co se nikam nehodí

Pověz mi , proč si někdy připadám méněcenná ?

6. května 2018 v 21:44 | Iri
Myslím si , že tuto otázku si položil , již každý z nás. Je to pocit kdy si myslíte , že selháváte a nebo , když mluvíte pravdu a nikdo vám nevěří. Méněcennost se může objevit i u lidí , u kterých to nevědomě pěstovali i jejich rodiče. I když je s podivem , že si to ani sami neuvědomují. Pro nikoho asi ani není příjemné poslouchat že , ta či tamta osoba zvládla tohle a nebo ,že tamta je hubenější a hezčí. Že nejste hezká a pak vám matka třeba jindy řekne , že kvůli vám oddejte z domu a již , se nikdy nevrátí. Pak se většinou ta osoba , které se to týká cítí jak nejhorší člověk na světě i když jím ve skutečnosti není. Ale nejhorší to je právě ve věku kdy by se mezi dítětem a rodičem měla budovat vzájemná důvěra , která tam však neexistuje. Protože dítě si přeje být od rodičů co nejdál a, nebo uvažuje o sebevraždě, kterou nakonec nespáchá , protože mu v tom něco zabrání. Například mourovatá chlupatá koule u nohou a nebo vzpomínka na babičku a taky uvědomění, že sebevražda není řešení.
Takové osobě pak zbývá jen jediné , bud se nechat zdeptat svým okolím anebo se odstěhovat od rodiny co nejdál. Jenže to není také tak snadné hlavně když nemá kam jít a nebo nemá práci i když si jí snaží najít. Možná se to zdá jako bezvýznamná situace a když se zmíní doma , že se chce odstěhovat časem nikdo proto nemá pochopení. A méněcennost ta v tom hraje také jistou roli , protože s tím že ta osoba vypadne od rodiny , které nevěří sama sobě dokáže , že není bezvýznamnou a, že se dokáže postavit na vlastní nohy.
Někdy totiž méněcennost dokáže člověka srazit na kolena , a málokdy se ukáže někdo další v životě té osoby kdo jí chce pomoci. A když se pak někdo takový ukáže ? No řekněme , že díky někomu kdo jí začne pomáhat a má pro ní pochopení se může stát , že osoba , která čas od času trpí méněcenností či pocitem nepochopení a smutku opět vzkřísit své sny.
Ano pocit méněcennosti je zlý a může vzniknout i díky šikaně ve škole a i jistému prostředí doma. Zkrátka tyto osoby pak ztrácí sami sebe ale někdy se stane , že potkají někoho kdo jim pomůže se postavit opět na nohy , což doopravdy nemusí být snadné. Vždyť osoba , která je nešťastná , může skrývat smutek za úsměvem. A nikdo nemusí vědět hlavně z rodiny , co se odehrává v jejím nitru a jaké jsou její skutečné pocity. A jestliže , jste přečetli celý tento článek až sem máte můj obdiv , protože momentálně nevím jestli to má hlavu a patu. I když přijde mi to kapánek depresivní…………..

Zřícenina kostela

18. března 2018 v 20:00 | Iri
Kostel Svatého Prokopa byl kdysi pravděpodobně nádhernou stavbou ale bohužel je z něj zřícenina . Tento kostel byl původně nejstarším kostelem , který byl založen v Havířské osadě Kirchlice . Tato osada je již zmiňovaná v roce 1331 , takže zřícenina kostela je stará 687 let .
Kostel Svatého Prokopa během let 1576 do až 1624 sloužil jako protestanský kostel . Během třiceti leté války byl kostel zničen a od roku 1624 byl přestavován. Svou konečnou podobu získal v roce 1676 avšak veřejnost do něj neměla přístup od roku 1891 neboť pro veřejnost byl uzavřen a aby toho nebylo málo tak v roce 1939 při požáru vyhořel a jediný pokus o jeho obnovu byl v roce 1995 . Takže z kostela je není stále zřícenina .
Informace byli čerpány ze zlaté tabulky na kostele i když taky mohli místo tabulky jít a opravit kostel jen přece je to památka sice zničená ale je.
Jo abych nezapomněla pod článkem jsou fotky.

Omluva

4. března 2018 v 21:09 | Iri
Milý , čtenáři ,čtenářky a nebo spíše děti noci.
Moc se omlouvám ale povídka a ani kresby dneska nebudou mám málo Kb i když no možná krom tohoto ještě dneska něco vyjde. Tak se prosím moc nezlobte a užijte si následující týden.

Tento víkend

9. února 2018 v 20:00 | Iri
Tento víkend
Co nás čeká a nemine tento víkendu. No to je otázka , milý čtenáři a čtenářky nebo spíše děti noci.

Takže píši na rovinu tento víkend vyjde povídka a kresba a asi ještě něco nevím co . No jo tak celkově jsem se dívala co kde ještě nevyšlo a u normálních povídek nic nevyšlo a tak to musím napravit. Takže snad se bude povídka líbit. Nemluvně o tom že povídek vyjde asi více a nebo přibude báseň. Takže uvidím ha ale máte se na co těšit a nebo děsit ?? No uvidíme takže všem přeji příjemně prožitý víkend

Prosinec

2. prosince 2017 v 20:05 | Iri
Milí čtenáři, čtenářky a nebo spíše převážně děti noci. Máme zde noví měsíc a to prosinec. Tento měsíc je měsícem kdy většina zvířat již delší čas spí zimním spánkem a jiná si snaží najít venku něco k potravě.
Vlastně potravu hledají všechna zvířata, která nemají zimní spánek. Veverky, srnky, jeleni, divoká prasata a v některých oblastech vlci a medvědi a také vydry ani na ty nesmíme zapomenout a vzhledem k tomu , že si nepamatuji úplně a naprosto všechna zvířata , tak se je ani nebudu pokoušet vyjmenovávat všechna , myslím , si že ta co jsou vyjmenovaná výše bohatě stačí.
A teď tedy zpátky k přírodě a k tomuto měsíci. V tento měsíc může a většinou také napadne sníh v horských oblastech a v nížinách. Někdy je sněhu málo a tak nemají zvířata moc velké potíže hledat venku potravu. Jindy ale je sněhu víc než dost a pak nastává problém i pro zvířata . V zimě se zvířatům špatně shání potrava hlavně v lesích , a proto mohou pomoci i lidé.
Nejlépe se v prosinci zvířatům může pomoci tak že jim do krmelce donesete následující potraviny :jablka, mrkev , tvrdý chléb , lojové koule , semínka slunečnice , kaštany a nebo žaludy ( za předpokladu že jste je nasbírali a oni vám nezplesnivěli) a seno.

Skoro vše můžete dát do krmelce až na slunečnicová semínka a lojové koule. Koule je nejlepší pověsit na stromy a semínka no stačí očistit a nasypat je na pařez.

Tento víkend a plány příští víkend

2. prosince 2017 v 20:00 | Iri
Milý čtenáři a čtenářky , nebo spíše převážně děti noci.
Na fotky či kresby si musíte počkat na příští víkend což je 9 a 10.12. Vzhledem k tomu že nemám moc kb . Takže tento víkend vyjdou asi tak dva články , vlastně tři články jestli se má počítá i tento článek.
No ale další víkend bude o něco příjemnější. Najdete zde pár fotek , kreseb a možná i povídek a nebo básní . Záleží na tom co se mi bude chtít psát. Ohledně soutěží na tomto blogu , no žádnou neplánuji . Možná je to škoda , sama nevím ani nevím zdali by o ní byl i zájem . A možná se dočkáte i nové ankety i když fakt nevím co bych do ní dala ale zas na druhou stranu je prosinec takže , něco co by souviselo s tímto měsícem , a nebo s jednou věcí , která mě někdy napadá a na , kterou by mě možná zajímala i odpověď ale to ještě uvidím.
Takže pro dnešek se s vám loučím
A všem přeji příjemně a klidně prožitý víkend .
Vaše Irí

Nezodpovědní majitelé koček

28. října 2017 v 20:00 | Iri
Snad již po sté jsem šla pěšky kolem domu ve městě Dubí a opět jsem narazila u této baarabizny na kotě. Kotě , které se tam objevilo zpočátku bylo ve výborném stavu avšak ted je to uzlíček neštěstí. Protože majitelé mají asi 4 kočky , o které se nejsou schopni postarat. věčně se vymlouvají , že nemají peníze a přesto jsme u nich vyděla počítač a reproduktory.
A upřímně co by se jim stalo kdyby ty číči nechlai vykastrovat ? Nic ale udajně na to nemají. Naštěstí v okolí domu existují lidé co ty kočičky nakrmí ale žel bohu číči nejsou kastrované a mají kotata. Zde je jedno z kotat a v zuboženém stavu a divoké tak jako všechny kkočky těchto nepřízpusobnbilých spoluobčanů.Ale naštěstí se nad tímto kotětem smilovala jedna paní , která se ho snaží ochočit a jednou týdně ho bere k veterináři nebot kotě je nemocné a bez pomoci by zemřelo.
Dole v článku máte fotky kotěte a foto domu.
Ale podle mého usutku je to od mahltelů nezodpovědné nebot když si pořídím domácího mazlíčka tak se o něj starám a nekašlu na něj jak obyvatelétho domu.


zkouška

18. října 2017 v 20:00 | Iri
Nedivte se prosím moc názvu článku ale kapánek blbne zveřejnování článku a já nutně potřebuji vědět jestli se mi tu něco zveřejní když si to nastavím předem a nebo jestli ne :-D
Takže se moc nelekejte , protože tenhle článek je fakt o ničem . Což mi připomíná že byhc si ven měla vzít blog na psaní povídky.......
No nic zbytek poněkud mlžného a rozmanitého počasí vám všem přeje
Vaše Irí

10.věcí , které (ne)smíte očekávat od lidí co píší povídky

14. října 2017 v 21:33 | Iri
Hm někdy mě napadají doopravdy podivné nápady , tak zde mát jeden z nich a upozornění pár bodů mám jaksi , taksi z vlastní zkušenosti
1. Dodržování pitného režimu
2. Dodržování dobu spaní ( někteří jedinci jsou schopní psát i při svitu malé kapesní baterky a pak se diví , že jsou nevyspalí…..Ne že bych si někdy stěžovala..)
3. Včasný příchody
4. Pokoj bez knih ( hm plná knihovnička….)
5. Nedostatek propisek
6. Nedostatek papíru ( šuplíky budou mít
vánoce až z něj ty čisté sešity zmizí
a skicáky)
7. Nedostatek pastelek
8. Začátek psaní povídky či básně v klidu doma , to neexistuje , zkrátka napadne někoho báseň při hodině filozofie či češtiny tak jí napíše
9. Existenci budu sebezáchovy

10. Schopnost kreslit jeden obrázek 10. minut ( někdy muže být jeden obrázek kreslen hodinu a další hodinu vybarvován)

Co nás čeká tento víkend

13. října 2017 v 21:41 | Iri
Milé čtenářky a milý čtenáři čtenářky nebo spíše děti noci. Mám pro vás dobrou zprávu. Teda aspoň doufám, že je dobrá. O víkendu se můžete těšit na téma týdne temný stín za oknem. Dneska si ještě jednou přečtu, co jsem vlastně včera napsala a pak začnu psát nový článek do rubriky upíří povídky. Ano čtete správně článek a ne recenze. Konečně mě napadlo něco hm zajímavého a sice si nejsem jistá že se to bude líbit ale doufám a troufám si tvrdit že snad už konečně budou přicházet nápady na povídky a básně a sakra měla bych konečně zveřejnit jisté dílko jenž bylo inspirováno úplňkem. Eh jen co to najdu kam jsem to dala ale to by neměl být problém . Doufám. No jak je vidět znova se usmívám při myšlence na nová díla na blog . Hrozně moc se těším až obě díla zveřejním a u toho jednoho i napíši. A kdo ví při troše štěstí mi ho zkontroluje jistá osůbka , která mě asi praští pač možná jednu nezveřejněnou povídku předělám. Jen přece devět stránek je poněkud málo na pořádnou kapitolovku ……
Hm možná jsme si jen potřebovala odpočinout od psaní anebo se pořádně vyspat. No nevím , jinak tento víkend byl v ohrožení toho že zde nic nevyjde. Měla jsme něco s okem a nebyla jsme si s tím schopná zajít na oční. Jo oko je už v pořádku ale na očním jsem stejně nebyla. Takže se hrozně moc těším na to co řeknete na víkendové články. Hm hlavně co na to poví děti noci a doufám že se všem bude vše líbit a dneska jsem ukecaná . Hrozně moc se omlouvám fakt že jo.
No nic je na čase vypadnout od počítače a jít si lehnout. Jo a ještě předtím si ještě jednou přečíst téma týdne a vzít si do postele blog a propisku. No někde musí přece vzniknout článek na neděli že ??
S tímto se pro dnešek s vámi loučím.

Vaše Irí

zimní doba aneb co se dá udělat pro zvířátka

7. ledna 2017 v 20:15 | Iri
Venku mrzne a sníh se k zemi vznáší. Na jednu stranu je to dobře příroda potřebuje sníh, aby se doplnili zásoby vody a půda si odpočala. Rostliny mají na sobě izolaci od mrazu, ale na druhou stranu v naší společnosti žijí i němé tváře pro, které je toto období zkouškou odolnosti , tukových zásob či skrýší s potravou anebo hledaní potraviny. Myslím , že vám došlo již o kom je řeč. Mluvím zde o lesní zvěři, ptácích a vodních živočiších.
Ti , kteří vlastní rybníky tuší že budou muset udělat díry do ledu jakmile bude moc silný aby ryby neuhynuli a myslivci ? No pro ty je důležité aby měli co dávat do krmelců zvířatům. Avšak nemusí to být jen myslivci mohou to být i ostatní lidé. Vždyť kolikrát máte doma suchý chléb ? Tak nač ho vyhazovat když se může dát do krmelce a nebo jablka ze sklizně ? Když víte , že je sami nespotřebuje tak proč jich pár nedat zvířátkům , která to v zimě potřebují ? Máte zahradu ? Jestli ano tak kupte pro ptáčky lojový koule a pro veverky oříšky. Chodíte rádi do lesa ? Tak co si místo alkoholu nebo cigaret koupit mrkev a zelí a odnést do lesa lesní zvěři ? Po celý rok se kácí lesy a někdy i vysazují nové stromky. Jenže jakmile přijde zima je plno lidí hluchých a slepých. Při silvestru si jdou házet petardy do lesa a je jim jedno že tak děsí lesní zvěř. Když napadne sníh ani se neobtěžují něco donést zvířatům aby jim aspoň trošku ulehčili život v zimě .
Proto si prosím dejte ruku na srdce a pokavad máte aspoň trochu soucitu kupte jim zeleninu a jablka a doneste jim to do krmelců neboť zima je zlá hlavně pro lesní zvěř a pro ptactvo. Tak prosím kupte i něco těm ptáčkům zpěváčkům bud slunečnicová semínka , lojové koule a pro veverky oříšky ať tolik nestrádají a na jaře ať opět z plna hrdla zpívají.

Nový rok -přání všem

31. prosince 2016 v 21:55 | Iri
Nový rok začíná
Starý rok končí
Právě dneska se s námi loučí
A tak nezbývá nic jiného nežli všem
Na světem velikém bez rozdílu rasy či druhu
Popřát štastný nový rok
Plný lásky , přátelství , zdraví
A snad i klidu
Přeji touto cestou všem dětem noci a lidem
Neboť nové možnosti otevírají se

S úderem půlnočním jenž nastane právě dnes
a z ze srdce svého však i zárovnen odufám
že přízen svou tomuto blogu zachováte i po celý příští rok
Usmívající se

Upozornění

30. srpna 2016 v 20:23 | Iri
Milí, čtenáři a čtenářky, nové články očekávejte prosím o víkendu snad nebudete zklamaný ao čme budu psát ?
Hm no nechte se překvapit kam co dám a kde co přibude jestli poezie , poezie o upírech , povídky a nebo upíří povídky však sami uvidíte :-d
No a kdo ví co vše přibude a pak bud epřibívat během příštího týdne :-)
 
 

Reklama