Listopad 2018

Omluva+příští víkend

Neděle v 21:02 | Iri
Omluva
Milý čtenáři ,čtenářky a nebo spíše děti noci. Moc se omlouvám ale povídka dneska nebude nestíhala jsem zkrátka. Nebyla jsem doma a měla jsem jisté povinnosti , které dopadli katastrofou …
A také vyběhávám si brigádu ……………..I když zdali mě vezmou je otázka druhá.
Takže mocse omlouvám, aleaž ve 0. Jsem se dnes dostala domu , takže povídka není a včera jsem byla na akci pro fousek. Prosím nezlobte s e moc že tento týden je slabší.
Příští víkend vyjde ztracená karavana a možná i něco co mám déle napsané. Schválně jestli napadne děti noci co by to mohlo být….
Také se zde ukážou fotky vánočních ozdob a při troše štěstí si do vyběhám brigádu.

Novinky z Fouska 14

Neděle v 20:53 | Iri
Milý čtenář ,čtenářky a nebo spíše děti noci,

Přináším dobré zprávy z Fouska , Oskárek je na tom již lépe . Dokonce se snaží i chodit což je fajn. Dokonce začíná mít cit v zadních pacičkách. Včera jsme se to dozvěděla při benefičním večeru pro Fousek. Bohužel Oskárek zatím není schopen vylučovat bez pomoci . Zde je jeho aktuální foto
Na obrázku může být: jeden člověk nebo víc lidí a kočka

Novinky z Fouska 13

Sobota v 20:05 | Iri
Milý čtenáři , čtenářky a nebo spíše převážně děti noci ,
přináším vám novinky z Fouska.
Koťátko , Oskárek , stále bojuje o život . Což je dobrá zpráva i špatná zpráva. Je to s ním jak na houpačce , ale stejně si říkám , jestli za to nemohu i já.
To víte ,těmto myšlenkám se neubráníte , hlavně když víte z jaké je lokality………………..
Jinak , kotátkům i dospělým kočkám a kocourům se vede celkem dobře. Kocourek mývalský má již noví domov . Kočky co se báli přijď pro pohlazení se už nechávají hladit konečně.
Zítra čeká Fousek v Teplicích velká akce v jazzovém clubu Alex , tak nám držte pěsti at pro číči vybereme co nejvíce peněz. Akce je už od 20 hodin , ale budu tam strašit dříve. Vlastně většina Fouskových tet tam bude strašit dříve. To je pro zatím z Fousku vše.


Podzimní povídka část druhá a konenčá

4. listopadu 2018 v 21:40 | Iri |  Povídky na téma upíři
A povídka pokračuje , fakt , je taková oddechová , takže bude víceméně klidná . A také bez kresby , žádná mě nenapadla. A mimochodem jakákoliv podobnost postav či postavy je čistě náhodná skoro…….Tak doufám , že se bude líbit. Vaše Irí
Cesta do města rychle ubíhala , a ona cítila jak se jí zmocňuje vzrušení z lovu . Již , konečně byla na začátku města kde jí uvítalo ticho a mdlé světlo pouličních lamp. Její kroky vedly do tmavého zákoutí odkud již ,několik dní pozorovala jednoho blondatého mladíka s nagelovanými vlasy a se slunečními brýlemi ,ve kterých vypadal jak moucha cc. Z jeho myšlenek věděla ,,až moc dobře že brýle nosí aby vypadal jak flarej a aby zkryl pravu podstatu své osoby , ale zároveň znala i tu druhou část jeho myšlenek. Tu proč si ho zvolila za oběť , jen přece někdo jako on si nezaslouží , žít a příjemnou smrt také ne.
Mladík šel rozvážným krokem a s milým úsměvem na rtech , jen v jeho očích se odráželo zlo. Čisté a kruté zlo , které se dalo zamaskovat jen pouze se slunečními brýlemi . I tak ale brýle nosil , proto , že si v nich připadal jak král. Netušil, že celou cestu k domu na konci ulice se za ním blíží tichý a nenápadný stín , kterému se již sbíhali sliny na jeho jistě chutnou krev.
V jejích očí se začala objevovat nedočkavost ,ale věděla , že musí být trpělivá , přece jen na něj chce , zaútočit v poněkud odlehlejší části ulice, Ideální bude ta opuštěná zahrada , tam stejně míří a tak se tam neslyšně přesunula.
A tam vyčkávala na mladíka , který měl nečisté úmysly.
Jeho kroky se přibližovaly k jeh cíli ale jeho srdce mu začalo z neznámého důvodu bít nějak rychle .Měl pocit jako kdyby byl sledován , ale i přesto , že se párkrát otočil nikoho za sebou neviděl. Na rukou se mu objevila husí kůže , doprovázená pocitem , že by se měl na vyvraždění rodiny jeho bývalé lásky vykašlat a zdrhat odsud co nejdříve pryč a hlavně co nejdál , ale instinkt neposlouchal. Od jeho cíle ho dělila jen a pouze jedna opuštěná zahrada , kolem které musel projít.
Byl již v polovině cesty kolem zahrady , kde nesvítila ani jedna lampa , když se po něm náhle natáhly dvě ruce . vyděšeně krátce vykřikl a rychle se otočil , ale nikoho neviděl. Chtěl jít tedy dál , myslel si že je to jeho fantazie ale když se otočil zpátky vykřikl . Ze tmy se na něj dívali dvě rudě zářící oči a světlo měsíce jenž ozářilo krajinu ukázalo i dva dlouhé ostré špičaté špičáky.
Spadl k zemi a žena , jenž ho pozoroala se na něj jen a pouze pohrdavě usmála.
Její otázka byla jasná a hlas kterým jí pronesla byl milý ale zároveň i smrtící. " Kdo si myslíš , že je kořist a kdo lovec? "
Blondák nebyl schopen slova natož výkřiku. V poslední chvíli si vzpomněl na nůž a tak na upírku zaútočil , jenže ona podobný výpad předpokládala a během chvilky se dostala za něj.
Pevně ho objala , a tiše než mu zabořila špičáky do krku se ho zeptala . : Víš kdo jsem "
Svou odpověď vykoktal : U upírka , prosím nezabíjej mě já chtěl jen vyvraždit jednu rodinu…
To byla slova ,která naposledy pronesl ,, nočním tichem se ozval jediný přidušený výkřik bolesti.
Poté co se nasidila , se postarala o jeho tělo , také doklady, věděla , že mladíka nebude nikdo pohřešovat . Všichni věděli , že se pohybuje v pochybné společnosti , ve které zkrátka někdo zmizí. Nesnášel vrahy a on byl jedním z nich ale stejně jeho tělo zakopala. Dopadl v hluboké jámě , kde ho nikdo nenajde.
Cestou domu si užívala noční krajinu . Naslouchal šelestu listí a vnímala i vůni lesa. Slyšela tichý šelest křídel sovy , která se právě vracela z lovu a viděla lišku , která nesla svým mláďatům kořist co ulovila . Vše mladá upírka pozorovala s očima , ve kterých se odrážela láska k přírodě. Vracela se z lovu a cestou stihla splnit i své povinnosti ,co měla vůči svému pánovi. Již se těšila na sprchu, kterou si dala hned po návratu domů ale zároveň se rozhodla počkat na východ slunce , který ozářil svýma jemnými paprskami celé krajinou . A také sluneční svit probudil ptáčky , kteří začali svým zpěvem vítat den . Pak se teprve vydala ke svému pokoji kde ulehla ke spánku do příštího dne. A naj její tvářiporával klidný a jemný úsměv.

článek o něčem -ničem

4. listopadu 2018 v 19:46 | Iri
Milý , čtenáři , čtenářky a nebo spíše převážně děti noc ,
Tak jsme se rozhodla následující týden být dva dny bez netu a počítače . Protože , musím udělat pár vánočních ozdob z korálků . Možná sem hodím i foto ,jo tento víkend bohužel nevyjde žádná kresba , je mi líto ale nebude.
A povídka Ztracená karavana vyjde až příští víkend. Počítám že na netu nebudu bud čtvrtek a pátek a nebo středa a čtvrtek. I když do pátku to musím mít hotové …….
No nic uvidím , sama jsem na sebe zvědavá. A mimochodem všem přeji příjemný zbytek víkendu .

Novinky z Fouska 12

3. listopadu 2018 v 21:45 | Iri
Máme , nové přírustky , dvě černá kotata , jedno odrostlé kotě e veterinární klinice jednoho asi mývalího kocourka. Kocourek je už po kastraci , akže v pohodě , kotata jsou někdy na přetržení jak had , kort když jim to tam uklidíte a on tam udělají pordel během pul hodiny zas.
N a Oskárek , ten ještě ve fousku není , ale na veterinární klinice je. Dvě černá kotátka ,byla asi opět vyhozená , jsou to šílený mazlové ,takže je blbpst aby pocházeli od venkovní kočky. A mývalí kocourek ,ten se buh ví jak dostal na ulici.
Fotku Mývalího kocourka dělala jedna z fouskových tet.
Na obrázku může být: kočka

Oskárek

3. listopadu 2018 v 21:38 | Iri
Vím je to odemě možná drzost , že sem dávám tento článek , který jsem nenapsala , ale prosím , pochopte , že ve Fousku pomáhám a těm co to udělali Oskárkovi , to projde. Rovnou sem dávám i upozornění ,, že foto Oskárkovo zranění , není nic pro slabší povahy. Tak prosím , milý čtenáři , čtenářky a nebo spíše děti noci . Neodsuzujte mě za tento článek , který je zároven i prosbou o pomoc.....O pomoc , pro kocourka , kterému ublížil , někdo kdo senazývá pánem tvorstva........ Zároven je to i má chyba...to co se mu stalo .......

Fousek z.s.: (- cítí se zničeně)

AKTUALIZACE 02.11.: Oskárek nadále zůstává v péči lékařů, jeho stav je bohužel velmi vážný. I přes maximální péči otevřená hluboká rána na zadečku malého špunta (která je bezpochyby staršího data vzniku) nekrotizuje a toto má vliv i na jeho celkovou kondici. Přes všechno zlé se nevzdáváme a bojujeme dál, a to i díky Vaší podpoře!
Děkujeme, zůstaňtě prosím s Oskarem, všechny nás potřebuje.. 😥
AKTUALIZACE: Dle aktuálních info z veteriny začíná být čím dál víc zřejmé, že ochrnutí zadních nožiček lze pravděpodobně přisuzovat dosud blíže nespecifikovanému poranění míchy, nejspíše v oblasti přechodu hrudní a bederní páteře, problémy s vylučováním pak vážnému poškození nervů v pánevní oblasti, které bylo s největší pravděpobodností způsobeno prudkým tržením za Oskárkův ocásek..😢 Prognóza je velice nejistá, spíše negativní😔. Zítra bude konzultován další postup, pokud to bude jen trochu možné a účelné, rádi bychom postupovali avizovaným náročným vyšetřením míchy, aby bylo možno zjistit, zda je možné Oskárkovi obnovit funkci zadních nožiček, byť třeba ne na 100%. Zhnisané rány byly vyčištěny, tak, aby se mohly co nejlépe a nejrychleji hojit. Je velmi těžké balancovat na hraně mezí tím, kdy člověk ještě zvířeti pomáhá, a kdy už jen prodlužuje jeho utrpení😞. Dokud může mít Oskárek alespoň špetku naděje, budeme si jí hýčkat..
Děkujeme všem za podporu, držte palce, budeme Vás informovat dál..
Fouskové tety😚
Jsem Oskar a jsem statečný. Musím být, bojuju totiž o život, a to i když ten můj tedy doteď žádná výběrová rekreace nebyl😞. Narodil jsem se na ulici, jako nechtěné bezprizorní kotě, mojí zubožené bezprizorní mámě😞. Navíc v lokalitě plné lidské svoloči, co nemá úctu k žádnému životu😡. A výsledkem toho všeho je můj aktuální boj. Byl jsem přinesen na služebnu městské policie s tím, že mě asi srazilo auto a jsem asi ochrnutý na zadní nožky. Poté, co si mě převzaly tety, mě odvezli k úžasným zvířecím doktorům. Zjistilo se, že to domnělé auto mělo dvě nohy, dvě ruce a asi ho uráželo, že já mám stejný počet končetin (a jako bonus navíc mozek, což dotyčná lidská zrůda stoprocentně postrádala😡😡), tak se rozhodlo mě o ně připravit. Mám obrovskou hluboce zhnisanou ránu na zadečku, tohle moje zranění způsobuje obrovský otok a asi tlačí na nervy, takže ze mě samovolně vytékají hovínka, čůránky a zadníma nožičkama neustále kmitám, prý jako nějaký Forest Gump🙄. Zlomené snad nic nemám, ale poranění míchy prý vyloučit zatím nejde. Pan doktor s paní doktorkou si mě tu nechali, ošetřují mi rány, dávají léky. Pokud nepřestanu "běhat", budu muset na speciální vyšetření míchy😞. Nebudu Vám nic nalhávat, ke mě taky byli upřímní. Nevypadá to se mnou moc růžově😢. Tety ani doktoři se nevzdávají, dělají vše, aby mi můj chlupatý kouřově krásný krk zachránili a já v tom jedu s nimi😉. Chci žít, i když mě to nějaký hnusák chtěl upřít. A žít budu a až se uzdravím, půjdu a počůrám tomu hlupákovi dveře👍👊. Víc ho trestat nebudu, ono si ho to najde samo.. Rád bych Vás ještě poprosil, jestli byste mohli tetám s mojí léčbou pomoci, je a bude ještě totiž hodně drahá. Zatím jsme zhruba na částce 4.000 Kč, vyšetření míchy bude dalších 4.000 Kč (pokud nebudu muset na magnetickou rezonanci, to už pak tety rovnou prodaj ledvinu)😞. A to jsme se ještě nedostali k číslům za případné možné operace😢. Jo, je to hodně. A mrzí mě, že Vás o to žádám, ale já jsem si tohle nevybral, tohle mi někdo udělal a já se nemohl bránit. Teď si ale vybírám, že chci život..
Držte mi palce
Váš Oskar
Finanční pomoc na mojí léčbu prosím posílejte na číslo účtu: 2200114300/2010, platbu označte "Oskar"
Děkuju
..a my s ním..tety
Není dostupný žádný alternativní text.Není dostupný žádný alternativní text.Na obrázku může být: kočka a uvnitř