Září 2018

kuře

30. září 2018 v 21:24 | Iri |  Galerie

slepýš

30. září 2018 v 21:21 | Iri |  Zajímavosti z přírody
Patří mezi ještěry a rád se vyhřívá na sluníčku přes den na sluníčku. Jenže , mnoho lidí slepýše považuje za hada ,i když je to ve skutečnosti ještěrka se zakrnělými nožičkami po stranách těla. Jeho život často končí pod koly aut. Je t plachá a rychlá ještěrka , kterou můžeme vidět v lese, v polích či u cest kde je trávník se stromy.
Slepýš má oční víčka , která se pohybují , což je jeden z rozdílu mezi ním a hadem. Slepýši jsou aktivní po setmění a loví hlavně slimáky . Takže by se dalo říci , že to jsou užiteční pomocníci na zahradách. Pokud je slepýš v ohrožení života , může se zbavit svého ocasu a tak nebezpečí uniknout. Samice slepýše rodí šest až dvanáct mláďat . Přes zimu , je v hibernaci , která trvá až do jara.
Použitá literatura :Zvíře

Místo kde vznikají povídky a jiné věci

30. září 2018 v 21:00 | Iri |  Galerie
Pokavad ,je ovšemstůl uklizený a venku není hezky , ale za deště se venku fakt nedá kreslit to už mám vyzkoušené.

Fláje

29. září 2018 v 20:04 | Iri
Fláje je přehrada , která se nachází v Krušných horách , nedaleko Českého Jiřetínu. Stavěla se v letech 1951 až 1963 , kvůli její stavbě byla zatopená osada Fláje , která se teď nachází pod vodou. Obyvatelé této osady nebyli nadšeny přehradou , a také ve sklepech po sobě nechali své věci.
Fláje patří mezi nejznámější přehrady v České republice. Pokavad jsou velká sucha , můžete vidět domy osady Flájí .

Ztracená karavana -část osmá první část

29. září 2018 v 20:00 | Iri |  Povídky
Pozor , upozornění nejsem autorkou písně velrybářská výprava , jen a pouze jsme si jízačala prozpěvvat během psaní této kapitoly.

Příštího rána , kdy se všichni probudili svolal David , schůzku. Díky nočnímu vytí se je rozhodl seznámit , s nezveřejněnou částí deníku ,která pojednává o ztraceném městě , jehož název nikdo nezná. A , také o tom co se stalo , tedy alespoň částečně se ztracenou karavanou , za předpokladu , že se tomu dá věřit ovšem.
Při zahájení schůze si všiml, že všichni mají kruhy pod očima, dokonce i Vojta . Jediný kdo vypadal svěže byli vojáci neboli jejich ochranka. Zrovna tyto muže nic nerozhází i když ….Co to proboha mají na sobě za Egyptské symboly ?? Napadlo v duchu Davida .
Byl nervózní a tak si odkašlal a začal mluvit." Milý přátelé , kolegové , kolegyně a ochranko. Včera jsme došli k nějakému začátku zbytku města či co to je. To přesně nevíme zatím. Ale rozhodně se musíme domluvit na výpravu ….
Dál větu nedokončil protože do toho začal Vojta zpívat :
"Výprava , nezdařila se protože nejeli jsme na velryby ale na mrože.
Lálalala lalalalal alalalala…………..
V tomhle kraji beztak nemáš žádnou legraci
Lalalalalalalalalalalalalala……………..
Tuhle práci zaplatil by asi jenom cvok .
Vytí zvířat pouštních se pouští rozléhá , husí kůži z toho máš. Že já cvok jel do Egypta a ne do Grónska radši , kde je grog . "
Jakmile Vojta dozpíval , stanem se otřásl výbuch smíchu , a pak Davidův hlas.
" Vojto , nezlob se ale zpíváš falešně a příště mě nepřerušuj děkuji.
Takže , kde jsem to byl , ach už vím .Než se domluvíme na výpravě je zde něco co bych vám moc rád přečetl z deníku jednoho členu ztracené karavany. Všechny otázky zodpovím až po přečtení následujících stran je vám to jasné ??"
Odpovědí Davidovi bylo sborové ano. A tak se tedy dal do čtení deníku.
16.6.1905
Milý deníčku ,
nevím jak to napsat a přitom nepanikařit ale právě dneska jsme asi zabloudili. Rychle se stmívá a nedaleko nás se nachází ruiny starého města jen nevím jaké. Je pondělí a doopravdy se již stmívá.
Náš , vůdce říká , že je vše v pořádku ale přesto jsem vyděl jak se při pohledu na ruiny pokřižoval. Dal nám zákaz přiblížit se k těm ruinám , dokonce do nich vkročit. Máme se od nich zkrátka držet co nejdál. Jenže , to nejde, jsem archeolog a ruiny , rozhodně miluji . Musím tam zítra za každou cenu. Přímo magneticky mě přitahují a mám takové tušení , že nejsem sám. Vypadá to že to přitahuji i Harryho , ale ten se tím směrem dívá jak blázen.
Kamil se mě snaží od této cesty odradit. Smůla jsem rozhodnut ,zítra ráno vyrážím. I přes zákaz. Jen to vití je divné ale jsme pevně rozhodnut se tam vydat. Těm pověrám nevěřím……


Příští víkend

23. září 2018 v 21:25 | Iri

Milý , čtenáři a čtenářky a nebo spíše převážně děti noci.
Příští víkend nás čeká pokračování ztracené karavany, jeden článek o přírodě , nějaká kresba či kresby a uvidím co ještě.
Také se můžete možná těšit na báseň , uvidím jaká bude nálada a hlavně chuť na psaní. A abych nezapomněla dneska nám začíná podzim , takže se během tohoto měsíce přiřítí podzimní povídka. Moc se omlouvám , že dnes toho vyšlo málo ale nebyla nálada na psaní.
Vlastěn někde jsem i věčně lítala a fakt se mi nechtělo psát , tak aspon zde vyšlo pár foteček a mimochodme pokusím se pro vás vymyslet novou soutěž.
Takže příští víkend se těšte na dva až tři pasné články a slibuju , že tu toho budete mít o malinko více. Nežli dneska.
Vaše Irí

Deset věcí o kočkách co víte a možná neví

23. září 2018 v 21:20 | Iri
1. Kočky byli uctívány ve starověkém Egyptě.
2. Kočky jsou vděčná stvoření a dělají si z vás kočičí mámu a nebo tetu.
3. Dejte si pozor abyste nenaštvali svou kočku , nebo vám do postele nanosí píseček.
4. Každá kočka je elegantní
5. Žádná kočka netouží po tom být venku v nějakém nečase , pokaždé hledají bezpečný ukryt.
6. Některé kočky skáčou do vody jen a proto aby vás celou vodou polili ,nevěřím , že jsou to náhody či omyli.
7. Kočky v útulku mohu být rozmazlené
8. Každá kočka je jiná osobnost.
9. Jak ženy tak i kočky a kocouři jsou náladoví a když to je méněčekáte tak vás jemně seknou s drápkem.
10. Některé kočičí mámy mají tendenci si vás plést s kotětem. Nedej bože kdžy jim tu ruku co chtějí umýt vezmete, To vás pak za to pokoušou , protožeoi vám tu ruku chtěli umýt a vy máte tu drzost jim tu ruku vzít.


Ps