Zajímavosti z přírody

slepýš

30. září 2018 v 21:21 | Iri
Patří mezi ještěry a rád se vyhřívá na sluníčku přes den na sluníčku. Jenže , mnoho lidí slepýše považuje za hada ,i když je to ve skutečnosti ještěrka se zakrnělými nožičkami po stranách těla. Jeho život často končí pod koly aut. Je t plachá a rychlá ještěrka , kterou můžeme vidět v lese, v polích či u cest kde je trávník se stromy.
Slepýš má oční víčka , která se pohybují , což je jeden z rozdílu mezi ním a hadem. Slepýši jsou aktivní po setmění a loví hlavně slimáky . Takže by se dalo říci , že to jsou užiteční pomocníci na zahradách. Pokud je slepýš v ohrožení života , může se zbavit svého ocasu a tak nebezpečí uniknout. Samice slepýše rodí šest až dvanáct mláďat . Přes zimu , je v hibernaci , která trvá až do jara.
Použitá literatura :Zvíře

Vítejte v nové rubrice

18. února 2018 v 20:00 | Iri
Milý , čtenáři , čtenářky a nebo spíše děti noci.
Představuji vám novou rubriku a to zajímavosti z přírody. Většinou zde budou vycházet články o přírodě a různých zvířatech a možná i rostlinách. Také si nejsem jista , jestli tato rubrika není zbytečná, ale to ukáže až čas. Více méně v této rubrice budou články vycházet asi tak jednou za dva měsíce a nebo když narazím na něco zajímavého či neobvyklého. A nebo když se mi podaří něco o nějakém zvířeti zjistit. Vlastně ani moc nepočítám s tím , že tato rubrika , bude mít jakékoliv stále čtenáře ale snad se někdo kdo má rád přírodu najde.
Hlavně vznikla i proto , že jsem si potřebovala odpočinout od psaní povídek. A následující článek co dneska vyjde se nikam nehodí a zkrátka z ničeho nic mě napadlo založit tuto rubriku. Tak snad se vám všem bude líbit .
S pozdravem
Vaše Irí

Pijavice lékařská

18. února 2018 v 20:00 | Iri
Možná kdybych nebyla ve čtvrtek na přednášce o pijavicích lékařských , tak by tento článek ani nevznikl neboť by mě to nenapadlo . Naštěstí jsem na té přednášce byla a z těch pár poznámek co jsem napsala vznikl tento článek.
Pijavice lékařská , má údajně v sobě přes sto léčivých látek . Které mohou prospět lidskému organismu. Tato pijavice se krmí zvířecí krví a nevyskytuje se v České republice. S její pomocí se dříve léčilo hlavně v Rusku , kde je léčení tímto živočichem tradicí ale postupem času se rozšířilo do Německa , Slovenska ,Česka a také do jiných států.

Pijavice lékařská je bezobratlí živočich , černo červené barvy. Na jejím těle se nachází dvě přísavky. První přísavka je přední a nachází se na ní oči a , také slouží k přisátí k člověku a k saní jeho krve. Druhá přísavka je zadní a je určena k udržení stability. Jakmile se pijavice nasytí sama se člověka pustí a nemusí pak delší čas jíst. Pokud by se pijavice zanechala na suchu bez jídla a vody , tak se vysuší a uhyne.
 
 

Reklama