tě zas když za zády skříň máš ?
Jenž se tiše otvírá, neboť v domě nejsi sám,
Náhle tvůj křik ticho protíná
Jenž smrtelnou hrůzou naplněn je,
a stará skříň opět se tiše zavírá

jenž své temné tajemství před světem ukrývá


Omluva

27. ledna 2018 v 21:01 | Iri
Omluva
Doopravdy se hrozně moc omlouvám ,všem čtenářům, čtenářkám anebo spíše převážně dětem noci. Že ,dneska krom tohoto článku asi další nevyjde protože článek teprve dodělávám a dělám úpravy a další čeká na přepsání.
Nebyla jsem totiž doma a co mám napsané je napsané na papíře a ne v počítači. Do počítače teď píši tuto omluvu. Takže hrozně moc se omlouvám a dneska se pokusím vydat ještě jeden článek co vydat mám. Ale dalších příspěvků se dočkáte až zítra. A doopravdy doufám , že se moc nezlobíte ale netušila jsem , že přijedu tak pozdě domů.
Takže ještě jednou se omlouvám a nebojte se na blog jsem rozhodně nezapomněla. Ten článek co čeká ještě menší úpravy rozhodně dneska vydám ale nevím v kolik ale do 22:00 byste ho zde měli mýti teda aspoň doufám.
S přáním hezkého večera

Vaše Irí

Čas upíří

21. ledna 2018 v 22:00 | Iri |  básně-upíři
Co na to říci recenze zkrátka nebude , zato se zde zjevilo něco jiného Usmívající se Tak snad se to bude líbit.
S láskou
vaše Irí


Noční krajinou , jenž luny svit ozáří
v tmavých zákoutí , která ukryt dávají
pár rudých očí objeví se znenadání
neb nastává čas upíří
jenž , přiblížil se znenadání
pod rouškou noci , jenž křídla svá rozevře
pro děti noci , jenž při sobě navzájem stojí
neboť sílu přátelství a lásky znají
avšak přestože rudé oči mají
jenž rudě jak rubíny do noci září
na lov se vydávají pod rouškou noci
neboť čas upíří nastává již
jenž záhadou je
neboť tajemstvím zahalen jest
ten čas upíří

jenž pod rouškou noci nastává již


Sice vánoce již nejsou

20. ledna 2018 v 21:04 | Iri |  Galerie
Ale někdy sem holt dám i něco trošku z jiné tvorby. Dělání sněhových vloček bylo o nervy Smějící se
Ted mě tak napadá , že je čas udělat i pár velikonočních ozdoby ............

Dětská léčebna -skrytá minulost

20. ledna 2018 v 20:00 | Iri
Mnozí z vás si snd pamatují na článek Dětská léčebna ajestli ne ráda připomenu oč sejedná.
Jedná se o opuštěnou budovu v Dubí , která byla dříve vilou , nemocnicí a poté psychiatrickou léčebnou , kde s eubližovalo malím dětem. Bud se na nich dělali pokusy a nebo pokud byli vážněji nemocné a polomrtvé tak byli zabity jestli se tak ovšem dá říkat vraždám.Nahcází se zde dvě budovy a místo má jož ttřetího majtele .
Toto mísa jsem byla navšítiv a přináším sem fotky a také sem dávám odkaz na starší článek jenž jsem o tomto místě již psala.http://cestasnu.blog.cz/1709/detska-lecebna-skryta-minulost
Snad si na tento článek aspon někdo pamatuje.