co se nikam nehodí

Nezodpovědní majitelé koček

28. října 2017 v 20:00 | Iri
Snad již po sté jsem šla pěšky kolem domu ve městě Dubí a opět jsem narazila u této baarabizny na kotě. Kotě , které se tam objevilo zpočátku bylo ve výborném stavu avšak ted je to uzlíček neštěstí. Protože majitelé mají asi 4 kočky , o které se nejsou schopni postarat. věčně se vymlouvají , že nemají peníze a přesto jsme u nich vyděla počítač a reproduktory.
A upřímně co by se jim stalo kdyby ty číči nechlai vykastrovat ? Nic ale udajně na to nemají. Naštěstí v okolí domu existují lidé co ty kočičky nakrmí ale žel bohu číči nejsou kastrované a mají kotata. Zde je jedno z kotat a v zuboženém stavu a divoké tak jako všechny kkočky těchto nepřízpusobnbilých spoluobčanů.Ale naštěstí se nad tímto kotětem smilovala jedna paní , která se ho snaží ochočit a jednou týdně ho bere k veterináři nebot kotě je nemocné a bez pomoci by zemřelo.
Dole v článku máte fotky kotěte a foto domu.
Ale podle mého usutku je to od mahltelů nezodpovědné nebot když si pořídím domácího mazlíčka tak se o něj starám a nekašlu na něj jak obyvatelétho domu.


zkouška

18. října 2017 v 20:00 | Iri
Nedivte se prosím moc názvu článku ale kapánek blbne zveřejnování článku a já nutně potřebuji vědět jestli se mi tu něco zveřejní když si to nastavím předem a nebo jestli ne :-D
Takže se moc nelekejte , protože tenhle článek je fakt o ničem . Což mi připomíná že byhc si ven měla vzít blog na psaní povídky.......
No nic zbytek poněkud mlžného a rozmanitého počasí vám všem přeje
Vaše Irí

10.věcí , které (ne)smíte očekávat od lidí co píší povídky

14. října 2017 v 21:33 | Iri
Hm někdy mě napadají doopravdy podivné nápady , tak zde mát jeden z nich a upozornění pár bodů mám jaksi , taksi z vlastní zkušenosti
1. Dodržování pitného režimu
2. Dodržování dobu spaní ( někteří jedinci jsou schopní psát i při svitu malé kapesní baterky a pak se diví , že jsou nevyspalí…..Ne že bych si někdy stěžovala..)
3. Včasný příchody
4. Pokoj bez knih ( hm plná knihovnička….)
5. Nedostatek propisek
6. Nedostatek papíru ( šuplíky budou mít
vánoce až z něj ty čisté sešity zmizí
a skicáky)
7. Nedostatek pastelek
8. Začátek psaní povídky či básně v klidu doma , to neexistuje , zkrátka napadne někoho báseň při hodině filozofie či češtiny tak jí napíše
9. Existenci budu sebezáchovy

10. Schopnost kreslit jeden obrázek 10. minut ( někdy muže být jeden obrázek kreslen hodinu a další hodinu vybarvován)

Co nás čeká tento víkend

13. října 2017 v 21:41 | Iri
Milé čtenářky a milý čtenáři čtenářky nebo spíše děti noci. Mám pro vás dobrou zprávu. Teda aspoň doufám, že je dobrá. O víkendu se můžete těšit na téma týdne temný stín za oknem. Dneska si ještě jednou přečtu, co jsem vlastně včera napsala a pak začnu psát nový článek do rubriky upíří povídky. Ano čtete správně článek a ne recenze. Konečně mě napadlo něco hm zajímavého a sice si nejsem jistá že se to bude líbit ale doufám a troufám si tvrdit že snad už konečně budou přicházet nápady na povídky a básně a sakra měla bych konečně zveřejnit jisté dílko jenž bylo inspirováno úplňkem. Eh jen co to najdu kam jsem to dala ale to by neměl být problém . Doufám. No jak je vidět znova se usmívám při myšlence na nová díla na blog . Hrozně moc se těším až obě díla zveřejním a u toho jednoho i napíši. A kdo ví při troše štěstí mi ho zkontroluje jistá osůbka , která mě asi praští pač možná jednu nezveřejněnou povídku předělám. Jen přece devět stránek je poněkud málo na pořádnou kapitolovku ……
Hm možná jsme si jen potřebovala odpočinout od psaní anebo se pořádně vyspat. No nevím , jinak tento víkend byl v ohrožení toho že zde nic nevyjde. Měla jsme něco s okem a nebyla jsme si s tím schopná zajít na oční. Jo oko je už v pořádku ale na očním jsem stejně nebyla. Takže se hrozně moc těším na to co řeknete na víkendové články. Hm hlavně co na to poví děti noci a doufám že se všem bude vše líbit a dneska jsem ukecaná . Hrozně moc se omlouvám fakt že jo.
No nic je na čase vypadnout od počítače a jít si lehnout. Jo a ještě předtím si ještě jednou přečíst téma týdne a vzít si do postele blog a propisku. No někde musí přece vzniknout článek na neděli že ??
S tímto se pro dnešek s vámi loučím.

Vaše Irí

zimní doba aneb co se dá udělat pro zvířátka

7. ledna 2017 v 20:15 | Iri
Venku mrzne a sníh se k zemi vznáší. Na jednu stranu je to dobře příroda potřebuje sníh, aby se doplnili zásoby vody a půda si odpočala. Rostliny mají na sobě izolaci od mrazu, ale na druhou stranu v naší společnosti žijí i němé tváře pro, které je toto období zkouškou odolnosti , tukových zásob či skrýší s potravou anebo hledaní potraviny. Myslím , že vám došlo již o kom je řeč. Mluvím zde o lesní zvěři, ptácích a vodních živočiších.
Ti , kteří vlastní rybníky tuší že budou muset udělat díry do ledu jakmile bude moc silný aby ryby neuhynuli a myslivci ? No pro ty je důležité aby měli co dávat do krmelců zvířatům. Avšak nemusí to být jen myslivci mohou to být i ostatní lidé. Vždyť kolikrát máte doma suchý chléb ? Tak nač ho vyhazovat když se může dát do krmelce a nebo jablka ze sklizně ? Když víte , že je sami nespotřebuje tak proč jich pár nedat zvířátkům , která to v zimě potřebují ? Máte zahradu ? Jestli ano tak kupte pro ptáčky lojový koule a pro veverky oříšky. Chodíte rádi do lesa ? Tak co si místo alkoholu nebo cigaret koupit mrkev a zelí a odnést do lesa lesní zvěři ? Po celý rok se kácí lesy a někdy i vysazují nové stromky. Jenže jakmile přijde zima je plno lidí hluchých a slepých. Při silvestru si jdou házet petardy do lesa a je jim jedno že tak děsí lesní zvěř. Když napadne sníh ani se neobtěžují něco donést zvířatům aby jim aspoň trošku ulehčili život v zimě .
Proto si prosím dejte ruku na srdce a pokavad máte aspoň trochu soucitu kupte jim zeleninu a jablka a doneste jim to do krmelců neboť zima je zlá hlavně pro lesní zvěř a pro ptactvo. Tak prosím kupte i něco těm ptáčkům zpěváčkům bud slunečnicová semínka , lojové koule a pro veverky oříšky ať tolik nestrádají a na jaře ať opět z plna hrdla zpívají.

Nový rok -přání všem

31. prosince 2016 v 21:55 | Iri
Nový rok začíná
Starý rok končí
Právě dneska se s námi loučí
A tak nezbývá nic jiného nežli všem
Na světem velikém bez rozdílu rasy či druhu
Popřát štastný nový rok
Plný lásky , přátelství , zdraví
A snad i klidu
Přeji touto cestou všem dětem noci a lidem
Neboť nové možnosti otevírají se

S úderem půlnočním jenž nastane právě dnes
a z ze srdce svého však i zárovnen odufám
že přízen svou tomuto blogu zachováte i po celý příští rok
Usmívající se

Upozornění

30. srpna 2016 v 20:23 | Iri
Milí, čtenáři a čtenářky, nové články očekávejte prosím o víkendu snad nebudete zklamaný ao čme budu psát ?
Hm no nechte se překvapit kam co dám a kde co přibude jestli poezie , poezie o upírech , povídky a nebo upíří povídky však sami uvidíte :-d
No a kdo ví co vše přibude a pak bud epřibívat během příštího týdne :-)
 
 

Reklama