Duben 2018

rozkvetlý strom

29. dubna 2018 v 23:01 | Iri |  Galerie


Bylinky a upíři

29. dubna 2018 v 20:05 | Iri

Tento článek , který si právě čtete anebo se teprve chystáte číst , vznikal delší dobu a až na několikátý pokus se mi podařil napsat úvod k tomuto článku. Některé články zkrátka potřebují čas neboť se nedají napsat za pět minut či za hodinu a tak tomu bylo i u tohoto článku. K jeho sepsání jsem pro změnu potřebovala knihy. Píši jejich název hned v úvodu pro jistotu. První kniha je Fyziologie v kostce a druhá kniha Léčivé rostliny od Bruno.P.Kremer. Takže doufám , že se článek bude líbit.
Někdy , mě napadají různé myšlenky a nápady , které se týkají i upírů. Nedávno mě napadlo, jaký mají asi tak vztah k přírodě a vůči bylinkám. Protože si nejsem jista zdali se o tomto vztahu zmiňuje nějaká kniha či film rozhodla jsem se nad tím zamyslet a sestavit pár bylin , které by se možná upírům mohli hodit, ale kdo ví….
Tedy podle mého názoru mají upíři k přírodě kladný vztah, protože ať jsem si četla jakoukoliv knihu nebo jsem viděla jakýkoliv film tak nikde neznečisťovali životní prostředí na rozdíl od lidí a nebo zbytečně nepoškozovali či neničili přírodu. A také si určitě uvědomují i účinnost bylinek a proto jsem se jich rozhodla pár vyhledat v knihách. Zde je máte vypsané :
Řebíček obecný
Výtažek z této bylinky pomáhá proti bolesti zubů ale také se hodí k zastavování krvácení a k urychlení hojení ran.
Proskurník
Z této bylinky se dá uvařit čaj , který by měl mít uklidňující účinky a nebo se dá použít jako mastička na drobné rány. Mastičku vyrobíte tak že smícháte trochu vody s rozmletým kořenem. Pak se dá v klidu nanést na drobné rány.
Měsíček lékařský
Květina nebo spíše bylinka , která se může vyskytovat i na zahradě. Tato rostlinka má vícero využití. Dá se použít proti infekcím, na řezné rány ,otoky a nebo rozpraskanou kůži. Dokonce se může použít i jako obklad na oči.
Skořice
Skořice se používá hlavně na srážení teplot.
Heřmánek
Je to vhodná volba při bolesti hlavy a nebo při stresu. Jo heřmánkový čaj moc hezky voní.
Meduňka
Moc hezká bylinka ,, která pomáhá proti nespavosti. Takže nemůžete-li spát dejte si meduňkoví čaj .
Kostival
Další bylinka , která podporuje hojení řezných ran , výronů a zlomenin.
Bud si uděláte z kostivalu čaj anebo krém.
Lipový květe
Lípa hezky voní a hlavně jako lipový čaj se pije třikrát denně, když trpíte nespavostí.
Zázvor
Jeli vám velká zima dejte si zázvorový čaj zahřeje.
Kokoška pastuší tobolka
Je vhodná ke zmírnění krvácení z drobných ran či odřenin. K jejich ošetření se používá sušená květinová nať , která se nechá vylouhovat ve vodě a obklady jsou na světě.
Márinka vonná
Máte-li bolesti hlavy použijte její nať.
Sedmikráska obecná
Drobná květinka na zahradách označována jako plevel a přesto je tak užitečná. Je vhodná na ošetření ran.
Uročník bolhoj
Je dobrý proti omrzlinám jo a taky se dá použít jako obklad na lepší hojení ran.
Kozlík lékařský
Může se používat proti nespavosti ale jen jednou za čas.
Čintec lékařský
Vzácná bylinka , u které je zakázaný sběr. Ted mě tak napadá jestli by se dala pěstovat v květináči?? No nic od úvahy zpět k účinkům této bylinky. Dříve se tato vzácná bylinka používala proti průjmu a na hojení sečných ran. Mimochodem slovem dříve mám na mysli 15 až 16.století.
Vrba křehká
Když jí máte na zahradě nemáte potíže s vlhkostí pudy ale když jí pak pokácíte , tak tam kde dřív stála máte bahno. Mimochodem kůra vrby se dříve používala proti horečkám , no spíše čaj z její kůry.
A máme zde poslední bylinku konečně.
Barvínek větší
Je to bylinná okrasná rostlina , která se používá proti krvácení.
Takže milý upíři a upírky doufám , že tento článek k něčemu bude a že se vám to bude aspoň trošku hodit.

Skála

28. dubna 2018 v 22:22 | Iri |  Galerie

Otázka

28. dubna 2018 v 20:00 | Iri
Zeptám se všech čtenářů a čtenářek tohoto blogu . Bez ohledu na to kým jste či nejste a nebo kolik vám je let. A také celkem dost bych byla vděčná za odpověď , ať je jakákoliv. Víte nechce se mi to moc dávat jako anketu , protože ta se dá celkem dost snadno přehlídnout, že ??? A taky koho by bavilo klikání , na : ano ne či nevím. Takže zlatíčka ( oslovení zlatíčka není myšleno ironicky prozatím a dokonce momentálně neslibuji nikomu v duchu , že dopadne přetržený jak had ,a nebo, že bude mít o hlavu omlácený skicák , blok , plátno či knihu doopravdy to nikomu pro dnešek v duchu neslibuji zatím) na konci tohoto článku budete mít položenou otázku a doopravdy vás prosím abyste byli od té lásky a dobroty ( když už ne té lásky tak aspoň dobroty) a odpověděli na otázku . Můžete bud přes komentáře a nebo zprávu autorovi .
Víte vážně by mě zajímalo jestli o ten nápad budete stát. Protože uvědomuji si , že nejsem dvakrát nejlepší autorka i když se snažím o to abych do své tvorby dávali i kus svého srdce. Takže by to možná nebyla literární soutěž a ani si nejsem jistá co by pro vás bylo vhodné za účast v soutěže jestli cena typu nějaká kresba , věnovaná povídka , báseň a nebo něco jiného. Já bych pro vás tu soutěž byla ochotná udělat , jenže stál by zde vůbec někdo o ní a nebo spíše zúčastnil by se jí někdo ?To je otázka , která mi teď vrtá hlavou .Takže , chtěli byste soutěž na tomto blogu ??
Předem děkuji za odpovědi , teda jestli nějaké budou.
Vaše Irí

Tajemství lesa-část první +ůvod

22. dubna 2018 v 22:06 | Iri |  Povídky na téma upíři
Uvod
Svět fantazie opět ožívá a nová slova se v mysli rodí , jenž na papíře nové povídce možnost zrodit se dávají . Tak se milé děti noci klidně posaďte a povídku , jenž je pro vás napsaná si v klidu užijte . Snad se vám bude líbit a snad vás také potěší . Vždyť právě pro vás se zrodila ze světa fantazie.
Snad nevadí , že tato povídka je poněkud klidná. A také že druhá část bude až příští víkend.
1.část
Nastal soumrak a les se pomalu ke spánku chystal a utichal. Neboť jeho obyvatelé se k spánku ukládali. Nežli příští den znova zrodí se. Ptačí zpěv v korunách stromů pomalu utichal a poupata květin se pomalu zavírala , neboť poslední sluneční paprsky krajinu ozářili nežli slunce zapadlo.
S příchodem večera pro změnu zas noční život se probouzí , a noční obyvatelé lesa své ukryt tiše opouštějí. Noční život ožívá a noční oblohu měsíc s hvězdami ozáří. A v jejich světle mihne se v letu netopýr jenž jeskyni opouští či sova , která tiše z větve stromu vzlétla. A mezitím v korunách stromu noční vánek jemně si pohrává s listím a noční dravci se na lov vydávají aby kořist svou neslyšně uchvátili. Noční les tiše oddechuje a nic nenasvědčuje tomu , že dnešního večera , se stane něco zvláštního a zároveň i nečekaného. Vždyť lesem se začínají ozývat tiché hlasy a majitelům těch hlasů chvilkami rudě září oči ,a nebo úsměv poodhalí ostré špičáky. A jejich kroky směřují do samotného srdce lesa.

Květy

22. dubna 2018 v 21:06 | Iri |  Galerie

Nová nabiječka je doma další drobnosti

21. dubna 2018 v 20:31 | Iri
Milý , čtenáři , čtenářky a nebo spíše děti noci,
Mám dobrou zprávu koupila se nová nabíječka a tak nebudete bez článků a věřte mi že , že hrozilo , že zde nic nebude. Vlastně momentálně mám rozepsané dvě povídky a momentálně dopisuji tu co jsme psala až jako druhou takže no budete si mít co číst i když hm mohla bych jí rozdělit na dvě části. Ale to bych na vás byla zlá ale zas na druhou stranu byste nevěděli co pak očekávat od druhé části no udělat bych to mohla takže uvidím ale jsem ráda že mohu ve zveřejňování příspěvků pokračovat i nadále a ne čekat s tím až do příštího měsíce . Takže dooprady se omlouvám , že tento víkend toho bude málo zveřejněno ale technické potíže a nebo spíše menší nehoda staré nabíječky takže povídky se pokusím oddat co nejrychleji .
Vaše Irí
Ps A ta jedna bude rozdělená na dvě části . To jsem na vás ale hodná že ?

Omluva-Odešla nabiječka

17. dubna 2018 v 21:00 | Iri
Včerejšího dne mi odešla nabíječka na notebook do věčných lovišť a ještě se rozpůlila na dvě části . Zamračený Nechápu jak je to možné . Nelze jí zachránit a budoucnost nové nabíječky není známá ale doufáme že nové nabíječka bude v dobrém zdravotním stavu a nerozpůlí se poté co bude zapojena a doufejme , že u mě bude mít delší život než tři roky a tři měsíce protože sem tam dopadá přejetá židlí a všelijak zkroucená.Plačící Obavám se proto že tento víkend nebude zveřejněna žádná povídka, báseň , fotografie a kresba neboť jsem bez nabíječky. Což je i důvod proč nemohu být na skypu ale jestli , že bude nabíječka do pátku tak se dočkáte i povídky .Plačící Teda aspoň doufám , že bude do pátku nabíječka ale jen pro jistotu to sem píši . Odešla nabíječka na věky prosím o minutu ticha na památku nabíječky. Fotografii jejího rozpadu máte pod článkem k dispozici.
Mimochodem nejsem závislá na ničem jen na čokoládě a na ledové kávě. To píši jen pro případ že by se našel někdo další kdo by přemýšlel na čem jsem závislá stejně jak kámoška co byla přítomna při psaní tohoto textu. Protože jsem měla půjčenou její nabíječku.Smějící se

Omluva

15. dubna 2018 v 22:31 | Iri
Povídka dnes nebude nevím o čem psát tak se nikdo moc prosím nezlobte