Ztracená karavana-část pátá

1. července 2018 v 22:13 | Iri |  Povídky
Možná trochu kratší kapitola ,ale snad to nebude nikomu vadit, už jsme přišla na to jak se dostat do Káhiry a na Saharu snad. A moc se omlouvám , že další díl je zveřejněn až dneska.
Takže, miláčci začal svůj projev na letišti v Albánii David. Poté co všichni vystoupili z letadla a dostali se do hotelového pokoje. "Dnes jsme úspěšně přistáli na letišti a kupodivu jsme všichni i před menší komplikace. Pro vaše dobro doufám ,že nebudete vyvádět žádné blbosti , což platí hlavně na zde přítomného Vojtu . A teď vám řeknu pár pravidel pro naší cestu. "
"Takže za prvé , budeme se držet pohromadě, nevíme co se stalo s původní výpravou ani kudy se vydala na Saharu . Víme jen a pouze že šli směrem ke Káhiře a cestou z neznámých důvodů , opakuji z neznámých důvodu zmizeli …"
"Anebo byli povražděni , co si myslíte že je zabilo ?? Prokletí nějaký maskovaný šílenec ???? Obří červ ?? Zavraždili se sami mezi sebou kvůli takzvané ponorkové nemoci a nebo je sežral přerostlý zmutovaný pavouk ?? "Přerušil výklad znenadání Kamil.
"A máme něco sebou proti pavoukům ?? Mám z nich fobii od té doby co jsme mezi ně spadl ."
Po této poslední větě od Kamila zavládlo hrobové ticho , které přerušil samotný David.
"Kamile příště počkej ,až domluvím a ne obří pavouci je nesežrali a žádný přerostlý červy neexistují. A ponorková nemoc , no možnost to je ,, ale nejsou důkazy že by jí trpěli .Ohledně maskovaných i nemaskovaných šílenců či kanibalů máme sebou ozbrojený doprovod a teď jestli dovolíš dokončím svou řeč."
"Za druhé , budeme se řídit pravidly. Za třetí nikomu v tomto hotelu a či někde jinde neřekneme kam jdeme."
"ZA třetí což je i poslední pravidlo všichni budou poslouchat mě. I když nebudu mít pravdu mám pravdu. I kdyby si nás něco chtělo ugrilovat na ohni jak kuřata tak neugriluje , protože doprovod bude rychlejší než , hrozící hrozba a pokavad nám naši ochránci něco řeknou v momentu ohrožení života. Budeme je poslouchat i kdybychom podle nich měli stavět hrad z písku."
"Všichni všechno chápou ?? ŽÁDNÉ DOTAZY? Dobrá tak padejte všichni spát zítra v šest ráno vyrážíme dál. A mimochodem Autobusem jedeme až na poušť tak dobrou noc přeji vám všem. "
Po tomto proslovu se všichni rozešli do svých pokojů a šli spát. Nic netušící co je očekává a mezitím se pouští prohnal ledový závan větru, který odkryl starodávné ruiny , starého města. Zahaleného temným stínem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama