Povídky na téma upíři

Jak Van Helsing o krev přišel-2.kap..

25. srpna 2016 v 22:00 | Iri
Milí čtenáři jestli se chcete v blízké době což znamená zítra setkat s třetí a také poslední kapitolou tak budte tak hodní a nappište mi do komentářu co si o této povídce zatím myslíte.
Ps za historické nesrovnalosti se omlouvám a ted se již nechte unašet následujicí kapitolpu

Tento příběh pak ve večerních hodinách hostinský mu vyprávěl.
Příběh, byl zajímaví ale i děsivý zároveň. Vyprávěl o mladém muži, který sice krutě avšak i spravedlivě ve své zemi vládl. Vladu Tepeši III Draculovy vynikající bojovník a pravděpodobně i výjimečně dobrý avšak i záludný vojevůdce , milujicí manžel a šlechtic z 15.století jenž byl svou dobou donucen k mnoha krutostem , které si vyžádali mnoho životů ale zárověn jich i několik tisíc a možná i více ochránil anebo zachránil. Pro jedny lidi monstrem a pro druhé zas národním hrdinou. Který napichoval své nepřátelé na kůly a všechny sice trestal krutě avšak i spravedlivě. Podle jedné legendy nedaleko jeho hradu stála kašna, u které byl i zlatý pohár který se nikdo neodvažoval ukrást, neboť trest za krádež znamenal smrt pro samotného zloděje. Pohár měl sloužit znaveným lidem k nabráni vody z kašny aby se z něj mohli napít. Tento kníže podle pověsti žije i v této době neboť se stal stvořením a dítětem noci aby mohl lépe ochránit svůj lid. Změnil se v upíra a lidského života se vzdal neboť přišel o tu kterou miloval.Svého boha se zřekl a raději upírem se stal.
Po nocích teď na lov chodí, střeš se člověče v noci když na lov vyráží potkat ho. Mohla by to být tvá poslední noc života tvého pozemského a žádný jiný by pak nemusel příd neboť on si své lidi pečlivě vybírá. Věř mi člověče nevezme jen tak někoho ani pro své pobavení . Když změní tě důvod k tomu má . Bud jsi ho zaujal nebo se mu něčím výjimečným zdáš toto je mé první a poslední varovaní.

Dopověděl hostincký. Pak se odmlčel a Van Helsinga poslal do pokoje pro hosty spát.

Jak Van Helsing o krev přišel

24. srpna 2016 v 13:54 | Iri
Konečně milí čtenáři dlouho očekávaná a slibovaná povídka letí k vám tak přeji pířjemné počtení a nezlobte se moc za její zdržení :-D
Upozornění
nevlastním autorská práva na Draculu od Brama Stokera povídka je jen a pouze mírně inspirováná tímto dílem. Jediná použita postava z díla Drácula je Van Helsing.Kniha byla totiž neuvěřitelně nudná a na hlavu postavená .Zbytek je smyšlený a není podoben dílu, neboť jsem Draculu četla stylem začátek, prostředek a konec neboť mě nebavila .
Přeji příjemné čtení
Jistě jste si někdy četli Dráculu od Brama Stokra a jistě i víte jak tento příběh dopadl ale co když vše bylo jinak a celá kniha je jedna velká lež a podvod ?

Nechte se teď několik minut unášet proudem času do dávných let, jenž na nás dýchají ze stran knih či ze samotných památek . Nechte se unést na neurčité místo a neurčitý čas a ponořte se do následujícího příběhu .

Již brzy

16. července 2016 v 21:51 | Iri
Již brzy se zde můžete těit na novou povídku , její název zatímm neuveřejním ale kdo v ní nebude chybět ? No přece Vlad Tepeš alias Dracuala ale to vám povídám jestli mi na ní nenapíšete názor tedy zdali se vám líbí či nelíbí tak se jejího konce nedočkáte. Skyp tady na mě máte . zprávu autorovi tu taky máte takže opravdu bych pak ohledně nové povídky byla velmi vděčná za komntáře či názory.
Takže milí čteníři čtenářky pro dnešek to je vše a já jdu dopsat výše uvedenou povídku takže nezapomente až se zd e objeví první kapitola tak komentářeSmějící se
Jinak hezký den či večer přeji podle toho kým jste zdali dítětem noci či dítětem dne. Vám všem přeji hezký den či noc a necht vás porvazí svit měsíce.

11.způsobů jak (ne)naštvat Vláda Tepeše

11. července 2016 v 21:10 | Iri
1. Pokud Draculu potkáte v noci, rozhodně ho nesledujete a neházejte po něm plněné sardinky s česnekem, které jsou polité svěcenou vodou . Mohlo by se vám to vymstít.
2. Nechoďte za Vladem tajně ve dne s úmyslem obarvit mu vlasy na blond, aby vypadal jak Ken od panenky Barbie. Je celkem možné ,že by jste ho při obarvování mohli omylem vzbudit.
3. Pokud se vám podaří Tepeše obarvit na je vám váš život milý .
4. Za žádnou cenu mu nepouštějte film Drácula blond a následující reakci přežijete. Namluvte mu, ať se přestrojí za nevěstu a do ruky mu vražte kytici růží se slovy : "ty vypadáš tak sladce" postavte Vláda před zrcadlo. Jakmile toto učiníte utíkejte pryč jestli vzkříšení. Jestli tak učiníte, mějte u sebe papírové kapesníčky a předstírejte, že vás film dojal k slzám. Když se vás Tepeš zeptá co vás na tom dojalo k slzám. Ujistěte ho že to byl herec, který ho stvárnil, protože vypadal jak olomoucký syreček.
5. Nechoďte za ním jak ocásek a nepokoušejte se mu na záda připevnit cedulku s nápisem jsem upír heč a ty ne. Pokud se vám to podaří ,zdrhejte aspoň rychlostí světla.
6. Znáte to: někdy někam jdete a najednou máte šílené nutkaní někoho polít s vodou. Jenže co když jediná osoba široko daleko je samotný kníže Dracula ?? No jestliže máte dost odvahy , tak ho můžete polít (teda v případě že není větší než vy a i když je tak stejně proč to nezkusit že ???????). Tiše se přiblížíte k němu zezadu a než se nadějete je politý a nebo máte jeho ruku pod krkem či vás přitiskne ke stromu a začne na vás vrčet co si to dovolujete. V tomto případě doporučuji pohled ala já andílek to samo + výmluvu zakopla jsem a neviděl/a jsem vás. Je možné že na vás vytřeští oči v tom případě doporučuji vřele využít šanci a zdrhnout rychlostí blesku.
7. Víte jak jsou ty barvičky a sklo ???? Určitě ano , a jestli je máte stejně jak já doma tak pak vzít šablonu něco hezkého vytvořit a polepit s tím nenápadně Draculovi všechna okna na hradě. Pokud možno tak s motivem motýlků , berušek , zajíčků a nebo kachniček a pak zdrhnout i před jeho stráží , která by vás mohla odvést přes svého pána
8. Jestli jste u Dráculi na návštěvě rozhodně mu nepředčítejte z knihy Dracula a když už mu z ní budete číst ,nezapomeňte to prožívat a pak se ho nakonec zeptat jak Van Helsinga přežil.
9. S nevinným úsměvem mu nabídněte olomoucké tvarůžky k jídlu jako nejnovější specialitu.
10. Počkejte až usne , potichu se mu dostaňte do komnaty a rozhodně si nezapomeňte vzít sebou ……….šminky a třpytky (nejlépe voděodolné). Když si budete jistí, že spí, naličte ho a posypejte s třpytkami ale tak abyste ho nevzbudili. Pak se tiše vytraťte z pokoje a čekejte až se vzbudí a začne řádit jak tajfun. Až bude v tom nejlepší nevině se ho zeptejte proč vypadá jak Eduard Cullen ze Stmívání a modlete se abyste tu otázku přežili .
11. Nikdy se Vláda neptejte na jeho věk nebo z vás nadělá sekanou. Pokud se ho na to zeptáte zdrhejte.
5.možných způsobů jak dopadnete:
1.Vysaje vás do sucha a tak si na vás pochutná
2. Pokusí se ovládat , chytne vás a zatřepe s vámi mírně aby vám moc neublížil . Možná bude chtít vědět, kde máte pud sebezáchovy. Klidně mu řekněte, že vám váš pud sebezáchovy zamával z letadla do Egypta.
3. Pokusí se vám domluvit otcovským tonem (osobně bych měla z jistých důvodu záchvat smíchu)
4.Nechává vás zavřít do vězení ( to bych se modlila aby mi sebou dal aspoň skicák a tužky , gumu a pastelky)
5. Rozhodne se že vás promění a pokud jste žena učiní vás svou nevěstou a pokusí se vás zkrotit ( hm to by mě zajímalo jestli bych nebyla nad jeho síly)

zde dávám odkaz na fajn písen https://youtu.be/uOZ5NPW6JTA

10.důvodů proč by se měl upír zotavovat po zranění z bojů či jejich vyléčení a nebo být na dovolené v Teplicících

2. července 2016 v 20:00 | Iri
10.důvodů proč by se měl upír zotavovat po zranění z bojů či jejich vyléčení a nebo být na dovolené v Teplicích
1.Teplice jsou celkem ucházejícím lázeňským městem kde je mnoho klubů , mnoho lázní a opravdu víc než dost lidí různých národností . (Vím o čem mluvím do Teplic chodím pěšky z Dubí někdy)
2. Znám pár lidiček, kterým by menší úbytek krve neuškodil a už vůbec by jim neuškodilo probudit se pak s pořádnou kocovinou třeba by pak už nechlastali. ( Nebudu vyjmenovávat koho nebo pak někdo bude tvrdit , že já dokonalí andílek a neviňátko v jedné osobě ,nenavádím jen konstatuji)
3.Potkat upíra by mi nevadilo klidně bych ho pak pozvala na skleničku vody čisté pramenité -značka Rajec, patentováno přírodou a nebo v některé z kaváren tam taky prodávají neochucené minerálky
4. V lázních je vždy mnoho potenciálních dárců krve mňam , mňam.
5. Noční život v Teplicích je opravdu živý myslím ( jsem šeroslepá takže v noci nelezu ven , většinou se pak mám tendenci přizabít nemluvně o tom, že nebydlím v Teplicích)
6.Dají se zde najít opravdu klidná místa například park naproti knihovně
7. Je zde celkem dost vhodné prostředí dát si nervy do pořádku v kterýchkoliv lázní a aspoň trochu si odpočinout.
8.Můžete se podívat po zámeckém parku , na morový sloup či do muzea
9.v zámeckém parku je stín a kachničky , hodně moc roztomilých kachniček a rybníky jen do vody bych moc nedoporučovala lézt - je tam šílený bordel od lidí někdy (vidíte další místo na krmení myslím že byste tu v noci potkali . celkem dost lidí )
10. O víkendu nejdou semafory na přechodu jen blikají, většina lidí je v obchodech a nikdo skoro není v parku a taky v zámeckém parku můžete vidět opičky živý opičky. Klidně budu dělat průvodkyni ale ne v noci leda tak že bych přespala u kamarádky .
Ale opravdu Teplice v Čechách jsou vhodné snad pro všechny typy lidí na kterých by si určitě nějaký upír smlsnul.

10.důvodu proč navštívit město Dubí
1. Tak když už budete v Teplicích ,tak co byste si nezaskočili do Dubí logicky že ?
2.Je zde les , klid a celkem dost lidí
3. Znám pár lidiček, kterým by menší úbytek krve neuškodil a už vůbec by jim neuškodilo probudit se pak s pořádnou kocovinou třeba by pak už nechlastali. ( Nebudu vyjmenovávat koho i když tady bych mohla ,eh vím kde bydlí ale nepamatuju si jména a nenavádím jasné ?? To by mě v životě nenapadlo , protože já jsem dokonalí andílek a neviňátko v jedné osobě , a aby bylo jasný nenavádím jen konstatuji )
4. Můžete tu vidět živého býčka a koně když víte kam jít.
5. Je zde klid a nacházejí se zde Tereziny lázně či jak se jmenují
6. Mnoho lidí tu většinou venku nepotkáte
7. Je zde nádherné a klidné místo , které mám ráda
8. Je zde prodejna a fabrika porcelánu s modrou krví
9. Je zde dům porcelánu s modrou krví . kde je příjemně a kde nejsou lidé moc
10.Město Dubí opravdu stojí za návštěvu je zde několik klidných míst , nádherná louka , les kde můžete potkat houbaře ( a máte zákusek postaráno ale prosím nezabíjet) a taky je zde opuštěný dětský blázinec s temnou minulostí jen jsou tam údajně foto pasti či co.

Dávám zde odkazy na http://www.teplice.cz/
http://www.mesto-dubi.cz/cs/obcan/

Tajemství zahalené nocí-3 kapitola

30. června 2016 v 20:26 | Iri
Tohle vše jsem řekla své kamarádce ,z které se nakonec vyklubala upírka jak vyšitá a které jsem ukázala i svůj blog. No jo je trošku víc upovídaná a tak se o mě brzy dozvěděli i ostatní upíři a její mistr. No výběr byl snadný- zapomenout, zemřít anebo se stát upírkou.
No na kámošku jsem zapomenout nechtěla. Zemřít několik měsíců před narozkama ? No ani náhodou ,tak fajn beru možnost C-tedy proměnu a tak mě proměnili.
A vzhledem k tomu, že jsem poněkud střelené povahy ,jsem nepovažovala za důležité se zeptat jestli můžu ven přes den a hned jak to bylo možné a ostatní spali jsem vypadla ven a procházela se na slunci a hádejte co ??? No pravda je že ……..jsem se neproměnila na hořící pochodeň ani jsem neexplodovala a nesvíjela se venku na zemi. Nic se mi nestalo takže to vypadá ,že lžou ve filmech. No to mě štve.
Vždyť tam dělají hlavně z Draculy Kena .Fajn holka uklidni se a počítej do 10 a nádech výdech moment… co blbnu vždyť nedýchám fájn jde se zpátky. Slunce ze mě sice neudělalo pochodeň ale mírně spálená jsem byla už zas to je už po 4 za tyhle prázdniny nejdřív jako člověk a teď jak upírka , no nádhera co na to říct .Po návratu jsem si šla najít kdeže to bydlí tvůrce Dráculy 2000 a v noci jsem se vydala na návštěvu.

Tajemství zahalené nocí-2 kapitola

29. června 2016 v 21:27 | Iri


Pak je zde ještě jedna událost před mou proměnou a to pokus se nabourat do snu samotného Vlada Tepeš ( nojo furt mi říkali že nemám pud sebezáchovy) . S tímto pokusem jsem se přesvědčila že upíři jsou a že jsou až moc dobře psychicky odolní. Letěla po mě nějaká koule či co to bylo , i když mám pocit že jsem ho zahlídla jak stojí u otevřeného okna ale nejsem si jistá ale s tou kamennou chodbou si jistá jsem.
Tohle vše jsem řekla své kamarádce ,z které se nakonec vyklubala upírka jak vyšitá a které jsem ukázala i svůj blog. No jo je trošku víc upovídaná a tak se o mě brzy dozvěděli i ostatní upíři a její mistr. No výběr byl snadný- zapomenout, zemřít anebo se stát upírkou.

Co myslíte jakou možnost si zvolí naše hrdinka ?

http://www.karaoketexty.cz/texty-pisni/cascada/truly-madly-deeply-2191

nevlastním tut písen , nejsme její autorko jen a pouze sem dávám odkaz o snad není nezákoné doufám :-D

Tajemství zahalené nocí

29. června 2016 v 20:31 | Iri
1.kapitola

Možná, jsem neměla mít ty sny anebo jsem neměla tíhnout k nadpřirozenu či jej hledat ale nemohla jsem si pomoci a ničeho nelituji. Možná už tušíte o kom nebo o čem je řeč a ano dávám vám za pravdu, mluvím zde o upírech.O dětech noci jejíž řady jsem i já před nedávnem rozšířila a dnes jsem již upírkou 21. století.
Ale vše vám povím od začátku, ať nepředbíhám.

Již od mala jsem byla jiná, rodičům jsem tvrdila že vidím duchy, ale nikdy mi nevěřili, tvrdili, že si vše vymýšlím. Možná to byl i důvod proč jsem duše mrtvých přestala vidět, kdo ví, ale jedno je jisté sny kde mě něco pronásledovalo přestaly stejně jako vidění duchů dlouho jsme si myslela, že už tuto schopnost nemám, ale vše bylo jinak.
Jednoho rána jsem se vzbudila vyděšená a trochu i zmatená. Ten sen byl zvláštní a tak živý. Dívka , která před někým utíkala vyděšená a nakonec se krčila v rohu novostavby budovy která ještě nebyla hotová myslím ,že paneláku ale nejsem si jistá je to již delší dobu co se mi to zdálo . Byla drobná a bledá , tmavě hnědé nebo černé delší vlasy a působila tak křehce a přitom vyděšeně a pak ruka jenž se zvedá aby zasadila ránu s rituální dýkou kterou svírá a pak přišlo probuzení . Jsem si jistá že čekala pomoct ale ta přišla bohužel pozdě.
S touto dívkou jsem se pokusila navázat spojení před nedávnem ale bohužel nevím kde je měsíční kámen , bez kterého to asi nejde .Pokusila jsem se jí tedy zavolat bez něj k sobě ale jediné co se objevilo bylo zlověstné oko nějakého zvířete a bílé krátké vlasy před tím než jsem znova otevřela oči.

http://www.karaoketexty.cz/texty-pisni/vondrackova-lucie/zombie-462838
Upozornění : tato povídka je na dílyRecenze na film Dracula 2000

28. června 2016 v 17:33 | Iri
Drácula 2000
Již od počátků upíří éry ve filmech se na téma knížete Vláda Tepeše III Dráculy natočilo mnoho filmů a bohužel některé z nich jsou dokonalé frašky. Já osobně jsem si vybrala film Drácula 2000 neboť mě zaujal název, bohužel po jeho zhlédnutí jsem byla mírně řečeno naštvaná na scénáristech. Tento úžasně padlí film na hlavu napsal Joel Soisson a režie měl Patrick Lussier.
Upřímně začátek filmu ještě jakžtakž šel . Banda zlodějů co vykrade sbírku a zcela nelogicky si vezmou rakev a zatrhnou s ní . V té části diváka napadne jestli jsou normální a očekává co bude dál , bohužel pak je to jen a pouze zklamání ,nemluvně o tom že v rakvi tak v rakvi s Draculou byli i pijavice . Proboha k čemu pijavice ? Vždyť tam byli zbytečné .
Upřímně nevím jak by to bylo ve skutečnosti ale pokavad je někdo v rakvi zavřený několik stovek let tak pak asi nemá v sobě krev a tím pádem se nemají ani s čím živit pijavice. Myslím že tohle tvůrcům kapánek uteklo. Pak je zde ještě kříž u kterého pochybuji o jeho účinnosti neboť po jeho vyndání začne Drácula řádit jak šílený ale bohužel jeho řádění je udělané tak mizerně že se pravděpodobně pravý Drácula převaluje ve svém hrobě a nebo se s hlavou bouchá o stěnu, snad si pod ní dal polštář. Nejenže vysaje celou posádku ale ještě nechá havarovat i letadlo což je uplná blbost . Proč to neudělali třeba tak že je přiměje aby přistály a pak je teprve ehm vysaje do sucha jak malinu ? Ovšem tohle nikoho nenapadlo ne on musel jak nakej s prominutím tupec všechny vysát a pak nechat spadnout letadlo a jít nají dceru Van Helsinga , který se zachoval no jak totální blbec.
Nemluvě o Vladově smrti , která byla na hlavu , už vidím živě jak by se nechal zamordovat na střeše a upálit zaživa jak zářící pochodeň na slunci. Nemluvně o tom že z něj rovnou udělali i Jidáše . Nechápu proč do toho tahali bibli když Vlad a Jidáš žili v jiné době.
A ještě pár slov k hercům ti byli mizerní a hlavní postava byla no nic moc nelíbila se mi. Nemluvně o tom že neměl žádné charisma . Jediné co na tom filmu šlo bylo oblečení a hřbitov . Jo ten byl pěkný , ten se mi líbil asi ze všeho nejvíc a to e vše k tomuto filmu a mé hodnocení 2 % a to kvůli hřbitovu a oblečení.

Tento text vznikal během písně http://www.karaoketexty.cz/texty-pisni/cascada/because-the-night-15837 je to jen odkaz a já nejsme vlastníkem této písně.

Upozornění

27. června 2016 v 23:07 | Iri
Česneková příhoda se mění na jinou povídku , je mi líto ale zkrátka nemužu naosat k něčemu uvod , jsme schopná to stokrát přepsat at o se talo i ted . Musím si něco sehnat o inkvizici , takže všem se omlouvám ale článek se maže a časem zde bude nový ehm jen nevím jestli v této rubrice a nebo v jiné Smějící se

Vítejte v rubrice upíří povídky

27. února 2016 v 20:33 | Iri
Ať jste upírem, člověkem nebo jinou nadpřirozenou bytostí , prosím uvědomte si že jsou to jen povídky. Povídky, které jsou vytvořené lidskou fantazií . Je možné že se vám nebudou líbit ale kdo ví třeba se pletu a opak bude pravdou. Jen přece každý z nás je jiný.
Možná se sem zatoulá i upír , který si tu začne číst a pak zde zanechá i komentář. Vážně, milý čtenáři, beru i kritické komentáře ať vím v čem se mám zlepšit. Již od přírody jsem zvědavá a jakýkoliv názor je pro mě důležitý.

Jen mám zde pro vás milí čtenáři upozornění. Na tomto blogu je jakékoliv kopírovaní zakázané bez souhlasu autorky, takže prosím respektujte to. Jinak vám všem přeji hezký den či noc vám všem.
 
 

Reklama

Rubriky