Říjen 2018

Fousek noví případ

29. října 2018 v 20:00 | Iri
Tak , a do Fousku se nám dostal kocourek , nejdřív se musím domluvit s Fouskovými tetami jestli mohu jeho příběh zveřejniti u sebe na blogu , ale na rovinu , jestli ho zveřejním , nebude to veselé čtení a fotky také ne.
I když ,týrané kotě , nikdy není příjemná zpráva. ZamračenýChudák mrňousek . No jestli mi to dovolí , tak sem dopadne celý Oskárkův příběh . Bohužel , ti co mu to udělali , vyváznou bez stresu………….I přesto , že se zná lokalita místa kde , žil i přesto , že je podezření kdo je majitel , bylo by to slovo proti slovu. Bez důkazů se nic nezmůže. Více se o tomto případu dovíte až o víkendu. Milý, čtenáři , čtenářky a nebo spíše převážně děti noci.
Prosím držte Oskárkovi pěsti , je možné , že ten drobeček má poraněnou míchu…………Plačící . Je totiž na veterinární klinice.

Jmenuji se netopýr , aneb když si někdo nepamatuje všechny kočky z utulku

28. října 2018 v 21:30 | Iri
Jmenuji se Netopýr , a jsem černý kocour , co má uši , které jsou podobné netopýřím . Také, jsem byl pojmenován po jedné postavě z historie ale zatím neprozradím po jaké. Jednalo se o náhodné oslovení , takže se uvidí jestli mi tak bude jistá Fousková teta říkat. Vlastně se ve skutečnosti netopýr nejmenuju ale říká mi tak , že jí netopýra připomínám.
Tak , a teď něco o mě , jsem černý a zdravý kocour , plný života. Bohužel jsem plaší povahy . Což , pro mě znamená , že mnoho zájemců nemám. Ale jsem si jistý , že kdyby mi dal někdo šanci na nový domov , tak bych ho určitě našel. U někoho kdo by pro mě měl milujicí náruč a hlavně svatou trpělivost s mou plachostí. Pohladit se také někdy nechám , hlavně když se nese jídlo . Ale to nosí poctivě každý den.
Tady dole máte foto jaký jsme fešák a jak vypadám . Ko a prý mám hebkou srst.
Slovo autorky
Mimochodem ve Fousku je vše v pořádku jak jen to je možné . Jen kocourek Evžen , který měl jít na kastraci měl průjem, Tak snad ho už nemá.


Dýně z korálků

28. října 2018 v 21:16 | Iri |  Galerie

Omluva ohledně povídky

28. října 2018 v 21:11 | Iri |  Povídky na téma upíři
Milé děti noci , moc se omlouvám , ale povídka bude příští týden. Prosím nezlobte se , ještě není napsaná. Takže do příštího víkendu jí napíši , to se nebojte . Taky se k povídce pokusím něco nakreslit , at tu nemáte jen text , ale i kresbu.A taky začne noví měsíc listopad.
Takže budu muset začít vymýšlet pro vás i vánoční překvápko Usmívající se. Ještě ,, že mám tuny papíru .
Jinak ván všem přeji příjemný zbytek víkendu.
Vaše Irí
PS
Kdybyste chtěli povídku na přání tak si o ní napište .

Zapomínán

27. října 2018 v 20:00 | Iri
Milý čtenáři , čtenářky a nebo spíše děti noci ,
doopravdy mi nepřeskočilo, i když název článku láká k poněkud jiné teorii. Ale napadlo mě udělat seznam deseti věcí , co se nejčastěji zapomíná . Víte je to seznam , věcí ,které se dají celkem dost dobře zapomenout a nebo někdy zůstává rozum stád nad tím jak to někdo mohl v tom obchodě zapomenout. A proč , tento článek píši ? No řekněme, že někdy někam něco dám a pak převrátím na ruby celý pokoj. Takže užijte si seznam deseti nejčastěji zapomenutých věcí .
1. Mobil, ten je tak snadné zapomenout v obchodě na pultě a nebo mezi čaji . Ještě ,že proto mají ty prodavačky pochopení a pokaždé ho dají do bezpečí než se zapomnětlivá zákaznice vrátí.
2. Žákovská knížka , většinou jí žák nechtěně ve škole zapomene při poznámce a nebo pětce.
3. Taška s peněženkou , nu i to se někdy stane , že jí člověk zapomene, nejlepší je když jí nemůžete najít v obchodě. Protože , se vám v tom obchodě zákeřně schovala , hned vedle pultu , kde jste jí nechali i s uloženým nákupem. Na svojí obhajobu říkám. Té tašce ,zkrátka narostly ruce a nohy a přemístila se mi sama k pultu….
4. Opět , zapomenutá peněženka, i když nehorší je , když na to přijdete v penny , když chcete jít ke kase. A mezitím se peněženka směje na celé kolo , jak vás doběhla .
5. Klíče od bytu
6. Jo , jsou lidi, co zapomenou zamknou i byt když odcházejí
7. Seznam nákupu
8. Koupit chléb
9. Zapomenout se dá i skrýš na vánoční dárky , pk je nalézáte skoro po celý rok po bytě , takže vánoco jsou svím způsobem každý den
10. Cukroví v troubě , většinou na to osoba říjde až když je moc pozdě.

Barevný podzim

27. října 2018 v 20:00 | Iri |  Galerie

Podzimní povídka část první

21. října 2018 v 22:06 | Iri |  Povídky na téma upíři
Snad se bude následujicí povídka líbit. Zatím zveřejnuji první část , druhá část bude až příští víkend. A nezlobte se prosím , že je první část tak krátká ale zápltetka se teprve bude psát.

Den se chýlil ke konci a slunce za obzor zapadlo , nad krajinou se začal snášet stín večera . Ptactvo utichalo a stromy skláněly své větve ke spánku , věděli , že nadešel již podzimní čas a brzy nastane doba zimního spánku .
Z jejich větví , se k zemi snášelo listí , s kterým si sám vítr hrál a večerní krajinu nikdo nenarušoval. Snad jen soví zahoukání a šelest křídel dravce , jenž na lov se právě vydal. Byl to poklidní pozimní podvečer a upírka jenž své oči právě otevřela , vychutnávala si zvuky, přírody , jenž vlastním večerním a nočním životem žila.
Neb život večerní právě se probouzel.
A upírka ,jenž právě vstala začala se připravovat na noční lov a přitom na její tváři zlomyslný úsměv se objevil. .Mezitím se šla ale projít do lesa . Kde si mohla vychutnávat a zvuky přírody . Milovala ten klid , jenž v lůně přírody má daleko od lidí a v srdci samotného lesa. Pohybovala se tiše a rychle ,vůbec přitom nevydávala sebemenší zvuk , jenž by jí prozradil . Alespoň pro lidský sluch byla tichá jak netopýr. A rychlá jak rys.
Tma mezitím houstla a ona již věděla , že její čas nadešel.
Nadešel čas lovu a pak, nu až bude mít všechny povinnosti za sebou uvidí co podnikne dál. Je načase najít si nějaké místo a něco k snědku. Její kroky tedy směřovaly zpět do města. Jenž jí uvítalo s rozsvícenými pouličními lampami. A na její tváři , tentokrát hrál již úsměv, dravce , jenž se na lov právě vydává.

duch z korálků

21. října 2018 v 20:31 | Iri |  Galerie

klíčenka z korálků

21. října 2018 v 20:31 | Iri |  Galerie

Novinky z Fouska 11 smutná a veselá zpráva

20. října 2018 v 22:21 | Iri
Milý čtenáři a čtenářky , nebo spíše převážně děti noci ,
před několika dny se ve Fousku stala moc smutná událost. Zemřel desetiletý kocourek Vlastík. Bohužel mu ,byl nalezen nádor a nepřežil. Byl to takový milý kocouří strýček .
Vím , že jste ho nikdo nevzal ale , když už tu píšu o Fousku ….o tak aspoň dám info i sem.
Na jeho památku vznikla i následující báseň
Odešel jsi znenadání,
avšak lásku poznal jsi ,
jenž jak blesk náhle z čistého nebe přišla
avšak dlouho sis ji neužil
neb nemoc zákeřná jak hrom přišla
jenž na druhý břeh tě poslala
avšak nevadí to
neb v srdcích kočičích i lidských
zůstaneš napořád
a střežit budeš ze svého místa
ty , jenž si nade vše miloval
neb v srdci všech Fouskových tet
své místo Vlastíčku máš
neboť , úsměv vykouzlit jsi dokázal
avšak teď nový úkol máš
neb střežit kočičí dům z dálky máš,
po boku všech fousků jejíž čas
za duhovým mostem pro změnu nastal zas
neb v kočičím království žiješ dál
avšak ochranou pacičku nad domem kočičím držíš pro změnu zas
neb tak to má být.
Vždyť i v srdci koťat zůstáváš napořád.
Nevím jestli vám báseň Vlastíkovi něco poví ale asi ne.
A teď veselejší zprávy.
Kočičku bez pacičky jsem nevyfotila z jednoho důvodu má nový domov. A stejně tak i Sněhurka ( která by měla v brzké době útulek opustit zatím je zamluvená) čistě bílá kočička co přišla do Fousku jako nový příjem a další kočky. Jenže i přesto přibývají další číči. Vlastně celkem nový domov našlo třináct kočiček.
Jinak plachého netopýrka , jsem omylem přejmenovala na Draculu (celkem by mě zajímalo kde jsem byla v ten moment s myšlenkami.) , takže Kocour netopýr je holt přejmenovaný , snad to nikomu nevadí . Jo, doopravdy se tady nenajde někdo pro Drakulu teda chtěla jsem říct netopýrka ?? Nějaká milující náruč , které by nevadila u černého třeštidla plachost ????
Jo , noví domov má i kočičí máma Anežka ,,což je fajn , jen Vodnice stále nic. Takže příští týden . budete mít zase nové zprávy z Fouska , tak se těšte anebo se děste.