Červenec 2018

Prosba-vedra-zvířátka

30. července 2018 v 21:12 | Iri
Vedra
Vedra udeřila , a já biji na poplach . V přírodě je mnoho zvířat co , si sami nemohou napustit vodu. U známého na zahradě , dokonce spadl ptáček z nebe. Naštěstí ptáčka stačilo dát do stínu a poskytnout mu a namočit pařátky do odstáté vody, takže pak uletěl. Takže mám na všechny čtenáře a čtenářky, tohoto blogu prosbu. Prosím , Vás všechny z celého srdce , nebudte k matce přírodě lhostejní , nebudte lhostejní ke zvířátkům. Prosím , dejte , zvířátkům , vodu do misek nebo kamkoliv ven do stínu. Třebas k tomu dejte i hrst slunečnicových semínek či cokoliv jiného i pro ostatní zvířátka. Takže doopravdy , moc prosím , dejte jim vodu a stín , vždyť i pro ně je vedro umorné.

POZOR-upozornění

29. července 2018 v 20:58 | Iri |  Povídky na téma upíři
Veškeré povídky co budu mít napsané výjdou až příští víkend , omouvám se obzvlášt dětem noci , pro které jednu momentálně povídku i píši. Snad se moc nezlobíte , ale příští víkend se na vás vyřídí povídka. A pokusím se k ní i něco nakreslit. A také doufám , že jste někde kde je příjemné a že máte aspon hezké počasí. A nezapomente že pitný režim je důležitý a mimochodem o Vladovi Tepešovi Draculovi , je článek již hotový , jen až se zkontroluje tak výjde snad jestli se bude líbit, jinak nevýjde.
S pozdravem a přáním hezkého víkendu ,
Vaše Irí

Zatmění uplnku -obrázek

29. července 2018 v 20:05 | Iri |  Vlastní tvorba kreseb
Tuto kresbu , věuji všem dětem noci jako omluvu za to , že s emi nepodařilo vyfotit zatmění měsíce.


Včerejší plněk část druhá a třetí

28. července 2018 v 22:09 | Iri |  Povídky na téma upíři
jo omlouvám se první zveřejněná fotka je z minulého uplnku z minula jak byl , tento se mi podařil vyfotit až když se vyjasnilo a když už nebyl rudý.

včerejší uplněk

28. července 2018 v 21:57 | Iri |  Povídky na téma upíři
Milé děti noci , moc se omlouvám , za kvalitu fotek ale lépe to vyfptit nešlo a samotné zatmění bouhže vyfocené nemám.

Novinky z Fouska 4-smutné zprávy

28. července 2018 v 20:00 | Iri
Mám otázku , proč jsou lidé zrůdy ? Proč z lidských srdcí mizí láska ? Proč se lidé chovají jak páni tvorstva , když jsou spíš ničitelé tvorstva ?? Tak odpoví mi někdo zatraceně už ??!!!! Opět týrání zvířat , opět koťátka , již podruhé za tento týden a kdyby jen koťátka…. Kotě Edi přišlo o mámu i o sourozence protože je nějaké lidské monstrum naházelo do kanálu Zamračený, fakt krutá smrt . Nejdřív jedno mládě , druhé mládě , maminka a pak i třetí mládě skoro !!!!!!!! Edii byl zachráněn hodnou paní , která šla pravděpodobně kolem . Proč ty lidi nezavolali rovnou do útulku zatraceně.
A ještě druhý případ , opět koťátka v tom největší pařáku , přijelo auto vyhodilo dvě koťátka jedno se podařilo odchytit druhé ne . Odchycené koťátko se jmenovalo Terezka , byla to kočička. Ano čtete správně jmenovalo protože nepřežilo , i když se fouskové teti snažili společně s veterinářem , tak Terezka nakonec umřela a to jsem se těšila , že jí poznám , uvidím a když tak vezmu domu na domácí léčení ale žel bohu svůj boj prohrála Plačící. A její sourozenec , toho se nepodařilo odchytit. Za toto týraní mohou lidské zrůdy bez svědomí. Takže i toto je velmi krutá smrt.
Jinak mezi přírůstky ,které přežili patří kotě Meghan ,kotě Sklenička , obě koťátka byla nalezena ve vedrech ale měli štěstí , že je nalezli dobří lidé. Pak k nám přibila kočička Medůza , ech je kapánek nasraná na majitelku že jí od sebe vyhodila…a ani se jí nedivím. Její nasranost si ale odskákalo už pár tet , dopadly asi nádherně poškrábané.
Mimochodem kočička babička Blaženka hledá milující rodinu , Pod článkem naleznete její foto. Tak šup šup adoptovat , já nemůžu mít doma bohužel kočičku ale aspoň ve Fousku pomáhám. A nebo ať si nějaká dobrá duše adoptuje Ediho , on si to také zaslouží , za to co provedli jeh kočičí rodině.

Zatmění měsíce -úplněk -dnes

27. července 2018 v 19:26 | Iri |  Povídky na téma upíři
Milé děti noci , dneska je zvláštní úplněk .Je totiž úplněk a zatmění celého měsíce. Takže měsíc bude rudý , pokusí se ho pro vás vyfotit , aspoň jednu pořádnou fotku . Takže se těšte , zítra zde pro vás bude fotka úplného zatmění měsíce , teda doufám.Jo a taky , málem bych zapomněla , toto zatmění má být nejdelším zatměním měsíce.
S pozdravem a s přáním příjemného dne a víkendu .
Vaše Irí
Ps
Chystá se na vás i povídka

Info -soutěž-doplnujicí informace

24. července 2018 v 22:13 | Iri |  Soutěž
Doplňující informace o soutěži na blogu
Svá díla prosím na e-mail : cestasnusoutez@seznam.cz kdybyt měli nějaké připomínky nebo otázky , když se vám nebude chtít psát do komentářů či zprávu autorovi.
Témata jsou : Prázdniny, výlet ( a jakékoliv místo, fantazii se meze nekladou) a nejhorší den života.
Cenu zatím nenapíši . Nejdřív si musím zjistit co se jako cena většinou dává . Soutěž dělám prvně tak snad témata na povídku nejsou těžká . Povídka může být jakákoliv , horor , fantasy , scifi…………….
Podle toho kolik osob se učastní bude i počet kol a je
Jinak soutěž začíná 28.8.2018
Takže doufám , že jsem napsala vše tak jak jsem měla.

Bělásek

22. července 2018 v 20:00 | Iri