Povídky na téma upíři

Ztracené Klíče

21. dubna 2017 v 20:08 | Iri
Úvod


V upířím světě není nic nemožné ,ale ani snadné . Sice jsou upíři moudřejší než lidé, ale i oni mají své starosti. Sice si navzájem pomáhají a kryjí si záda . Ale také mohou někdy něco ztratit. Co se tedy stane když mladá upírka ztratí své klíče od domu ? Pomůže jí její mistr a nebo se na ní vykašle ? O tom je dnešní povídka.

Ps

Dobrá a nebo špatná zpráva pro Vlada Tepeše. V tomto příběhu se nevyskytuješ ,ani jako vedlejší postava. Hm asi nevíš, proč mám o tobě tendenci sem tam psát ??

+ Upozornění : Dokopala jsem se jí zveřejnit až dnes jo a jenom úvod zatím . Na první kapitolu si musíte počkat do zítřka .

Upíři

19. února 2017 v 20:21 | Iri


Již po několikáté se snažím napsat úvod k tomuto článku a zkrátka nejde to. At napíšu cokoliv tak mi to zní uměle opět. Takže s čím začít, v prvé řadě upíři, jsou samotnou součástí lidstva již po několika staletí. Ať na ně věříte nebo o nich rádi posloucháte příběhy či čtete knihy a povídky. Pokud se podíváte na lidovou slovesnost tak je tam zkrátka a dobře máte.

Jenže během staletí se z těchto dětí noci staly ve filmech buď nestvůry jenž baží po lidské krvi , neschopní logického uvažovaní jak může dokazovat film Drácula 2000 a nebo zářivě třpytící se na slunci , ideály krásy jenž jsou vegetariáni a když s nimi flákne jiný upír o zem tak popraskají jako porcelánová panenka. To můžeme vidět zase například ve Stmívání ale ruku na srdce- umíte si představit Dráculu či jiného upíra jak se třpytí na slunci? Já tedy ne a to mám celkem dobrou představivost. Ovšem existují i filmy, kde jsou upíři ukazování z obou stran a to například Dracula neznámá legenda , či knižní předlohy od Jeaniene Frost , která má na svědomí knižní sérii Noční lovci. Upřímně vřele doporučuji si tuto sérii přečíst je opravdu velice zajímavá a hodně čtivá. A kdyby náhodou upíři existovali, tak by je podle mého názoru nemusela ani tato série zklamat a nebo naštvat. Ale je tu jedna věc, která mi stále vrtá hlavou. Jaký je vlastně den upíra či upírky ? Jak své dny prožívají a mají také trápení například se zuby ? Upřímně teď si říkáte ,co k tomuhle autorkou vedlo ? Možná zvědavost anebo fantazie. Přesto ale co vidíme ve filmech či v knihách vede člověka k jediné otázce : Co vlastně víme o upírech ? Nic . Bud na ně člověk nevěří anebo i když věří tak jim možná odmítá naslouchat a nebo se vyskytují i ti co naslouchají ale jsou poněkud uzavřený anebo nenápadný.

Takže pojďme se společně zamyslet nad život upírů ať ženy či muže.

Upíři v podvědomí veřejnosti jsou dáni jako nesmrtelní avšak nebezpeční , nemilosrdní predátoři , kteří nemají s ničím potíže ,ale co když se mýlíme? Například upíři tesáky. Jsou ostré a dovolují proniknout velmi snadno lidskou kůži . Co se ale stane ,když upíra nebo upírku začnou tesáky bolet ? Mají zubaře ? No jsou tu dvě možnosti za prvé zubaře mají ale nechodí k němu a za druhé zubaře nemají protože to nepovažují za důležité a nebo nemají nikoho kdo by jim ho udělal. Pak je možné že upíři zuby zkrátka nebolí ale dejme tomu že by například mladou upírku začali bolet zuby . Ale co by mohlo být příčinou této bolesti? Když zubní kaz a zánět dásní u nich můžeme vyloučit už z i díky faktu, že v žádné literatuře nikdy neonemocní s něčím tak obyčejným jako je zánět dásní a též můžeme vyloučit ze stejného principu i zubní kaz. Tak se tedy zde vynořuje otázka, co třeba může být problémem? Jedna možnost je že se kořist bránila a omylem zuby upírovi ulomila a ty špatně srostly ( což se mi nezdá moc pravděpodobné). No a druhá možnost má něco i společného s vývojem upíra. Možná že se zuby u upíru vyvíjí jako u lidí. Zkrátka na začátku mají mlíčňáky a ty jim možná kolem 9 roku života začnou nahrazovat mnohem ostřejší a učenější zuby. Což by logicky dávalo smysl . Ted je ale otázka co s tím ? No nejlepší by bylo si ty zuby co nejsou ty pravé upíří vytrhnout. Způsobu vytrhovaní je hodně.
Například uvázat si kolem zubu provázek a požádat kamaráda či kamarádku aby pořádně a prudce otevřel nebo otevřela dveře a tím pádem by byl zub venku . Také nezapomeňme i na další detail u upírů a to je jejich vynikající imunitní systém. Nechytí od vás anginu , chřipku , spalničky , neštovice a nehrozí jim zápal plic, zlomené koleno protože umí vyrovnat i dobře rovnováhu. No a jak vypadá obyčejný den upíra asi podobně jak lidský kdo ví.

Obyčejný den upíra

25. ledna 2017 v 16:36 | Iri
Takže zde je jedna dlouho slibovaná povídka. Upřímě fakt je píšu sama a nidko mi s tím nepomáhá. Takže užijte si čtení.

Napadlo vás někdy jaký je obyčejný den upíra? Mě ano a přesněji řečeno mě tato myšlenka napadla ve 22 :10. Tedy ve večerní hodině. Chtělo se mi spát ale, kdybych to teď nenapsala tak bych možná myšlenku ztratila a to by byla asi škoda. Tak se milí čtenáři a čtenářky usaďte a naslouchejte příběhu, jejž vám povím. Upozornění příběh je smyšlený a jakákoliv podobnost se skutečně žijícíma osobami je čistě náhodná.
Byl pozdní večer a déšť do oken bubnoval. Venku bouře řádila a upír, jenž procitl ze spaní na lov se chystal. Miloval déšť a bouře. Při nich se mu lovilo mnohem snáze . Bydlel v panelákovém bytě ve městě Osek. Pro jeho štěstí stál panelák hned naproti lesu.
Les to byl nádherný, vysoké jehličnany a břízy, které poskytovali zvířátkům ukrýt před nečasem. A jemu ne jeden ukrýt když byl na lovu. Věděl, že do tohoto lesa chodí v pozdních hodinách lidé, kteří páchají zlé činy, a to byl i důvod proč si tam dnes zamířil. Moc rád si s nimi hrál na kočku a myš a hlavně vždy si byl jistý, že zabrání zlému činu. Netrvalo dlouho, a sám si začal hrát na oběd. Dal si opravdu velmi záležet, když šel po lesní cestě sám a předstíral, že nevnímá své okolí. Přesto bedlivě naslouchal svému okolí. Šustění listů a praskání větviček ve křoví kde skrývala se lesní zvěř. Tlukot srdce ježčí mámy jenž u sebe měla své mláďata a tiché oddechování ptáků ,jenž spali v korunách stromů či snad šumění větví ve větru při bouři.
Ano vnímal zvuky spícího lesa. A do těchto zvuků se z ničeho nic ozvalo praskání větví pod těžkými botami člověka. Alexandr se proto rozhodl předstírat, že si zavazuje tkaničku u bot a čekal. Jeho očekáváni se naplnilo když se za ním objevil temný stín a pokusil se ho bouchnout s basketbalovou pálkou . Alexandr byl však rychlejší než člověk co na něj zaútočil a tak se během minuty objevil za jeho zádami. Muž, který na něj zaútočil se podíval překvapeně před sebe, kde měla být jeho oběť . Nikde ho ale neviděl. Alexandr se proto tiše uchechtl za jeho zády a ledovým hlase pravil : Nehledáte náhodou mě a k čemu ta roztomilá basketbalová pálka ? Muž sebou trhnul a otočil se směrem, odkud vycházel hlas. Ve svých rukách opět sevřel pálku pevněji a s novým odhodláním na upíra zaútočil. Alexandr akorát rychle uhnul a užíval si pohled a poněkud vyjeveného muže. V jeho očích mohl číst zmatek a z pachu mohl cítit strach , které se pomalu a jistě začali útočníka zmocňovat. Alaexandr se na něm tedy ještě chvíli pásl s pohledem a pak se na něj pousmál, ovšem že si dal záležet aby dokonale vynikli jeho ostré a dlouhé špičáky. Momentálně i s pobavením pozoroval jak se můžu vyjevený pohled mění na vyděšený k smrti. Vyděl jak pomalu muž , couvá dozadu a tak ho nechal. Měl k tomu svůj důvod. Pomalu se k němu začal přibližovat a přitom nasadil milý dravčí úsměv s vyceněnými tesáky a začal se ptát. Copak hošíku nikdy jsi neviděl upíra? Víš, mám hlad a ty vypadáš na doopravdy velmi chutné sousto. Podle tvého zjevu soudím, že jsi jen obyčejný zlodějíček a příležitostní vrah. Tebe mi líto nebude. Řekni jakou máš krevní skupinu ? Já totiž nesnáším B pozitivní.
Muž na nic nečekal a po této otázce se prudce otočil a pokusil l se zdrhnout. Jenže při tom přehlédl strom který byl před ním a náraz ho hezky poslal do upíři náruče. Snažil se prát a bránit upírovi který ho svíral v železném obětí ale co naplat . Veškerá jeho snaha byla marná a pak ho napadla náhle spásla myšlenka. Víte pane upíre ale já mám skupinu B pozitivní a když jí teda nemáte rád nemohl byste mě nechat žít ? Alexandr tedy na pár okamžiku člověka pustil a prohlížel si ho , Jenže náhle si olízl rty poněkud mlsně a jeho oči zazářili do tmy červeným světlem když odpověděl. Je mi to opravdu líto ale nemohu. Ve skutečností krevní skupina b pozitivní je má oblíbená. Víte její chuť mi připomíná dny kdy jsem byl člověkem závislým na hořké čokoládě. Po této odpovědi se na milého , promočeného člověka vrhnul a velmi snadno zabořil své tesáky do jeho krku a vypil krev. Pak se zadíval na mrtvolu a přemítal kam jí schová .No upřímně napadly ho zdejší zavřené šachty. Jen přece to nebude první mrtvola , kterou tam hodí. O mrtvolu míň nebo víc ? Na tom přece nesejde a tak těla nepohodlného se zbavil. Pak vydal se Alexandr zpět domu a by se mohl vysprchovat a obléct do suchého. Jen přece musel ještě někoho zkontrolovat. O tři hodiny později nakláněl se nad dětskou postýlkou kde spalo malé dítko. Tak dlouho jí hledal než jí našel a teď noc co noc kontroluje jeli v pořádku. Možná kdyby věděl že to její matka nepřežije byl by se vydával za jejího strýce ale to nemohl vědět. Krom toho tak dlouho tu malou hledal než jí našel a tak jí ochrání, Jendou selhal u její matky ale u ní se to již nestane to slíbil sám sobě , a tak upír jenž 300 let starý byl zpět do svého bytu se vrátil aby ke spánku spokojenému se uložil neboť malá byla v pořádku a on byl již znavený vždyť svítání se blížilo a on měl poněkud zajímavý lov.
Takže pokud byste chtěli vědět jaký vztah je či bude mezi Alexandre a malou holčičku a proč jí hledal . Dejte mi vědět jinak se té povídky nedočkáte pač jí mam rozepsanou.

Omluva

22. ledna 2017 v 8:48 | Iri
Je m létoa le z osobních důvodu tes příští týden nebudu psát a ze stejých duvodu jsme nepsala ani tento týden tak s en amě nezlobte prosím

chystané básně , povídky a recenze

16. ledna 2017 v 21:43 | Iri
Milý , čtenáři a čtenířky či děti noci
Moc se omlouvám za zpoždění povídek ale bouhžel si ještě chvilku počkáte i na tu recenzi. Zkrátka dodělám tento týden obrázek k povídce a pak jí mohu s klidným srdcem vydat ale mám problém.Mám napsané dvě básně , ke všemu na Dráculu , fak tkdyby se mě někdo zeptal proč na něj píšu povídky a basně tak odpovím že nevím.Možná je zkrátka pro mě tak trošku i insirací i přes to co o něm trvdí dějiny. Upřímně kdo ví kde je pravda. Myslím že by to věděl jen Vlad či snad dokonce i ví ? Hm tot je otázka že ?. Tak či jinak mam na něj dvě básně a nevím kterou zveřejnita obě jsou již přepsané v notasi.Taky recenze po pravdě řečeno není hotová tu píšu zatím na papír a pak jí budu přepisovat.
Takže odopravdy se omlouvám že zde ještě nic nevyšlo ale nebojte výjde. Jinak všem přeji hezký den Usmívající se

Vánoční čas

24. prosince 2016 v 17:02 | Iri

Povídka je věnovaná všem upírům a upírkám jako vánoční dárek. Nevím jestli slavíte Vánoce ale doufám ,že se všem bude líbit a také bych chtěla poděkovat za zprávu která mi přišla na email od uživatele D.
Vím měla jsem poděkovat dříve ale nějak mě to nenapadlo a tak tedy děkuji za zprávu jenž mi přišla a která potěšila a také dodala více chuti do psaní .

Byl pozdní zimní večer a k zemi se snášeli drobné sněhové vločky. Jenž v záři měsíce se jak démanty třpytily. Dopadaly na ztichlou ulici a na okna domů , kde spolu s mrazem ledové květiny kreslily.
Byl čas Vánoc a město pod závojem sněhu klidně spalo nebo to tak aspoň na první pohled vypadalo. Avšak první dojem může někdy i klamat a v tomto případě klamal. Ne všichni obyvatelé města spali , nespali ti ,jenž dětmi noci jsou , neboť se chystali vyrazit do ulic na lov a pak na Vánoční trhy . Neboť krom lovu měli i jiné starosti a to zdali tyto svátky slavit či neslavit. Některé z nich možná Vánoce omrzely, nebo si mysleli že nejsou hodni tohoto svátku avšak byly tu i případy , kteří doufali že v době Vánoc bude klid a oni se budou moci i se svými přáteli setkat a předat jim dárky.
A právě tito upíři a upírky vydali se na vánoční trhy, jenž byly určeny pro samotné děti noci. Dalo se tam sehnat skoro vše a oni si mohli vychutnávat vánoční výzdobu. Modré a stříbrné ozdoby na vánočním stromě, jenž díky osvětlení do tmy zářil jak slunce v pravém poledni. Či dřevěné stánky ozdobené zelenými řetězy ve kterých byly stříbřité vlnky a tomu dominovaly žluté zvonky se zeleným jmelím .
To vše bylo na zasněženém náměstí a budilo to dojem skoro až pohádkový. Některé stánky prodávali sošky, oblečení, vánoční ozdoby a k tomu všude hrály vánoční koledy. Jiné zase šperky a občerstvení a také čerstvou teplou krev v kelímkách s brčkem.
Avšak stalo se ,že jednou šli na své oblíbené trhy a kde nic tu nic nebylo. Chtěli se vrátit zpátky domů a nic neslavit. Když tu náhle začali se k nim se sněhovými vločkami snášet i vlaštovky z papíru. Vzali je tedy do svých rukou a opatrně ,jak když hladí malého netopýra, je rozbalili. A tam našli i pokyny. Vydali se tedy podle pokynů na papíru a brzy došli k tmavému místu. Kde nebylo žádné osvětlení avšak to se náhle změnilo . Všude kolem upírů a upírek se rozsvítila vánoční hvězda a okolí rozřázil nádherný strom , jeho vrchol zdobila zlatá hvězda . K údivu všech upíru se ukázali i ti kteří svátky neslaví neboť jedna upírka jménem Yukia dostala všechny na vánoční oslavu aby jim dokázala, že i když jsou dětmi noci mají i oni právo na vánoční svátky . A tak na zapomenutém náměstí rozezněly se koledy a vzduch provonila vanilka se skořicí a všichni upíři s upírkami si vánoční čas užívali.

https://www.youtube.com/watch?v=ltzIKNSEfQs

vánoce

24. prosince 2016 v 17:00 | Iri

Na půl cesty do hrobu

10. prosince 2016 v 20:05 | Iri
Úvod
Myslím si že každý z nás zná ten pocit. Kdy máte neodolatelnou touhu přečíst si dobrou knihu. Jsem přesvědčena, že to zná každý. At je to dítě noci anebo člověk, který přijde po náročném dnu domu anebo si čte jen tak pro radost. Víte, vím, o čem mluvím, sama mám mnoho oblíbených knih, ale jen jedna jediná u mě vyhrává na celé čáře. Je to kniha o , které bud dnešní recenze.
Možná vás překvapí a možná ne závisí to jen a pouze na vás. Upřímně si ale i přesto dovoluji sem dát upozornění. Následují recenze pochází z knihy, která je součástí jedné velké knižní série od výjimečné spisovatelky.
Recenze
Na půl cesty do hrobu
Jeaniene Frost
Než vám prozradím něco z knihy tak vám nejdříve o ní něco napíši. Kniha mě dokázala zaujmout svým obalem a také informacemi o autorce. Je psaná tak že jakmile jí jednou začnete číst tak ihned nepřestanete. Patří sice mezi knihy o upírech, ale neočekávejte nic na způsob Stmívaní nebo Draculy. Upíři zde rozhodně nezáří jak démanty noci a ani se nemění v ohnivé pochodně či nepraskají jak křehké porcelánové panenky. Nespí v rakvích a rozhodně nemusí mít u sebe hlínu, teda jedině snad v případě že by si chtěli zasadit květiny, ale to tu též není. Jediné co se dá autorce vytknout jsou snad erotické scény, taky jich tam nemuselo být tolik. Takže knihu nedoporučuji osobám mladším 18 let. Další zápor u knihy je ten že nakladatelství nebylo schopné přeložit tři knihy z této série, které mají vlastní příběh. Ke všemu jsou to knihy o Vladu Tepeši Draculovi III. Což je fakt velká škoda asi se kvůli tomu budu muset naučit Angličtinu nebo nevím. Hups to je trošku mimo téma.
Takže a teď něco o samotném příběhu v knize. Příběh vypráví o životě mladé poloupírky Cat. Která nemá po nocích nic lepšího na práci než zabíjet upíry nebo si myslí, že jsou zlo. Jednoho dne však potká upíra Bonese , který se jé rozhodne přesvědčit o tom, že se mýlí. Chce jí ukázat, že ne všichni upíři jsou zlí. Bude záviset jen a pouze na Cat zda mu uvěří anebo se ho pokusí zabít ale dokážete? Nebo dokáže Bones , Cat že se mýlí? Změní její předsudky? Odhalí její původ? Jaké bylo jejich první setkaní?

Jestli vás to zaujalo tak vám vřele doporučuji si knihu přečíst. Kdo ví třeba nebudete zklamaný a přečtete si ostatní díly. Jestli ano tak vám přeji příjemné čtení bud u této anebo u jiné knihy.

Již v sobotu

8. prosince 2016 v 21:58 | Iri
Již v sobotu zde naleznete recenzi, která se týká jedné knihy o upírech. Tak doufám že se bude líbit a nikdo nebude zklamaný . Upřímně slíbila jsme že zde bude článek slíbila a tak se na něj těšte a těšit se bude moci i na jednu povídku , která bude možná tady v této rubrice a nebo v jiné. Smějící se
Tak či jinak jdu se vrátit zpátky k recenzi a jdu jí psát. Jen jsem sem chtěla dát vědět ...co kdyby tu byl naký netrpělivý čtenář že? A také víte, co se blíží? Vánoce takže jdu sebou i hnout a napsat i vánoční povídkuUsmívající se
Jen je trošku, krutý fakt, že se mi lépe píše večer než přes den a to i přesto, že jsem unavená. Za pravopisné chyby se omlouvám. Snažím se jich tu mít co nejméně. Jo, a jestli bude zajímavé téma týdne tak na něj udělám také článek. Jinak v sobotu se těšte na recenzi a možná ale doopravdy jen možná i na povídku. Takže si vás zde dneska dovoluji ponechat v očekávání, co že se to tu v sobotu vlastně ukáže, i když možná recenzi dodělám ještě dnes a tak jí zveřejním v pátek, Avšak co v tom případě zveřejním v sobotu?? Jen přece mám tuhle rubriku ráda.
No nic milí upíři , upírky lidé a nebo jiné nadpřirozené bytost . Pro dnešek vás nechávám v napětí a hezky si svoje hlavy lámejte nad tím co zveřejním v pátek či v sobotu . Recenzi , povídku či obojí ?? A nezapomeňte noc je ještě mladá tak vám všem přeji hezký večer a noc a těm co chodí v tuto dobu spát zas pro změnu dobrou noc.

Jak Van Helsing o krev přišel Bonusovka

20. října 2016 v 20:46 | Iri
Uběhlo již pár měsíců od porážky našeho lovce upíru , který stále byl napíchnutý na nejvyšší kůl a pomalu na něm hnil. Takže z jeho těla padalo jeho vlastní maso po kouskách a tak jsem si řekla že by bylo fajn vyzpovídat jeho ducha. Nu nač čekám vzhůru do Transylvánie za Van Helsingem teda respektive za tím co z něj zbylo.Takže teď se nacházím v Transylvánii nedaleko sídla temného prince, a no v duchu se modlím, aby nebyl doma a já mohla v klidu prolézt celé sídlo a zjistit jestli má ty pastelky nebo ne. Vím milí čtenáři a čtenářky možná je to překvapující k čemu pastelky …ke všemu u upíra že? Ale věřte mi pro mě je to otázka života a smrti (dobrá teď přeháním asi hodně). Možná ne tak otázka života a smrti jako otázka zcela a naprosto čistě praktická a nevinná. Copak u mě nevidíte tu svatozář? No nic raději se jdeme vrátit k Helsingovi.
Ehm i když třeba mi to poví Helsing .Takže již se nacházíme u těla , okolo kterého jsou stromy z který padá na zem listí, různých barev a též se i okolím nese jemný zpěv ptáčků zpěváčků jenž vítají z plna hrdla noví den i s východem slunce musím uznat že okolí budí romantický dojem.(Až na jistou napíchnutou mrtvolu).
Jdu až k tělu a slušně pozdravím , Bohužel duch má blbou náladu a tak jen odsekne. Tak fajn milý zlatý- řeknu si . Bud budeš spolupracovat nebo tě přemístím do panenky a tu pak pošlu Vladovi i se vzkazem ať si s tebou dělá co on uzná za vhodné .
Helsing :Moment to bys mi neudělala.
Autorka: Upřímně nevím, jak ale ano udělala. Krom toho příběh kde jsi dopadl tak jak jsi dopadl jsem napsala já, takže koukej spolupracovat.
Helsing:Fajn tak sem s těma otázkami
Autorka: Jak se ti líbí výhled z kůlu ??
Helsing: Jsem mrtvej a mrtvej sem byl než mě na ten kůl napíchnul. Ale jo když vyletím a sednu si na své tělo tak výhled je to celkem ucházejíc.
Autorka: Moment jak ucházející? To je totéž jako kdybych já tvrdila o tobě, že jsi fešák.
Helsing: Dobrá výhled na nebe a vrcholky stromů je úžasný.
Autorka : Super , takže proč sis myslel že na upíry může fungovat česnek a kříž ?
Helsing: No dal jsem na rady svých předchůdců i když žádný nebyl živý.
Autorka : A to ti to nepřišlo divný ?
Helsing: No vlastně já myslel že umřeli na stáří. Jak jsem měl vědět že se lidí v tomhle spletly ? Chci říct , někteří lidé přežili setkání s upíry…tak jsem myslel že česnek je to pravé.
Autorka : Myslet znamená nic nevědět. Hm co si ,myslíš o Vladově sídle a nevíš jestli má pastelky ??
Helsing: Jo tak to fakt nevím. Hlavně mu nelez do sídla .Má tam lidi i když tam není a kdy tam skutečně není se dá těžko určit.
Autorka aha tak moc děkuju za varovaní. Proč jsi chtěl zabít upíra ?
Helsing: Protože mě tak napsal Stoker a ty sis mě změnila tak že jsem bez možnosti výhry prohrál.
Autorka: Aspoň že máš z toho radost :-D. Takže nemyslíš si že to jsou příšerky?
Helsing: jo myslím , nemám je rád.
Autorka A proč je nemáš rád ? Chci říct nikdy jsi se ze žádným nesetkal teda až na temného prince a jsi ted mrtvý.
Helsing No právě , a nemám je rád ,protože je nikdo nemá rád z lidových pověstí.Upřímně tam jsou jak stvůry popsaní.
Autorka: Tak to mě tento názor mrzí ale co se dá s tebou dělat že . Jen jsi na omylu oni takoví nejsou.
Helsing : Fakt ? Podívej se na mě jak jsem na stará kolena dopadl.
Autorka :No jo. Neměl jsi chtít ublížit. Co naplat dědoušku už musím, měj se hezky
Helsing . No dovol já jsem lovec upírů! Já jsem hvězda!
Autorka: ahoj a užij si nádherný výhled

11.způsobů jak (ne)naštvat Vláda Tepeše-pokračován

4. září 2016 v 21:00 | Iri

Hm tak mě napadlo udělat pokračovaní takže doufám, že si to užijete a příjemné čtení přeji

1. Tvrdit mu ,že se proměňuje v hejno netopýru
2.Požádat jeho osobu o autogram na dřevěný kůl a říct mu že škrábe jak kočka pokud ovšem ten podpis dostanete
3. Zeptat se ho, zdali se umí proměňovat ve vlka a jestli ano ,tak jestli ho můžete naučit aportovat a přitom se tvářit jak andílek a pokud možno mu ten klacek doopravdy hodit a pak utéct jestli to ovšem k něčemu bude…..
4.S nevinným úsměvem mu doneste na umělém červeném podnosu do jeho pracovny obalovaný sýr s umělými hranolky se slovy, že je to delikatesa ( ovšem že se zapomenete zmínit že ten sýr je ve skutečnosti olomoucký syreček nechaný 5 dní na přímým slunci aby Vladovi co nejvíce voněl). Pak vřele doporučuji utéct .Pokud jste ale člověk a ne upír tak se modlete aby díky vašemu voňavému překvapení omdlel, Jinak zle dopadnete…
5. Znáte to je podzim listí padá k zemi .Všude vládne pochmurná nálada a právě začíná podzimní bouře. Blesky osvětlují oblohu křížem krážem a hromy hřmí. Jdete se projít a náhodou narazíte na upíra ,který právě snídá. Pouhou náhodou je to samotný Drácula . Místo toho abyste jako každý normální člověk zdrhli se zastavíte a zcela nevinně se samotného knížete zeptáte : Jestli neví kdy jede další spoj do Dubí , protože vám ujel autobus a také ho požádáte o radu jestli neví , který památníček je pro kamarádku nejlepší. Jestli ten se sovou a nebo s kotětem.Když si povzdechne a doporučím, že ten s kotětem je pro vaší kamarádku lepší slušně poděkujte a dočasně se mu kliďte z očí než mu plně dojte že nejste upír ale člověk……
6.Pokud si pamatujete bod 5 pak věřte ,že bod 6 na něj navazuje .Dracula se vám zdá poněkud bez vánoční nálady a podzim už přešel a je zde zima . Tak se mu tajně vloupáte do pracovny (v době střídaní stráží , moment potřebuje vůbec upír u své pracovny stráže ?) velmi tiše se přiblížíte k jeho stolu a potichu mu položíte dárek k vánocům na pracovní stůl s textem :Opovažte se to otevřít dřív nežli 24.12. Jinak neuvidíte zlaté prasátko.Já na to přijdu že jste to otevřel dřív a pak se vám tam zjeví a vy se probudíte celý politý .Váš osobní Fantomas
Poté z pracovny vypadne a rychlostí kulového blesku padejte i z jeho domoviny…..mohlo by se stát že by se mu památníček se sovou a s perem nemusel líbit…
7.Překecat pár lidí aby se převlíklo za Mikuláše a čerta a anděla.Jít takto vymóděně za Vladem a říct mu že byl zlobivý chlapec a že by měl zazpívat vánoční koledu, jinak dostane uhlí……..je možné že vás vyrazí pak se vraťte a nasypte mu uhlí ke krbu a pak opravdu rychle zdrhněte ,protože je to už drzost
8.Tajně se vloupejte Draculovy do koupelny a místo sprcháču mu dejte pěnu do koupele . Až se bude koupat a bude mít v pěnu očích opět se mu potichu dostaňte od koupelny a plazte se po dlaždičkách ať mu do té vany můžete hodit tu úžasně zářivě žlutou kachničku do vody a pak zdrhněte …..hodně štěstí při útěku
9.Jestli ho nechcete naštvat tak mu opravdu nikdy ale nikdy v životě nenabízejte mátový čaj..
10.Znáte ten pocit venku je sníh a vy po někom chcete hodit sněhovou kouli a tak si vyberete Vláda Tepšeše a hodíte jí po něm. Jenže on uhne a řekne abyste to víckrát nedělali no což tak to neuděláte.Místo toho hodíte sněhovou kouli na větev pod kterou stojí a tím pádem dopadne celý od sněhu…Otázka však je jestli vás pak v tom sněhu na oplátku nevyválí……………
Upozornění žádná z těchto možností není vyzkoušená i když 10 možnost přímo k tomu aby jí někdo vyzkoušel svádí………………….

Jak Van Helsing o krev přišel-3,kapzávěr

27. srpna 2016 v 22:06 | Iri
Van Helsing sice příběh, vyslechl, avšak ten mu nedal spát a tak se rozhodl příští noc vydat se ven. Jak se rozhodl tak i učinil. Pomalu se pohyboval ve stínech stromů a přitom nadával na nedostačující světlo, ale, co naplat upíři nemůže hledat ve dne, když neví kde jsou a jak vypadají. Stále hledal a již odbíjela půlnoc , avšak tma v lese houstla když se náhle za ním ozval praskot větví , pomalu se otáčí a náhle dostane málem infarkt ze sovy která vzlétla z větve. Netušil však, že zpoza stromu ho pozoruje pár rudě žhnoucích očí. Netušil že myslí upíra, jenž ho z povzdáli pozoroval prolétla jediná myšlenka a to ta že se ho musí zbavit co nejdříve.
Proto se rozhodl vyjít ze svého ukrytu a rychle avšak tiše se blížil k Van Helsingovi. Ten nic netušíl o nebezpečí jenž se blížilo a dál temného prince hledal pod kameny a u lišek v norách. Když mu náhle někdo položil ruku na rameno. Van Helsing se lekl a otočil se avšak v tváří tvář vstal mladému muži kterému bylo kolem 35 let a jenž měl oči modré jak azurové moře. Byl vysoký avšak měl dlouhé černé vlasy které rámovali poněkud dravčí pohled s úsměvem šelmy. Možná s malou holčičkou by měl slitovaní ale ne s lovcem upírů ,který ho chce zabít ale ještě předtím si s ním trošku prohraje.
Mile se na Van Helsinga usmál a pravil : Milí lovče ušetřím tvůj život když splníš mé podmínky. Pokus se mě zranit a nechám tě jít ale, pokud selžeš, s tvým životem naložím podle svého.
Van Helsing na neznámého muže vyvalil oči a nevině se ho zeptal:,, A co jste zač ??´´
S milým upírem to malém seklo a tak poodhalil své tesáky , které byli bílé a ostré. ( je mi líto ale upíři tesáky jsem neviděla) Náhle sebou Van Helsing trhnul a ze svého kabátu vyndal kříž z osiky a začal na upíra ječet " Klid se ode mě dál ty... ty příšero z temnot! Ve jménu boha ti poroučím….´´ ,,Ve jménu boha ? Ty ,malý človíček mě ,Vladu Tepešovi poroučíš aby se ztratil ?To těžko. Kříže se nebojím a tebe už vůbec ne.´´
V ten moment Van Helsing na Vláda zaútočil . Ten však jeho útok očekával a tak se mu hravě vyhnul a sám na něj zautočil. Boj byl vyrovnaný i nevyrovnaný a Van Helsing i když byl přesvědčen ,že vyhrává tak prohrával ( jen přece byl na něj Vlad hodný a 5 minut mu dopřál pocit vítězství). Když na něj náhle znova zaútočil a s dýkou ho přišpendlil ke stromu. ,,Tak milý Helsingu... co ted s tebou ? Hm napíchnutý na kůle by jsi byl k ničemu na to jsi moc scvrklý a malí .Ach už vím co s tebou..´´ pronesl Vlad temně a blížil se k přišpendlenému Van Helsingovi ke stromu. Schválně šel k němu pomalu a užíval si jeho strach. Pak se nad něj sklonil a se svými tesáky se mu zahryznul do krve a sál tak dlouho dokud z Helsinga nebyla jen scvrklá hrozinka.
Pak jeho tělo uvolnil ze stromu a pro výstrahu všem lovcům upírů nechal Van Helsinga napíchnout na nejvyšší kůl ,kde hnije do dnešních dnů.
A jestli by vás zajímalo ,co Vlad dělal po smrti svého nepřítele ? No šel si dát sklenici čisté vody a pak se šel najíst do hostince a tím poctil svou návštěvou užvaněného hostinského , který měl o něm zákaz mluvit s cizinci co ho chtějí zabít a to je konec této povídky.

Jak Van Helsing o krev přišel-2.kap..

25. srpna 2016 v 22:00 | Iri
Milí čtenáři jestli se chcete v blízké době což znamená zítra setkat s třetí a také poslední kapitolou tak budte tak hodní a nappište mi do komentářu co si o této povídce zatím myslíte.
Ps za historické nesrovnalosti se omlouvám a ted se již nechte unašet následujicí kapitolpu

Tento příběh pak ve večerních hodinách hostinský mu vyprávěl.
Příběh, byl zajímaví ale i děsivý zároveň. Vyprávěl o mladém muži, který sice krutě avšak i spravedlivě ve své zemi vládl. Vladu Tepeši III Draculovy vynikající bojovník a pravděpodobně i výjimečně dobrý avšak i záludný vojevůdce , milujicí manžel a šlechtic z 15.století jenž byl svou dobou donucen k mnoha krutostem , které si vyžádali mnoho životů ale zárověn jich i několik tisíc a možná i více ochránil anebo zachránil. Pro jedny lidi monstrem a pro druhé zas národním hrdinou. Který napichoval své nepřátelé na kůly a všechny sice trestal krutě avšak i spravedlivě. Podle jedné legendy nedaleko jeho hradu stála kašna, u které byl i zlatý pohár který se nikdo neodvažoval ukrást, neboť trest za krádež znamenal smrt pro samotného zloděje. Pohár měl sloužit znaveným lidem k nabráni vody z kašny aby se z něj mohli napít. Tento kníže podle pověsti žije i v této době neboť se stal stvořením a dítětem noci aby mohl lépe ochránit svůj lid. Změnil se v upíra a lidského života se vzdal neboť přišel o tu kterou miloval.Svého boha se zřekl a raději upírem se stal.
Po nocích teď na lov chodí, střeš se člověče v noci když na lov vyráží potkat ho. Mohla by to být tvá poslední noc života tvého pozemského a žádný jiný by pak nemusel příd neboť on si své lidi pečlivě vybírá. Věř mi člověče nevezme jen tak někoho ani pro své pobavení . Když změní tě důvod k tomu má . Bud jsi ho zaujal nebo se mu něčím výjimečným zdáš toto je mé první a poslední varovaní.

Dopověděl hostincký. Pak se odmlčel a Van Helsinga poslal do pokoje pro hosty spát.

Jak Van Helsing o krev přišel

24. srpna 2016 v 13:54 | Iri
Konečně milí čtenáři dlouho očekávaná a slibovaná povídka letí k vám tak přeji pířjemné počtení a nezlobte se moc za její zdržení :-D
Upozornění
nevlastním autorská práva na Draculu od Brama Stokera povídka je jen a pouze mírně inspirováná tímto dílem. Jediná použita postava z díla Drácula je Van Helsing.Kniha byla totiž neuvěřitelně nudná a na hlavu postavená .Zbytek je smyšlený a není podoben dílu, neboť jsem Draculu četla stylem začátek, prostředek a konec neboť mě nebavila .
Přeji příjemné čtení
Jistě jste si někdy četli Dráculu od Brama Stokra a jistě i víte jak tento příběh dopadl ale co když vše bylo jinak a celá kniha je jedna velká lež a podvod ?

Nechte se teď několik minut unášet proudem času do dávných let, jenž na nás dýchají ze stran knih či ze samotných památek . Nechte se unést na neurčité místo a neurčitý čas a ponořte se do následujícího příběhu .

Již brzy

16. července 2016 v 21:51 | Iri
Již brzy se zde můžete těit na novou povídku , její název zatímm neuveřejním ale kdo v ní nebude chybět ? No přece Vlad Tepeš alias Dracuala ale to vám povídám jestli mi na ní nenapíšete názor tedy zdali se vám líbí či nelíbí tak se jejího konce nedočkáte. Skyp tady na mě máte . zprávu autorovi tu taky máte takže opravdu bych pak ohledně nové povídky byla velmi vděčná za komntáře či názory.
Takže milí čteníři čtenářky pro dnešek to je vše a já jdu dopsat výše uvedenou povídku takže nezapomente až se zd e objeví první kapitola tak komentářeSmějící se
Jinak hezký den či večer přeji podle toho kým jste zdali dítětem noci či dítětem dne. Vám všem přeji hezký den či noc a necht vás porvazí svit měsíce.

11.způsobů jak (ne)naštvat Vláda Tepeše

11. července 2016 v 21:10 | Iri
1. Pokud Draculu potkáte v noci, rozhodně ho nesledujete a neházejte po něm plněné sardinky s česnekem, které jsou polité svěcenou vodou . Mohlo by se vám to vymstít.
2. Nechoďte za Vladem tajně ve dne s úmyslem obarvit mu vlasy na blond, aby vypadal jak Ken od panenky Barbie. Je celkem možné ,že by jste ho při obarvování mohli omylem vzbudit.
3. Pokud se vám podaří Tepeše obarvit na je vám váš život milý .
4. Za žádnou cenu mu nepouštějte film Drácula blond a následující reakci přežijete. Namluvte mu, ať se přestrojí za nevěstu a do ruky mu vražte kytici růží se slovy : "ty vypadáš tak sladce" postavte Vláda před zrcadlo. Jakmile toto učiníte utíkejte pryč jestli vzkříšení. Jestli tak učiníte, mějte u sebe papírové kapesníčky a předstírejte, že vás film dojal k slzám. Když se vás Tepeš zeptá co vás na tom dojalo k slzám. Ujistěte ho že to byl herec, který ho stvárnil, protože vypadal jak olomoucký syreček.
5. Nechoďte za ním jak ocásek a nepokoušejte se mu na záda připevnit cedulku s nápisem jsem upír heč a ty ne. Pokud se vám to podaří ,zdrhejte aspoň rychlostí světla.
6. Znáte to: někdy někam jdete a najednou máte šílené nutkaní někoho polít s vodou. Jenže co když jediná osoba široko daleko je samotný kníže Dracula ?? No jestliže máte dost odvahy , tak ho můžete polít (teda v případě že není větší než vy a i když je tak stejně proč to nezkusit že ???????). Tiše se přiblížíte k němu zezadu a než se nadějete je politý a nebo máte jeho ruku pod krkem či vás přitiskne ke stromu a začne na vás vrčet co si to dovolujete. V tomto případě doporučuji pohled ala já andílek to samo + výmluvu zakopla jsem a neviděl/a jsem vás. Je možné že na vás vytřeští oči v tom případě doporučuji vřele využít šanci a zdrhnout rychlostí blesku.
7. Víte jak jsou ty barvičky a sklo ???? Určitě ano , a jestli je máte stejně jak já doma tak pak vzít šablonu něco hezkého vytvořit a polepit s tím nenápadně Draculovi všechna okna na hradě. Pokud možno tak s motivem motýlků , berušek , zajíčků a nebo kachniček a pak zdrhnout i před jeho stráží , která by vás mohla odvést přes svého pána
8. Jestli jste u Dráculi na návštěvě rozhodně mu nepředčítejte z knihy Dracula a když už mu z ní budete číst ,nezapomeňte to prožívat a pak se ho nakonec zeptat jak Van Helsinga přežil.
9. S nevinným úsměvem mu nabídněte olomoucké tvarůžky k jídlu jako nejnovější specialitu.
10. Počkejte až usne , potichu se mu dostaňte do komnaty a rozhodně si nezapomeňte vzít sebou ……….šminky a třpytky (nejlépe voděodolné). Když si budete jistí, že spí, naličte ho a posypejte s třpytkami ale tak abyste ho nevzbudili. Pak se tiše vytraťte z pokoje a čekejte až se vzbudí a začne řádit jak tajfun. Až bude v tom nejlepší nevině se ho zeptejte proč vypadá jak Eduard Cullen ze Stmívání a modlete se abyste tu otázku přežili .
11. Nikdy se Vláda neptejte na jeho věk nebo z vás nadělá sekanou. Pokud se ho na to zeptáte zdrhejte.
5.možných způsobů jak dopadnete:
1.Vysaje vás do sucha a tak si na vás pochutná
2. Pokusí se ovládat , chytne vás a zatřepe s vámi mírně aby vám moc neublížil . Možná bude chtít vědět, kde máte pud sebezáchovy. Klidně mu řekněte, že vám váš pud sebezáchovy zamával z letadla do Egypta.
3. Pokusí se vám domluvit otcovským tonem (osobně bych měla z jistých důvodu záchvat smíchu)
4.Nechává vás zavřít do vězení ( to bych se modlila aby mi sebou dal aspoň skicák a tužky , gumu a pastelky)
5. Rozhodne se že vás promění a pokud jste žena učiní vás svou nevěstou a pokusí se vás zkrotit ( hm to by mě zajímalo jestli bych nebyla nad jeho síly)

zde dávám odkaz na fajn písen https://youtu.be/uOZ5NPW6JTA

10.důvodů proč by se měl upír zotavovat po zranění z bojů či jejich vyléčení a nebo být na dovolené v Teplicících

2. července 2016 v 20:00 | Iri
10.důvodů proč by se měl upír zotavovat po zranění z bojů či jejich vyléčení a nebo být na dovolené v Teplicích
1.Teplice jsou celkem ucházejícím lázeňským městem kde je mnoho klubů , mnoho lázní a opravdu víc než dost lidí různých národností . (Vím o čem mluvím do Teplic chodím pěšky z Dubí někdy)
2. Znám pár lidiček, kterým by menší úbytek krve neuškodil a už vůbec by jim neuškodilo probudit se pak s pořádnou kocovinou třeba by pak už nechlastali. ( Nebudu vyjmenovávat koho nebo pak někdo bude tvrdit , že já dokonalí andílek a neviňátko v jedné osobě ,nenavádím jen konstatuji)
3.Potkat upíra by mi nevadilo klidně bych ho pak pozvala na skleničku vody čisté pramenité -značka Rajec, patentováno přírodou a nebo v některé z kaváren tam taky prodávají neochucené minerálky
4. V lázních je vždy mnoho potenciálních dárců krve mňam , mňam.
5. Noční život v Teplicích je opravdu živý myslím ( jsem šeroslepá takže v noci nelezu ven , většinou se pak mám tendenci přizabít nemluvně o tom, že nebydlím v Teplicích)
6.Dají se zde najít opravdu klidná místa například park naproti knihovně
7. Je zde celkem dost vhodné prostředí dát si nervy do pořádku v kterýchkoliv lázní a aspoň trochu si odpočinout.
8.Můžete se podívat po zámeckém parku , na morový sloup či do muzea
9.v zámeckém parku je stín a kachničky , hodně moc roztomilých kachniček a rybníky jen do vody bych moc nedoporučovala lézt - je tam šílený bordel od lidí někdy (vidíte další místo na krmení myslím že byste tu v noci potkali . celkem dost lidí )
10. O víkendu nejdou semafory na přechodu jen blikají, většina lidí je v obchodech a nikdo skoro není v parku a taky v zámeckém parku můžete vidět opičky živý opičky. Klidně budu dělat průvodkyni ale ne v noci leda tak že bych přespala u kamarádky .
Ale opravdu Teplice v Čechách jsou vhodné snad pro všechny typy lidí na kterých by si určitě nějaký upír smlsnul.

10.důvodu proč navštívit město Dubí
1. Tak když už budete v Teplicích ,tak co byste si nezaskočili do Dubí logicky že ?
2.Je zde les , klid a celkem dost lidí
3. Znám pár lidiček, kterým by menší úbytek krve neuškodil a už vůbec by jim neuškodilo probudit se pak s pořádnou kocovinou třeba by pak už nechlastali. ( Nebudu vyjmenovávat koho i když tady bych mohla ,eh vím kde bydlí ale nepamatuju si jména a nenavádím jasné ?? To by mě v životě nenapadlo , protože já jsem dokonalí andílek a neviňátko v jedné osobě , a aby bylo jasný nenavádím jen konstatuji )
4. Můžete tu vidět živého býčka a koně když víte kam jít.
5. Je zde klid a nacházejí se zde Tereziny lázně či jak se jmenují
6. Mnoho lidí tu většinou venku nepotkáte
7. Je zde nádherné a klidné místo , které mám ráda
8. Je zde prodejna a fabrika porcelánu s modrou krví
9. Je zde dům porcelánu s modrou krví . kde je příjemně a kde nejsou lidé moc
10.Město Dubí opravdu stojí za návštěvu je zde několik klidných míst , nádherná louka , les kde můžete potkat houbaře ( a máte zákusek postaráno ale prosím nezabíjet) a taky je zde opuštěný dětský blázinec s temnou minulostí jen jsou tam údajně foto pasti či co.

Dávám zde odkazy na http://www.teplice.cz/
http://www.mesto-dubi.cz/cs/obcan/

Tajemství zahalené nocí-3 kapitola

30. června 2016 v 20:26 | Iri
Tohle vše jsem řekla své kamarádce ,z které se nakonec vyklubala upírka jak vyšitá a které jsem ukázala i svůj blog. No jo je trošku víc upovídaná a tak se o mě brzy dozvěděli i ostatní upíři a její mistr. No výběr byl snadný- zapomenout, zemřít anebo se stát upírkou.
No na kámošku jsem zapomenout nechtěla. Zemřít několik měsíců před narozkama ? No ani náhodou ,tak fajn beru možnost C-tedy proměnu a tak mě proměnili.
A vzhledem k tomu, že jsem poněkud střelené povahy ,jsem nepovažovala za důležité se zeptat jestli můžu ven přes den a hned jak to bylo možné a ostatní spali jsem vypadla ven a procházela se na slunci a hádejte co ??? No pravda je že ……..jsem se neproměnila na hořící pochodeň ani jsem neexplodovala a nesvíjela se venku na zemi. Nic se mi nestalo takže to vypadá ,že lžou ve filmech. No to mě štve.
Vždyť tam dělají hlavně z Draculy Kena .Fajn holka uklidni se a počítej do 10 a nádech výdech moment… co blbnu vždyť nedýchám fájn jde se zpátky. Slunce ze mě sice neudělalo pochodeň ale mírně spálená jsem byla už zas to je už po 4 za tyhle prázdniny nejdřív jako člověk a teď jak upírka , no nádhera co na to říct .Po návratu jsem si šla najít kdeže to bydlí tvůrce Dráculy 2000 a v noci jsem se vydala na návštěvu.

Tajemství zahalené nocí-2 kapitola

29. června 2016 v 21:27 | Iri


Pak je zde ještě jedna událost před mou proměnou a to pokus se nabourat do snu samotného Vlada Tepeš ( nojo furt mi říkali že nemám pud sebezáchovy) . S tímto pokusem jsem se přesvědčila že upíři jsou a že jsou až moc dobře psychicky odolní. Letěla po mě nějaká koule či co to bylo , i když mám pocit že jsem ho zahlídla jak stojí u otevřeného okna ale nejsem si jistá ale s tou kamennou chodbou si jistá jsem.
Tohle vše jsem řekla své kamarádce ,z které se nakonec vyklubala upírka jak vyšitá a které jsem ukázala i svůj blog. No jo je trošku víc upovídaná a tak se o mě brzy dozvěděli i ostatní upíři a její mistr. No výběr byl snadný- zapomenout, zemřít anebo se stát upírkou.

Co myslíte jakou možnost si zvolí naše hrdinka ?

http://www.karaoketexty.cz/texty-pisni/cascada/truly-madly-deeply-2191

nevlastním tut písen , nejsme její autorko jen a pouze sem dávám odkaz o snad není nezákoné doufám :-D

Tajemství zahalené nocí

29. června 2016 v 20:31 | Iri
1.kapitola

Možná, jsem neměla mít ty sny anebo jsem neměla tíhnout k nadpřirozenu či jej hledat ale nemohla jsem si pomoci a ničeho nelituji. Možná už tušíte o kom nebo o čem je řeč a ano dávám vám za pravdu, mluvím zde o upírech.O dětech noci jejíž řady jsem i já před nedávnem rozšířila a dnes jsem již upírkou 21. století.
Ale vše vám povím od začátku, ať nepředbíhám.

Již od mala jsem byla jiná, rodičům jsem tvrdila že vidím duchy, ale nikdy mi nevěřili, tvrdili, že si vše vymýšlím. Možná to byl i důvod proč jsem duše mrtvých přestala vidět, kdo ví, ale jedno je jisté sny kde mě něco pronásledovalo přestaly stejně jako vidění duchů dlouho jsme si myslela, že už tuto schopnost nemám, ale vše bylo jinak.
Jednoho rána jsem se vzbudila vyděšená a trochu i zmatená. Ten sen byl zvláštní a tak živý. Dívka , která před někým utíkala vyděšená a nakonec se krčila v rohu novostavby budovy která ještě nebyla hotová myslím ,že paneláku ale nejsem si jistá je to již delší dobu co se mi to zdálo . Byla drobná a bledá , tmavě hnědé nebo černé delší vlasy a působila tak křehce a přitom vyděšeně a pak ruka jenž se zvedá aby zasadila ránu s rituální dýkou kterou svírá a pak přišlo probuzení . Jsem si jistá že čekala pomoct ale ta přišla bohužel pozdě.
S touto dívkou jsem se pokusila navázat spojení před nedávnem ale bohužel nevím kde je měsíční kámen , bez kterého to asi nejde .Pokusila jsem se jí tedy zavolat bez něj k sobě ale jediné co se objevilo bylo zlověstné oko nějakého zvířete a bílé krátké vlasy před tím než jsem znova otevřela oči.

http://www.karaoketexty.cz/texty-pisni/vondrackova-lucie/zombie-462838
Upozornění : tato povídka je na dílyRecenze na film Dracula 2000

28. června 2016 v 17:33 | Iri
Drácula 2000
Již od počátků upíří éry ve filmech se na téma knížete Vláda Tepeše III Dráculy natočilo mnoho filmů a bohužel některé z nich jsou dokonalé frašky. Já osobně jsem si vybrala film Drácula 2000 neboť mě zaujal název, bohužel po jeho zhlédnutí jsem byla mírně řečeno naštvaná na scénáristech. Tento úžasně padlí film na hlavu napsal Joel Soisson a režie měl Patrick Lussier.
Upřímně začátek filmu ještě jakžtakž šel . Banda zlodějů co vykrade sbírku a zcela nelogicky si vezmou rakev a zatrhnou s ní . V té části diváka napadne jestli jsou normální a očekává co bude dál , bohužel pak je to jen a pouze zklamání ,nemluvně o tom že v rakvi tak v rakvi s Draculou byli i pijavice . Proboha k čemu pijavice ? Vždyť tam byli zbytečné .
Upřímně nevím jak by to bylo ve skutečnosti ale pokavad je někdo v rakvi zavřený několik stovek let tak pak asi nemá v sobě krev a tím pádem se nemají ani s čím živit pijavice. Myslím že tohle tvůrcům kapánek uteklo. Pak je zde ještě kříž u kterého pochybuji o jeho účinnosti neboť po jeho vyndání začne Drácula řádit jak šílený ale bohužel jeho řádění je udělané tak mizerně že se pravděpodobně pravý Drácula převaluje ve svém hrobě a nebo se s hlavou bouchá o stěnu, snad si pod ní dal polštář. Nejenže vysaje celou posádku ale ještě nechá havarovat i letadlo což je uplná blbost . Proč to neudělali třeba tak že je přiměje aby přistály a pak je teprve ehm vysaje do sucha jak malinu ? Ovšem tohle nikoho nenapadlo ne on musel jak nakej s prominutím tupec všechny vysát a pak nechat spadnout letadlo a jít nají dceru Van Helsinga , který se zachoval no jak totální blbec.
Nemluvě o Vladově smrti , která byla na hlavu , už vidím živě jak by se nechal zamordovat na střeše a upálit zaživa jak zářící pochodeň na slunci. Nemluvně o tom že z něj rovnou udělali i Jidáše . Nechápu proč do toho tahali bibli když Vlad a Jidáš žili v jiné době.
A ještě pár slov k hercům ti byli mizerní a hlavní postava byla no nic moc nelíbila se mi. Nemluvně o tom že neměl žádné charisma . Jediné co na tom filmu šlo bylo oblečení a hřbitov . Jo ten byl pěkný , ten se mi líbil asi ze všeho nejvíc a to e vše k tomuto filmu a mé hodnocení 2 % a to kvůli hřbitovu a oblečení.

Tento text vznikal během písně http://www.karaoketexty.cz/texty-pisni/cascada/because-the-night-15837 je to jen odkaz a já nejsme vlastníkem této písně.

Upozornění

27. června 2016 v 23:07 | Iri
Česneková příhoda se mění na jinou povídku , je mi líto ale zkrátka nemužu naosat k něčemu uvod , jsme schopná to stokrát přepsat at o se talo i ted . Musím si něco sehnat o inkvizici , takže všem se omlouvám ale článek se maže a časem zde bude nový ehm jen nevím jestli v této rubrice a nebo v jiné Smějící se

Vítejte v rubrice upíří povídky

27. února 2016 v 20:33 | Iri
Ať jste upírem, člověkem nebo jinou nadpřirozenou bytostí , prosím uvědomte si že jsou to jen povídky. Povídky, které jsou vytvořené lidskou fantazií . Je možné že se vám nebudou líbit ale kdo ví třeba se pletu a opak bude pravdou. Jen přece každý z nás je jiný.
Možná se sem zatoulá i upír , který si tu začne číst a pak zde zanechá i komentář. Vážně, milý čtenáři, beru i kritické komentáře ať vím v čem se mám zlepšit. Již od přírody jsem zvědavá a jakýkoliv názor je pro mě důležitý.

Jen mám zde pro vás milí čtenáři upozornění. Na tomto blogu je jakékoliv kopírovaní zakázané bez souhlasu autorky, takže prosím respektujte to. Jinak vám všem přeji hezký den či noc vám všem.
 
 

Reklama

Rubriky