co se nikam nehodí

zimní doba aneb co se dá udělat pro zvířátka

7. ledna 2017 v 20:15 | Iri
Venku mrzne a sníh se k zemi vznáší. Na jednu stranu je to dobře příroda potřebuje sníh, aby se doplnili zásoby vody a půda si odpočala. Rostliny mají na sobě izolaci od mrazu, ale na druhou stranu v naší společnosti žijí i němé tváře pro, které je toto období zkouškou odolnosti , tukových zásob či skrýší s potravou anebo hledaní potraviny. Myslím , že vám došlo již o kom je řeč. Mluvím zde o lesní zvěři, ptácích a vodních živočiších.
Ti , kteří vlastní rybníky tuší že budou muset udělat díry do ledu jakmile bude moc silný aby ryby neuhynuli a myslivci ? No pro ty je důležité aby měli co dávat do krmelců zvířatům. Avšak nemusí to být jen myslivci mohou to být i ostatní lidé. Vždyť kolikrát máte doma suchý chléb ? Tak nač ho vyhazovat když se může dát do krmelce a nebo jablka ze sklizně ? Když víte , že je sami nespotřebuje tak proč jich pár nedat zvířátkům , která to v zimě potřebují ? Máte zahradu ? Jestli ano tak kupte pro ptáčky lojový koule a pro veverky oříšky. Chodíte rádi do lesa ? Tak co si místo alkoholu nebo cigaret koupit mrkev a zelí a odnést do lesa lesní zvěři ? Po celý rok se kácí lesy a někdy i vysazují nové stromky. Jenže jakmile přijde zima je plno lidí hluchých a slepých. Při silvestru si jdou házet petardy do lesa a je jim jedno že tak děsí lesní zvěř. Když napadne sníh ani se neobtěžují něco donést zvířatům aby jim aspoň trošku ulehčili život v zimě .
Proto si prosím dejte ruku na srdce a pokavad máte aspoň trochu soucitu kupte jim zeleninu a jablka a doneste jim to do krmelců neboť zima je zlá hlavně pro lesní zvěř a pro ptactvo. Tak prosím kupte i něco těm ptáčkům zpěváčkům bud slunečnicová semínka , lojové koule a pro veverky oříšky ať tolik nestrádají a na jaře ať opět z plna hrdla zpívají.

Nový rok -přání všem

31. prosince 2016 v 21:55 | Iri
Nový rok začíná
Starý rok končí
Právě dneska se s námi loučí
A tak nezbývá nic jiného nežli všem
Na světem velikém bez rozdílu rasy či druhu
Popřát štastný nový rok
Plný lásky , přátelství , zdraví
A snad i klidu
Přeji touto cestou všem dětem noci a lidem
Neboť nové možnosti otevírají se

S úderem půlnočním jenž nastane právě dnes
a z ze srdce svého však i zárovnen odufám
že přízen svou tomuto blogu zachováte i po celý příští rok
Usmívající se

Upozornění

30. srpna 2016 v 20:23 | Iri
Milí, čtenáři a čtenářky, nové články očekávejte prosím o víkendu snad nebudete zklamaný ao čme budu psát ?
Hm no nechte se překvapit kam co dám a kde co přibude jestli poezie , poezie o upírech , povídky a nebo upíří povídky však sami uvidíte :-d
No a kdo ví co vše přibude a pak bud epřibívat během příštího týdne :-)
 
 

Reklama