Srpen 2018

Zbytečnosti co nutně potřebujeme

26. srpna 2018 v 21:21 | Iri
Ne , tomu se vážně nedá odolat abych sem nehodil na toto téma menší seznam.
1. Alkohol
2.Plastové obaly snad na všechno
3.Rtěnky
4.Řasenky
5.Televize
6.Naftu
7.Nové obchodáky
8Parkovište
To je asi tak vše parkoviští a obchodáku je až moc a zatěžuje se s tím příroda

Soutěž

26. srpna 2018 v 21:17 | Iri |  Soutěž
Opravdu s enikdo nezůčastní soutěže ??? Klidně mohu posunout termín o pár dnu .....Tady je dkaz kdyby s eněkdo chtěl zučastnit

http://cestasnu.blog.cz/1807/soutez-info , http://cestasnu.blog.cz/1807/info-soutez-doplnujici-informace

Víte co uplně poslední termín přihlášek do soutěže je do 2.9.2018 , i když se neseženou tři soutěžicí tak žádná soutěž nebude a ani se nedozvíte cenu .


Motýl na květině 2

26. srpna 2018 v 20:00 | Iri |  Galerie

Novinky z Fouska-6

25. srpna 2018 v 22:40 | Iri
To , že Honzíček umřel to víte ale žel bohu Honzíček nebyl jediné kotě , které zemřelo díky nezodpovědným lidem. Další drobné kotátko byl zrzavý kocourek , který dostal ve Fousku jméno Joshua. Byl začervený a měl obličej plný hnisu.. A víte , proč muselo umřít ?? Protože byl zaživa požírán červy zevnitř svého tělíčka. Malého drobného tělíčka , ze kterého vylézaly ven skrz močovou trubici. Veterinářka , fouskové tetě , řekla na rovinu m že toto kotě se zachránit nedá , že by to bylo týráni. Mrnouske , se k nám dostal bohužel příliš pozdě. P|říliš pozdě si ho nějaká dobrá duše všimla na půl mrtvého na silnici a přivezlaho do Fousku , do kočičího domu , odkud ještě v den den jel ihnec na veterinu.
A víte proč se to stalo ? Protože nějací , primitivní lidé , odmítají kastrovat své kočky a když jsou těhotné bud je vyhodí a nebo pak vyhodí kotátka. Kotě se o sebe nepostará samo a kočka také ne.
Ale lidé toto nedělají jenom kočkám , ubližují snad všem. Ne všichni lidi jsou naštěstí stejní pitomci .Existují i dobří lidé. Takže jestli můžu poprosit. Jestliže krmíte kočku bez domova nechte jí vykastrovat prosím , at se neopakuje příběh Honzíčka a Joshua . Protože , nechtěná kotátka pak trpí a umírají v nepřestavitelných bolestech. Zamyslete se nad sebou jak by se vám líbilo , kdyby vás zaživa požírali červi a pomoc nikde ?
A ještě něco díky Joshuovi , byla nalezena z cestou veteriny na frekventované ulici Lucinka. Další pravděpodobně nechtěné kotě….Je ale v pořádku a žije a je to černá mazlová kočička , která umí nádherně vrnět.
Joshua
Na obrázku může být: kočka

Motýl na květině

25. srpna 2018 v 20:00 | Iri |  Galerie

Ztracená karavana-část šestá

19. srpna 2018 v 21:34 | Iri |  Povídky
Takže po delší době vám přináším další díl ztracené karavany , milý čtenáři a čtenářky a nebo spíše děti noci. Jo kresby budou příště a básně též.

Temným stínem , jenž se vznáší nad ruinami , starého města , cítí , že opět nastává jeho čas. Těší se toho co se stane , a vrací se zpět do svého úkrytu. Ví , že musí být trpělivý , a snad tentokrát vše vyjde……………………
Mezitím se pouští přehnal vítr a temný stín opět k odpočinku se uložil.
Příštího rána autobus zastavil před pouští , a skupina , která se měla vydat po stopách Ztracené karavany z něj vystoupila. Nikdo nic neříkal ani nenamítal , jen mlčky přešil k velbloudům , které na ně čekaly. Až zde se ozval David.
" Takže jsme doufám všichni ?" Zpetal svých kolegů.
A odpovědí mu bylo sborové ano a on si mohl viditelně odechnout ale ne na dlouho. PO pár minutách se začal hlásit o slovo Vojta.
" Hele Davide seš si jistej , že to zvládneme podívej se na Kamila. Nějak nám chlapec zbledl."
Vojta měl pravdu Kamil byl bledá a pomalu a jistě začal couvat co nejblíže k vojákům. Své oči třeštil na tu příšeru co se k němu blížila. Měl pocit , že začne ječet a také začal ječet. Nechápal proč mu nikdo nejde na pomoc..
Jenže , ostatní ze skupiny měli kolem něj záchvat smíchu a jeden z vojáku vzal malého pavoučka do ruky a přenesl ho raději co nejdál od Kamila.
Po tomto menším zádrhelu se David podíval na Vojtu a odpověděl mu.
" Ano , Vojto jsem si jistý , že to zvládneme. Jak je vidět tak si naše ochranka ví se vším rady dokonce i s malým pavoučkem. " Kamile prosím , už neječ , hrozba je zažehnána a je čas vydat se na cestu. Takže bando nasedat a nelekat se malých pavouků."
Po tomto proslovu se vydali na cestu a chvilkami se stále ještě smáli Kamilovi. Kamil sám sobě , že již nikdy nikomu nedá příležitost aby se mu smál. A tak se sám pro sebe pousmál.

Cesta šla dobře a ničeho zvláštního či divného si nevšimli. Teprve až pátého dne jejich cesty dorazily na místo , kde se údajně mělo něco dít se Ztracenou karavanou .

Náprstek velkokvětý

19. srpna 2018 v 20:30 | Iri |  Galerie

Připomenutí soutěže

19. srpna 2018 v 20:00 | Iri |  Soutěž
Tento víkend vám připomínám, soutěž na tomto blogu.
Soutěž , začíná 28.8.2018 a povídky se posílají na e-mail cestasnusoutez@seznam.cz
Témata jsou : Prázdniny, výlet ( a jakékoliv místo, fantazii se meze nekladou) a nejhorší den života.
Takže prosím , nezapomente že se přihlásit máte do 25.8 a nebo nejpozději do 26.8.2018 do půlnoci. Poslední soutěžní povídku jsem ochotná příjmout ještě 28.8 ve 20:00. Soutež začíná od 21:00

Krajina

19. srpna 2018 v 20:00 | Iri |  Galerie